تاسیسات بیمارستانی

diereytor

عضو جدید
دوستان عزیز یا سلام
هر کسی سوالی راجع به تاسیسات بیمارستانی داره بپرسه در خدمتیم.

vorodi82

عضو جدید
عمده تفاوت های تاسیسات بیمارستانی با تاسیسات مسکونی چیست ؟:gol:

nasserghp

عضو جدید
1-برای تنظیم در زونهای بیمارستان چنانچه بخواهیم از هواساز single zone توام با کویل reheat استفاده نماییم شرایط بالانس کویل گرمایی هواساز و کویل reheat چگونه باید باشد؟ آیا این بالانس را از طریق gpm آب چرخشی این کویلها باید انجام داد یا با دمای آب ورود و خروج به کویلها باید کار کرد؟
2- آیا افت فشار ناشی از کویل reheat قابل اغماض است؟
با تشکر از شما:)

behnam.ragheb

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم 4 مهندسی مکانیکم ( ساخت و تولید) به طور اتفاقی تو یک شرکت واسم کار جور شد و الان 1ساله دارم تو این شرکت کار میکنم ، کار این شرکت ساخت بیمارستان و تجهیز. منتو قسمت عمران بودن تا الان که مکانیکش (تاسیسات) داره راه می افته ولی متاسفانه چیز زیادی یاد ندارم البته تقریباً نقشه خوانی رو یا دارم ولی بازم نمی تونم مثل شماها خوب بفهمم. الان تو دفتر فنیهستم (تکنسین) تا یک مهندس بیادو من زیر دستش بشم واسه همین هر جور که می دونه ممنون می شم کمکم کنی..
امیدوارم هیچ وقط محتاجکمک هیچ کس نباشی و یک روزی بتونم جبران کنمو ....:que:..

dmovaghar

عضو جدید
سلام. در مورد تاسیسات بیمارستان چه نکاتی مهمند؟
مهمترین عامل مورد نظر در بیمارستان فشار هوا در زون های مختلف
و بعد از فشار دماهای زون ها و در آخر ف ی ل ت ر اسیون هواهای برگشتی در رستوران یا اتاق های شیفت یا رخت شوری ها;)

آخرین ویرایش:

dmovaghar

عضو جدید
1-برای تنظیم در زونهای بیمارستان چنانچه بخواهیم از هواساز single zone توام با کویل reheat استفاده نماییم شرایط بالانس کویل گرمایی هواساز و کویل reheat چگونه باید باشد؟ آیا این بالانس را از طریق gpm آب چرخشی این کویلها باید انجام داد یا با دمای آب ورود و خروج به کویلها باید کار کرد؟
2- آیا افت فشار ناشی از کویل reheat قابل اغماض است؟
با تشکر از شما:)
ساده ترین کار برای بالانس ترموستات و شیر موتوری.
حال میتونی No.Nc
یا تدریجی استفاده کنی. برای تغییر Gpm نیاز به ترمستات تدریجی و شیر موتور تدریجی استفاده کنی.
اما در کل کارت اشتباست . تا حالا کسی واسه بیمارستان Single zone استفاده نکرده. مگر فقط واسه اتاق عمل:warn:

masoodvahidi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز یا سلام
سلام مهندس
خسته مباشی
نقشه های موتورخانه و دیتیل های اجرایی بیمارستان رو می خوام داری
ممنون از لطفت

fahimeh_r

عضو جدید
مهمترین عامل مورد نظر در بیمارستان فشار هوا در زون های مختلف
و بعد از فشار دماهای زون ها و در آخر ف ی ل ت ر اسیون هواهای برگشتی در رستوران یا اتاق های شیفت یا رخت شوری ها;)

شما اطلاعاتي در مورد تاسيسات بيمارستاني داريد؟؟؟؟؟

من در به در دارم دنبال اطلاعات كلي از تاسيسات بيمارستان ميگردم:redface:

ATK

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

لطفا اگر مقاله یا مطلبی در مورد تاسیسات بیمارستان دارید برای من بفرستید . متشکرم:heart::gol:

rostamzade

عضو جدید
سیستم سرمایش و گرمایش بیمارستان چی باید باشد؟
برای کدام فضا ها برگشت هوا نباید لحاظ کرد؟

morteza1360

عضو جدید
سلام......کسی برای من چیزی نفرستاد.من یه نمونه محاسبات و نقشه میخام.اگه کسی داره برام میل کنه به آدرس بالا.ممنون

morteza1360

عضو جدید
سلام دوستان
میتونید از مطالب جدید پایگاه مهندسان تاسیسات هم استفاده کنید
www.hvac.vov.ir

morteza1360

عضو جدید
سلام
من به یک پروژه با محاسباتش در مورد بیمارستان نیاز دارم.میشه بذارین

success969

عضو جدید
دوستان عزیز یا سلام

دوست عزیز لطفا خواهشا اگر پروژه کامل بیمارستان و یا خانگی داری لطفا برایم بفرست 23 خرداد امتحانش را دارم لطفا

sarab_m

عضو جدید
سلام ،
ببخشید من شدیداً یه گزارش فاز یک بیمارستان نیاز دارم ممنون میشم اگه برام بذارید .
یه سئوال هم دارم واسه بیمارستان 20000 متری سیستم موتورخانه بخار باشه یعنی فقط دیگ بخار بذاریم و دیگ آبگرم نذاریم اشکالی نداره.
خیلی ممنون

مهندس داودی

عضو جدید
دوره آموزشی طراحی تاسیسات بیمارستان

دوره آموزشی طراحی تاسیسات بیمارستان

شما اطلاعاتي در مورد تاسيسات بيمارستاني داريد؟؟؟؟؟

من در به در دارم دنبال اطلاعات كلي از تاسيسات بيمارستان ميگردم:redface:

دوستانی که مایلند در دوره های آموزشی طراحی تاسیسات بیمارستان به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی شرکت نمایند در خدمتشان هستیم. محل دوره ها در تهران و کرج است اما در شرایط خاص در شهرستانها هم امکان پذیر می شود.

mahdip

عضو جدید
دوستانی که مایلند در دوره های آموزشی طراحی تاسیسات بیمارستان به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی شرکت نمایند در خدمتشان هستیم. محل دوره ها در تهران و کرج است اما در شرایط خاص در شهرستانها هم امکان پذیر می شود.

سلام مهندس داودی عزیز
عجب تبلیغی میکنی.مدیر سایت برای تبلیغ مثل روزنامه همشهری باید از شما پول بگیره.البته میگن اینجا توی این سایت همه چی رایگان یاد بگیرید اما........

جالا چطور میتونیم شرکت کنیم توی کلاسها؟ هزینه؟مجل برگزاری در تهران؟ زمان و ساعت؟سر فصل آموزش؟

iman.ka

عضو جدید
سلام
دوستان اونقدر هم که فکر میکنید تاسیسات بیمارستان پیچیده نیست
هر کی مطلبی در این مورد میخواد به iman5810@yahoo.com ایمیل بده اگه وقت کردم براتون مطلب بفرستم

09127581394R

عضو جدید
سلام دوست عزیز-من قراراست یک پاورپوینت درمورد تاسیسات بیمارستان درست کنم ،درصورت امکان مطلب یاعکسی دارین برام ایمیل کنین.rahman.shikhy@yahoo.com

TETEE

عضو جدید
سلام

سلام

میتونید لیست تاسیسات بیمارستان64تختخوابی رو در اختیارم بذارید؟

eng_poorali

عضو جدید
سلام
وقتی هوا ساز تک زون هست نیازی به پر هیتینگ کویل نیست یا درمکانهای خاص در صورت محاسبه وطراحی در مولتی زون ها امکان تقیر دما در ای بی اس هوا ساز نیست به دلایلی که در اینجا نمی گنجه
ولی توسط شیر سراه موتوری و کنترولر و سنسورهای متعدد قابل انجام است