تحقیق در باره ترانزیستور

sanam.r

عضو جدید
سلام به همهگی
رشته من کامپیوتره و برای درس الکترونیک استادمون گفته در مورد دو گزینه زیر تحقیق کنیم
که 15 نمره داره
1- ترانزیستور اثر میدانی (FET field effect tranzistor)
2- ترانزیستور فلز اکسید نیمه هادی(MOS metal-oxide -semiconductor)
با شرایط زیر
ساختار ترانزیستور ،مشخصه ها، تفاوت با سایر ترانزیستورها، 2 یا 3 مدل از مدارات بایاس ،مدار معادل ac و کاربرد ای سی

من خودم تو اینترنت گشتم چیز جالبی پیدا نکردم ممنون می شم شما در این موارد اگر مطلب یا مقاله ای داشته باشید به من معرفی کنید البته خیلی ممنونتر می شم اگه فارسی باشه
با احترام

M.U.G.K

عضو جدید
یه کتابی است به نام ' قطعات و مدارات الکترونیک ' اثر روبرت بویل اشتاد و لوئیس نشلسکی که توی جلد اول این کتاب همه آن چیزهایی که گفتی هست.
این کتاب معروفه و می تونی به راحتی اونو تهیه کنی(اگه تو اینترنت بگردی شاید فایل pdf اونو پیدا کنی)

sasa.electronic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همهگی
رشته من کامپیوتره و برای درس الکترونیک استادمون گفته در مورد دو گزینه زیر تحقیق کنیم
که 15 نمره داره
با شرایط زیر
ساختار ترانزیستور ،مشخصه ها، تفاوت با سایر ترانزیستورها، 2 یا 3 مدل از مدارات بایاس ،مدار معادل ac و کاربرد ای سی

من خودم تو اینترنت گشتم چیز جالبی پیدا نکردم ممنون می شم شما در این موارد اگر مطلب یا مقاله ای داشته باشید به من معرفی کنید البته خیلی ممنونتر می شم اگه فارسی باشه
با احترام

سلام خوبی ترانزیستور ها از قطعات اصلی مدارات الکترونیک هستند که در کابردهای خاص به طور غیر خطی استفاده می شند در حالت کلی به دو نوع یا ترانزیستور های دوقطبی که کنترل شده با جریان هستند و( bjt(bipolar janction transistor وfet(اثر میدان که کنترل شده با ولتاژ هستند تقسیم میشن.
از لحاظ امپدانس ورودی ئو سرعت سوییچینگ اثر میدان بر دو قطبی ترجیح داده میشه
امیدوارم مقدمه خوبی باشه.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام به همهگی
که 15 نمره داره
با شرایط زیر

با احترام
ketabe tarahiye madarhaye mojtamae cmos az behzad razavi mitune be dardetun bokhore.farsiye