بیاین درباره نماز بحث کنیم.وجدانا بیاین بقیه کارارو بیخیال شین.

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم همه ی قران
در قران معمولا عذاب و پاداش رو کنار هم اورده
ولی نکته اینه که کل دین اسلام بر پایه ی ترس از اخرت هست

برپایه ی سیبیل چرب کردن برای بهشت چی؟ (حووووووووووووووووووووری :heart::eek:)

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی؟
امیر دلها؟
من کله سحر 10 دیقه مونده به اذان هم بخوابم ، خود اذان بی برو برگرد ، بیدارم
تا جائی که یادمه ، یه بار هم نمازم قضا نشده
همیشه هم تا جائی که تونسته ام سعی کرده ام حین نماز ، به تک تک کلماتش فکر کنم ، نه اینکه فقط چیزی که حفظ کرده ام رو تکرار کنم
این جوابهایی که شما میدین مناسب من نیست
من میخواستم از شماها فلسفه وجودی نماز رو بپرسم که انگار بیشتر از من هم نمیدونید :D
:surprised:

* آفرین بابک *

بیا لُپتو بکشم... :دی

فعلا نمازت رو بخون تا فلسفه اش رو برات بگم.

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز خراب كردي :
ميتواني مخفيانه دينت را كنار بزني ولي ديگر حق انجام كارهاي زير را نداريد:
1- حق اعلام كردن ارتداد خودت به احدي الناس نداري
2 - بايد از ميان مردم مسلمان بيرون رويد
3 - همسرت بر تو حرام ميشود
4 - ثروتي كه در سايه اسلام وبه اسم مسلمان به دست ارودي ميگذاري ومي رويد
............در غير اينصورت اسلام با تو به شدت برخورد ميكند ..........توضيح بيشتر ميخواهيد .........خواهم گفت

نمازي كه به زور وترس خوانده شود به پشيزي ارزش ندارد
وخدا به خاطر نماز نخواندنت جهنم نمي برد بلكه باينكه اينهمه نعمت به تو داده است ولي كفران نعمت ميكني ...........راه تكامل وارتقاي به شما نشانت ميدهي .........تو بي محلي ميكني .........

1:یعنی حق ابراز عقایدم گرفته میشه.
و این هم یعنی دیکتاتوری اسلامی.
حداقل حق هر انسان این هست که عقادش را بیان کنه
2:مگر این سرزمین به اسم مسلمانان هست.قبل از اینکه اسلامی باشه .ما در این سرزمین ساکن بودیم
3:منی که اسلام را قبول ندارم.بزار بر من حرام بشه :D
4:کی گفته که در سایه اسلام بدست اوردم.خودم کار کردم و زحمت کشیدم و بدستش اوردم.
این ثروت برای من هست و به اسلام هیچ ربطی نداره.

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال داشتم.دلیل اینکه نماز را باید غیر عرب زبان ها به زبان عربی بخونند چیه؟؟

Sarp

مدیر بازنشسته
* آفرین بابک *

بیا لُپتو بکشم... :دی

فعلا نمازت رو بخون تا فلسفه اش رو برات بگم.
حاجی؟
حاژ تغی رو میشناسی؟
سارئ قولو خان چطور؟
اینا از شاگردام بودند
اگه نمیشناسیشون از بچه های تبریز بپرس
مثل سیلور
:cool:

2:مگر این سرزمین به اسم مسلمانان هست.قبل از اینکه اسلامی باشه .ما در این سرزمین ساکن بودیم
مگه چن سال داری ؟ :surprised:

donya...

عضو جدید
در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست ولی در نماز پایان است شاید این بدان معناست که پایان نماز آغاز یک دیدار است.دکتر علی شریعتی.
همیشه آخر نمازم بخدا گفتم خدایا هیچوقت سجادمو ازم نگیر ....... وقتایی که سر سجاده ام میشینم تو خلوتم خدارو احساس میکنم اونقدر این لحظه ها واسم شیرینه که قابل وصف نیست.
ادعا نمیکنم انسان خوب و بی گناهی ام ولی نمازمو دیر و زود و قضا داشته ولی خوندم .

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست ولی در نماز پایان است شاید این بدان معناست که پایان نماز آغاز یک دیدار است.دکتر علی شریعتی.
همیشه آخر نمازم بخدا گفتم خدایا هیچوقت سجادمو ازم نگیر ....... وقتایی که سر سجاده ام میشینم تو خلوتم خدارو احساس میکنم اونقدر این لحظه ها واسم شیرینه که قابل وصف نیست.
ادعا نمیکنم انسان خوب و بی گناهی ام ولی نمازمو دیر و زود و قضا داشته ولی خوندم .

:gol::heart::gol:
:w27:

saye_shamisa

عضو جدید
زلزله ی بم هم مربوط هست بهش!

ببخشید ولی اصلا بلایای طبیعی رو وارد بحث نکنید چون خدا سنتش عوض شده و سنت نزول عذاب الهی بعد از پیامبر ما تموم شده چون تعداد مومنین به اندازه ای رسیده که بتونن از خودشون دفاع کنند. مگه مردم بم چیکار کردن که از من و شما بدتر شدن؟

من نمازم رو میخونم ولی نه اونطوری که حق نمازه اما آرامشش رو صد در صد احساس میکنم مخصوصا زمانی که مشکلی دارم یا احساس تنهایی می کنم تنها پناهگاهمه و تنها راهی که احساس آرامش میکنم و وقتی می خوام یه کار گناهی انجام بدم که از نظرم خیلی گناهه یاد این میفتم که چند ساعت دیگه باید نماز بخوونم، شرمم میشه از خدا.

