تالارستان تست و تعمیر

mostaf-ns

عضو جدید
و به سن عقل و رشد رسید و حد کمال یافت ما به او مقام علم و حکمت عطا کردیم و چنین پاداش به مردم نیکوکار میدهیم....
:gol:(قصص/14):gol:
به امید پروردگار بی همتا و با همت دوستان عزیز تالارستان تست و تعمیر در بخش الکترونیک راه اندازی شد.
دوستان عزیز می توانند مسایل تست و تعمیر خود را در این تاپیک مطرح کنند تا همه به پاسخگویی آن بپردازند.
:gol:به امید اینکه این تاپیک به یک تالار با شکوه تبدیل شود...:gol:

آخرین ویرایش:

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و به سن عقل و رشد رسید و حد کمال یافت ما به او مقام علم و حکمت عطا کردیم و چنین پاداش به مردم نیکوکار میدهیم....

به امید پروردگار بی همتا و با همت دوستان عزیز تالارستان تست و تعمیر در بخش الکترونیک راه اندازی شد.
دوستان عزیز می توانند مسایل تست و تعمیر خود را در این تاپیک مطرح کنند تا همه به پاسخگویی آن بپردازند.

مصطفی جاااااااااااان خیلی ممنوم
حالا که راهش انداختی
خوب خودت با یه موضوع شروع کنو استارتشو بزن

mostaf-ns

عضو جدید
چشم!

چشم!

مصطفی جاااااااااااان خیلی ممنوم
حالا که راهش انداختی
خوب خودت با یه موضوع شروع کنو استارتشو بزن

سعی میکنم هفته ای یه مطلب قرار بدم . این هفته "با ولتاژ معکوس دیود و کاربرد اون توی تنظیم ولتاژ منابع تغذیه سوئیچینگ "مطلب دارم...
ولی خوب اگه کسی سوالی داره بپرسه . شاید بلد باشیم جواب بدیم!!!!:gol:

elva

عضو جدید
سعی میکنم هفته ای یه مطلب قرار بدم . این هفته "با ولتاژ معکوس دیود و کاربرد اون توی تنظیم ولتاژ منابع تغذیه سوئیچینگ "مطلب دارم...
ولی خوب اگه کسی سوالی داره بپرسه . شاید بلد باشیم جواب بدیم!!!!:gol:

والا من یک سوال پرسیدم
ولی 2 ساعته کسی به تاپیک من جوابی نداده:(

سوال من در مورد ولتاژ معکوس دیود و کاربرد اون توی تنظیم ولتاژ منابع تغذیه سوئیچینگ نیست ولی خیلی برام مهمه

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا من یک سوال پرسیدم
ولی 2 ساعته کسی به تاپیک من جوابی نداده:(

سوال من در مورد ولتاژ معکوس دیود و کاربرد اون توی تنظیم ولتاژ منابع تغذیه سوئیچینگ نیست ولی خیلی برام مهمه
فک کنم من جوابتونو دادم
مصطفی جان منتظرم
قشنگ توضیح بدی ها

mostaf-ns

عضو جدید
تست اول

تست اول

با سلام و عرض ارادت ، اولین آزمایش در تالارستان تعمیر قرار گرفت.
این مجموعه از فایلهای ورد و پی دی اف و تصاویر برد اصلی تشکیل شده. خواهشا منو ببخشید که طول کشید. از قبل هم برنامه WIN.RAR رو نصب کرده باشید. دفعات بعدی سعی میکنم تمام توضیحات رو به صورت PDF بزارم.
اگه سوالی داشتید - که قطعا همینطوره - از من بپرسید تا جواب بدم.
این مجموعه ناقابل ، قطعا با سوال و جواب دوستان تکمیل خواهد شد.:heart:

