تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]سلام
[/FONT]​
[FONT=&quot]آیا سنسوری وجود داره که بتونه بسته به ولتاژ ورودی تصمیم گیری از پیش تعیین شده ای رو انجام بده؟ به عنوان مثال در قبال ورود جریانی با ولتاژ 12 ولت عملی رو طبق کد نوشته شده انجام بده؟
[/FONT]
[FONT=&quot]با تشکر فراوان از ایجاد این پست برای سوالات
[/FONT]​
با سلام
راستش من اطلاعت خیلی زیادی ندارم ولی تا اون حد اندکی که می دونم سنسور تنها قابلیت سنس کردن داره و برای تصمیم گیری ها باید از قطعاتی مثل میکرو استفاده کرد ( البته بازم می گم اطلاعات من خیلی زیاد نیست )
و فکر هم نکنم سنسور جایی برای کد نویسی داشته باشه !

SIGHT

عضو جدید
POROJE MAKHAAAAAAAAAAAM

POROJE MAKHAAAAAAAAAAAM

SALAM BE HAMEGI, MAN YE MOZOE POROJE MIKHAM, MISHE KOMAKAM KONID:confused:

reza dastani

عضو جدید
پیام

پیام

سلام
منم با (افق جدید)موافقم ،بهتر بری دنبال شرکتهای تابلو روان ،این بهتر.
خوشحال میشم بهت کمک کنم.:gol:

mehri_mohamadii

عضو جدید
ممنون که جوابم رو دادین.من که هنوز سرکار نمیرم.میخوام بدونم برای عبور از سد شرایط و مصاحبه های کار و باید تو چه زمینه و نرم افزاری به عنوان مهندس الکترونیک مهارت داشته باشم.با نرم افزارهایprotel,proteusهم اشنایی دارم

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون که جوابم رو دادین.من که هنوز سرکار نمیرم.میخوام بدونم برای عبور از سد شرایط و مصاحبه های کار و باید تو چه زمینه و نرم افزاری به عنوان مهندس الکترونیک مهارت داشته باشم.با نرم افزارهایprotel,proteusهم اشنایی دارم
سلام دوست عزیز
خیلی خوبه که این ها را بلدین
ولی به شخصه این چند وقتی که یه کم این در اون در زدم توی این بازار قاراشمیش کار ( املام افتضاحه خودم می دونم ببخشید :redface:) باید همه فن حریف یا به قول مکانیک ها آچار فرانسه باشی تا کار گیرت بیاد
چیزی که خودم دستم اومده اینه که هرچی بدونی هم باز کمه
یه جا میری شبکه از آدم می خوان
یه جا متلب لازم می شه
یه جا avr
و ....
در کل خوش به حالتون که خوش موقع به فکر افتادین
ولی از همه چیز هم لازم تر پارتی ( شوخی ;))
انشالله که موفق باشید :gol:
یا حق

Nimdar

عضو
1-بخش الکتریسیته فیزیک هالیدی
2- مدارهای الکتریکی تالیف جبه دار
3- مبانی الکترونیک تالیف میر عشقی
4- طراحي ديجيتال-مدار منطقي : موريس مانو

البته فرض بر این است که شما ریاضیات عمومی 1 و2 و معادلات دیفرانسیل پاس کرده اید.

ارادتمند نادرافشار

arabborzu

عضو جدید
کمک از نوع avr

کمک از نوع avr

:cry:سلام دوستان باشگاهی،میخواستم ازتون بپرسم که توی بسکام avr که برای ارتباط سریال از دستور Open "comd.0:9600,8,n,1,inverted" For Input As #2 استفاده میکردیم میتونم مجدد همین پین d.0 رو به عنوان خروجی تعریف کنم؟چون میخوام avr ام هم اطاعات سریال بگیره هم بفرسته اونم فقط با پین d.0 .قبل این با 1wire امتحان کردم ولی هر چی تلاش کردم درست کار نکرد.
اگه یک مثال ساده بزنین ممنون میشم.

h.gk

عضو جدید
کسی dll پورت usbدر دلفی میدونه؟

کسی dll پورت usbدر دلفی میدونه؟

دوستان عزیز :کسی dll پورت usbدر دلفی میدونه؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:cry:سلام دوستان باشگاهی،میخواستم ازتون بپرسم که توی بسکام avr که برای ارتباط سریال از دستور Open "comd.0:9600,8,n,1,inverted" For Input As #2 استفاده میکردیم میتونم مجدد همین پین d.0 رو به عنوان خروجی تعریف کنم؟چون میخوام avr ام هم اطاعات سریال بگیره هم بفرسته اونم فقط با پین d.0 .قبل این با 1wire امتحان کردم ولی هر چی تلاش کردم درست کار نکرد.
با سلام فکر کنم اگر نوع AVR که مورد سوالتون هست را بگین دوستان بهتر بتونن کمک کنن
لطفا از این پس هم سوالاتتون را در قسمت سوالات و مشکلات بیان کنید
با تشکر :gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز وقتی شما پایه ای رو برای عمل خاصی در نظر می گیرید دیگه انکان استفاده همزمان برای کاری دیگه ای وجود نداره.

