تایپیک مرجع CNC (آموزش و رفع اشکال)

محمدآهنگر

عضو جدید
سلام
میتونم کمکتون کنم
باهان تماس بگیرید برای خرید دستگاه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saman1330

عضو جدید
درود
من می خوام بصورت خود اموز cnc یاد بگیرم.استادمون گفت کتاب برنامه نویسی cnc مثلث نارنجی خوبه.
نظر شما چیه؟ pdf این کتاب هست؟

bati 9

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان
كسي ميتونه اين نرم افزار رو برام بفرسته Duct-Post 1.4.90
به خدا ديگه خسته شدم هر جا ميگردم پيداش نميكنم :cry:
با يه پاورميل ميخوام كار كنم كلي دردسر كشيدم اول كلي گشتم تا تونستم خود نرم افرار رو پيدا كنم بعد كلي زور زدم تا تونستم كركشو نصب كنم حالا كه ميخوام ازش خروجي برنامهCNC بگيرم ارور ميده بعد كلي گشتن تو اين سايتها فهميدم كه اينDuct-Post 1.4.90 نرم افزار رو بايد نصب كنم ، حالا هر چي ميگردم اين نرم افزار رو پيدا نميكنم:cry:

AFROUZ-E

عضو جدید
برای کد خروجی گرفتن با پاورمیل نیاز حتمی به DuctPost نیست. DuctPost یه جورایی قدیمی شده و خود شرکت Delcam بر روی نرم افزار جانبی PostProcessor داره کار می کنه. با زبون و رابط گرافیکی ساده تری می شه باهاش Option file رو ویرایش کرد.

هر چند آخرین نگارش از نسل داکت پست، 1516 بود ولی:

کد:
http://www.4shared.com/zip/_yYy6sSK/DELCAM_DUCTPOST_V1490.html

جا داره زبونی هم از جناب پترام برای پست های مفیدشون سپاسگزاری کنم.

bati 9

عضو جدید
برای کد خروجی گرفتن با پاورمیل نیاز حتمی به DuctPost نیست. DuctPost یه جورایی قدیمی شده و خود شرکت Delcam بر روی نرم افزار جانبی PostProcessor داره کار می کنه. با زبون و رابط گرافیکی ساده تری می شه باهاش Option file رو ویرایش کرد.

هر چند آخرین نگارش از نسل داکت پست، 1516 بود ولی:

کد:
http://www.4shared.com/zip/_yYy6sSK/DELCAM_DUCTPOST_V1490.html

جا داره زبونی هم از جناب پترام برای پست های مفیدشون سپاسگزاری کنم.

ممنون دوست عزيز
از يكي از سايتها خريدم و نصب كردم و مشكلم حل شد
ار اين كه برام وقت گذاشتيد تشكر ميكنم

aida.ti

عضو جدید
سلام
کمک!این درسه کارگاه ماسین ابزار رو داریم برای کارکردن با دستگاه فرز باید برنامه نویسی cnc روبلد باشی!به خاطر همین یه درخواستی داشتم اگه بخوای یه حرف انگلیسی رو با دستگاه فرز روی چوب دربیاری اگه میشه بگید که چه جوری برنامه شو باید بنویسم؟؟فوریه واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید!!!! :cry:

13Amir

عضو جدید
سلام
کمک!این درسه کارگاه ماسین ابزار رو داریم برای کارکردن با دستگاه فرز باید برنامه نویسی cnc روبلد باشی!به خاطر همین یه درخواستی داشتم اگه بخوای یه حرف انگلیسی رو با دستگاه فرز روی چوب دربیاری اگه میشه بگید که چه جوری برنامه شو باید بنویسم؟؟فوریه واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید!!!! :cry:

برای چه دستگاهی میخواهین برنامش رو بنویسین:surprised:

عشق کتی

عضو جدید
سلام به همه دوستان. شرکتی که در ان کار میکنم به تازگی cncسه محور با کنترولر hustخریداری کرده . من با نرم افزار catiaبرنامه نویسی میکنم اما post prossoser این کنترولر در نرم افزار catia وجود ندارد. آیا میتوان post این کنترولر را برای catia نوشت.لطفا راهنماییم کنید چون هیچگونه اطلاعاتی در مورد postنویسی ندارم.

