تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirhossein_69

عضو جدید
help

help

دیتا شیت مانیتور nokia 3310 رو می خوام هر چی میگردم پیدا نمیکنم.

مطلب زیادی در مورد ال سی متر و موارد استفادش می خوام در حد 20 تا 30 صفحه که بشه به عنوان مقاله پروژه پایان ترمم ارائه بدم.
از دوستانی که مطلبی دارن یا بهم معرفی کنن ممنون میشم.

e_mech

عضو جدید
درود بر دوستان

من دارم یه پروژه ی نسبتا کامل در مورد سنسور های اثر هال تهیه می کنم. یه سوالی برام پیش اومده که نتونستم جوابی براش پیدا کنم. سوالم اینه:

همونطور که می دونید سنسور هال سنسور میدان مغناطیسیه. می خواستم ببینم آیا میدان مغناطیسی زمین هم

تاثیری در خروجی این سنسور داره؟ منظورم اینه که آیا این سنسور برای دو سیستم مشابه که در دو نقطه ی مختلف

از کره ی زمین( مثلا یکی تو قطب جنوب و اون یکی تو قطب شمال) قرار درند، خروجی های یکسانی رو به ما میده یا

نه؟

پیشاپیش از وقتی که میذارید و این پست رو می خونید سپاس گذارم

تا دوشنبه وقت دارم

بدرود

amirhossein_69

عضو جدید
با سلام به شما
با توجه به این که این ترم یک پروژه کامل در مورد سنسور اثر هال داشتم به این موضوع بر نخوردم و راجع بهش فکر نکردم.
ولی سنسور هایی که من در موردش مطالعه کردم با توجه به میدانی که بهش القا می کنیم مثلا توسط آهنربا ولتاژ رو به وجود میاره و با دور شدن میدان اثر هال (ولتاژ اثر هال ) از بین میره.
شاید سنسور های مورد مطالعه شما حساست خیلی خیلی خیلی بالایی داشته باشند.
در هر صورت من در این حد می دونستم.
مقالمرو هم دارم اگر می خواهید براتون ارسال کنم.

کاترین

عضو جدید
سلام دوستان به نظر شما کسی که پایه مغناطیس و تجزیه اش میلنگه چکار کنه از روی چه کتابی بخونه که واسه ارشد بهمن ماه آماده بشه من پردازش و پارسه رو دارم ولی خیلی مشکل دارم وقتی میخونم لطفا من رو راهنمایی کنید

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام دوستان به نظر شما کسی که پایه مغناطیس و تجزیه اش میلنگه چکار کنه از روی چه کتابی بخونه که واسه ارشد بهمن ماه آماده بشه من پردازش و پارسه رو دارم ولی خیلی مشکل دارم وقتی میخونم لطفا من رو راهنمایی کنید

به نظر من مغناطیس رو فقط جند تا مبحث مهمشو بخون مثل خازن ها که اکثرا ازش ازش سوال میاد.چون نمیشه به همه بحث ها مسلط شد.

arch_m

عضو جدید
سلام .من یه نقشه آماده از از تاسیسات برقی یه ساختمان یه طبقه با پیلوت میخام.کی میتونی کمک کنه؟؟!!!!!!!!!!خیلی عجله ای

omidvarshoei

عضو جدید
salam bacheha be nazare shoma compilere bascom behtare ya codvision
???????????????????????????????????????????
har ki tonest bege ba elato dalilo mantegh

omidvarshoei

عضو جدید
كمككككككككككككككككككككككك كككككككككككCellular Automata

كمككككككككككككككككككككككك كككككككككككCellular Automata

salam dostan man poroje payani karshenasim Cellular Automata bood ke be dalayeli natonestam darmoredesh tahghigh konam va porojamo avaz kardam alan behesh niaz shadid to karam behesh peyda kardam kesi mitone komakam kone
plz helpppppppppppppppppppppppppppppp

omidvarshoei

عضو جدید
lcd گوشي 3310

lcd گوشي 3310

روز خوش دوست عزيز زودتر ميگفتين تا بهتون بدم
ال سي دي گوشي 3310 از نوع حزي8544 كه ماتريسش 48 *84 لينك ديتا شيت كامل lcd اين گوشي برات گذاشتم راستي من اين lcd خودم راه‌اندازي كردم خيلي جالب حتما اين كار بكن

پیوست ها

• pcd8544.pdf
    239.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
salam bacheha be nazare shoma compilere bascom behtare ya codvision
???????????????????????????????????????????
har ki tonest bege ba elato dalilo mantegh

کدویژن زبان سی هست و بسکام بیسیک
بستگی به تسلط خودتون داره
هر کدام می بینید برای خودتون راحت تره را انتخاب کنید
من به نظر خودم کدویژن تخصصی تر هست و کلا زبان سی را بیشتر دوست دارم ولی کتاب های آموزشی و مطالب برای یادگیری به زبان فارسی برای بسکام بیشتر هست تا کدویژن
موفق باشید

ELNAZ02

عضو جدید
سلام
میشه بگین با نرم افزار متلب چطوری دیاگرام بد رو رسم کنم؟:redface:

+BACHE

عضو جدید
SALAM DOOSTAN

SALAM DOOSTAN

MOHANDESIN AZIZ...DATA SHEETE ICIYE 4164-15 RO MIKHAM.YE DRAM HASTESH BA ARAYESHE 64K*1...DIAGRAME ZAMANIYE KHOONDANO NEVESHTANESHAM MIKHAM BE ALAVEYE DIAGRAME ZAMANI REFRESHING.JOME EMTEHAN DARAM YEKI AZ TAMRINAME...HARKI DARE BI ZAHMAT LOTF KONE...MERC

nazliii

azin_el

عضو جدید
با سلام
من دنبال مداری میگردم که بدون استفاده از ترانس(یعنی با قطعاتی مثل خازن و مقاومت)بشه ولتاژ 220 ac رو به 140 ac تبدیل کرد.
لطفا کمکم کنید

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من دنبال مداری میگردم که بدون استفاده از ترانس(یعنی با قطعاتی مثل خازن و مقاومت)بشه ولتاژ 220 ac رو به 140 ac تبدیل کرد.
لطفا کمکم کنید

بدون در نظر گرفتن توان خروجی و مقدار راندمان ، حتی یک پتانسیومتر هم این کار را انجام میدهد در راندمانهای بالاتر مثلا با یک RCسری هم میتوان این مقدار ولتاژ را در خروجی داشت ولی جریان خروجی حاصل از این ولتاژ دارای اختلاف فاز بوده ضمن اینکه مقدار دقیق ولتاژ تنها با یک بار خاص باید محاسبه شود یعنی بشدت متاثر از بار میباشد .

Behzad nejati

عضو جدید
با سلام
لطفا کمکم کنید
بله میتونین این کار رو با یه سلف بسیار ساده انجام بدین. میدونیم که اگه یه ولتاژی رو به یه سلف با هر تعداد حلقه اعمال کنیم کل ولتاژ اعمال شده روی سلف افت میکند و تو این مورد شما میخوای ولتاژ رو به حدود11/7ولتاژ کل برسونی یعنی ولتاژ مد نظر شما روی 11/7 از حلقه های کل سلف افت پیدا میکنه بنابراین شما باید ولتاژ خروجی رو از 11/7 حلقه های سلف بگیری مثلا اگه سلف شما دارای1100 حلقه باشه شما باید ولتاژ خروجی رو از حلقه ی 700 بگیری

omidvarshoei

عضو جدید
از دوستان كسي هست كه تو ساخت تابلو روان باشه نياز به كمك دارم لطفآ كمكم كنين

iranch

عضو جدید
کم کردن دما از دید شما مهندسان برق

کم کردن دما از دید شما مهندسان برق

میدونید که اکثریت از کول پد برای پائین اوردن دمای لپ تاپ استفاده میکنند.
البته این اوردن دما پائین مطمئنید به نفع لپ تاپ هست؟
من مثال ماشینی میزنم. موتور ماشین هم دمای پائنی برای خوب نیسست. مثلا موتور پژو طوری ساخته شده که باید دماش 80-90 باشه
شاید قطعات لپ تاپ هم این طور ساخته شده و دمای کمتر بهش ضرر می رسونه؟!
یا این قضیه فرق داره و به نفع لپ تاپ هستش؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از دوستان كسي هست كه تو ساخت تابلو روان باشه نياز به كمك دارم لطفآ كمكم كنين
سلام دوست عزیز
سوال خودتون را مطرح کنید هر کسی اطلاعی داشته باشه حتما پاسخ می ده
میدونید که اکثریت از کول پد برای پائین اوردن دمای لپ تاپ استفاده میکنند.
البته این اوردن دما پائین مطمئنید به نفع لپ تاپ هست؟
من مثال ماشینی میزنم. موتور ماشین هم دمای پائنی برای خوب نیسست. مثلا موتور پژو طوری ساخته شده که باید دماش 80-90 باشه
شاید قطعات لپ تاپ هم این طور ساخته شده و دمای کمتر بهش ضرر می رسونه؟!
یا این قضیه فرق داره و به نفع لپ تاپ هستش؟
سلام
سوال خیلی جالبی پرسیدید
می تونه موضوع خوبی برای بحث باشه
ولی خوب به نظر من می شه از این دیدگاه گفت که در موتور ماشین فرآیند چه طور هست ؟
در اونجا بر اساس احتراق سیستم موتور ماشین کار می کنه و خوب مسلما فاکتور گرما یه فاکتور اصلی هست
اما در سیستم کامپبوتر
اساس کار چیه ؟
اساس کار ترانزیستور ها و قطعات الکترونیکی هست که کارشون انتقال ، پردازش و .... اطلاعات هست و گرما یه عامل ناخواسته در این سیستم برای ما محسوب می شه
پس ما احتیاج به حذف این عامل داریم چون گرما عامل انجام فرآیند های ما نیست
این نظر شخصی من هست و ممکنه نظر های دیگه ای هم باشه

omidvarshoei

عضو جدید
بارم سلام به همه دوستان .
بچه ها سوال من در مورد تابلو روان بود من میخوام از طریق کابل rs232 که یکسرش به میکرو تابلوم و یکسرشم به پورت پرینتر کامپیوتر وصل کنم و اطلاعات و انیمیشنها رو از طریق این پورت انتقال بدم کسی میدونه چطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahabelec

عضو جدید
با سلام
لطفا کمکم کنید

بله میتونین این کار رو با یه سلف بسیار ساده انجام بدین. میدونیم که اگه یه ولتاژی رو به یه سلف با هر تعداد حلقه اعمال کنیم کل ولتاژ اعمال شده روی سلف افت میکند و تو این مورد شما میخوای ولتاژ رو به حدود11/7ولتاژ کل برسونی یعنی ولتاژ مد نظر شما روی 11/7 از حلقه های کل سلف افت پیدا میکنه بنابراین شما باید ولتاژ خروجی رو از 11/7 حلقه های سلف بگیری مثلا اگه سلف شما دارای1100 حلقه باشه شما باید ولتاژ خروجی رو از حلقه ی 700 بگیری
این که شما گفتین که همون اتو ترانس میشه!! که صرفه نداره و حجم بالایی داره.

بدون در نظر گرفتن توان خروجی و مقدار راندمان ، حتی یک پتانسیومتر هم این کار را انجام میدهد در راندمانهای بالاتر مثلا با یک RCسری هم میتوان این مقدار ولتاژ را در خروجی داشت ولی جریان خروجی حاصل از این ولتاژ دارای اختلاف فاز بوده ضمن اینکه مقدار دقیق ولتاژ تنها با یک بار خاص باید محاسبه شود یعنی بشدت متاثر از بار میباشد .

اما همونطوری که دوستمون amirhm گفت میتونیم از یه مدارRLC استفاده کنیم.یک سلف موازی با دو خازن داریم و با یکی از خازن ها مقاومت موازی میشود که با تنظیم مقدار خازن ها و مقاومت میتونیم ولتاژ مطلوب رو در خروجی داشته باشیم. اما نکته مهم اینه که این مدار در فرکانس تشدید کار میکنه وکار سلف هم تنظیم فرکانس تشدید مداره. الان تو شارژرهای جدید از این مدار استفاده میشه که نیازی به ترانس نداره و حجم خیلی کمی هم داره!!!!!!!!

