بچه ها از رشتتون راضی هستین؟

بچه ها از رشتتون راضی هستین؟

• بله

رای: 27 44.3%
  • خیر

رای: 12 19.7%
  • به طور نسبی(نه کم نه زیاد)

رای: 22 36.1%

• مجموع رای دهندگان
    61

shahab27

عضو جدید
به نظر من اگه دانشگاه خوب باشی شاید بهتر باشه ولی آخه رشته های فنی به دلیل ارتباط نداشتن با صنعت خیلی مطالبو دانشجو نفهمیده حفظ میکنه و بعد یادش میره مخصوصا الکترونیک که خیلی سرعت پیشرفت تکنولوؤیش زیاده من اگه میخاست دوباره انتخاب کنم مهندسی عمرانو میزدم

roozbeheng

عضو جدید
من عاشق الکترونیکم

من عاشق الکترونیکم

من رشته مو خیلی دوست دارم
خازن و مقاومت که میبینم قلبم براشون می تپه
اما یه مشکل بزرگ دارم
سابقه کار ندارم
خیلی این در و اون در زدم که یه جا کارآموزی رایگان پیدا کنم
تا سابقه شه واسم
اما همه میگن جا نداریم ، حتی واسه کار رایگان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مشکل اصلی من اینه که تو دانشگاه خوب درس نخوندم
حماقته بجز دانشگاه عالی رفتن
حالا خودم باید بشینم تو خونه دوباره درسامو مرور کنم و نرم افزار یاد بگیرم که حوصله ام سر نره و از بیکاری دیوونه نشم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکساله به بیش از 200 جا سرزدم و پیشنهاد کار دادم ، فایده نداشت که نداشت !!!!

EECi

مدیر بازنشسته
من رشته مو خیلی دوست دارم
خازن و مقاومت که میبینم قلبم براشون می تپه
اما یه مشکل بزرگ دارم
سابقه کار ندارم
خیلی این در و اون در زدم که یه جا کارآموزی رایگان پیدا کنم
تا سابقه شه واسم
اما همه میگن جا نداریم ، حتی واسه کار رایگان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مشکل اصلی من اینه که تو دانشگاه خوب درس نخوندم
حماقته بجز دانشگاه عالی رفتن
حالا خودم باید بشینم تو خونه دوباره درسامو مرور کنم و نرم افزار یاد بگیرم که حوصله ام سر نره و از بیکاری دیوونه نشم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکساله به بیش از 200 جا سرزدم و پیشنهاد کار دادم ، فایده نداشت که نداشت !!!!
دوست خوبم
در دنیای امروز برای کار کردن باید چندین تخصص داشته باشی
بهتره با برنامه مطالب رو یادبگیری
سعی کن در بیرون به کلاس های زبان بری و مدرک تافلت رو بگیری
به کلاس های اموزشی برق صنعتی و اتوماسیون هم برو تا تخصص کسب کنی
اگر همین دو مورد رو بخوبی یاد بگیری و در رزومت ذکر کنی مطمئنا گام اول رو محکم برداشتی

بعد ها که دستت جایی بند شد می تونی بیشتر و بیشتر یادبگیری
مثلا در زمینه خطوط انتقال و تابلو برق که بازار خوبی داره

باید یه تکونی بخودت بدی تا بری جلو ، با خونه نشستن نمی تونی کاری بکنی

موفق باشی

sasa.electronic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من کارشناسی ناپیوسته گرفتم الکترونیک رو هم بسیار دوست دارم ولی متاسفانه الکترونیکی که تو دانشگاه ها تدریس میشه کوچکترین کارایی برا سیستم های کاری مثه کارخونه ها ومجتمع های صنعتی نداره. بیشتر نرم افزار وبرنامه نویسی یا برق قدرت کاربرد دارن.ما باید قبول کنیم به دلیل مصرف کننده بودن کشور و واردات ادوات و قطعات و ماشینالات صنعتی و اومدن یه نفر خارجی واسه نصب و راه اندازی شون عملن مهندسین الکترونیک بدون کارایی خواهند بود وفقط به عنوان نگهدار و آلارم گیر و کنترل کننده خواهند بود.به امید روزی که دانشگاه ها مهندس تحویل جامعه بدن نه محصل.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام من کارشناسی ناپیوسته گرفتم الکترونیک رو هم بسیار دوست دارم ولی متاسفانه الکترونیکی که تو دانشگاه ها تدریس میشه کوچکترین کارایی برا سیستم های کاری مثه کارخونه ها ومجتمع های صنعتی نداره. بیشتر نرم افزار وبرنامه نویسی یا برق قدرت کاربرد دارن.ما باید قبول کنیم به دلیل مصرف کننده بودن کشور و واردات ادوات و قطعات و ماشینالات صنعتی و اومدن یه نفر خارجی واسه نصب و راه اندازی شون عملن مهندسین الکترونیک بدون کارایی خواهند بود وفقط به عنوان نگهدار و آلارم گیر و کنترل کننده خواهند بود.به امید روزی که دانشگاه ها مهندس تحویل جامعه بدن نه محصل.