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید ولی اصلا بلایای طبیعی رو وارد بحث نکنید چون خدا سنتش عوض شده و سنت نزول عذاب الهی بعد از پیامبر ما تموم شده چون تعداد مومنین به اندازه ای رسیده که بتونن از خودشون دفاع کنند. مگه مردم بم چیکار کردن که از من و شما بدتر شدن؟

من نمازم رو میخونم ولی نه اونطوری که حق نمازه اما آرامشش رو صد در صد احساس میکنم مخصوصا زمانی که مشکلی دارم یا احساس تنهایی می کنم تنها پناهگاهمه و تنها راهی که احساس آرامش میکنم و وقتی می خوام یه کار گناهی انجام بدم که از نظرم خیلی گناهه یاد این میفتم که چند ساعت دیگه باید نماز بخوونم، شرمم میشه از خدا.

سلام عزیز جان

اون حرف من یه طعنه بود!
یعنی به طرف گفتم حرف بیربط نزن!!!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی؟
حاژ تغی رو میشناسی؟
سارئ قولو خان چطور؟
اینا از شاگردام بودند
مثل سیلور

اره حاجی من هاژ تقی و ساری قولی خان رو میشناسم چون یادمه بابک هی میرفت پیششون و برمیگشت :biggrin:

fatima25

عضو جدید
خوندن نماز خیلی به دیدگاه بستگی داره ولی بازم معتقدم کمکی در مورد موفقیت دنیوی نمی کنه

روایتی ازآیة الله العظمی محمد تقی بهجت :هر کس نماز اول وقتش ترک نشه به هرچیزی که دردنیا باید برسه میرسه.

Sarp

مدیر بازنشسته
اره حاجی من هاژ تقی و ساری قولی خان رو میشناسم چون یادمه بابک هی میرفت پیششون و برمیگشت :biggrin:
میرفتم سفارشت رو بکنم

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی؟
حاژ تغی رو میشناسی؟
سارئ قولو خان چطور؟
اینا از شاگردام بودند
مثل سیلور

خیلی بامزه ای.
ما یعنی من و پیشینیانمون.
یعنی تو نفهمیدی؟؟؟

carnelin_1992

عضو جدید
من وقتی نماز میخونم واقعا احساس آرامش میکنم.
به اینم معتقدم که خیلی جاها مشکلم با همین نماز حل شده پس تو پیشرفت دنیوی هم(حداقل واسه من) تاثیر داشته.
به فلسفشم کاری ندارم(چون میدونم حالیم نمیشه) نمازو واسه دله خودم میخونم که با خدا حرف بزنمو خودم آروم بشم.
ولی خوب بعضی وقتا :cry:......فقط بعضی وقتا :cry:......(اونم دست خودم نیست خوب چیکارش کنم) قضا میشه:(

• Like
واکنش ها: Sarp

aminrokh

عضو جدید
به اینم معتقدم که خیلی جاها مشکلم با همین نماز حل شده پس تو پیشرفت دنیوی هم(حداقل واسه من) تاثیر داشته.
به فلسفشم کاری ندارم(چون میدونم حالیم نمیشه) نمازو واسه دله خودم میخونم که با خدا حرف بزنمو خودم آروم بشم.
ولی خوب بعضی وقتا :cry:......فقط بعضی وقتا :cry:......(اونم دست خودم نیست خوب چیکارش کنم) قضا میشه:(
ممنون از نظرتون خیلی خوبه که نمازو میخونید.بعضیا نمیخونن.بعضیا اصلا به نماز اعتقاد ندارن.بعضیای دیگه که اصلا خدارو قبول ندارن.

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظرتون خیلی خوبه که نمازو میخونید.بعضیا نمیخونن.بعضیا اصلا به نماز اعتقاد ندارن.بعضیای دیگه که اصلا خدارو قبول ندارن.

لعن الله علی قوم الظالمین :دی

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز

ماشالا دختر خوب.

دخترم شما که نمازخون هستی، پس این صور قبیحه چیه گذاشتی برای آواتارت؟ :دی

aminrokh

عضو جدید
بابک جان جریان چیه؟
حاجی جون خبری نیست ،شما خودتو ناراحت نکن اونا دوتا آدم بالغ هستن باهم کنارمیان.:razz:
شما چنتا حدیث قشنگ اگه داری درمورد نماز بده بیات.اگه زحمتی نیستا.آخه تو تاپیک نماز اومدید باید مالیات بدین دیگه حدیث به عنوان مالیات.چطوره؟؟:D:D

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی جون خبری نیست ،شما خودتو ناراحت نکن اونا دوتا آدم بالغ هستن باهم کنارمیان.:razz:
شما چنتا حدیث قشنگ اگه داری درمورد نماز بده بیات.اگه زحمتی نیستا.آخه تو تاپیک نماز اومدید باید مالیات بدین دیگه حدیث به عنوان مالیات.چطوره؟؟:D:D

الان که جیگرتو خوردم متوجه میشی مالیات یعنی چی؟ :دی

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
آسمان باز امشب
نغمه غم دارد
اشك از چشمانش
نم نمك ميبارد

باز هم پنجره مان
خيس از اشك خداست
جاده روشن روز
در نمازم پيداست