iranch

عضو جدید
سلام
شنیدید برای لپ تاپ میگن شارژ وقتی میخواهید بکنید اول دو شاخه رو به برق بزنید و بعد فیش رو بزنید به لپ تاپ
تو دفترچه برعکس زده
گفته مرحله آخر بزنید به دو شاخه
فکر کنم برای جرقه زدن باشه
کدام مورد صحیح هست به نظرتون؟

nazliii

به نظر من اول به برق میزنن بعد فیش.
.چون تو شارژ کمی بار مونده جرقه میزنه.
فکر کنم همون تابع دلتا باشه جرقه

+BACHE

عضو جدید
سلام
سوال خیلی جالبی پرسیدید
در اونجا بر اساس احتراق سیستم موتور ماشین کار می کنه و خوب مسلما فاکتور گرما یه فاکتور اصلی هست
اما در سیستم کامپبوتر
اساس کار چیه ؟
اساس کار ترانزیستور ها و قطعات الکترونیکی هست که کارشون انتقال ، پردازش و .... اطلاعات هست و گرما یه عامل ناخواسته در این سیستم برای ما محسوب می شه
این نظر شخصی من هست و ممکنه نظر های دیگه ای هم باشه man ba in harf movafegham.va nazare shakhsiye man ine ke,,bebinid masalan tuye ye doone IC be onvane mesal ye iciye mega masalan 32...tooye in IC dar vaghe adame amalkarde monasebe eleman ba mizane damaye oon ye rabeteye mostaghim dare...yani chi???!! yani inke vakhti amalkarde eleman dochare irad mishe damasham bishtar mishe...masalan be onvane mesal vakhti jaryane ziyadi mikeshe mibinim ke ici dagh mikone va momkene be ehtemale ziyad besooze...va hamintor ke khanoom modir rajebe transistor sohbat kardan dar vaghe asase kare transistor ine ke be DAMA vabastegi nadashte bashe,che too halate taghviyat konandegi va che too halate switching....pas be nazare man damaye bala mitoone be zarare laptop bashe bishtar ta soodesh...albate in bahs fek mikonam bahse rizo daghighi mitoone bashe be nazare man...chon ke tooye laptop elemanhaye ziyadi voojood dare va hamintor madarhaye motefaveti ke harkoodoom ye zarib vabastegiye jodaganeyi be dama daran.

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
سوال خیلی جالبی پرسیدید
اما در سیستم کامپبوتر
اساس کار چیه ؟
این نظر شخصی من هست و ممکنه نظر های دیگه ای هم باشه man ba in harf movafegham.va nazare shakhsiye man ine ke,,bebinid masalan tuye ye doone IC be onvane mesal ye iciye mega masalan 32...tooye in IC dar vaghe adame amalkarde monasebe eleman ba mizane damaye oon ye rabeteye mostaghim dare...yani chi???!! yani inke vakhti amalkarde eleman dochare irad mishe damasham bishtar mishe...masalan be onvane mesal vakhti jaryane ziyadi mikeshe mibinim ke ici dagh mikone va momkene be ehtemale ziyad besooze...va hamintor ke khanoom modir rajebe transistor sohbat kardan dar vaghe asase kare transistor ine ke be DAMA vabastegi nadashte bashe,che too halate taghviyat konandegi va che too halate switching....pas be nazare man damaye bala mitoone be zarare laptop bashe bishtar ta soodesh...albate in bahs fek mikonam bahse rizo daghighi mitoone bashe be nazare man...chon ke tooye laptop elemanhaye ziyadi voojood dare va hamintor madarhaye motefaveti ke harkoodoom ye zarib vabastegiye jodaganeyi be dama daran.

سلام
این موضوع به عنوان موضوع بحث انتخاب شد
اگه تمایل داشتید به این تاپیک سر بزنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/223392-%D9%84%D8%AD%D8%B8%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-(%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%B2%DB%8C%D8%B2-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85-)/page2

• Like
واکنش ها: sh85

azin_el

عضو جدید
سلام.باتشکر اگر امکان داره مقداری برای المانهاپیشنهاد کنین،برای ولتاژ 140 با جریان کمتر از یک آمپر ،خیلی ممنون از لطفتون.

مهرا

عضو جدید
سلام
ببخشید کسی در مورد
sat solver
اطلاعاتی داره؟؟؟
اصلا چی هست؟؟؟
تونت یه گشت کوچیک زدم ولی چیزی که به دردم بخوره پیدا نکردم
ممنون میشم کمکم کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا