تجارب و توصیه های مهندس متفکر

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این تاپیک قصد دارم هر زمان که وقت داشتم از تجارب خودم در زندگی روزمره واستون بنویسم. باشد که در نهایت مجموعه جالبی بوجود بیاد.

شما هم اگه واستون جالب اومد با امتیاز من رو به ادامه کار ترغیب کنید. متشکرم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه قصد انجام معامله ای رو دارید پس از توافق اولیه لحظه ای مکث نکنید و قرارداد رو بصورت مکتوب عقد کنید.

مکث در انجام معامله در اکثر موارد منجر به پشیمونی یکی از طرفین میشه.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه با جمع دوستان یا آشنایان به رستوران یا جایی مثل این رفتید و قرار بر این شد که کسی صورتحساب رو پرداخت کنه و بعدش بقیه پول رو بهش بدن هرگز در پرداخت صورتحساب پیش قدم نشید.

چون در اینصورت معمولا آخرش باید مقداری هزینه اضافه رو از جیب بدهید در حالیکه اگه پس از پرداخت صورتحساب توسط شخص دیگه, سهم خودتون رو پرداخت کنید دیگران از شما بابت خوش حسابیتون ممنون هم خواهند بود.

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
کم کم دارم به علل نتایج نظر سنجی (ه) پی میبرم! :d

تجربه بعدی : تا جایی که میتونین نظر دیگران رو در مورد خودتان نپرسید ! چرا که اونایی که شما رو دوست دارند از شما تعریف الکی میکنن و اونایی که از شما خوششون نمیاد از شما بدگویی میکنن. اونایی هم که بخوان با صداقت در مورد شما چیزی بگن همون چیزی رو میگن که خودتون میدونید پس در مورد خودتون نظر کسی رو نپرسید. ضمن اینکه وقتی از کسی در مورد خودتون می پرسید معمولا این کار رو نشان از تردید و کمبود اعتماد بنفس شما خواهند دونست. مخصوصا اینکه در باشگاه مهندسان تاپیک نظرسنجی در مورد خودتون نزنید(بعلت کثرت مهندسان حسود :D)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تجربه بعدی : هیچ وقت نظر دیگران رو در مورد خودتان نپرسید ! چرا که اونایی که شما رو دوست دارند از شما تعریف الکی میکنن و اونایی که از شما خوششون نمیاد از شما بدگویی میکنن. اونایی هم که بخوان با صداقت در مورد شما چیزی بگن همون چیزی رو میگن که خودتون میدونید پس در مورد خودتون نظر کسی رو نپرسید. مخصوصا اینکه در باشگاه مهندسان تاپیک نظرسنجی در مورد خودتون نزنید(بعلت کثرت مهندسان حسود :D)

خدا را سپاس میگوییم که به تجربیاتت اضاف شد واقعا :w25:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرگز میزان حقوق و درآمدت رو به هیچکس نگو

چرا که اگه حقوقت کم باشه دشمنها خوشحال میشن و رفقها از دور و برت پراکنده میشن
اگه حقوقت زیاد باشه دشمن ها باهات دشمنیشون رو بیشتر میکنن و دوستان حسادت میکنن و یا ازت پول قرض میخوان

کلا مرد نباس بذار کسی بفهمه دقیقا چقد درآمد داره. اینو یادت باشه !

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه حقوقت زیاد باشه دشمن ها باهات دشمنیشون رو بیشتر میکنن و دوستان حسادت میکنن و یا ازت پول قرض میخوان

این تجربه هستش یا نصیحت؟:D

parla_69

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز

حالا میشه بفرمایی چقد حقوقتونه.........;)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه باید به اندازه حداقل 5 درصد کل سرمایه تون پول نقد داشته باشید؛
برای مثال اگه قیمت کل اجناس و املاک و خودروی شما 950 میلیون هست و ماهیانه 2 میلیون در آمدتون هست و مشغول فعالیت اقتصادی هستید باید همواره موجودی نقدی شما در بانک 40 الی 50 باشد(برای روز مبادا)
میزان پول نقد شما نباید بیشتر از 10 درصد کل سرمایه تون باشه چرا که از نظر اقتصادی درست نیست مگر اینکه اجباراً به اون پول نیاز داشته باشید.

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه باید به اندازه حداقل 5 درصد کل سرمایه تون پول نقد داشته باشید؛
برای مثال اگه قیمت کل اجناس و املاک و خودروی شما 950 میلیون هست و ماهیانه 2 میلیون در آمدتون هست و مشغول فعالیت اقتصادی هستید باید همواره موجودی نقدی شما در بانک 40 الی 50 باشد(برای روز مبادا)
میزان پول نقد شما نباید بیشتر از 10 درصد کل سرمایه تون باشه چرا که از نظر اقتصادی درست نیست مگر اینکه اجباراً به اون پول نیاز داشته باشید.
به به چه تجاربی اون وقت کسی که روزی ی300_400تومن خرج میکنه چی؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید گستاخانه به نظر بیاد ولی عین واقعیته:
زنها رو با پول میشه برده کرد مردها رو با زن.

parla_69

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
شاید گستاخانه به نظر بیاد ولی عین واقعیته:
زنها رو با پول میشه برده کرد مردها رو با زن.
در خیلی از موارد صدق میکنه ولی قانون کلی نمیتونه باشه فقط در حد یه نظریه س

و نمیشه همه رو با یه کفه سنجید

نظریه بعدیت لدفن داداشم ... :]

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ممنونم واسه تاپیکتون..

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
از قدیم گفتن "سیلی نقد به از حلوای نسیه است"

پس اونچه که حی و حاضر هست رو بچسب!

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه روزی پدر شدم حتما به فرزندم میگم تا وقتی کسی ازت چیزی نخواست لطفی در حقش نکن.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
به آدمی که با همه خوبه و سعی داره رضایت همه رو بدست بیاره اعتماد نکن, یه جای کارش میلنگه.

خودت هم سعی کن همچین آدمی نباشی.

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه جمله ی خیلی قشنگی از نیچه هست که بعضی وقت ها با خودم زمزمه اش میکنم.
نیچه میگه :
"Should not the giver be thankful that the receiver received? Is not giving a need? Is not receiving, mercy?"

آیا کسی که چیزی رو میده (هدیه میکنه) نباید از کسی که اونو قبول میکنه ممنون باشه؟ آیا دادن یک نیاز نیست؟ آیا پذیرفتن و دریافتن یک لطف نیست؟