پیوست ها

• مي شود - مي توانيم.rar
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

pow_eng

عضو جدید
آپ امپ

آپ امپ

با سلام و خسته نباشيد به دوستان

تا جايي كه مي دونم وقتي از خروجي آپ امپ741 مقاومت R1را به پايه منفي و از پايه منفي مقاومت R2را به منبع ولتاژ وصل كنيم و پايه مثبت را به زمين وصل كنيم Vo=(-R1/R2)*Vinو از طرفي مقاومت خارجي آپ امپ بايد حدود صفر بشه.من به جاي اين دو مقامت دو مقاومت يكسان گذاشتم.به Vccحدود 5 ولت و به Vcc- حدود 6.5- ولت دادمVinرا هم همون 6.5- دادم..مهمترين مشكل اين كه مقاومت خروجي نه تنها حدود صفر نيست بلكه 680 كيلو اهم است.مشكل دوم اين كه اگه دو تا مقاومت يكسان مقدارشون كم باشه مثلا 330 اهمVoبرابر با 6.5 نميشه مثلا ميشه 1.6 ولي وقتي مقدار دو تا مقاومت را به چند ده كيلو مي رسونم Vo نزديك به 6.5 ميشه. حتي آپ امپ را به صورت بافر بستم يعني خروجي را به پايه منفي وصل كردم و Vin را به پايه مثبت دادم اما باز هم مقاومت خروجي 680 كيلو اهم بود. مشكل از آپ امپ هم نبود چون با دو آپ امپ امتحان كردم و هر دو همين جواب رو دادن. كسي مي دونه مشكل از كجاست.آيا ممكن مشكل از تغذيه باشه؟ البته اين تغذيه را به ميكرو هم وصل كردم وميكرو كار ميكنه. چه شماره IC تو بازار به عنوان بافر هست؟

ممنون ميشم كمك كنيد

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و عرض ارادت ، اولین آزمایش در تالارستان تعمیر قرار گرفت.
این مجموعه از فایلهای ورد و پی دی اف و تصاویر برد اصلی تشکیل شده. خواهشا منو ببخشید که طول کشید. از قبل هم برنامه WIN.RAR رو نصب کرده باشید. دفعات بعدی سعی میکنم تمام توضیحات رو به صورت PDF بزارم.
اگه سوالی داشتید - که قطعا همینطوره - از من بپرسید تا جواب بدم.
این مجموعه ناقابل ، قطعا با سوال و جواب دوستان تکمیل خواهد شد.:heart:

سلام مصطفی
من این برنامه رو ندارم باید پیداش کنم
کاش پی دی افی میذاشتی
ولی پسر خیییییییییییییییلی لطف کردی
واقعا ممنونم
از ته دلمم میگم
خسته نباشی
البته اینا همه نادیده ها:D:D

mostaf-ns

عضو جدید
زمان پاسخگویی

زمان پاسخگویی

سلام مصطفی
من این برنامه رو ندارم باید پیداش کنم
کاش پی دی افی میذاشتی
ولی پسر خیییییییییییییییلی لطف کردی
واقعا ممنونم
از ته دلمم میگم
خسته نباشی
البته اینا همه نادیده ها:D:D

با سلام و خسته نباشيد به دوستان

تا جايي كه مي دونم وقتي از خروجي آپ امپ741 مقاومت R1را به پايه منفي و از پايه منفي مقاومت R2را به منبع ولتاژ وصل كنيم و پايه مثبت را به زمين وصل كنيم Vo=(-R1/R2)*Vinو از طرفي مقاومت خارجي آپ امپ بايد حدود صفر بشه.من به جاي اين دو مقامت دو مقاومت يكسان گذاشتم.به Vccحدود 5 ولت و به Vcc- حدود 6.5- ولت دادمVinرا هم همون 6.5- دادم..مهمترين مشكل اين كه مقاومت خروجي نه تنها حدود صفر نيست بلكه 680 كيلو اهم است.مشكل دوم اين كه اگه دو تا مقاومت يكسان مقدارشون كم باشه مثلا 330 اهمVoبرابر با 6.5 نميشه مثلا ميشه 1.6 ولي وقتي مقدار دو تا مقاومت را به چند ده كيلو مي رسونم Vo نزديك به 6.5 ميشه. حتي آپ امپ را به صورت بافر بستم يعني خروجي را به پايه منفي وصل كردم و Vin را به پايه مثبت دادم اما باز هم مقاومت خروجي 680 كيلو اهم بود. مشكل از آپ امپ هم نبود چون با دو آپ امپ امتحان كردم و هر دو همين جواب رو دادن. كسي مي دونه مشكل از كجاست.آيا ممكن مشكل از تغذيه باشه؟ البته اين تغذيه را به ميكرو هم وصل كردم وميكرو كار ميكنه. چه شماره IC تو بازار به عنوان بافر هست؟

ممنون ميشم كمك كنيد
سلام.
با تشکر از رفقا. سعی میکنم تا 2شنبه جواب سوالات رو بدم.
البته به صورت pdf!!!
:heart:

Thais

عضو جدید

واقعا خسته نباشی ممنون به خاطر این همه پشتکار وپیگیری:victory::w17::w27:

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصطفی واااااااااااااااااااقعا مرسی
خیییییییییییییییییلی زحمت کشیدی
عااااااااااااالی بود

مهرا

عضو جدید
سلام
تبریک میگم انشالله این تالار پر رونق تر بشه
همراه با آرزو های قشنگ برای شما مصطفی جان و تمام اعضا

baba_barghi

عضو جدید
سلام
منم با سوالام اومدم.
ما که تا حالا اینجا تست وتعمیری ندیدیم!!!!!!!!
تفاوت بین خازن عدسی وخازن الکترولیتی چیه؟

بطور کلی هر کدوم در کجا وبرای چه کاری استفاده میشه؟

mostaf-ns

عضو جدید
723

723

سلام
منم با سوالام اومدم.
ما که تا حالا اینجا تست وتعمیری ندیدیم!!!!!!!!
تفاوت بین خازن عدسی وخازن الکترولیتی چیه؟

بطور کلی هر کدوم در کجا وبرای چه کاری استفاده میشه؟

سلام. خوش اومدی.
خازن الکترولیت: ظرفیت بیشتری نسبت به سایر خازنها دارند. در مدارهای dc کابرد دارند و اکثرا برای تثبیت ولتاژ تغذیه ic ها . باید به خاطر داشته باشی که این نوع خازنها دارای تلرانس زیادی هستند و آنهایی که تلرانس کمتری دارند قیمت بیشتری دارن...
خازن های عدسی: دارای ظرفیتهای پایین هستندو اکثرا برای نویز گیری در تغذیه ic ها کاربد دارند...
برای تست خازن های الکترولیت ساده ترین آن اینه که ولتمتر رو روی بازر بزاری و ببینی که اتصال کوتاه شده اند یا خیر!
اگه هم می خوای اونو به عنوان صافی استفاده کنی که حتما باید قبلش با ال آر سی متر اونو چک کنی که چه ظرفیتی داره.
درباره ی خازن های عدسی روشه دیگری وجود داره . چون اونها اکثرا دارای ظرفیت کمتر از 10نانو هستند...
اگه بخوای اونم به طور عملی توی یک فایل جداگانه تصویری می زارم تا متوجه بشی!
عزیزم این تالارستان تعمیر ما تازه درست شده به مرور زمان به اونچیزی که تو و من فکرشو می کنیم تبدیل میشه انشالاه...:D

mostaf-ns

عضو جدید
جواب سوال 741

جواب سوال 741

سلام آقا مصطفی
من همچنان منتظر جوابتون هستم
با تشکر-مجید
سلام مجید جان.
ببین ما با چند نفر از رفقا بحث کردیم در رابطه ی با 741...
اولا در بستن مدار دقت کن ...! یادت باشه که زمین مدار باید به هم وصل باشه. این کارو با تست بازر انجام بده. مطلبی هم که راجع به حدود مقاومتها گفتی درسته! مقاومتها باید از یه رنجی بالاتر باشه تا به گین دلخواه برسه. ولی نسبت به مقاومت خروجی ، مقاومت خروجی این نوع آپ امپها حدود 100 اهم هست و اینکه این آپ امپ ورودی های خیلی پایین براش خوب کار نمیکنه! اگه می خوای از ورودی پایین (در حد میلی ولت) استفاده کنی از آی سی lm258 استفاده کن.
دوما به من بگو مقاومت خروجی رو از چه طریقی گرفتی که میگی 680کیلو میشه؟
اهم متر رو به کجای مدار و در چه حالتی وصل کردی؟
منفی و مثبت تغذیه شما هم باعث میشه که برای حالتهای اشباع شما از ولتا| تغذیه یک ولت کمتر به خروجی آی سی بیاد... مثلا اگه به ورودی 4.5- دادی احتمالا خروجی شما میشه 5- ولت. هیچ اشکالی هم نداره که با هم مساوی نباشن.
اگه باز هم توضیح نیاز داری بپرس...;):D

mostaf-ns

عضو جدید
741

741

اگه می خوای امپدانس خروجی مدار رو بگیری از بستن یک آمپر متر در خروجی و گرفتن ولتاژ خروجی آن و در نهایت قرار دادن آن در فرمول V=RI به راحتی به جواب دلخواه رسید....
فقط به عشق گل روت....!!!:gol::gol:

pow_eng

عضو جدید
اگه می خوای امپدانس خروجی مدار رو بگیری از بستن یک آمپر متر در خروجی و گرفتن ولتاژ خروجی آن و در نهایت قرار دادن آن در فرمول V=RI به راحتی به جواب دلخواه رسید....
فقط به عشق گل روت....!!!:gol::gol:

سلام

ممنونم. برا گرفتن مقاومت خروجی یه سر اهم متر را به خروجی آپ امپ و سر دیگه را به زمین گذاشتم.البته به خروجی آپ امپ مداری وصل نبود که با این روش مقاومت را گرفتم.