دوست عزیز امکان دارد یکی از این پنج مورد باشد
1-مدل
2-ابزار تعریف شده در نرم افزار
3-تیکنس منفی
4- مغایرت قطر ابزار بسته شده به دستگاه یا تایپ اشتباه در tool offset
5-لقی محورهای دستگاه

nikomold

عضو جدید
کتاب CNC Programming using Fanuc Custom Macro B یا هرکتابی درباره ماکروها و variable باشه دارین .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ansarweb

عضو جدید
من که نتونستم یه نرم افزار مناسب پیدا کنم تا با اون برنامه نویسی cnc رو تمرین کنم
کسی میتونه کمکم کنه؟

Petram

کاربر فعال
من که نتونستم یه نرم افزار مناسب پیدا کنم تا با اون برنامه نویسی cnc رو تمرین کنم
کسی میتونه کمکم کنه؟

این تنها مشکل شما نیست ، چون در ایران نرم افزارها ساپورت ندارن و کار کردن با اونها حالت نمایشی داره و هیچکس نمیتونه تخصصی شما را قانع کنه که از کدام نرم افزار استفاده کنید ،

rezardz

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه واسه فرز 6 محور توی نرم افزار پاور میل از چه استراتژی استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M_JABERI

عضو جدید
سلام به همه دوستان. شرکتی که در ان کار میکنم به تازگی cncسه محور با کنترولر hustخریداری کرده . من با نرم افزار catiaبرنامه نویسی میکنم اما post prossoser این کنترولر در نرم افزار catia وجود ندارد. آیا میتوان post این کنترولر را برای catia نوشت.لطفا راهنماییم کنید چون هیچگونه اطلاعاتی در مورد postنویسی ندارم.
سلام
حتما لازم نيست با همون اسم پست داشته باشه ، بعضي وقتها بايد از پست معادلش مثل فانوك يا زيمنس استفاده كني و خروجي بگيري.

عشق کتی

عضو جدید
سلام
حتما لازم نيست با همون اسم پست داشته باشه ، بعضي وقتها بايد از پست معادلش مثل فانوك يا زيمنس استفاده كني و خروجي بگيري.
ممنون دوست عزیز اما آیا برای استفاده از تمام قابلیتهای DNC نیاز به POST خود CONTROLER نداریم?

mohamad_nj

عضو جدید
سلام دوستان من یه دستگاه cnc دارم و با نرم افزار nc studio کار میکنه حالا بعد از چند وقت ریجستر کد می خواد کسی می تونه کمکم کنه ؟
شرکتش هم گفته ریجستر کد نداره :(

Petram

کاربر فعال
فرز کاری یک قطعه با ضخامت حدود 2mm از آلومینیوم T7075 با یک ماشین چهار محوره افقی و نرم افزار MastercamX6
با این روش میشه حتی قطعه هایی را فرز کاری کرد که دارای ضخامت 1mm +/- 0,01 هستند
فایل IGS را گذاشتم و کلیپش هم میتونی از این سایت دانلود کنید

http://uplod.ir/yc8p9zkrkdoy/KIWA.rar.htm

M_JABERI

عضو جدید
سلام
دوست عزيز معمولا از قابليتهاي كنترلر (مثل سيكلهاي مختلف) در برنامه نويسي دستي استفاده ميشه نه تو برنامه نويسي cad/cam چون تو cad/cam نرم افزار هر حركتي رو براي دستگاه بصورت خطي تعريف ميكنه.البته برنامه هاي پست گرفته شده بايد طبق كنترلر edit بشه.

