تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

mohandes_ali

عضو جدید
میکسرهای صنعتی

میکسرهای صنعتی

دوستان جنس محفظه ای که میکس در اون صورت میگیره در میکسرهای صنعتی چیه؟پره ها از چه جنسی هستند؟

spa.

عضو جدید
جزوه تولید مخصوص دکتر امیر عبدلله - استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Download

pass: mechanicspa.mihanblog.com

messi4h

عضو جدید
سلام داداش من تصادف کردم تازه مرخص شدم! نتونستم برم جزوه بگیرم
اینجا کسی جزوه نداره؟؟؟
استاتیک
مقاومت ۱
کاربرد برق الکترونیک
توانایی

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام داداش من تصادف کردم تازه مرخص شدم! نتونستم برم جزوه بگیرم
اینجا کسی جزوه نداره؟؟؟
استاتیک
مقاومت ۱
کاربرد برق الکترونیک
توانایی

سلام
استاد خاصی مد نظرتونه؟

messi4h

عضو جدید
جزوه

جزوه

اگر این اساتید باشه بهتره ولی اگه نبود هر چی دارید:
استاتیک:امید میر محمد صادقی
مقاومت 1: سید علی افتخاری
کاربرد برق الکترونیک: امیر آرش نیا
توانایی ماشین کاری: احسان میر محمد صادقی
سپاس

amini60

عضو جدید
سلام بچه ها كسي دكتر فقيديان رو ميشناسه؟ باهاش كلاس داشته؟
چجور آدميه؟
لطفا هر كي ميشناسه جواب بده
ممنون

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
کسی در مورد تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز یرای تولید پروفیل آلومینیوم به روش اکستروژن و قیمت اون اطلاع داره ؟ و حداقل سرمایه برای راه اندازی یه همچین کاری؟
محبت کنید ممنون میشم

elaheebrahimi75

عضو جدید
سلام به دوستان عزیزمیخواستم بدونم یه مهندس مکانیک ساخت و تولید چه نرم افزارهایی باید بلد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mzibast

عضو جدید
سلام به دوستان عزیزمیخواستم بدونم یه مهندس مکانیک ساخت و تولید چه نرم افزارهایی باید بلد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
اینکه یک مهندس مکانیک با چه نرم افزارهایی باید آشنا باشد در واقع به خود شما ، رشته تخصصی و کارتان مربوط می باشد که کدام یک بیشترین کاربرد را دارد
نرم افزارهای زیادی در عرصه مکانیک وجود دارد که از جمله آن می توان به کتیا ، سالید ورکس ، متلب ، انسیس ، فلوئنت ، نسترن ، اتوکد ، پاور شاپ ، پاور میل ، آباکوس ، اینونتور ، مولد فلو ، مسترکم ، پرو انجینیر ، گمبیت و ... اشاره نمود حالا این بستگی به شما و کارتان دارد
ای کاش می گفتید که برای چه کاری احتیاج دارید؟

آخرین ویرایش:

mohsenteimoury

عضو جدید
سلام دوستان

مهندسان عزیز من یه سری کتاب می خواستم بخرم اگر راهنمایی کنید که چه کتابی و برای کدام نویسنده و ناشر بهتر هست من اون کتابو تهیه کنم ممنون میشم :

1 - کتاب در مورد طراحی قالب :
A- قالب تزریق پلاستیک
B- قالب دایکاست ( پرس )

2 - کتاب در مورد طراحی جیگ و فیکسچر

3 - کتاب کامل در مورد نقشه کشی صنعتی ، می خوام یه کتاب جامع باشه ، شامل موضوعات زیر :
A- تمامی اصول نقشه کشی : نوع اندازه گذاری ، تهیه 3 نما ، استثنائات و نحوه نشان دادن آنها در نقشه و تمامی ریزه کاری های مورد نیاز در تهیه یک نقشه ساخت ( البته من رشته تحصیلی خودم طراحی و نقشه کشی صنعتی هست پس می خوام مطالب کتاب جامع و در حد پیشرفته باشه )
B- تمامی استانداردهای مورد نیاز برای انجام طراحی و نقشه کشی ( البته کتاب استانداردهای ولی نژاد دارم )

4 - کتاب در مورد اصول مهندسی معکوس

5 - کتاب در مورد تهیه اسناد و مدارک فنی و BOM و OPC و غیره

6 - کتاب در مورد کنترل کیفیت

البته اینو متذکر بشم کتاب دانشگاهی نمی خوام ، کتاب برای آموش کامل و مفید برای محیط کار نیاز دارم.