دقیقا...مرسی...

حسن کرانی

عضو جدید
سلام،من لیسانس لکترونیک دارم و میخوام ارشد رو مهندسی رباتیک یا مکاترونیک بخونم.کدوم بهتره؟

pimi_r

عضو جدید
تو ایران اصلا این رشته آینده نداره چون تمام وسایل نیاز و عالی رو کشور های بزرگ و غولش مثل آمریکا دارن می زنن...ما حتی تو زمینه الکترونیک به خودمون بها هم نمی دیم که بخوایم کاری کنیم درحالی که دانشجویای خودمون میرن اونور و میشن مخ اونور.همین شریف داره اساس و پایه الکترونیک آمریکا رو با دانشجوهایی که اپلای می کنن اونور ایجاد میکنه...طرف رفته اونور اومده برگشته به استادش می گه تزش اینکه که یه قطعه رو تا حد نانو کوچیک کنه...استادشم که استاد شریف بوده و دکترای مخابرات داشته گفته اووووووه...این شاید به درد چند سال دیگه آمریکا بخوره که می خوره..به درد 100 سال دیگه ایران نمی خوره...یا مثلا یه شرکت تو کرمان اومد کارشو شروع کرد با ایجاد قطعات الکترونیکی...زود ورشکست شد..چرا؟چون یه شرکت چینی اومد اونا رو زد با قیمت یک صدم قیمتی ک اون شرکت میزد.
در کل این رشته تو ایران اصلا اینده نداره...الکترونیک رشته ی گنده ایه.قدرت انعطاف و نوآوری زیادی داره...ولی نه تو این خاک

pimi_r

عضو جدید
سلام،من لیسانس لکترونیک دارم و میخوام ارشد رو مهندسی رباتیک یا مکاترونیک بخونم.کدوم بهتره؟
سلام...از دید شخصی من رباتیک می تونه بهتر باشه..مکاترونیک رشته ی خیلی نوپاییه تو ایران . هنوز جا نیافتاده...رباتیک بازار کارش بهتره از دید من

من رشته مو دوس دارم حتی نمراتمم در حد خوب تا عالیه اما از فارغ التخصیلیش میترسم
دقیقا بخوام بگم از بیکاری و حدر رفتن زحماتم میترسم
حالا باز برا پسرا بازار کار تو این رشته بهتره اما ما دخملا چه گلی به سر بییییییییییییییگیریم؟:crying:

GNMS

عضو جدید
من رشته مو دوس دارم حتی نمراتمم در حد خوب تا عالیه اما از فارغ التخصیلیش میترسم
دقیقا بخوام بگم از بیکاری و حدر رفتن زحماتم میترسم
حالا باز برا پسرا بازار کار تو این رشته بهتره اما ما دخملا چه گلی به سر بییییییییییییییگیریم؟:crying:

زهرا 1 عزیز با سلام

اگه درسهاتو خوب خونده باشی، به نظر من جای کار چه واسه پسرا و چه واسه دخترا زیاده. الان خیلی از شرکتها هشتن که مدارها و بردهای الکترونیکی طراحی میکنند و میسازند. میتونی اونجا مشغول بشی، و مدار طراحی کنی. همینطور اگه بتونی به برنامه نویسی PLC مسلط بشی، جا واسه کار خیلی زیاده. چون الان (بخاطر گرون شدن و ... ) صنعت بشدت به اتوماسیون رو آورده و جا واسه کار خیلی زیاده. نگران آینده نباش و سعی کن درسهات رو خیلی خوب بخونی.

GNMS

زهرا 1 عزیز با سلام

اگه درسهاتو خوب خونده باشی، به نظر من جای کار چه واسه پسرا و چه واسه دخترا زیاده. الان خیلی از شرکتها هشتن که مدارها و بردهای الکترونیکی طراحی میکنند و میسازند. میتونی اونجا مشغول بشی، و مدار طراحی کنی. همینطور اگه بتونی به برنامه نویسی PLC مسلط بشی، جا واسه کار خیلی زیاده. چون الان (بخاطر گرون شدن و ... ) صنعت بشدت به اتوماسیون رو آورده و جا واسه کار خیلی زیاده. نگران آینده نباش و سعی کن درسهات رو خیلی خوب بخونی.

