تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

یه سوال داشتم از حضورتون

وقتی بهره تمام شاخه ها 1 هست،حاصلضرب بهره های تک تک عناصر یک حلقه چطور 12 شده؟؟؟!

مشاهده پیوست 178640

مشاهده پیوست 178641

ممنون

سلام
بنده گان خدا حق دارید که نتونید ج رو پیدا کنید و راه حل رو متوجه نشید
چون سوال ناقص و جواب هم ناقص هست.
این سوال دکتری 92 هست گزینه ها ترتیبشون هم تغییر نکرده فقط گزینه اول رو از منفی چهل تقسیم بر 61 به مقدار جدید تغییر دادن.
اما
صورت سوال ناقص رسم شده یه خط وسط شکل جا مونده
یعنی یه مسیر مستقیم رو رسم نکردن.
واقعا جای تاسف هست.
این حل هم حل دکترسجادیان هست. ایشون این مقدار رو بدست اوردن و گفتن که سوال غلط هست.
سوال 35 ازمون اول هم غلط بود.

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام
بنده گان خدا حق دارید که نتونید ج رو پیدا کنید و راه حل رو متوجه نشید
چون سوال ناقص و جواب هم ناقص هست.
این سوال دکتری 92 هست گزینه ها ترتیبشون هم تغییر نکرده فقط گزینه اول رو از منفی چهل تقسیم بر 61 به مقدار جدید تغییر دادن.
اما
صورت سوال ناقص رسم شده یه خط وسط شکل جا مونده
یعنی یه مسیر مستقیم رو رسم نکردن.
واقعا جای تاسف هست.
این حل هم حل دکترسجادیان هست. ایشون این مقدار رو بدست اوردن و گفتن که سوال غلط هست.
سوال 35 ازمون اول هم غلط بود.
آقا شما حل سوالات دكتري 91 و92 رودارين؟
من بهشون احتياج دارم

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستای گلم،دوتا سوال دیگ هم از حضورتون داشتم:

اول اینکه مگه ایجاد سطر کاملا صفر(سطر فرد) نشانگر وجود قطب روی محور jw نیست؟؟

توی سوال زیر اگه سطر s3 رو صفر کنید k=-1 میشه معادله کمکی سطر بالایی دوتا جواب خواهد داشت!(یعنی مکان هندسی نقطه برخورد داره!)

ولی اگه سطر s1 رو صفر کنیم نقطه برخوردی وجود نداره!!

خب،اینجا تکلیف چیه؟

IMAG1023.jpg

و سوال دومم هم این سوال هست ک کلا متوجه نشدم چی میگه و چی میخواد؟

IMAG1021.jpg

ممنونم از بزرگواری و لطف همگی

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوستان دقت کنند پستهاشون در تاپیک های دیگه جنبه اسپم نگیره، جو تاپیگ گفت و گو با تاپیک های دیگه متفاوته.

890031156

کاربر ممتاز

پس این دوستمون چی میگه؟

مشاهده پیوست 178701
نمیدونم از کجا برداشتی شاید در مورد خاصی صدق کنه
ولی در یه ضریب میرایی ثابت در حالتی که سای برابر 1 باشه(همون میرای بحرانی) سریع ترین پاسخ حاصل میشه با متلب تحلیل کن نتیجشو میبینی

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
آقا شما حل سوالات دكتري 91 و92 رودارين؟
من بهشون احتياج دارم
من ندارم یکی از بچه ها کنترل مدرسان رو اورده بود اونجا اینو نشونم داد گفت ببین میتونی حل کی که من به ج نمیرسیدم و حلش رو نشونم داد.
بازم میرم پیشش اگه خیلی واجبه بگو از حل سوالاش عکس بگیرم

Dashpot

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

یه سوال داشتم از حضورتون

وقتی بهره تمام شاخه ها 1 هست،حاصلضرب بهره های تک تک عناصر یک حلقه چطور 12 شده؟؟؟!

مشاهده پیوست 178640

مشاهده پیوست 178641

ممنون
با سلام؛
جواب این سوال با این شکل میشه منفی 40/21 .
تو این سوالات نباید میسون کلی زد.باید جز به جز میسون بزنید.
اگه دقت کنید مجموعه حلقه های پایینی همون حلقه های بالایی اند که فیدبک دار شدند.پس مجموعه بالا را جدا y/r حساب میکنی و به جای اون حلقه ها و مسیر ها عدد حاصل را به شکل بهره می نویسی.(میشه منفی 4/3) بعد برای مجموعه پایین فیدبک را اعمال میکنی به همون بهره(میشه منفی 4/7).بعد این دو را باهم جمع میکنی(بهره های موازی) و y/r کلی بدست میاد.
تو سوال دکتری بعد از این جمع دوباره باید فیدبک بزنی و حاصل میشه:منفی 40/61 گزینه اول
سوال دکتری:
Untitled.jpg

samin_m

کاربر ممتاز
دوستای گلم،دوتا سوال دیگ هم از حضورتون داشتم:

اول اینکه مگه ایجاد سطر کاملا صفر(سطر فرد) نشانگر وجود قطب روی محور jw نیست؟؟

توی سوال زیر اگه سطر s3 رو صفر کنید k=-1 میشه معادله کمکی سطر بالایی دوتا جواب خواهد داشت!(یعنی مکان هندسی نقطه برخورد داره!)

ولی اگه سطر s1 رو صفر کنیم نقطه برخوردی وجود نداره!!

خب،اینجا تکلیف چیه؟

مشاهده پیوست 178693

و سوال دومم هم این سوال هست ک کلا متوجه نشدم چی میگه و چی میخواد؟

مشاهده پیوست 178695

ممنونم از بزرگواری و لطف همگی

دوستان عزیز کسی نظری نداره؟

دررابطه با سوال اول میخواستم خواهش کنم اگ ممکنه از اساتید دانشگاهتون بپرسید!بنظرم سوال مهمی ه!چون متاسفانه من این ترم ب دانشگاه و هیچ استادی دسترسی ندارم مزاحم شما میشم!

شرمنده همش اسباب زحمت میشم:confused:

.

سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت تمام دوستان عزیزم

امیدوارم ک شاد و سلامت باشید

بازم مزاحمتون شدم با دوتا سوال!

1.اولین سوالم این هست ک در مبحث دیاگرام bode ما چطور متوجه میشیم ک زاویه چقدر ه؟! یا ب عبارت دیگ اثبات یا دلیل اداعا های زیر چیه؟

IMAG1029.jpg

2.در مثال زیر،وقتی زیتا برابر 1 باشه طبق فرمول فراجهش 1 تقسیم بر e ب توان بی نهایت میشه و بنابراین فراجهش صفر میشه!در صورتی ک در پاسخ این سوال گفته ک صفر نیست ولی ناچیز هست!میخواستم دلیلش رو بپرسم،چرا؟؟

IMAG1030.jpg

ممنون از توجه و لطفی ک دارید و با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان

samin_m

کاربر ممتاز
دوستان عزیز در مبحث رسم نمودار بوده حضور تک تک عوامل پایه بررسی شده و نمودار هاشون رو جدا جدا کشیده!!

وقتی ک تموام این عوامل توی یک تابع تیدیل حلقه باز ظاهر میشه نمودارش رو چطور باید بکشیم؟

کنترل من

عضو جدید
سلام
من با این کتاب رضایی مشکل دارم حجمشم زیاده و به نظرم اصلا خوب نگفته کسی کتاب روون تر و بهتری سراغ نداره؟!!!
من شنیدم همین کتاب رضایی از همه بهتره ولی اصلا نمی تونم پیش برم باهاش پایمم ضعیفه اگه کتاب بهتری سراغ دارین بگین لطفا
پیشاپیش متشکرم
دوست عزیز طبق نظر اکثر بچه ها در صفحات قبلی کتاب رضایی کامل ترین کتاب موجود اگه واسه درصد بسیار بالا می خوای بخونی حتماً از رضایی بخون ولی اگه به یکی دو سوال راضی باشی از هر کتابی بخونی فرق نمی کنه برای اثبات خوب بودن کتاب رضایی کافیه سوالات کنکور امسال رو با نکات و مثال های داخل کتاب رضایی مقایسه کنی اونموقع خودت می فهمی جرا کتاب رضایی این قدر طرفدار داره حالا این نظر منه بالاخره هر کسی سلیقه خاص خودش رو داره
راستی نوشتید که پایتون ضعیفه من توصیه می کنم ابتدا یک جزوه پیدا کنید با کلیت مطالب آشنا بشید بعد برید سراغ کتاب شاید این جوری بهتر باشه واستون این هم در نظر داشته باشین که حجم مطالب کنترل کلاً زیاده و باید حوصله زیادی به خرج بدید

آخرین ویرایش:

aysan 00500

اخراجی موقت
سلام
من با این کتاب رضایی مشکل دارم حجمشم زیاده و به نظرم اصلا خوب نگفته کسی کتاب روون تر و بهتری سراغ نداره؟!!!
من شنیدم همین کتاب رضایی از همه بهتره ولی اصلا نمی تونم پیش برم باهاش پایمم ضعیفه اگه کتاب بهتری سراغ دارین بگین لطفا
پیشاپیش متشکرم

کتابه رضایی 1000 صفحه است و خوندنه این حجمه بالا به نظرم عاقلانه نیست واسه کسی که پایش ضعیفه خوندنه کتابه رضایی وقت تلف کردنه. به نظرم اگه دنباله یه کتابه روونتر و بهتری کتابه دکتر سجادیان رو بخون.

samin_m

کاربر ممتاز

2.در مثال زیر،وقتی زیتا برابر 1 باشه طبق فرمول فراجهش 1 تقسیم بر e ب توان بی نهایت میشه و بنابراین فراجهش صفر میشه!در صورتی ک در پاسخ این سوال گفته ک صفر نیست ولی ناچیز هست!میخواستم دلیلش رو بپرسم،چرا؟؟

مشاهده پیوست 179048

ممنون از توجه و لطفی ک دارید و با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان

سلام به همه دوستای عزیز ;)

گویا من انقدر سوالای بی ربط پرسیدم ک همه عصبانی شدند و کلا اینجا نمیان... سوت و کوره...!:D

امیدوارم ک شاد و سلامت و موفق باشید!

خدمتتون عرض کنم در بین اونهمه سوالایی ک قبل پرسیدم،تقریبا با گشت و گذار ب جوابشون رسیدم بجز این:Dب قولی این رسیده فینال!!هه هه

منم خواستم اسامی فینالیستهارو بدم خدمتتون شما برا بازی فینال بیاید استادیوم تشویق کنید و روهیه بدید ک ایشالا قهرمان شیم! lol ;)

ممنون از اینکه حوصله ب خرج میدید و بنده رو شرمنده میکنید

با آرزوی موفقیت برای همگی...:gol:;)

در آخر میخواستم بابت سوالهای ساده ای ک میپرسم عذرخواهی کنم!

چون پایه ام ضعیفه،خسته ک میشم کفری میشم هی میام اینجا سوال میپرسم!!:D

آخرین ویرایش:

کنترل من

عضو جدید

گویا من انقدر سوالای بی ربط پرسیدم ک همه عصبانی شدند و کلا اینجا نمیان... سوت و کوره...!:D

خدمتتون عرض کنم در بین اونهمه سوالایی ک قبل پرسیدم،تقریبا با گشت و گذار ب جوابشون رسیدم بجز این دوتا:Dب قولی این دوتا رسیدن فینال!!هه هه

منم خواستم اسامی فینالیستهارو بدم خدمتتون شما برا بازی فینال بیاید استادیوم تشویق کنید و روهیه بدید ک ایشالا قهرمان شیم! lol ;)

سلام
در مورد اون سوال جدول راث که قرار دادی به ازی هیچ مقداری از k سطر s3 صفر نمیشه که چون برای صفر کردن یکی از درایه ها k=-1 و برای اون یکی درایه k=-15/21
لازمه که همزمان برقرار نیست پس سطر s3 صفر نمی شود. امیدوارم توضیح مناسبی داده باشم

کنترل من

عضو جدید

خدمتتون عرض کنم در بین اونهمه سوالایی ک قبل پرسیدم،تقریبا با گشت و گذار ب جوابشون رسیدم بجز این دوتا:Dب قولی این دوتا رسیدن فینال!!هه هه

در مورد سوال پاسخ پله ابتدا تابع تبدیل حلقه بسته رو بنویس میشه k/s2+(3+k)s+4k به ازای k=1,9 سیتم میرای بحرانی است و چون سیتم صفری ندارد فراجهش آن صفر است و پاسخ میرای بحرانی سریعترین پاسخ بدون فراجهش است (بین بدون فراجهش ها سریع ترین است وگرنه سریعترین پاخ کلی نیست) گزینه 2 صحیح است. برای k=3 سیستم فرو میرا است و حتماً دارای فراجهش است. برای گزینه 3 نیز می توان با یافتن wd نادرستی آن را بررسی کرد.

rezaei.sp

عضو جدید
د طبق نظر اکثر بچه ها در صفحات قبلی کتاب رضایی کامل ترین کتاب موجود
نوشتید که پایتون ضعیفه من توصیه می کنم ابتدا یک جزوه پیدا کنید با کلیت مطالب آشنا بشید بعد برید سراغ کتاب شاید این جوری بهتر باشه واستون این هم در نظر داشته باشین که حجم مطالب کنترل کلاً زیاده و باید حوصله زیادی به خرج بدید
من که از هیچ کتابی تو کنترل خیر ندیدم. :w06: هر کدوم به سبک خودش رفته جلو . بعضیاش الکی مطلب رو بسطش دادن که اضافاتش بدرد نمیخوره . بعضیاش سطح بالا گفتن . بعضی بجای کتاب کنترل انگار شاهنامه نوشتن ... :w28:
رفتم 5 تا کتاب کنترل خریدم از بازار ... واسه یه مبحث همشونو نگاه میکنم. البته راضیم . چون از هر کتاب اون قسمت مفید رو بر میدارم . شایدم من تو بعضی قسمتا ضعیفم و نویسنده به فکر من و امثال من نبوده . خلاصه کلام اینکه کتاب کامل واسه کنترل نداریم دوستان . حواستون باشه ... اگه دیدی با یه کتاب دارید گیج میشید حتما به کتابای دیگه هم سر بزنید. :w43:

در آخر میخواستم بابت سوالهای ساده ای ک میپرسم عذرخواهی کنم! :D
ثمین جان بدل نگیر . دیگه خودت میدونی که همه گرفتار هستن . یا کار دارن یا درس و یا اینکه به اینترنت دسترسی ندارن . واسه همین فرصت نمیشه که سر بزنن . شما وقتی سوال میپرسی بدون که به دیگران هم داری کمک میکنی . چون همه مجبور میشن دنبال جوابش برن و معلوماتشون زیاد میشه و یا اینکه اشکالات خودشون هم رفع میشه . ;)

samin_m

کاربر ممتاز
در مورد سوال پاسخ پله ابتدا تابع تبدیل حلقه بسته رو بنویس میشه k/s2+(3+k)s+4k به ازای k=1,9 سیتم میرای بحرانی است و چون سیتم صفری ندارد فراجهش آن صفر است و پاسخ میرای بحرانی سریعترین پاسخ بدون فراجهش است (بین بدون فراجهش ها سریع ترین است وگرنه سریعترین پاخ کلی نیست) گزینه 2 صحیح است. برای k=3 سیستم فرو میرا است و حتماً دارای فراجهش است. برای گزینه 3 نیز می توان با یافتن wd نادرستی آن را بررسی کرد.

منم گزینه 2 رو انتخاب کردم ولی جواب گزینه 4 بوده

890031156

کاربر ممتاز

منم گزینه 2 رو انتخاب کردم ولی جواب گزینه 4 بوده
سلام داداش
این سوال آزمون جمعه بود دیگه
گزینه ی 2 درسته پاسخ نامه غلط محاسبه کرده تابع تبدیلو و یه صفر تو -4 آورده:)surprised::eek:)!!!
برا همین تو گزینه ی 4 وقتی سمت راست قطب ها صفر وجود داره فراجهش بوجود میاد

samin_m

کاربر ممتاز
سلام داداش
این سوال آزمون جمعه بود دیگه
گزینه ی 2 درسته پاسخ نامه غلط محاسبه کرده تابع تبدیلو و یه صفر تو -4 آورده:)surprised::eek:)!!!
برا همین تو گزینه ی 4 وقتی سمت راست قطب ها صفر وجود داره فراجهش بوجود میاد

ای خدا خیرت بده...!زودتر میگفتی!;)

این اشباهی ک کردن باعث شد روح و روان من داغون بشه!! هه هه

خودشون هم فهمیدن اشتباه کردن؟؟! چرا درصد منو اصلاخ نکردن پس!!؟؟:D هه هه

890031156

کاربر ممتاز

ای خدا خیرت بده...!زودتر میگفتی!;)

این اشباهی ک کردن باعث شد روح و روان من داغون بشه!! هه هه

خودشون هم فهمیدن اشتباه کردن؟؟! چرا درصد منو اصلاخ نکردن پس!!؟؟:D هه هه
پاسخ نامه رو بخون ولی زیاد اعتماد نکن!
در مورد نمودار بود هم فرکانس گوشه ها رو مشخص کردی تو هر فرکانس بسته به صفر یا قطب بودن فرکانس مربوطه،دامنه 20 دسی بل افزایش یا کاهش پیدا میکنه

samin_m

کاربر ممتاز
سلام ب دوستای عزیزم ک جز زحمت براشون چیزی نداشتم..;)

و تشکر میکنم بابت لطفی ک بمن دارن

امیدوارم ک خوب و خوش و سلامت باشین

عزیزان باز من یه مبحث جدید رو شروع کردم و تقریبا هیچی نفهمیدم و همش سوال و سوال...:D:confused:

در ابتدا میخواستم خواهش کنم یه نگاه ب سوال زیر بندازین تا من مشکلاتمو از توی این سوال مطرح کنم:

مشاهده پیوست IMAG1033.jpg

1.ما وقتی تاثیر عوامل درجه اول و دوم رو بررسی میکنیم،میبینیم ک صفر ها شیب مثبت دارند! اما تقریبا توی تمام سوالاتی ک صفر هم وجود داره شیب ها منفی هست! چرا؟ پس وجود این صفر ها چ جوری تاثیر خودشو توی نمودارها نشون میده؟

2.از بین دو قله ایجاد شده توی منحنی فاز چطور میشه تشخیص داد کدوم مربوط ب صفرهای درجه 2 هست کدوم مربوط به قطب هاش هست؟

3.چ عاملی باعص ایجاد قله توی منحنی فاز شده؟

4.گستره تغییرات فازی توی این نمودار از -200 تا -400 هست! مگه تغییرات فاز مضاربی از 90n یا 180n حالا چ مثبت چ منفی،نبود؟

و در آخر اینکه چرا گین اون دو گزینه منفی هست؟

IMAG1032.jpg

خیلی خیلی ممنون از توجهتون:D;)

بابک منافی

اخراجی موقت
من که از هیچ کتابی تو کنترل خیر ندیدم. :w06: هر کدوم به سبک خودش رفته جلو . بعضیاش الکی مطلب رو بسطش دادن که اضافاتش بدرد نمیخوره . بعضیاش سطح بالا گفتن . بعضی بجای کتاب کنترل انگار شاهنامه نوشتن ... :w28:
رفتم 5 تا کتاب کنترل خریدم از بازار ... واسه یه مبحث همشونو نگاه میکنم. البته راضیم . چون از هر کتاب اون قسمت مفید رو بر میدارم . شایدم من تو بعضی قسمتا ضعیفم و نویسنده به فکر من و امثال من نبوده . خلاصه کلام اینکه کتاب کامل واسه کنترل نداریم دوستان . حواستون باشه ... اگه دیدی با یه کتاب دارید گیج میشید حتما به کتابای دیگه هم سر بزنید. :w43:

دوسته عزیز نظر شما محترمه ولی به نظر من اینکه بخوایم تمامه کتابای کنترله بازار رو بخریم و هر فصل رو از رو یه کتاب بخونیم ودور خودمونو با کتابای مختلف شلوغ کنیم نه تنها کمکمون نمیکنه بلکه بیشتر گیج میشیم :confused:به نظرم این کار عقلانی نیست و هیچ کمکی نمیکنه چون خوندنه چندتا کتاب هم وقت گیره هم اینکه از نظر هزینه برامون سخت میشه. به نظر من باید ببینیم کدوم کتاب موجود تو بازار امتحانشو بهتر پس داده و استقباله بیشتری داشته .

dadash masoud

عضو جدید

1.ما وقتی تاثیر عوامل درجه اول و دوم رو بررسی میکنیم،میبینیم ک صفر ها شیب مثبت دارند! اما تقریبا توی تمام سوالاتی ک صفر هم وجود داره شیب ها منفی هست! چرا؟ پس وجود این صفر ها چ جوری تاثیر خودشو توی نمودارها نشون میده؟

2.از بین دو قله ایجاد شده توی منحنی فاز چطور میشه تشخیص داد کدوم مربوط ب صفرهای درجه 2 هست کدوم مربوط به قطب هاش هست؟

3.چ عاملی باعص ایجاد قله توی منحنی فاز شده؟

4.گستره تغییرات فازی توی این نمودار از -200 تا -400 هست! مگه تغییرات فاز مضاربی از 90n یا 180n حالا چ مثبت چ منفی،نبود؟

و در آخر اینکه چرا گین اون دو گزینه منفی هست؟
;)
متوجه سوال اول نشدم
2.قله پایینی مربوط به قطب و قطب بالایی مربوط به صفره
3.فرمول محاسبه فاز،مشتقش صفر داره تو اون نقطه
4.از -180 تا -360 درجه است نباید تقریبی دید.

در اخر s=0 قرار بدی گین -10 میشه.

samin_m

کاربر ممتاز
متوجه سوال اول نشدم
2.قله پایینی مربوط به قطب و قطب بالایی مربوط به صفره
3.فرمول محاسبه فاز،مشتقش صفر داره تو اون نقطه
4.از -180 تا -360 درجه است نباید تقریبی دید.

در اخر s=0 قرار بدی گین -10 میشه.

ممنون از توضیحتون;)

1. ببنید ما وقتی نمودار اندازه رو ب صورت مجزا برای قطب های درجه اول و دوم بررسی میکنیم،شیبشون منفی هست! و صفر ها هم ب همین صورت شیب مثبت دارند! و خب وقتی ما نمودار اندازه رو برای یک سیستم رسم میکنیم تاثیر تمام صفرها و قطب ها رو توش میبینیم! اما وجود شیب مثبت صفر ها از یکنواختی شیب نمودار کلی کم نمیکنه و هیچ اعوجاج یا کم و زیاد کردنی ایجاد نمیشه! دلیلش رو میخواستم بدوم!

2. دلیلش چی هست؟

در آخر: چرا مقدار گین ب ازای S=0 بدست میاد؟ مگه حول w=0 چ اتفاقی میفته ک گین رو بما میده؟

بازم ممنون از توجه و حوصله ای ک بخرج میدید

dadash masoud

عضو جدید

ممنون از توضیحتون;)

1. ببنید ما وقتی نمودار اندازه رو ب صورت مجزا برای قطب های درجه اول و دوم بررسی میکنیم،شیبشون منفی هست! و صفر ها هم ب همین صورت شیب مثبت دارند! و خب وقتی ما نمودار اندازه رو برای یک سیستم رسم میکنیم تاثیر تمام صفرها و قطب ها رو توش میبینیم! اما وجود شیب مثبت صفر ها از یکنواختی شیب نمودار کلی کم نمیکنه و هیچ اعوجاج یا کم و زیاد کردنی ایجاد نمیشه! دلیلش رو میخواستم بدوم!

2. دلیلش چی هست؟

در آخر: چرا مقدار گین ب ازای S=0 بدست میاد؟ مگه حول w=0 چ اتفاقی میفته ک گین رو بما میده؟

بازم ممنون از توجه و حوصله ای ک بخرج میدید
بازم کاملن متوجه نشدم هم صفر مرتبه اول تاثیر میذاره هم مرتبه دوم خوب تاثیرشون متفاوته. منظور از اعوجاج اگر قله هاست چون اندازه صفر و قطب های مرتبه ی دو به ازای کیسی های خاص در نقاطی مشتق برابر صفر دارند.

برای سوال بعدی در هر فرکانسی میشه گین را محاسبه کرد اما در صفر از همه راحتتره خوب. در ضمن در توضیح گفته گین dc که همان s=0 هستش.

890031156

کاربر ممتاز
سلام
این مدل سوال من حل نکردم یکی برا رضای خدا حل کنه:cry:
Untitled1.jpg

Dashpot

عضو جدید
سلام
این مدل سوال من حل نکردم یکی برا رضای خدا حل کنه:cry:
مشاهده پیوست 179648
سلام
گزینه 4 درسته.شرط کافی برای ناپایداری صفر بودن ضرایب معادله مشخصه است.(یا منفی بودن)
گزینه 1 به شرط پایدار مرزی درسته.یعنی در این سیستم ریشه سمت راست نداریم و 4 ریشه روی محور موهومی
ولی راث را برای BIBO در نظر میگیریم.پس همون 4 جوابه.
راستی تو این سوالات اگه نیاز به راث داشتی از S فاکتور بگیر و برای باقیمانده راث بزن. ..

بالا