arabborzu

عضو جدید
ممنون دوست عزیزم :
ولی من هم زمان نمیخوام استفاده کنم ،به نظر شما با کمک زیربرنامه یا تعریف تابع یا ...بازم امکان پذیر نیست.
راستی نوع avr ام meg 32 هستش.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز وقتی شما اون پایه رو برای ارتباط سریال کانفیگ می کنید اون دیگه رزو شده اون عمل حساب میشه، و وقتی شما به یه پایه دو عمل را نسبت بدین، هیچ کدوم از اعمال به درستی انجام نمی گیره. ماشاالله میکروتون این همه پورت داره حالا چرا به یک پین گیر دادین؟

arabborzu

عضو جدید
اخه استادمون گفته فقط از یک سیم برای ارتباط استفاده کن یک جورایی مجبورم.

ehsanstr

عضو جدید
به استاد مهدی کرامتی در همین تالار مراجعه کن.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

ممنون دوست عزیزم :
ولی من هم زمان نمیخوام استفاده کنم ،به نظر شما با کمک زیربرنامه یا تعریف تابع یا ...بازم امکان پذیر نیست.
راستی نوع avr ام meg 32 هستش.

اخه استادمون گفته فقط از یک سیم برای ارتباط استفاده کن یک جورایی مجبورم.
فکر کنم تا اونجایی که یادمه در مگا 32 ( حالا باید برم دوباره بخونم :redface:) پورت b بود واسه ارتباط سریال نه d !
البته من کدویژن خوندم بسکام بلد نیستم ولی فکر کنم این کار شدنیه(با توجه به قابلیت های 32)احتمالا اگر درست یادم مونده باشه یه رجیستری چیزی داشت که با فعال غیر فعال کردنش میشد اینکار را کرد :redface:
اگر امکان داره صورت کامل مسئلتون را بگین منم یه مرور می کنم اگر تونستم کمکتون می کنم
موفق باشید
یا حق

*KIA

عضو جدید
ledتوان بالا

ledتوان بالا

با سلام به تمام مهندسان عزیز و گرامی

میشه در مورد led های توان بالا و بکارگیری اون ها در یک مداررقص نور به کمک میکرو کنترلر ها مطلب یا منبعی در اختیارم قرار بدین

تشکرات فروان ممنونم:cry: :w19: :crying::crying:

samira y

عضو جدید
پروزه

پروزه

سلام.منم برای پروزه کارشناسیم دنبال یه موضوع میگردم که روش کار کنم.گرایشم کنترله ولی دوست دارم رو یه موضوعه مخابراتی یا الکترونیکی کار کنم.کسی موضوع جالب سراغ داره که جای کار داشته باشه!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام حسابی کار کنمااااااااااااااا

sanaz_daneshju

عضو جدید
موبایل

موبایل

:eek:سلام.اگه موبایل دکمه های 147* خراب بشه و قفل باشه راهی هست که قفلشو باز کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::cry::cry::(:redface:

tofanmcse

عضو جدید
سایت الکترونیک

سایت الکترونیک

:heart:سلام لطفا چندتا سایت برق و الکترونیک برام معرفی کنید که بتونم جزوه و پروژه ها را دانلود کنم- البته در زمینه کامپیوتر هم ممنون میشم به من سایتهایی را معرفی کنید
با تشکر

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
:heart:سلام لطفا چندتا سایت برق و الکترونیک برام معرفی کنید که بتونم جزوه و پروژه ها را دانلود کنم- البته در زمینه کامپیوتر هم ممنون میشم به من سایتهایی را معرفی کنید
با تشکر
www.freebook.viz.ir

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.منم برای پروزه کارشناسیم دنبال یه موضوع میگردم که روش کار کنم.گرایشم کنترله ولی دوست دارم رو یه موضوعه مخابراتی یا الکترونیکی کار کنم.کسی موضوع جالب سراغ داره که جای کار داشته باشه!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام حسابی کار کنمااااااااااااااا
با سلام
اینجا دو سری لیست پروژه هست یه نگاه بندازین ببینید به دردتون می خوره یا نه
لیست 1
لیست 2
:eek:سلام.اگه موبایل دکمه های 147* خراب بشه و قفل باشه راهی هست که قفلشو باز کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::cry::cry::(:redface:
فکر کنم به اینجا مراجعه کنید بهتر جواب بگیرید
با تشکر
http://elc85.blogfa.com/
http://www.eca.ir
www.ir-micro.com
و همچنین در خود این سایت جزوه های زیادی یافتی می شه
موفق باشید

*KIA

عضو جدید
LED توان بالا

LED توان بالا

سلام دوستان
من باATMEGA32 و LED های معمولی که با چند ولت کار میکنن مدار رقص نور بستم حالا اگه بخوام یه رقص نور با LED توان بالا (یهچیزی شبیه رقص نور های تو میدونا) ببندم باید چی کار کنم بازم می تونم ازین میکرو استفاده کنم ؟ چه جوری ؟:(

xanth

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
من باATMEGA32 و LED های معمولی که با چند ولت کار میکنن مدار رقص نور بستم حالا اگه بخوام یه رقص نور با LED توان بالا (یهچیزی شبیه رقص نور های تو میدونا) ببندم باید چی کار کنم بازم می تونم ازین میکرو استفاده کنم ؟ چه جوری ؟:(

سلام. ميشه بگيد چه جوري اينكارو كرديد؟ يه مدتيه دنبال بستن مدارهاي جالبم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا