تبلیغات نژادپرستانه علیه مسلمانان در کشور دوست چین

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به تازگی بروشور‌ها و بنرهایی در چین منتشر شده که به طور مشخص حملاتی نژادپرستانه و تحقیرآمیز علیه اقلیت مسلمان این کشور دارد.در این بنرهای تبلیغی با اشاره به اقلیت «اویغور» در چین که در منطقه گوانگژی ساکنند، آن‌ها همراه با ریش نشان داده شده‌ و تروریست و تبهکار معرفی شده‌اند.در این کارزار تبلیغی، دولت چین شهروندان را از کمک به اقلیت مسلمان چین برای فرار دادن از کشور برحذر داشته و نسبت به همکاری در این زمینه به آن‌ها هشدار داده است.این کارزار تبلیغی علیه مسلمانان در چین، واکنش‌هایی را از سوی کاربران چینی به همراه داشته است. به طور نمونه، برخی از کاربران با انتشار تصاویری از کارل مارکس و لنین همراه با ریش، این کمپین دولت چین را به سخره گرفته‌اند.اقلیت مسلمان چین در این کشور از تبعیض‌های مختلفی در زمینه حق کار، مسکن، آزادی مذهب و فعالیت سیاسی رنج می‌برند.به طور مثال داشتن ریش و یا حجاب توسط مقامات محلی ممنوع شده است و یا در ماه رمضان گذشته، روزه داری توسط مقامات، ممنوع شده بود.

((نمی دونم چرا رسانه ما در این مورد بوق و کرنا نمی کنه؟!!)) منبع

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به منبع مراجعه کنید
من از مدعی العموم بودن برا همیشه استعفا داده ام.
راستش نمیخوام ذهنمو درگیر این کارا بکنم. من فقط خودم را مسئول خودم در این دنیا و در قیامت میدانم و سعی دارم حواسم به خودم باشه. کار دیگران به من مربوط نیست. چه در گذشته و حال و چه در آینده. مرسی

(F(X

عضو جدید
درایران هم ازاین مسائل زیاده...

ممنوعیت افغانها درپارک اصفهان

شهرهای ممنوعه برای افغانها وعراقی ها

مشکلات ادامه تحصیل...
و...

جدای ازبحث انسانیت...اونجا غیر هم دین ولی اینجا مسلمان با مسلمان...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
درایران هم ازاین مسائل زیاده...

ممنوعیت افغانها درپارک اصفهان

شهرهای ممنوعه برای افغانها وعراقی ها

مشکلات ادامه تحصیل...
و...

جدای ازبحث انسانیت...اونجا غیر هم دین ولی اینجا مسلمان با مسلمان...
بله منم با حرفهای شما موافقم

ما فقط یک مشت ادم پر ادعای تو خالی هستیم
باید قبول کنیم
تا این موضوع رو قبول نکنیم به هیچ جا نمیرسیم

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفت قبول
اما منم با نظر اون دوستمون موافقم
منم دیگه با کسی بحث نمیکنم چون فایده ای نداره من با منطق باهاش صحبت میکنم اون یه چیز ماورایی برام ردیف میکنه :surprised:

من باید سطح خودم رو بیارم پایین و به سطح اون برسونم تا بفهمه!!!! اخرشم اعصاب خوردیش مال من میمونه

فقط این بحث ها رو میخونم و میخندم :D

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=3]ابراز نگرانی آیت‌الله صافی از رفتار دولت چین[/h]
آیت‌الله العظمی صافی‌گلپایگانی گفت: دولت چین چرا باید نسبت به مسلمانان سخت‌گیری کند و مسلمانان در عمل به وظایف اسلامی مذهبی خود دچار مشکل باشند؟

این مرجع تقلید در دیدار معاون پژوهش حوزه‌های علمیه با اشاره به غنای علمی حوزه‌های علمیه بیان کرد: الحمدلله حوزه‌های علمیه با سرمایه‌های بزرگ قرآن و معارف اهل البیت علیهم السلام و وجود علمایی که از زمان غیبت تا به حال بوده‌اند از حیث علمی غنی است و باید از این به بعد هم با استفاده از علوم علماء سلف، بنیه علمی حوزه رشد بیشتری پیدا کند. بسیاری از مطالب بزرگان الان فراموش شده است و آن طوری که باید، مورد توجّه واقع نمی‌شود.

وی، مسئولیت حوزه‌های علمیه در عصر فعلی را بسیار سنگین قلمداد و بیان کرد: مسئولیت حوزه‌های علمیه در اوضاع کنونی بسیار سنگین است و ما باید پاسخگوی مسائل روز باشیم و بتوانیم این حجم زیاد از معارف و مطالب را به دنیا برسانیم. امام زمان علیه السلام هم در این اوضاع، از حوزه‌های علمیه توقع بیشتری دارند و باید رضایت آن حضرت را جلب کنیم.

این مرجع تقلید با تأکید بر لزوم انجام تحقیقات گسترده و واقعی در حوزه‌های علمیه افزود: مسأله تحقیق بسیار مهم است. تحقیق‌ها باید واقعی و حقیقی و فایده داشته باشد؛ نه اینکه اسم تحقیق را دارا باشد و واقعیت و فایده‌ای نداشته باشد. در تحقیقات و کتاب‌ها نباید مطالب تکراری باشد. اینکه مطالبی که قبلاً بیان شده است را مجدد تحت عنوانی دیگر بیاوریم، فایده‌ای ندارد بلکه باید مطالب و فضیلت جدیدی را تولید کرد.

این مرجع تقلید با درخواست توجه بیشتر مسئولان حوزه به معارف روایی گفت: باید رشته‌هایی که از روایات و علوم اهل البیت(ع) نشأت می‌گیرد مورد توجه قرار گیرند و طوری نشود که علوم دیگر اصل شوند و اینها فرع؛ باید اصل که همان فقه آل محمد(ع) است، محفوظ بماند. باید قرآن و معارف اهل بیت(ع) را بیشتر ترویج کنیم و بدانیم که هرچه بخواهیم در این علوم وجود دارد و کمبودی نداریم.

وی با اشاره به اوضاع مسلمانان چین و اینکه اخیراً دولت این کشور نسبت به اعمال مذهبی مسلمانان سختگیری می‌کند، گفت: ما شدیداً از موضع کشور چین در این باره ناراحت و نگران هستیم. دولت چین که سالیان سال از منافع کشورهای اسلامی استفاده می‌کند و از نظر اقتصادی و تجارت با مسلمانان جهان ارتباط تنگاتنگی دارد، چرا باید نسبت به مسلمانان سختگیری کند و مسلمانان در عمل به وظایف اسلامی مذهبی خود دچار مشکل باشند؟

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من از مدعی العموم بودن برا همیشه استعفا داده ام.
راستش نمیخوام ذهنمو درگیر این کارا بکنم. من فقط خودم را مسئول خودم در این دنیا و در قیامت میدانم و سعی دارم حواسم به خودم باشه. کار دیگران به من مربوط نیست. چه در گذشته و حال و چه در آینده. مرسی

سلام دوست خوبم:gol:
پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) می فرمایند:

کسی که در هر صبحگاه به امور مسلمین همّت نگمارد و در اندیشه ی کارهای آنان نباشد از آنها نیست وکسی که بشنود مردی فریاد می زند:«ای مسلمان ها بدادم برسید» و جواب او را ندهد مسلمان نیست.

منبع : اصول کافی٬ ج٢/ص١۶۴٬ حدیث۵.