آخرین ویرایش:

shiva keshavarz

عضو جدید
کسی میتونه کمکم کنه؟

اگه مبتدی هستین من نرم افزار surfcam رو بهتون پیشنهاد میکنم. help خوبی داره و کارکردن باهاش سادست و شیفت کردن رو power mill از این نرم افزار سردر گمتون نمیکه. از همه مهم تر به راحتی میتونین به صورت دو بعدی برنامه نویسی کنین کاری که اگه بخواین با power mill انجام بدین واقعا سخته.

mosivand

عضو جدید
آموزش برنامه نویسی فرز cnc با کنترل فانوک بصورت برنامه موبایل
همراه با گرافیک برنامه ها و نیز گرافیک برنامه های ماکرو می باشد این مجموعه شامل:
آموزش کلیه G کدها و M کدهای دستگاه -جبران شعاع ابزار- جبران طول ابزار – نقاط صفر و سیستم مختصات – سایکل ها – برنامه و زیر برنامه (برنامه فرعی) – برنامه نویسی پیشرفته ماکرو همراه با ماکروهای آماده برای انتقال به حافظه ماشین -طریقه پسورد گذاری و مخفی کردن ماکرو ها و برنامه های خاص در حافظه ماشین برای جلوگیری از ویرایش آنها و در عین حال بتوان از آنها استفاده کرد.
توضیح راجع به برنامه های ماکرو: ماکروها برنامه هائی هستند که توسط برنامه نویس یا کارخانه سازنده ماشین نوشته شده و در کنترل دستگاه ذخیره میشوند به دلیل دستورهای شرطی و نیز توابع ریاضی این نوع روش هم مشکل تر از برنامه نویسی دستی و هم مشکل تراز برنامه نویسی با نرم افزارهای CAM میباشد معمولا در اکثر ماشینها نمونه هائی از این ماکروها در حافظه ماشین وجود دارد که بسیاری از برنامه نویسان و اپراتورهای این گونه ماشینها به روش کار با آنها آشنائی ندارند لذا از این قابلیت ماشین بی نصیب میمانند.

آدرس سايت:www.machinecnc.ir
لينك دانلود رايگان:http://hesab-acc.ir/FANUC_Milling_Series_Oi_18i.zip

کاتالوگ اپراتوری و برنامه نویسی و نرم افزاری و پارامتری دستگاههای تراش و فرز و پانچ برای کنترل های CNC زیر به زبان انگلیسی در قسمت کاتالوگ CNC موجودمی باشد برای دیدن آنها به سايت مراجعه شود در صورت نیاز تماس بگیرید تا به ایمیل شما ارسال شود همه بصورت فایل PDF می باشند ).​

کاتالوگ برای تراش و فرز و پانچ سی ان سی با کنترل Fanuc​

کاتالوگ برای تراش و فرز سی ان سی با کنترل HEIDENHAIN​
کاتالوگ برای تراش و فرز و پانچ سی ان سی با کنترل SIEMENS​
کاتالوگ برای تراش و فرز سی ان سی با کنترل FAGOR
کاتالوگ برای تراش و فرز سی ان سی با کنترل NUM​

کاتالوگ برای تراش و فرز سی ان سی با کنترل FIDIA​

کاتالوگ برای فرز سی ان سی با کنترل MAHOO​

کاتالوگ برای برش ریلی پلاسما و هوا برش سی ان سی ESAB​

آخرین ویرایش:

member2010

عضو جدید
سلام
تفاوت Rolled ballscres و Precision Ball screws را به ویژه در کاربردهاشون را هر چه دقیق تر و کامل تر بفرمایید.
ممنون

member2010

عضو جدید
سلام
تفاوت Rolled ballscres و Precision Ball screws را به ویژه در کاربردهاشون را هر چه دقیق تر و کامل تر بفرمایید.
ممنون

