تاپیک سوالات قدرتی

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
بلوگ دیاگرامی که تو عکس نشون داده بودم رو طراحی کردم
اما مشکلی هست
اینکه خروجی باتون هفت I 7 که باید به خروجی تایمر B007 وصل بشه ، نمیشه !

شبیه سازی رو همراه با عکس برات گذاشتم .
ممنون میشم راهنمایی کنی
این برنامه ای که درست کردم رو اگز مشکلی داره راهنمایی کنید تا حل کنم .
باعث زحمت شدیم مهندس .
جبران کنیم .

البته کامل نکردم که زیاد قاطی نشه .

خواهش میکنم
برنامه من ورژن 6 هست و باز نمیکنه

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
از دوستان کسی می تونه کمک کنه دریغ نکنه لطفا.:sweatdrop:
همه ی کارها تمومه و فقط گیر شبیه سازی هستم
خودم تا جایی پیش رفتم اما یه جا به مشکل برخوردم

یه عکس بگیرید بذارید اینجا ببینم چیکار میشه کرد. فقط اگر ممکنه عکستون با کیفیت باشه

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه عکس بگیرید بذارید اینجا ببینم چیکار میشه کرد. فقط اگر ممکنه عکستون با کیفیت باشه

فایل پی دی اف بخشی از کار
+ تصویر نهایی کاری که باید انجام بشه
+ فایل لوگوی اون پیوست شد .

پیوست ها

• balabar_2.zip
    398.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز

همون پی دی اف کافیه و بقیه مشکلی رو حل نمیکنه...
خب الان مشکلتون چیه؟ منظورم اینه که دقیقا چی میخواید؟

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همون پی دی اف کافیه و بقیه مشکلی رو حل نمیکنه...
خب الان مشکلتون چیه؟ منظورم اینه که دقیقا چی میخواید؟

می خوام که شبیه به همون عکسی که الحاق کرده بودم رو شبیه سازی کنم
تو فایل پی دی اف که فرستادم مقدار زیادی رو پیش رفتم
اما خرجی I اخری ( 7) وصل نمیشه به خروجی b007 و ارور میده .
اون آیکن های سبز رنگ که ادرس میده به ورودی و خروجی مورد نظر روهم نمی دونم از کجا باید فراخوانی کنم .
مشکل همین دو تاست .

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
مطمئن نیستم . اما امتحانش ضرر نداره.
اون قسمتی ک ای5 به بی 007 وصل شده رو با ای7 به گیت or وصل کن و خروجی or رو به بی007 وصل کن. یعنی یا سنسور یا استپ فرمان قطع میدن .

ADEL 1

عضو جدید
ct کوربالانس

ct کوربالانس

سلام به همه
یه سری اطلاعات در مورد کوربالانس می خوام.دقیقا" چکار می کنه؟
ممنون

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی نبود کمک برسونه ؟
البته از دوستانی که تا حالا کمک کردن تشکر میکنم .
حالا با هر نرم افزاری شبیه سازی شد .. شد .

farshid1980

عضو جدید
سلام.رنج رله های ac از 110 تا 240 ولته.توی رنجهای پایین چون متداول نیست از رله 24 ولت dc استفاده میشه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام به همه
یه سری اطلاعات در مورد کوربالانس می خوام.دقیقا" چکار می کنه؟
ممنون
ترانس جریانی با دقت بالا که در سیستم سه فاز استفاده میشه و از ثانویه اون به منظور حفاظت و اندازه گیری بهره میگیرن. جریان اولیه را در ثانویه خود به یک یا پنج امپر کاهش میدهد تا بتوان به رله یا وسایل اندازه گیری متصل کرد. حداکثر قطر کابل یا شمش عبوری به عنوان اولیه 335 میلی متر مربع است و برای بیشتر از این باید از سامیشن سه فاز استفاده کرد. در کابل های شیلد دار به هیچ وجه شیلد کابل ها نباید از کوربالانس عبور داده شود .
توضیحات بیشتر
کسی نبود کمک برسونه ؟
البته از دوستانی که تا حالا کمک کردن تشکر میکنم .
حالا با هر نرم افزاری شبیه سازی شد .. شد .
شما هم تو پی ال سی هم تو ای پلن باید شبیه سازی کنید ؟

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما هم تو پی ال سی هم تو ای پلن باید شبیه سازی کنید ؟

بله مهندس .
مدار قدرتی هست و باید به نحوی شبیه سازی بشه
لوگو پی ال سی بهتر هست که من تا 99 درصد کار رو زدم ولی یه قسمت کار ( وایرینگ) می لنگه و نرم افزار کانکت نمیکنه .

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مداری که قبلا خدمت دوستان عرض شد رو تونستم مدار فرمان و قدرتش رو طراحی کنم .
البته با دست .
دوستانی که با نرم افزارهای شبیه ساز آشنایی دارند شاید بتونن در مورد طراحی اون با نرم افزار کمک کنند.
نگاهی هم بندازید بینید درست طراحی شده یا اینکه اشتباه کردم . شایدم بتونیم ساده ترش کنیم .
خلاصه اینکه . کمکککک .:redface:

پیوست ها

• IMG_20140216_0001.pdf
    488.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

challenger_69

عضو جدید
سلام دوستان
قبل از هرچیز معذرت خواهی میکنم چون میدونم جای این تاپیک اینجا نیست ولی جاهای دیگه هیچکس جواب نداد گفتم اینجا که همه قدرتی هستن خواستمو مطرح کنم
کسی از دوستان پاسخنامه کنکور دکتری برق قدرت 92 رو داره؟
حتی اگه کلید سوالاتم باشه خوبه البته اگه پاسخنامه تشریحی باشه که بهتر:d

afcanani

عضو جدید
سلام بر اساتيد محترم
كسي مي دونه كه چطور ميشه يه طراح خوب برق صنعتي شد؟
من مي خوام برم خارج از كشور و با اين تخصص كار كنم

باسپاس

farhoode

عضو جدید
اگر سلف و خازن در نیم سیکل توان راکتیو جذب میکنند و در نیم سیکل دیگر تحویل می دهند اما از طرف دیگر قرارداد می کنیم سلف توان منفی مصرف میکند خازن توان راکتیو تولید می کند
علت این کار چیست ؟
تحقیق درسی هستش

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
اگر سلف و خازن در نیم سیکل توان راکتیو جذب میکنند و در نیم سیکل دیگر تحویل می دهند اما از طرف دیگر قرارداد می کنیم سلف توان منفی مصرف میکند خازن توان راکتیو تولید می کند
علت این کار چیست ؟
تحقیق درسی هستش
علتش خاصیت خود خازن یا سلف هست. ذاتا این خاصیت رو دارن . سرچ کنی هم بیشتر متوجه مطلب میشی.

سلام بر اساتيد محترم
كسي مي دونه كه چطور ميشه يه طراح خوب برق صنعتي شد؟
من مي خوام برم خارج از كشور و با اين تخصص كار كنم

باسپاس
خارج از کشور که بستگی داره کجا باشه.
کشورایی مثل امریکا کانادا المان ایتالیا چین و ژاپن و ... که در زمینه برق کلی نخبه داره.
طراح؟ هر شخصی در رشته فنی تا دست به اچار نشه و شخصا به جای تکنسین کار نکنه نمیتونه در اینده جز بهترین طراحه باشه.
زمینه های لازم: تجربه کاری . تقویت زبان انگلیسی و مطالعه بسیار شدید در همین زمینه.
وقتی مطالعه باشه و تجربه کاری هم باشه . مسلما مسلط میشید و ب راحتی میتونید عضو نظام مهندسی و طراح خوبی بشید

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
مداری که قبلا خدمت دوستان عرض شد رو تونستم مدار فرمان و قدرتش رو طراحی کنم .
البته با دست .
دوستانی که با نرم افزارهای شبیه ساز آشنایی دارند شاید بتونن در مورد طراحی اون با نرم افزار کمک کنند.
نگاهی هم بندازید بینید درست طراحی شده یا اینکه اشتباه کردم . شایدم بتونیم ساده ترش کنیم .
خلاصه اینکه . کمکککک .:redface:
اقا با عجله انجام شده مشکلی داشت بگو

پیوست ها

• 22222.pdf
    110.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • راهنما-Model.pdf
    59.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

moh3n_s

عضو جدید
دوستان همگی سلامم
آقا من راستش یه راهنمایی ازتون خواستم ممنون میشم کمکم کنید راستش رو بخواید من یه حدودا چهار پنج ماهی میشه که توی زمینه طراحی تاسیسات برق کار می کنم راستش بازار زیاد خوبی ظاهرا نداره یعنی برای من که دارم یاد میگیرم احساس می کنم نداره راستش رو بخوای ساعت بیکاری خیلی زیاد دارم به همین خاطر خواستم خدمت برسم و راهنمایی بخوام از دوستان عزیز یکی بهم پیشنهاد کار به صورت پاره وقت توی یه شرکت تابلو سازی معروف داده راستش نمی دونم هیچی که خب اول بگم تابلو مونتاژ کردن حالیم نیست :D:D:D البته اونقدرم شوت نیستما

به هر حال میرم اما نمی دونم آینده داره نداره دیوونه گرگیجه گرفتم می تونی راهنماییم کنی بی زحمت ؟
یه مهندس برق خوب باید چیا رو بلد باشه تا زمینه کاری خوب براش فراهم بشه ؟
حالا اگه رفتم تابلو سازی هم در کنار کارم گذاشتم بعدش به نظر شما چیکاره میشم ؟
تا حدودی سیم پیچی هم بلدم اونم یه پیشنهاد کاری از طرفش داارم دیگه دارم دیوونه میشم نمی دونم چیکار کنم می تونید راهنماییم کنید بی زحمت ؟؟
این سوال رو تو تاپیک گذاشتم اما اینجا شما خصوصی جووواب بدید ممنون میشم

farhoode

عضو جدید
یعنی چی خاصیت ذاتی سلف و خازن باید براش دلیل باشه؟
این تحقیق درس بررسی قدرت ماست

علتش خاصیت خود خازن یا سلف هست. ذاتا این خاصیت رو دارن . سرچ کنی هم بیشتر متوجه مطلب میشی.

کشورایی مثل امریکا کانادا المان ایتالیا چین و ژاپن و ... که در زمینه برق کلی نخبه داره.
طراح؟ هر شخصی در رشته فنی تا دست به اچار نشه و شخصا به جای تکنسین کار نکنه نمیتونه در اینده جز بهترین طراحه باشه.
زمینه های لازم: تجربه کاری . تقویت زبان انگلیسی و مطالعه بسیار شدید در همین زمینه.
وقتی مطالعه باشه و تجربه کاری هم باشه . مسلما مسلط میشید و ب راحتی میتونید عضو نظام مهندسی و طراح خوبی بشید

afcanani

عضو جدید
وقتی مطالعه باشه و تجربه کاری هم باشه . مسلما مسلط میشید و ب راحتی میتونید عضو نظام مهندسی و طراح خوبی بشید[/QUOTE]

دوست عزيز ممنون از پاسخ تون
من 18 سال سابقه در زمينه نصب و راه اندازي و نگهداري ،قرارداد هاي مختلف دارم ،پايه ارشد نظام مهندسي هستم، ولي نياز شديد به يك نفر طراح پلنت هاي صنعتي دارم كه حاضر باشه بطور خصوصي به من آموزش بده. چون شش ماه بيشتر وقت براي رفتن به كانادا ندارم. گفتم شما متخصصين عزيز كه اينجا جمع شديد بو با هم همفكري مي كنيد پيشنهادي داشته باشيد چند تا آموزشگاه پيدا كردم كه حرفه اي كار مي كنند ولي قبلا دوره هاي زيادي گذروندم ولي هيچكدام در آخر سر به اون نتيجه نهايي كه مي خواستم نرسيد.
با سپاس

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان همگی سلامم
آقا من راستش یه راهنمایی ازتون خواستم ممنون میشم کمکم کنید راستش رو بخواید من یه حدودا چهار پنج ماهی میشه که توی زمینه طراحی تاسیسات برق کار می کنم راستش بازار زیاد خوبی ظاهرا نداره یعنی برای من که دارم یاد میگیرم احساس می کنم نداره راستش رو بخوای ساعت بیکاری خیلی زیاد دارم به همین خاطر خواستم خدمت برسم و راهنمایی بخوام از دوستان عزیز یکی بهم پیشنهاد کار به صورت پاره وقت توی یه شرکت تابلو سازی معروف داده راستش نمی دونم هیچی که خب اول بگم تابلو مونتاژ کردن حالیم نیست :D:D:D البته اونقدرم شوت نیستما

به هر حال میرم اما نمی دونم آینده داره نداره دیوونه گرگیجه گرفتم می تونی راهنماییم کنی بی زحمت ؟
یه مهندس برق خوب باید چیا رو بلد باشه تا زمینه کاری خوب براش فراهم بشه ؟
حالا اگه رفتم تابلو سازی هم در کنار کارم گذاشتم بعدش به نظر شما چیکاره میشم ؟
تا حدودی سیم پیچی هم بلدم اونم یه پیشنهاد کاری از طرفش داارم دیگه دارم دیوونه میشم نمی دونم چیکار کنم می تونید راهنماییم کنید بی زحمت ؟؟
این سوال رو تو تاپیک گذاشتم اما اینجا شما خصوصی جووواب بدید ممنون میشم

بهترین چیزی که می تونم پیشنهاد کنم یاد گرفتن زبان انکلیسی و مسلط شدن به اون هست .
اینو بلد باشی از همه که نه ولی از خیلی مهندس ها کارایی بیشتری پیدا می کنی .
پیشنهاد آخر هم اینه که سعی نکن تو همه ی شاخه ها متخصص باشی .
اطلاعات عمومی برقی خودت رو ببر بالا ولی تو یه شاخه متخصص باش .
حتی شده تعمیر یک دستگاه یا تابلو باشه تو همون واقعا کاربلد باش .

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

دوست عزيز ممنون از پاسخ تون
من 18 سال سابقه در زمينه نصب و راه اندازي و نگهداري ،قرارداد هاي مختلف دارم ،پايه ارشد نظام مهندسي هستم، ولي نياز شديد به يك نفر طراح پلنت هاي صنعتي دارم كه حاضر باشه بطور خصوصي به من آموزش بده. چون شش ماه بيشتر وقت براي رفتن به كانادا ندارم. گفتم شما متخصصين عزيز كه اينجا جمع شديد بو با هم همفكري مي كنيد پيشنهادي داشته باشيد چند تا آموزشگاه پيدا كردم كه حرفه اي كار مي كنند ولي قبلا دوره هاي زيادي گذروندم ولي هيچكدام در آخر سر به اون نتيجه نهايي كه مي خواستم نرسيد.
با سپاس[/QUOTE]
پس شرایط خوبه. من دوره جهاد شریف رو پیشنهاد میکنم .

dashhadi

عضو جدید
علت این کار چیست ؟
تحقیق درسی هستش

سلام؛
می دونیم که توان راکتیو مصرف نمی شه و فقط به صورت انرژی در سلف و خازن ( ایده آل) ذخیره می شه، اما اینکه چرا در تحلیل مدار سلف رو مصرف کننده و خازن رو تولید کننده ی توان راکتیو فرض می کنیم ، اینم دوباره همونطور که گفتین یه قرارداد هست و از پس فازی جریان در سلف و پیش فازی جریان در خازن ناشی می شه.
یه بلک باکس رو فرض کنید، با اندازه گیری اختلاف فاز جریان و ولتاژ اون چنانچه جریان پس فاز باشه، این بلک باکس طبق قرارداد مصرف کننده ی توان راکتیو هست حتی اگه داخلش سلف که نداشته باشه هیچ، خازن هم داشته باشه!!!

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به هم باشگاهی های عزیز
ی مقلاله هستش مشاهده پیوست 1-s2.0-S0378779613000151-main.zipکه با الگوریتم پی اس او بهینه سازی شده کد متلب هست فقط باید ضرایب رو تغغییر بدیم اگه کسی بتونه اینو کامل کنه متشکر میشم
البته ی مقداری کار شده با توجه به لینک زیر
مشاهده پیوست tayefi.rar

nadia.jojo

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال: اگر منبع acرا به dc وصل کنیم چه اتفاقی میفته؟؟گویا یه عددی چیزی نشون میده

میشه کمکم کنید لطفا