در واقع می خوام با استفاده از دو مقاومت تقسیم ولتاژ کنم و با استفاده از یه بافر این ولتاژ را سر پایه میکرو بیندازم.برا همین دنبال یه بافری هستم که مقاومت خروجیش خیلی کم باشه یا آپ امپی با مقاومت خروجی کم زیر 10 اهم

mostaf-ns

عضو جدید
741

741

سلام

ممنونم. برا گرفتن مقاومت خروجی یه سر اهم متر را به خروجی آپ امپ و سر دیگه را به زمین گذاشتم.البته به خروجی آپ امپ مداری وصل نبود که با این روش مقاومت را گرفتم.

در واقع می خوام با استفاده از دو مقاومت تقسیم ولتاژ کنم و با استفاده از یه بافر این ولتاژ را سر پایه میکرو بیندازم.برا همین دنبال یه بافری هستم که مقاومت خروجیش خیلی کم باشه یا آپ امپی با مقاومت خروجی کم زیر 10 اهم

خوب. بهم بگو ببینم منظورت از زمین کجاست ؟ کدوم پایه رو زمین آیسی فرض میکنی؟
میکرو هم آمپری که بهش میدی فرقی چندانی براش نداره ، چون خودش دارای محدودیت ورودیه! فقط بحث مقدار دقیق ولتاژ برش مهمه! مثلا 20میلی ولت ....
راجع به خود آی سی هم حداکثر جریانی که از خروجی اون می تونی بگیری کمتر از 25 میلی آمپره....
مثلا اگه خروجی 5 ولت باشه حداقل مقاومتی که بین خروجی و زمین مدار باید بزاری تا آیسی سالم بمونه ،حدوده20 کیلو باشه!
حالا کجا دیدی که سر راه میکرو از آی سی بافر استفاده کنن؟!:eek:

pow_eng

عضو جدید
خوب. بهم بگو ببینم منظورت از زمین کجاست ؟ کدوم پایه رو زمین آیسی فرض میکنی؟
میکرو هم آمپری که بهش میدی فرقی چندانی براش نداره ، چون خودش دارای محدودیت ورودیه! فقط بحث مقدار دقیق ولتاژ برش مهمه! مثلا 20میلی ولت ....
راجع به خود آی سی هم حداکثر جریانی که از خروجی اون می تونی بگیری کمتر از 25 میلی آمپره....
مثلا اگه خروجی 5 ولت باشه حداقل مقاومتی که بین خروجی و زمین مدار باید بزاری تا آیسی سالم بمونه ،حدوده20 کیلو باشه!
حالا کجا دیدی که سر راه میکرو از آی سی بافر استفاده کنن؟!:eek:
با سلام

تغذیه من یه 6 ولت می ده یه 6- ویه زمین.که زمین مدار من به زمین تغذیه وصل هست.
علت استفاده از بافر اینه که من با استفاده از دو مقاومت که باید حدود 8 و4 کیلو اهم باشه
می خوام تقسیم ولتاژ کنم که دو مقاومت 8و4 کیلو را با هم سری کردم ویه سرشونو به زمین ویه سر دیگه را به ولتاژ دادم و از وسط دو مقاومت ولتاژ مورد نظر را گرفتم.حالا اگه بخوام این ولتاژ را مستقیم به پایه میکرو بدم چون مقاومت پایه میکرو خیلی کمه بیشتر ولتاژ رو مقاومت 8 و4 کیلو افت می کنه و مقدار خیلی کمی رو پایه میکرو میفته. برا همین می خوام از بافر استفاده کنم که همین ولتاژ مورد نظر را از خروجیش بگیرم و چون مقاومت خروجی بافر کمه همه ولتاژ سر پایه میکرو بیفته

mostaf-ns

عضو جدید
0123

0123

با سلام

تغذیه من یه 6 ولت می ده یه 6- ویه زمین.که زمین مدار من به زمین تغذیه وصل هست.
علت استفاده از بافر اینه که من با استفاده از دو مقاومت که باید حدود 8 و4 کیلو اهم باشه
می خوام تقسیم ولتاژ کنم که دو مقاومت 8و4 کیلو را با هم سری کردم ویه سرشونو به زمین ویه سر دیگه را به ولتاژ دادم و از وسط دو مقاومت ولتاژ مورد نظر را گرفتم.حالا اگه بخوام این ولتاژ را مستقیم به پایه میکرو بدم چون مقاومت پایه میکرو خیلی کمه بیشتر ولتاژ رو مقاومت 8 و4 کیلو افت می کنه و مقدار خیلی کمی رو پایه میکرو میفته. برا همین می خوام از بافر استفاده کنم که همین ولتاژ مورد نظر را از خروجیش بگیرم و چون مقاومت خروجی بافر کمه همه ولتاژ سر پایه میکرو بیفته
سلام.
با احترام باید بگم زمین تغذیه تو ، زمین آی سی نسیت! اگه تو دیتا شیت آی سی هم نگاه کنی می بینی که تو پایه ی خروجی اون یه مقاومت 50 اهم گذاشتن ولی به یه ترانزیستور وصله! یعنی تا اون ترانزیستور روشن نباشه نمی تونی مقدار واقعی مقاومت خروجی رو پیدا کنی.... پس عملا در حالت خاموش بودن آیسی نمی تونی مقدار مقاومت خروجی اون رو اندازه بگیری.
از توضیحات میکرو و بافرت یه چیزی رو متوجه نمیشم! فکر نمیکنم ولتاژی که روی پایه ی میکرو افت کنه خیلی چشمگیر باشه! هر چه قدر از دو سر مقاومت بگیری همون هم به دو سر میکرو میفته . مثلا اکه مقدار ولتاژت در وسط مقاومت ها 3.597 باشه ، 3.597 هم به پایه ی میکرو میفته. از این دقیقتر میخوای!؟
در استفاده از بافر معمولا اون رو در پایه ی خروجیه میکرو می زارن تا جریان از میکرو کشیده نشه و باعث سوختگی و آسیب اون نشه ....

پیوست ها

• ECA-090610063316.jpg
    ECA-090610063316.jpg
    26.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام،
ممنون از این که این تاپیک رو ایجاد کردین.
من این جزوه هارو دانلد کردم ولی pdf ها مشکل دارن باز نمیشن نرم افزارمم مجبور شدم دوباره نسب کنم ولی بازم باز نشدن میشه لطفا" کمکم کنین.
ممنونم.

pow_eng

عضو جدید
سلام.
با احترام باید بگم زمین تغذیه تو ، زمین آی سی نسیت! اگه تو دیتا شیت آی سی هم نگاه کنی می بینی که تو پایه ی خروجی اون یه مقاومت 50 اهم گذاشتن ولی به یه ترانزیستور وصله! یعنی تا اون ترانزیستور روشن نباشه نمی تونی مقدار واقعی مقاومت خروجی رو پیدا کنی.... پس عملا در حالت خاموش بودن آیسی نمی تونی مقدار مقاومت خروجی اون رو اندازه بگیری.
از توضیحات میکرو و بافرت یه چیزی رو متوجه نمیشم! فکر نمیکنم ولتاژی که روی پایه ی میکرو افت کنه خیلی چشمگیر باشه! هر چه قدر از دو سر مقاومت بگیری همون هم به دو سر میکرو میفته . مثلا اکه مقدار ولتاژت در وسط مقاومت ها 3.597 باشه ، 3.597 هم به پایه ی میکرو میفته. از این دقیقتر میخوای!؟
در استفاده از بافر معمولا اون رو در پایه ی خروجیه میکرو می زارن تا جریان از میکرو کشیده نشه و باعث سوختگی و آسیب اون نشه ....
منظورتون از آی سی. 741 هست؟ در مورد ولتاژ هم اگه فرض کنیم R1=4Kو R2=8K باشه واین دو را با هم سری کنیم وانتهای R1را به زمین و انتهای R2 را مثلا به 12 ولت وصل کنیم 4 ولت وسط دو مقاومت میفته.اما اگه وسط این دو مقاومت را به پایه میکرو وصل کنیم دیگه 4 ولت سر پایه میکرو نمی یفته چون مقاومت R1 با مقاومت پایه میکرو موازی میشه که چون مقاومت پایه میکرو مثلا 40 اهم باشه با R1 که موازی بشه معادلش زیر 40 اهم میشه برا همین بیشتر ولتاژ رو R2 افت می کنه ومقدار خیلی کمیش رو پایه میکرو که همون وسط مقاومت R1وR2هست میفته

mostaf-ns

عضو جدید
نشنو از نی ، نی نوای بینواست.... بشنو از دل ، دل حریم کبریاست....

نشنو از نی ، نی نوای بینواست.... بشنو از دل ، دل حریم کبریاست....

منظورتون از آی سی. 741 هست؟ در مورد ولتاژ هم اگه فرض کنیم R1=4Kو R2=8K باشه واین دو را با هم سری کنیم وانتهای R1را به زمین و انتهای R2 را مثلا به 12 ولت وصل کنیم 4 ولت وسط دو مقاومت میفته.اما اگه وسط این دو مقاومت را به پایه میکرو وصل کنیم دیگه 4 ولت سر پایه میکرو نمی یفته چون مقاومت R1 با مقاومت پایه میکرو موازی میشه که چون مقاومت پایه میکرو مثلا 40 اهم باشه با R1 که موازی بشه معادلش زیر 40 اهم میشه برا همین بیشتر ولتاژ رو R2 افت می کنه ومقدار خیلی کمیش رو پایه میکرو که همون وسط مقاومت R1وR2هست میفته
منظورم همون 741.
میکروی تو چیه و کدوم پایه رو گرفتی 40 اهم شده!؟ اصولا پایه های نمونه گیر آیسی ها باید مقاومت ورودیه بالاتری داشته باشن تا مسیر مدارو تغییر ندن.... مثل همین 741 که تو دیتا شیتش نوشته مقاومت ورودیه اون حدود 2 مگا اهمه....!:D

پیوست ها

• LM741-2.jpg
    LM741-2.jpg
    42.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mostaf-ns

عضو جدید
سلام،
ممنون از این که این تاپیک رو ایجاد کردین.
من این جزوه هارو دانلد کردم ولی pdf ها مشکل دارن باز نمیشن نرم افزارمم مجبور شدم دوباره نسب کنم ولی بازم باز نشدن میشه لطفا" کمکم کنین.
ممنونم.
خواهش میکنیم...
از adobe reader 8 استفاده کن.

mostaf-ns

عضو جدید
به درخواست یکی از دوستان، ما یک مدار تغذیه برای ورودی های 1.2 ولتی تو پرتوس طراحی کردیم و اونو ( گرچه ناقابله) به همه ی تالارستانی ها تقدیم میکنیم....:
نخست تحلیل مدار: با استفاده از یه ترانس 220 به 12 ولت تبدیل کردیم و به یه پل دیود دادیم تا به صورت تمام موج یکسو شود، سپس ریپل اونرو با خازن 470 میکرو کاهش دادیم و به یه 7805 دادیم تا برامون رگولاسیون رو انجان بده. برای تست مدار هم در بعد از خروجی رگولاتور ، ما یه LED RED گذاشتیم تا بهمون بگه تا اینجای مدار همه چیز روبه راهه.
در نهایت از یه کلید به صورت سوئیچ که شما می تونید ON-OFF کنید تغذیه رو و تقسیم ولتاژ ساده کمک گرفتیم تا در دو سر مقاومت 2.2 کیلو اهمی ولتازی به اندازه 1.13 ولت داشته باشیم و تغذیه بار خودمون رو فراهم کرده باشیم....
در بستن مدار به وصل بودن تک تک المانها به توسط بازر مولتی متر ، دقت داشته باشید.
:gol::heart:فایل ها به دو صورت RAR و عکس قرار دادم تا با کیفیتهای مختلف داشته باشید..

پیوست ها

• تغذیه 1.jpg
    تغذیه 1.jpg
    18.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • می شود می توانیم.rar
    216.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

pow_eng

عضو جدید
سلام.

یعنی چی زمین تغذیه زمین آی سی نیست.مگه 741 پایه زمین داره. یه پایه Vcc-ویه پایهVccداره.میکرو هم Attiny 26هست و پایه هم ADC هست که مقاومتش حدود چند ده اهم هست.

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصطفی این لینک دانلود pdfکارای سویچینگتو اگه زحمتی نیس تو پروفایلم بزار
هر بار به یه مشکلی خوردم واسه باز کردنش
ممنونتم

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام،
به خدا شرمندم ولی دارم از همون نرم افزار استفاده میکنم ولی بازم ایراد داره. اگه میتونین لطفا"به mail بفرستید. راستش خیلی دوست دارم اون مطالب رو بخونم ولی هر کاری میکنم نمیشه. به هر حال به خاطر همه چیز ممنون:gol: