تاپیک (محتوا:60%)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
:mad:

:mad::mad:

:mad::mad::mad:

هدف وسیله را توجیه میکند بیاید بگید بینم از این جمله ماکیاولیستی چه چیزی حالیتون میشه .......
به نظر من خیلی جمله باحالیه .....و همواره درست ......:smile:
همیشه این قدرتمندترین ها هستن که حرف آخرو میزنن .....برای مثال آقا رضا زحمت کشید گفت آمریکا تروریسته و ناقض حقوق بشر ......ولی جامعه جهانی هر تصمیمی که بگیره در راسش نظر شیطان بزرگ خودنمایی میکنه ......

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز

هدف وسیله را توجیه میکند بیاید بگید بینم از این جمله ماکیاولیستی چه چیزی حالیتون میشه .......
همیشه این قدرتمندترین ها هستن که حرف آخرو میزنن .....برای مثال آقا رضا زحمت کشید گفت آمریکا تروریسته و ناقض حقوق بشر ......ولی جامعه جهانی هر تصمیمی که بگیره در راسش نظر شیطان بزرگ خودنمایی میکنه ......
سهیل انقدر بخودت فشار میاری ..............نشی بابا تو گل کاشتی محتوا0 درصد:D

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
وحید نظر بده گفتم ......این رضا میاد افکار یه بعدی خودشو وول میده اعصاب همه رو خورد میکنه .....

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز

ادم یاد سال 57 می ندازه...چی شد دوباره برگشتی؟به نتیجه مهمی رسیدی ؟

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولاً هر دو طرف شاگردان راستین ماکیاولی هستند!

اینوریا هم میگن همینه که هست ! مخصوصاً در زمینه حقوق بهایی ها!

وقتی بهشون میگی فقط حقوق شهروندی داشته باشند مثل تحصیل در دانشگاه گیر میدهند به عقاید مذهبی طرف!

بازم میگی نه ببین منظورم دانشگاهه! بازم همون حرف خودش رو میزنه!

ماکیاولی کلاً میگه استفاده از قدرت همیشه مشروع است! یعنی همینه که هست! نمیخوای؟ دروازه های مملکت باز است! (در برخی موارد البته بسته است)

حالا اون برای این قمپی میاد و این برای اون من کاری ندارم!

غصه ملل دنیا هم در مورد مرگ و نقص عضو و جنایت و این ها با من نیست!

من نگران ستمی هستم که به چشمهای خودم میبینم! امریکا اونور دنیا هر کاری می خواد بکنه!

امارها رو که نمیشه انکار کرد! جریان صوفیان و دراویش و دستگیری نوکیشان مسیحی توی مشهد که توی روزنامه های مملکت هم شرحش اومد!

مواد قانون مدنی رو که نمیشه منکر شد!

تدریس عقاید مخالف باورهای اهل تسنن در دانشگاه ها که شاهد لازم نداره!

بابا گیرم امریکا ز بیخ مغرض! این چیزها رو که توی این مملکت میبینیم که!

این حرفها رو زدم چون اعتراض رضا به احتمال بالا مربوط به لینک گزارش وزارت امور خارجه امریکا بود!

گفتم اگه قبول ندارید نخونید ولی اخبار مملکت رو که دیگه نمیشه انکار کرد!

آخرین ویرایش:

mohmp

اخراجی موقت
خیلی ها این سخن را صرفا سفسطه می دونند و معتقدند كه براى رسيدن به یک هدف درست نمی توان از یک وسيله نادرست استفاده کرد.

گاهی می گن دروغ گفتن برای آشتی دادن بین دو نفر جایز است؟؟!! اصلاح ذات البین !!

برای رسیدن به یک خواسته اخلاقی، استفاده از ابزارهای غیر اخلاقی اشکالی ندارد. یعنی شما می تونی از ثروتمند به زور بگیری، بدی دست گدا ! رابین هود هم به این قانون معتقد بود ! :smile:

ولی همیشه:

قانون رو فقط کسی تعیین می کنه که قدرت داره! (امام پ.)

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ها این سخن را صرفا سفسطه می دونند و معتقدند كه براى رسيدن به یک هدف درست نمی توان از یک وسيله نادرست استفاده کرد.

گاهی می گن دروغ گفتن برای آشتی دادن بین دو نفر جایز است؟؟!! اصلاح ذات البین !!

