تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

بابک1668

عضو جدید
از نظر تو اشتباه در این جا یعنی چی؟یعنی یاد گرفتن نرم افزار آباکوس یا اشتباه در انتخاب گرایش؟! یاد گرفتن نرم افزار که ضرر نداره.تو الان انتخاب گرایش کردی؟

ببین اگه گرایشتو هنوز انتخاب نکردی برو به سمت علاقت و اگه سیالات میخوای بری برو به سمت فلوئنت بی برو برگرد.
جامدات میخوای بری برو سمت کتیا و نرم افزاری خاص خودش.

چیزی که الان مهمه انتخاب گرایشت هست....که من میگم برو به سمت علاقت...نترس......جامدات نمرده...هر کی تلاش کنه به جای خوبی میرسه.فقط اوضاع کاری بچه های سیالات بهتره...

جامداتت رو چه جوری نمره گرفتی؟کلا برات سیالات فهمش راحت تر هست یا جامدات؟ اینا رو بخودت جواب بده راحت راهتو پیدا میکنی مهندس.باز سوالی بود در خدمتم.
با سلام برو ساخت -قالبسازی رشته ای که تو هر جا لازمه اما من خودم کارگاه تراشکاری دارم با یه شرکت کار میکنم که قطعات پالایشگاهی طراحی میکنند اکثرشونم کارشناسی یا کارشناس ارشد جامدات ان
رشته جامدات و ساخت و تولید رشته های جذاب و شیرینیه.کتیا . آباکوس رو یاد بگیری تمام شرکت های پالایشگاهی بر کار قبولت میکنند به این سایتم سر بزن!!!www.catia.ir

reza_19933

عضو جدید
با سلام برو ساخت -قالبسازی رشته ای که تو هر جا لازمه اما من خودم کارگاه تراشکاری دارم با یه شرکت کار میکنم که قطعات پالایشگاهی طراحی میکنند اکثرشونم کارشناسی یا کارشناس ارشد جامدات ان
رشته جامدات و ساخت و تولید رشته های جذاب و شیرینیه.کتیا . آباکوس رو یاد بگیری تمام شرکت های پالایشگاهی بر کار قبولت میکنند به این سایتم سر بزن!!!www.catia.ir

ممنون دلمو قرص کردی ;) من از امروز دوباره شروع میکنم. از کتیا که میترسم :razz: با سالید و آباکوس شروع میکنم..

soroush93

عضو جدید
سلام خسته نباشید..میدونین که از سال 91 یعنی از ورودی های 91 به بعد گرایش سیالات و جامدات برداشته شده و شده "مهندسی مکانیک" من الان ترم چهارم بدون گرایش

میخوام تازه کار با نرم افزار رو شروع کنم.. الان سالید ورک رو شروع کردم دیشب هم آکوزش آباکوس رو خریدم که که آباکوس رو شروع کنم.. به نظرتون اشتباه کردم؟؟ من چیکار کنم الان؟ تو شهرمون دوره های آموزشی نرم افزار نیست .. به نظرتون اینکه سمت جامدات رفتم اشتباه نکردم؟ آخه ترمودینامیک1 به زور 12 شدم سیالاتم که همین ترم به زور 10.25 این نمرات باعث شده از گرایش به سیالات بترسم وگرنه بدم نمیاد..
اگه میشه راهنماییم کنین ..ممنون
اولا که از سال 89 گرایشا حذف شد من ورودی 90 هستم بدون گرایش....ثانیا میتونی بری تو سایت بهکامان از اونجا آموزش های اینتراکتیو رو بخری تو محیط خود نرم افزار بهت آموزش میده میشه باهاش خیلی خوب نرم افزارا رو یاد گرفت گرایش هم بستگی به علاقه خودت داره من که از سیالات خوشم نمیاد حالا تا ارشد هم وقت زیادی داری که برای ارشد تصمیم بگیری تو چه گرایشی ادامه بدی.........اینم سایتی که گفتم
http://www.behkaman.com/fa/index.php
ضمنا سعی کن آموزش اینتراکتیو یا محیط تعاملی بگیری اون از بقیه ش بهتره

reza_19933

عضو جدید
اولا که از سال 89 گرایشا حذف شد من ورودی 90 هستم بدون گرایش....ثانیا میتونی بری تو سایت بهکامان از اونجا آموزش های اینتراکتیو رو بخری تو محیط خود نرم افزار بهت آموزش میده میشه باهاش خیلی خوب نرم افزارا رو یاد گرفت گرایش هم بستگی به علاقه خودت داره من که از سیالات خوشم نمیاد حالا تا ارشد هم وقت زیادی داری که برای ارشد تصمیم بگیری تو چه گرایشی ادامه بدی.........اینم سایتی که گفتم
http://www.behkaman.com/fa/index.php
ضمنا سعی کن آموزش اینتراکتیو یا محیط تعاملی بگیری اون از بقیه ش بهتره

سلام ممنون. آموزشیم که من خریدم همینجوریه. از سایت مکانیک نوین..
علاقه رو میشه ایجاد کرد بعدا ولی پشیمونیه بعدا رو نمیشه جبران کرد. واسه همین میخوام مطمئن ترین گرایش رو انتخاب کنم از نظر کار تو 4 سال آینده.

hameds

عضو جدید
برای ترم دیگه دینامیک برداشتم
به نطرتون لازمه الان که تابستونه و وقت دارم شروع به خوندنش بکنم؟
در کل, چور دینامیک بخونم؟
چه کتابایی خوبه؟
زودتر خوندن درس ها مفیده اما یک پیش مطالعه قبل کلاس می تونه کافی باشه. تابستان رو برای کار های مهمتر از جمله یادگیری نرم افزارها صرف کنید. برای گرفتن نمره خوب هم تا میتونی مسئله حل کن. کتاب دینامیک مریام کلی سوال و سوال حل شده داره. یک کتابی هم هست چاپ دانشگاه امام حسین است اونم بد نیست سوالهای حل شده خوبی داره.

hameds

عضو جدید
سلام
تعریف دقیق و کامل عبارات زیر چیه؟

shell
membrain

beam
truss
plate

plan stress

plan strain
تعریف دقیق یعنی چی؟ تو نرم افزاری اسم این ها رو دیدی؟ اکثر اینها از جمله truss, membrain و ... و کتاب استاتیک مریام تعریف شدند. plane stress هم در کتاب مقاومت جانسون تعریف شده.
بازم اگه مطلبی بود در خدمتم

reza_19933

عضو جدید
بعضیاشو اینجا توضیح داده

یه کپی شو اینجام میذارم:

سلام، بهترین جا برای جواب سوال شما کتاب های المان محدود است اما بطور خلاصه موارد زیر عرض می شود.
المان beam المانی است که از نظر هندسی به صورت یک خط مدل می شود و می تواند بارگذاری خارج از محور و گشتاور خمشی تحمل کند
المان truss المانی است که از نظر هندسی به صورت یک خط مدل می شود و صرفا می تواند بارگذاری های محوری را تحمل کند
المان shell المانی است که از نظر هندسی به صورت یک رویه مدل می شود و می تواند بارگذاری های خارج از صفحه را تحمل کند
المان membrain المانی است که از نظر هندسی به صورت یک رویه مدل می شود و صرفا می تواند بارگذاری های درون صفحه را تحمل کند
المان plate حالت خاصی از المان shell است که انحنا ندارد

آخرین ویرایش:

aliniceboy

عضو جدید
سلام دوستان
می‌شه لینک دانلود یا خرید کتاب المان‌های محدود سعید معاونی رو بدین؟ البته ترجمه شده‌اش.
حل المسایلش هم باشه دیگه بهتر
هرچی گشتم پیداش نکردم.

full mekanik

عضو جدید
بچه ها من قبلا رشته مهندسی مکانیک جامدات میخوندم مدرک معادل فوق دیپلمشو گرفتم یعنی رشتم ریاضی بود کنکور سراسری مکانیک جامدات زاهدان قبول شدم .الان میخوام از کاردانی به کارشناسی دقیق رشته خودمو که جامداته بخونم باید چکار کنم؟اخه هیچ دانشگاهی کاردانی به کارشناسیشو نداره.اگه داره ممنون میشم راهنمایی کنید.در ضمن دانشگاه ازاد کنار خونمون رشته مهندسی تکنولوژی تاسیسات و حرارت داره.اصلا چی هست رشته؟مثل مهندسیا خودمونه؟فنی حرفه ای حساب میشه؟مدرکش معتبره؟اصلا ارزش خوندن داره؟

samanohet

عضو جدید
من کاردانی به کارشناسی دو سال پیش جامدات خوندم آزاد مشهد ، البته الان نمیدونم که می گیرن هنوز یا نه

plamber

عضو جدید
حل تمرینات مقاومت مصالح 2

حل تمرینات مقاومت مصالح 2

توی سایت دنبال یه جایی گشتم واسه درس مقاومت مصالح 2 اما تایپیکی پیدا نکردم .
دوتا تمرین واسه درس مقاومت مصالح 2 دارم از دوستان اگه امکان داره جوابشو بدید خیلی واجبه

mater_exer.jpg

melisa.r

عضو جدید
سلام
من دانشجوي ارشد مهندسي مكانيك - گرايش طراحي كاربردي هستم ، به دنبال يه موضوع خوب براي پروپزالم در زمينه تحليل تنشي و ترجيحاً مربوط به صنايع پتروشيمي ،كه به گرايشم نزديك باشه ،اگه كسي اطلاعاتي داره لطفاً راهنماييم كنه، با تشكر

farzamamin

عضو جدید
با سلام
من یه پروژه دارم واسه اجزا 2 تو قسمت طراحی گیربکس گیر کردم
کسی میدونه چجوری باید چرخدنده های گیربکسو انتخاب کنم؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید

پیوست ها

• hamzan93_001.jpg
    hamzan93_001.jpg
    8.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saeedhashemi1371

عضو جدید
با سلام

دوستان لطفا در مورد درس طراحی مکانیزم ها راهنمایی کنید!
این درس تا چه اندازه به درد میخوره؟ برای ترم کنکور ببردارم؟ سخت نیست؟ مرجع مشخص داره؟
هر اطلاعاتی که دارین دریغ نکنین!!!!!!!!

galangash

عضو جدید
سلام.طراحی مکانیزم ها در اصل ادامه ی درس دینامیک ماشینه یعنی 4 میله ای هایی که در دینامیک ماشین خوندیم در طراحی مکانیزم یاد میگیریم که چطور انها رو طراحی کنیم که در زمان ها و موقعیت های خاص دارای چه شرایطی باشن.در کل درس آسونیه.

eliham69

عضو جدید
باسلام
من کتیام نصب میکنم سیوش فعال نیس چکارباید کنم مشکلش برطرف بشه؟؟

khosro.mahdiani

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز.یه سوال دارم ازتون.کسی از وضعیت کاری و حقوق و مزایا تو عسلویه خبر داره؟ممنون ازتون بابت راهنماییتون

oxygen07

عضو جدید
سلام دوستان
1.در مورد درس مواد مرکب میخاستم بدونم که چطوره؟سخنه یا راحت؟؟
2.به نظرتون کنترل و دینامیک ماشین رو هم زمان بردارم سنگین نمیشه؟
ممنون میشم سریع جواب بدید امشب انتخاب واحد دارم!

chego

کاربر فعال
سلام به همه دوستان عزیز.یه سوال دارم ازتون.کسی از وضعیت کاری و حقوق و مزایا تو عسلویه خبر داره؟ممنون ازتون بابت راهنماییتون

با سلام به شما دوست عزیز
منظورتون از عسلویه اگه پارس جنوبیه که میشه کنگان و عسلویه که کنار همن و اگه کارای رسمی مثل شرکت نفت و پترو شیمی میگی که بعید میدونم به غیر بومی بدن و کارای دیگه که کارای پروژه ساخت پترو شیمی و پالایشگاه هستش بستگی به شرکتی داره که قراره براش کار بکنی و میزان سابقه کارت ولی در کل حداقل حقوقش 700وتمام مخارجت ازجمله خورد وخوراک و ایاب وذهاب و کمپ خوابگاه به عهده شرکته که گفتم بستگی به شرکت داره که عالی باشه یا نه من خودم دوروزه تسویه حساب کردم بعد از سه سال برگشتم خونه اگه سوال دیگه ای بود من در خدمتم

chego

کاربر فعال
سلام دوستان
1.در مورد درس مواد مرکب میخاستم بدونم که چطوره؟سخنه یا راحت؟؟
2.به نظرتون کنترل و دینامیک ماشین رو هم زمان بردارم سنگین نمیشه؟
ممنون میشم سریع جواب بدید امشب انتخاب واحد دارم!
سلام دوست عزیز
من خودم چون سیالاتی بودم درباره مواد مرکب اطلاعی ندارم ولی دینامیک ماشین و کنترل تقریبا اسونن البته اگه امتحانشون همزمان نباشه
ببخش اگه جوابم کامل نبود

yasser2222

عضو جدید
سلام شعاع انحنا برای بادامک های اساوانه ای چجوری بدست میاد. من تو کتاب cam design and manufacturing handbook نوشته robert L norton فرمول زیر رو دیدم. اما اثباتشو میخوام.
radis.jpg

amohsen1370

عضو جدید
سلام من امسال ارشد طراحی کاشان قبول شدم.کسی خبر داره دانشگاهش چه طوره

بالا