با تشکر

mzibast

عضو جدید
سلام دوستان

مهندسان عزیز من یه سری کتاب می خواستم بخرم اگر راهنمایی کنید که چه کتابی و برای کدام نویسنده و ناشر بهتر هست من اون کتابو تهیه کنم ممنون میشم :

A- قالب تزریق پلاستیک
B- قالب دایکاست ( پرس )

3 - کتاب کامل در مورد نقشه کشی صنعتی ، می خوام یه کتاب جامع باشه ، شامل موضوعات زیر :
A- تمامی اصول نقشه کشی : نوع اندازه گذاری ، تهیه 3 نما ، استثنائات و نحوه نشان دادن آنها در نقشه و تمامی ریزه کاری های مورد نیاز در تهیه یک نقشه ساخت ( البته من رشته تحصیلی خودم طراحی و نقشه کشی صنعتی هست پس می خوام مطالب کتاب جامع و در حد پیشرفته باشه )
B- تمامی استانداردهای مورد نیاز برای انجام طراحی و نقشه کشی ( البته کتاب استانداردهای ولی نژاد دارم )

البته اینو متذکر بشم کتاب دانشگاهی نمی خوام ، کتاب برای آموش کامل و مفید برای محیط کار نیاز دارم.

با تشکر

سلام:
نگرش سیستمی به کیفیت - دکتر شیخ الاسلامی
کیفیت : دکتر مهربان
کنترل کیفیت : احمد جواهریان

areeyan

عضو جدید
سلام
دوره اي كه من كارداني ميخوندم معدل 18.30 بدون كنكور بود
در حال حاضر فك كنم 17 يا 17.30 باشه
شما بايد از مركز آزمون اين سوال رو بپرسي كه به جواب دقيق برسي[/QUOT
سلام دوست عزیز بله شما میتونی بدون کنکور مقطع بالاتر بخونی اگر که مقطع بالاتر رو همون دانشگاه داشته باشه وگرنه بخوای جایی غیر دانشگاهی که کاردانی بودی باشی باید دوباره کنکور بدی

mehran.eng

عضو جدید
سلام
کتاب کامل در رابطه با طراحی قالب های پلاستیک رو میشه معرفی کنید ؟

mehralz

عضو جدید
سلام
ببخشید میخواستم ببینم کسی راجع به یخچال و کارکردش مخصوصا موتورش و اعضای اون مطلبی داره اگه داره لطفا برام بزاره یا ایمیل کنه
اینم ایمیلم kuroshkabir.alz@gmail.com

Ya Hosen

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه دانشگاه انقلاب اسلامی فنی و حرفه ای تهران مقطع کارشناسی رشته ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار داره یا نه؟؟؟

لطفا اگر کسی دفترچه انتخاب رشته کنکور امسال رو داره برام بزاره با تشــــــکر

mohsenteimoury

عضو جدید
سلام دوستان

A- قالب تزریق پلاستیک
B- قالب دایکاست ( پرس )

با تشکر

با سلام دوباره خدمت همه مهندسان عزیز :
طبق سئوالی که چند روز پیش از دوستان عزیز کردم در مورد خرید کتاب دوستان محبت کردن منو راهنمایی کردن چه تویه این سایت و خارج از این سایت ، یه سری کتاب به من معرفی شده که می خواستم با مهندسان گل این سایت برای خرید بهترین کتاب از کتابهایی که برای شما می نویسم منو راهنمایی کنید. ( البته مهندسان محترم این سایت یخورده کم لطفی می کنن در پاسخ به سوالات)