برای رسیدن به یک خواسته اخلاقی، استفاده از ابزارهای غیر اخلاقی اشکالی ندارد. یعنی شما می تونی از ثروتمند به زور بگیری، بدی دست گدا ! رابین هود هم به این قانون معتقد بود ! :smile:

ولی همیشه:

قانون رو فقط کسی تعیین می کنه که قدرت داره! (امام پ.)

همش متین و درست! ولی مشکل اینجا شروع میشه که اخلاق رو کی تعریف میکنه؟

رابین هود یا داروغه ناتینگهام؟

من با اولیش مشکل ندارم ولی دومیش خیلی درد داره ها!

برای دفاع از ارزش شاید بشه از ضد ارزش استفاده کرد (بگذریم از نقض غرض بودنش) ولی این ارزش و ضد ارزش بر اساس چه معیارهایی تعریف میشوند؟

در واقع همین نکته اختلاف در تعریف ارزش هاست که مسئول تقابل ارزشمداران در رسیدن به جامعه ایده الشون میشه!

همینطور مرتبه بندی ارزشها چطور باید انجام بشه؟ چه معیاری تعیین میکنه ارزشی بر ارزش دیگه برتری داره؟

این ها رو از نظر مطرح کردن سوال و خط دادن به بحث میپرسم! و نه مستقیماً از خود شما.

خوش باشید.

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان اینجا چی باید بگیم؟؟

YuMi

اخراجی موقت
وسیله، هدف رو توجیه میکنه:surprised:

کی فهمید یعنی چی؟
هر کی تونست یه مثال بیاره یه جایزه بهش میدم:redface:

آخرین ویرایش:

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
وسیله، هدف رو توجیح میکنه:surprised:

کی فهمید یعنی چی؟

میلاد جان درک این موضوع اونقدرام سخت نیس فقز باس یه ذره فسفر بسوزونی....:redface:
اولا تو جمله رو برعکس کردی جمله تو معنی نمیده ولی جمله سهیل باحاله....:smile:
حالا واقعا نفهمیدی یا مارو گذاشتی سرکار؟:surprised:
ولی در کل نظره خودمو میگم....اولا تا هدفه مشخص نباشه نمی شه اقدامی کرد بعده مشخص شدن اون باید ببینی از چه ابزار،راهکار، یا وسیله ای باید استفاده کرد تا هدف محقق بشه و بدین صورته که گفته میشه هدف وسیله رو مشخص می کنه.........البته این موضوع رو میتونستم خیلی بپیچونمش بعد توضیح بدم ولی خب یه کاریش کردم که درکش واسه همه ساده بشه!!!:)

YuMi

اخراجی موقت
میلاد جان درک این موضوع اونقدرام سخت نیس فقز باس یه ذره فسفر بسوزونی....:redface:
ولی در کل نظره خودمو میگم....اولا تا هدفه مشخص نباشه نمی شه اقدامی کرد بعده مشخص شدن اون باید ببینی از چه ابزار،راهکار، یا وسیله ای باید استفاده کرد تا هدف محقق بشه و بدین صورته که گفته میشه هدف وسیله رو مشخص می کنه.........البته این موضوع رو میتونستم خیلی بپیچونمش بعد توضیح بدم ولی خب یه کاریش کردم که درکش واسه همه ساده بشه!!!:)

چرا شر و ور میگی

جمله ی منو معنی کن
خودم میدونم چجوری نوشتم

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا شر و ور میگی

جمله ی منو معنی کن
خودم میدونم چجوری نوشتم

اولا حرفتو پس بگیرررررررر...ثانیااااااااااا قرار نیس چیزایی که تو از خودت در می کنی الزاما معنی داشته باشن!!!:razz::razz:
ولی حالا میشه به نوعی یه نتیجه گیری نه چندان کلی از جملت گرفت........ببین مثلا من الان دلم میخواد یه مار بندازم تو لباست از مار به عنوان یه وسیله استفاده کردم و هدفم این بود که یه آسیبی بهت برسونم حالا این ماره هدفمو توجیه می کنه چون مار به خودی خودیش که اونجا نیست من اونو واسه یه کار مهم آوردم پس حالا فهمیدی معنی جمله چرتتو؟:razz:

Judass

عضو جدید

تو خیلی واردی :huh:

YuMi

اخراجی موقت
اولا حرفتو پس بگیرررررررر...ثانیااااااااااا قرار نیس چیزایی که تو از خودت در می کنی الزاما معنی داشته باشن!!!:razz::razz:
ولی حالا میشه به نوعی یه نتیجه گیری نه چندان کلی از جملت گرفت........ببین مثلا من الان دلم میخواد یه مار بندازم تو لباست از مار به عنوان یه وسیله استفاده کردم و هدفم این بود که یه آسیبی بهت برسونم حالا این ماره هدفمو توجیه می کنه چون مار به خودی خودیش که اونجا نیست من اونو واسه یه کار مهم آوردم پس حالا فهمیدی معنی جمله چرتتو؟:razz:

متشکرم

ولی درست نگفتی دقیقا

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم غلط گفتی :mad:

ولی چون سعیتو کردی جایزتو میدم
تا دو روز تبلیغ سایتتو بکنم خوبه؟
تو جاهای مختلف

البته اگه نقدا میدادی بهتر بودش :redface: ولی حالا عیب نداره یه مو از خرس کندن غنیمته!!!:cool:
آمارتو دارمااااااااا میکشمت اگه تبلیغات نکنی!!!:cool:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا چرا اینقدر ناراحت؟؟؟خب جواب میدادی به حرفم.
اما من جوابت رو میدم.خب وقتی پول باشه تو همه تصمیمها تو دنیا دخالتت میدن.چون چی؟؟پول داری.حالا کلی ظلم و ستم کردی....اشکال نداره.همین که پول داری میشه نادیده گرفت.

eng_beshak

عضو جدید
اصلا" هم حرف خوبي نيست چون
يعني به خاطر حفظ حقوق بشر تو مثلا"... بياي بمب اتم بندازي رو كسايي كه حقوق بشر رو رعايت نكردن .حالا حدفت هر چه قدر هم والا باشه وسيله نمي تونه همه چي باشه

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
وسیله، هدف رو توجیه میکنه:surprised:

کی فهمید یعنی چی؟

یعنی هدف کیلو چنده؟ با وسیله حال میکنی برو که بریم!

مثل اسپم!

هدف نداره که ولی حال میده شدید!

بد میگم؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولاً هر دو طرف شاگردان راستین ماکیاولی هستند!

اینوریا هم میگن همینه که هست ! مخصوصاً در زمینه حقوق بهایی ها!

وقتی بهشون میگی فقط حقوق شهروندی داشته باشند مثل تحصیل در دانشگاه گیر میدهند به عقاید مذهبی طرف!

بازم میگی نه ببین منظورم دانشگاهه! بازم همون حرف خودش رو میزنه!

ماکیاولی کلاً میگه استفاده از قدرت همیشه مشروع است! یعنی همینه که هست! نمیخوای؟ دروازه های مملکت باز است! (در برخی موارد البته بسته است)

حالا اون برای این قمپی میاد و این برای اون من کاری ندارم!

غصه ملل دنیا هم در مورد مرگ و نقص عضو و جنایت و این ها با من نیست!

من نگران ستمی هستم که به چشمهای خودم میبینم! امریکا اونور دنیا هر کاری می خواد بکنه!

امارها رو که نمیشه انکار کرد! جریان صوفیان و دراویش و دستگیری نوکیشان مسیحی توی مشهد که توی روزنامه های مملکت هم شرحش اومد!

مواد قانون مدنی رو که نمیشه منکر شد!

تدریس عقاید مخالف باورهای اهل تسنن در دانشگاه ها که شاهد لازم نداره!

بابا گیرم امریکا ز بیخ مغرض! این چیزها رو که توی این مملکت میبینیم که!

این حرفها رو زدم چون اعتراض رضا به احتمال بالا مربوط به لینک گزارش وزارت امور خارجه امریکا بود!

گفتم اگه قبول ندارید نخونید ولی اخبار مملکت رو که دیگه نمیشه انکار کرد!
;)
توپ بیست خمپاره
ممنون :gol:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چرا اینقدر ناراحت؟؟؟خب جواب میدادی به حرفم.
اما من جوابت رو میدم.خب وقتی پول باشه تو همه تصمیمها تو دنیا دخالتت میدن.چون چی؟؟پول داری.حالا کلی ظلم و ستم کردی....اشکال نداره.همین که پول داری میشه نادیده گرفت.

reza4321 راست میگه منم باهاش موافقم;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.