mosivand

عضو جدید
براي آموزش ماكرو نويسي به سايت زير مراجعه شود

براي آموزش ماكرو نويسي به سايت زير مراجعه شود

www.machinecnc.ir

توضیح راجع به برنامه های ماکرو:
ماکروها برنامه هائی هستند که توسط برنامه نویس یا کارخانه سازنده ماشین نوشته شده و در کنترل دستگاه ذخیره میشوند به دلیل دستورهای شرطی و نیز توابع ریاضی این نوع روش هم مشکل تر از برنامه نویسی دستی و هم مشکل تراز برنامه نویسی با نرم افزارهای CAM میباشد معمولا در اکثر ماشینها نمونه هائی از این ماکروها در حافظه ماشین وجود دارد که بسیاری از برنامه نویسان و اپراتورهای این گونه ماشینها به روش کار با آنها آشنائی ندارند لذا از این قابلیت ماشین بی نصیب میمانند
مزایای استفاده از ماکروها:
۱-درک برنامه اصلی ساده تر و پیدا کردن اشتباهات احتمالی سریعتر و آسانتر انجام میگیرد
۲- از آنجا که برنامه ماکرو مستقل از برنامه اصلی اجرا میشود از آن میتوان در جاههای مختلف برنامه استفاده کرد
۳-سرعت برنامه نویسی بالا و در نتیجه کاهش زمان تولید و کاهش زمان بیکاری ماشین
۴-قابلیت ماشینکاری مسیرهای شیب دار و منحنی که بصورت معمول امکان پذیر نیست
۵-عدم نیاز به ابزارهای خاص برای برخی عملیاتهای ماشینکاری (مثلا ابزار پخ زنی و ابزار قوس زنی)
۶- کاهش حجم برنامه اصلی توسط برنامه ماکرو و عدم اشغال حافظه دستگاه نسبت به برنامه های CAM چون حجم برنامه های نرم افزاری معمولا بیشتر از ۲۰۰۰ خط میباشد لذا حافظه دستگاه جا ندارد و با پیغام خطا هنگام ارسال مواجه میشود و اگر از ارسال مستقیم (DNC) استفاده شود به علت کوچک بودن مسافت حرکتی بین خطوط معمولا در بعضی دستگاهها بصورت لحظه ای حرکت میکنند که همین مکث چند ثانیه ای کیفیت سطح مناسبی بدست نمیدهد
در زير گرافيك چند نمونه ماكرو آورده شده است

spiral.jpgChamfer 15 - degre X.gif

hamidrta

عضو جدید
سلام ما یک پانچ cnc یرومک ایتالیایی داریم می خوام سیستم کنترلش رو بدونم! از کجاش برم ببینم؟

meraj rezaei

عضو جدید
سلام
اگر سوالی در مورد وایرکات داشتین در خدمت هستم
ماشینکاری قطعات , فروش قطعات ,
انواع کنترلرهای siemens , fanuc , HEIDENHAIN , Fidia, .... درایو و خط کش و اینکودر......

عشق کتی

عضو جدید
سلام ببخشید اگه کمک کنید ممنون میشم. یک سیکل سوراخکاری هست که برای مواد نرم مثل آلومینوم استفاده میشه، در این سیکل برای شکستن و خروج براده ها ، ابزار کمی میاد بالا(برای شکستن براده) سپس براده برداری رو ادامه میده ، قسمتی از کدش رو مشاهده میکنین ، مشکل اینجاست که کنترلر cnc ما سری G70 رو نمیخونه مثل g73 . میخام راهنمایی کنین تا به صورت دستی این برنامه رو بنویسم . و یا شاید هم اینکه همون قسمت g73 رو باید اصلاح کنم .ممنون . پیشاپیش عیدو به همه تبریک میگم.

N3 G0 X-36.902 Y-30.483 S1500 M3
N4 G00 Z9.5
.N5 Z-5
.N6 Z-6
.N7 G73 X-36.902 Y-30.483 Z-25.943 R-6. Q.5 D1 F100
N8 G80
N9 G0 Z3.5
N10 X-27.642 Y-24.536
N11 Z2.5
.N12 G73 X-27.642 Y-24.536 Z-25.943 R2.5 Q.5 D1 F100
N13 G80
N14 G0 Z3.5