کتاب طراحی قالب :
1- طراحی قالب - عبدالله ولی نژاد
2- طراحی قالب پلاستیک - مهندس هادی ایمانی
--------------
کتاب طراحی جیگ و فیکسچر :
1- جیگ و فیکسچر - مولف : P.h.joshi مترجم : مهندس علی سجادی و اسرافیل بیدتی.
2- جیگ و فیکسچر - مولف : Edward Hoffman مترجم : مهندس اکبر شیر خورشیدیان
--------------
کتاب نقشه کشی صنعتی :
1- کتاب هنرستان استاد خواجه حسینی
2- نقشه کشی 1و2 - مهندس مرجانی انتشارات دانشگاه یزد
3- نقشه کشی 1و2 - دکتر حسین خوشکیش و مهندس حبیب الله حدادی دانشگاه علم صنعت ایران ( 2 جلد )
4- کتاب مثلث نارنجی - مهندس متقی پور ( 2 جلد )
--------------
کتاب در مورد کنترل کیفیت :
1- گروههای بهبود کیفیت QCC , ( کلید موفقیت ژاپن ) - ترجمه مهندس مسعود رضائیان ( مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی شرکت فولاد خوزستان )
2- نگرش سیستمی به کیفیت : دکتر شیخ اسلامی
3- کیفیت : دکتر مهربان
4- کنترل کیفیت : احمد جواهریان.
-------------
کتاب در مورد استاندارد :
کتاب تلرانس هندسی در ایزو - مهندس مهرداد جمشیدی ( نظرتون راجب این کتاب چیه )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بازم اگر دوستان کتاب بهتری سراغ دارن معرفی کنن ممنونشون میشم
البته هنوز یه سری از کتابهایی که می خوام کسی بهم معرفی نکرده یا اصلا یه منبعی به من معرفی کنید که من بتونم در مورد اون موضوعات مطالبی پیدا کنم عالی میشه ، مثلا در 2 مورد :
1 - اصول مهندسی معکوس
2- اصول تهیه اسناد و مدارک فنی و BOM و OPC و غیره

با تشکر از مدیریت محترم سایت و همه مهندسان عزیز
یا علی

areeyan

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه دانشگاه انقلاب اسلامی فنی و حرفه ای تهران مقطع کارشناسی رشته ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار داره یا نه؟؟؟

لطفا اگر کسی دفترچه انتخاب رشته کنکور امسال رو داره برام بزاره با تشــــــکر
سلام دوست عزیز
سازمان سنجش باس بگردی دنبال این دفترچه خیلی راحت تر میتونی پیدا کنی

Ya Hosen

عضو جدید
سلام دوست عزیز
سازمان سنجش باس بگردی دنبال این دفترچه خیلی راحت تر میتونی پیدا کنی
داداش میدونم از سازمان سنجش باس گرفت 1 رو گرفتم 2 شو که مربوط به انتخاب رشته هس میخوام جالبه اینجا کسی انقلاب به گوشش نخوره

shn.am

عضو جدید
سلام دوستان دوتا سوال داشتم
یکی اینکه آیا ما مهندسان مکانیک هم سازمانی مثل نظام مهندسی ساختمان داریم که بتونیم توش عضو بشیم؟
دوم هم اینکه من قصد ساخت یک آسیاب برای کارگاه خودم را دارم میخواستم بدونم کسی هاست که اینجا نقشه ای چیزی داشته باشه ؟یا تجربه ساخت را داشته باشه؟

mzibast

عضو جدید
سلام
کتاب کامل در رابطه با طراحی قالب های پلاستیک رو میشه معرفی کنید ؟

1- اصول طراحی قالبهای پلاستیک و باکالیت مهندس مصطفی نجومی
2- طراحی و ساخت قالب و قیود keller-wolfgong ترجمه : مهندس عبدالله ولی نژاد
3- اصول علمی و عملی قالبهای پلاستیک مهندس سیروس دبیری

shn.am

عضو جدید
ساخت آسیاب برای پلاستیک

ساخت آسیاب برای پلاستیک

سلام دوستان
من قصد ساخت یک آسیاب برای مواد پلاستیکی سبک دارم!حجم بازیافتم هم زیاد نیست شاید هفته ای ۱۰۰ کیلو!
میخواستم ببینم کسی سابقه ای داره تو این زمینه ؟یا نقشه قطعاتش را!
اگر بتونید کمک کنید ممنون میشم!

mohsen.sme

عضو جدید
کمک در بدست اوردن اطلاعات فولاد خاص در استاندارد های مختلف

کمک در بدست اوردن اطلاعات فولاد خاص در استاندارد های مختلف

کسی میتونه یه فولاد خاص رو در استاندارد های مختلف بیان کنه/ممنون میشم کمک کنید.

Sina Soleimani

عضو جدید
گواهینامه بازرسی جوش
سلام، برای اخذ گواهینامه بازرسی جوش چه ارگان یا موسسه ای معتبره؟ فنی حرفه ای معتبره؟

mzibast

عضو جدید
گواهینامه بازرسی جوش
سلام، برای اخذ گواهینامه بازرسی جوش چه ارگان یا موسسه ای معتبره؟ فنی حرفه ای معتبره؟

سلام فرقی نداره هر آموزشگاهی که خوب تمامی مباحث رو یاد بده و مدرکش خوب باشه معتبر هست
فنی حرفه ای معتبرترین موسسه ای هست که این دوره ها ( PT،MT،UT و... ) را برگزار می کند در برخی از کشورها مدرک فنی حرفه ای را بیشتر از دانشگاه قبول دارند
به نظر من برید فنی حرفه ای هزینه آن نسبت به سایر جاها کم است و مصاحبه یا آرمون ورودی دارد

بابک1668

عضو جدید
سلام من دانشجو رشته ساختم مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به نظرتون کارشناسی ساخت بهتره یا جامدات؟؟؟؟سوال بعدی این که کجا کتیا رو کامل وکاربردی یاد بگیرم؟؟

mzibast

عضو جدید
سلام من دانشجو رشته ساختم مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به نظرتون کارشناسی ساخت بهتره یا جامدات؟؟؟؟سوال بعدی این که کجا کتیا رو کامل وکاربردی یاد بگیرم؟؟

سلام
درخصوص سوال اول باید گفت بستگی به علاقه شما دارد و اینکه در آینده به دنبال چه هدفی هستید از نظر من هردو خوب هستند بنابراین این شما هستید که باید انتخاب کنید درخصوص بازار کار هم باید بگم در جامع ما تنها به افراد ماهر و متخصص نیاز است حالا اینکه شما بخواهید در ادامه کدام را انتخاب کنید زیاد مهم نیست بلکه مهم این است که در آن رشته تخصص های لازم را کسب کنید
در خصوص سوال دوم هم باید بگم در ایران هیچ جایی وجود ندارد کتیا را به طور کامل آموزش دهند به دلیل گستردگی این نرم افزار (گفته شده دارای 121 محیط می باشد) بنایراین در اکثر آموزشگاه ها معمولا در دو سطح مقدماتی و پیشرفته آموزش داده می شود. به نظر من بهتر است ابتدا شما آموزش ها را از طریق اینترنت دانلود کنید و فرا گیرید (البته در باشگاه مهندسان هم این تاپیک وجود دارد) و بعد از آن می توانید برای آموزش های بهتر یا به موسسات محل زندگی خود مراجعه نماید و یا سی دی های آموزشی آن را تهیه کنید ( وب سایت مکانیک نوین)
موفق باشید.

sohrab.s.k

عضو جدید
گواهینامه بازرسی جوش

فنی .و حرفه معتبره بله ، شما به آدرس اینترنتی portaltvto.com
مراجعه کنید ، برنامه های سه ماهه دوم رو مشاهده کنید ، و از همون جا ثبت نام کنید ، هزینه ثبت نام هم اگر نوع کلاس دولتی باشه 2000 تومنه

بابک1668

عضو جدید
دوستان میشه گف که بچه های ساخت و تولید هم قدرت طراحی رو دارن یا طراحی مختص بچه های جامداته؟؟؟راستی کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید آزاد بهتره یا علمی کاربردی؟؟اصلا آزاد کارشناسی ناپیوسته ساخت داره؟

بالا