GNMS

مرسی از پیشنهادت
باشه حتما بازم ممنون:gol:

rasoul72

عضو جدید
رشته

رشته

من واقعا الکترونیک رو دوست دارم ولی امیدوارم اون موقع که من فارغ التحصیل میشم بازار کارش بهتر شده باشه*
یه سوال که دیدم فقط اینجا میتونم بپرسم اینه که من فیزیک 1 رو امتاسفانه فتادم و ترم یکی هم هستم اگه این درس رو ترم 2 با فیزیک 2 بگیرم از نظر تحصیلی مشکلی برام پیش میاد؟ترم 2 معادلات -ریاضی 2-برنامه سازی کامپیوتر-آز2 فیزیک-اخلاق-انقلاب وتربیت بدنی بر میدارم*مشکلی که تو مطالعاتم پیش نمیاد؟یعنی اوضاعم سخت میشه؟
راستش من واقعا فیزیک 1 رو خوب متوجه نشدم.اگه این ترم فیزیک 2 رو قبول بشم و فیزیک 1 رو خدایی نکرده دوباره بیفتم چی میشه؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که با الکترونیک به دنیا اومدم و با الکترونیک هم خواهم مرد! بازرا کار برام مهم نیست عشق من الکترونیکه و از سال 4 ابتدایی کارای الکترونیک میکردم واسه من زندگی بی الکترونیک یعنی مرگ;)

Yuri Boyka

عضو جدید
رشته واقعا خوبی دارم و اگر باز هم حق انتخاب داشتم این رشترو انتخاب می کردم.

mohamad.mashad

عضو جدید
الکترونیک حرف نداره.من خودم قدرتو بیشتر دوسداشتم ولی قسمت نشد دیگه
به هرحال گرایش های برق همشون هم ساده هستن هم لذت بخش

m.maedeh

عضو جدید
من واقعا الکترونیک رو دوست دارم ولی امیدوارم اون موقع که من فارغ التحصیل میشم بازار کارش بهتر شده باشه*
یه سوال که دیدم فقط اینجا میتونم بپرسم اینه که من فیزیک 1 رو امتاسفانه فتادم و ترم یکی هم هستم اگه این درس رو ترم 2 با فیزیک 2 بگیرم از نظر تحصیلی مشکلی برام پیش میاد؟ترم 2 معادلات -ریاضی 2-برنامه سازی کامپیوتر-آز2 فیزیک-اخلاق-انقلاب وتربیت بدنی بر میدارم*مشکلی که تو مطالعاتم پیش نمیاد؟یعنی اوضاعم سخت میشه؟
راستش من واقعا فیزیک 1 رو خوب متوجه نشدم.اگه این ترم فیزیک 2 رو قبول بشم و فیزیک 1 رو خدایی نکرده دوباره بیفتم چی میشه؟
فیزیک1 و فیزیک2 مباحث جداگانه دارن برا همین مشکل چندانی پیش نمیاد

آل طه

عضو جدید
به نظرم همه ی رشته ها خوبه فقط باید توی یه دانشگاه خوب قبول شد.
بنده مثل سگ پشیمونم که چرا دانشگاه بهتر قبول نشدم ، رشتم رو خیلی دوست دارم و ازش راضی ام اما از دانشگاه نه ، اگرم برگردم به اون زمان سعی میکنم بیشتر بخونم و دانشگاه خوب قبول شم.

سلام میشه بگی کدوم دانشگاهی؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که با الکترونیک به دنیا اومدم و با الکترونیک هم خواهم مرد! بازرا کار برام مهم نیست عشق من الکترونیکه و از سال 4 ابتدایی کارای الکترونیک میکردم واسه من زندگی بی الکترونیک یعنی مرگ;)

به قول جنوبیها خلاص ، آقا گل گفتی ، همین درسته

shahamiri

عضو جدید
رشته بسیار خوب و مهیجی هستش.
من قدرت خواندم،اما خودم از بدو ورود به دانشگاه در زمینه الکترونیک و رباتیک کار کردم .
بازار کار گرایش قدرت خوبه و نسبت به گرایشای دیگه مهیج تره.

miladram

اخراجی موقت
فکر میکرد قراره مهندس بشیم
حالا میبینم بیشتر ریاضی دانیم تا مهندس
خلاقیتو امروز تو دانشگاه ها نابود کرد
این یه فاجعه اس

مهتاب 8797

عضو جدید
منم از رشته ام راضی ام.درسته با اینکه یه ساله فارغ التحصیل شدم کار مناسبی پیدا نکردم(مرتبط با رشته ام ینی برق الکترونیک) ولی به نظرم عااااااااااالیه چون میشه از طریق برق الکترونیک و البته گرایش آینده ام مخابراااااااااااات خیلی پیشرفت کنم.خداااااااااااا بزرگه :D

Yas0172

عضو جدید
وقتی این رشته رو قبول شدم اصلا دوستش نداشتم ولی الان که فارغ التحصیل شدم, میخوام بهتون بگم که خیلی رشته جذابیه و بازار کارش هم عالیه