بچه هاي دانشگاه آزاد قوي ترند يا دانشگاه سراسري؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای امین قیاسی عزیز.مگه شما چند تا دانشگاه رو می شناسید. دانشگاه آژاد که بالای 200 شعبه داره. دولتی ها هم بالی 100. اونوقت شما همه 300 دانشگاه رو مقایسه کردید. نه تنها دانشگاه به دانشگاه بلکه استاد به استاد نحوه یا سطح تدریس فرق می کنه.تعصب بیجا رو وارد این بحث ها نکنید لطفا

samaneh_os67

عضو جدید
سلام:gol:
بچه ها همگي قويين:smile:
بابا چه فرقي فوكوله كودوم دانشگاه باشي هر كي سعي و تلاش كنه برندست;)
البته نا گفته نماند كه نظام آموزشي اگه غلط باشه كه....:D
بازم فرقي نفوكوله كودوم دانشگاه باشي...:surprised:

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
هميشه گفتن و ما هم شنيديم كيفيت مهمه نه كميت
اين دخل همون دانشگاه آزاد و سراسريه

سراسري بهتره تعصب رو كنار بذاريم

دانشگاه آزاد : استاد يه كتاب معرفي ميكنه بعد ميگه نيازي نيست جزوه ميگم در آخر نصف جزوه رو حذف ميكنه و دانشجو ها هم كلي براش حال ميكنن ولي سراسري اينجور نيست واقعا استاد درس ميده و دانشجو تلاش ميكنه
البته : سطح دانشگاه ها هم مهمه
نظر چند تا از دوستان رو خوندم
بعضی ها واقعا اظهار نظر های عجیبی دارند . در حد یه بچه مدرسه ای .
من هم سراسری خوندم و هم آزاد ، بنابراین شاید بتونم بخوبی مقایسه کنم .
نمی دوم چرا این تصور وجود داره که هر کی درسش خوب نیست می ره دانشگاه آزاد !!
دوما امروزه روز رشته مهمتر از دانشگاست .
سوما چه آزاد و چه سراسری در سطوح مختلفی هستند.
اینکه می فرمایید یه کتاب معرفی می کنند و میرن من تابحال ندیدم و بدون هیچ شکی هم مطمئنم که شما این حرف رو بدون تحقیق و از رو هوا می گی . ( شرمنده داشی ولی عادت به رک گویی دارم )
بزارید مثال بزنم :
از این ترمم بگم :
استاد مدارمون شاگرد دکتر جبه دار بوده ( بچه های برق خوب می شناسن )و از جزوه و کتاب خودش البته کامل درس می ده
استاد زبان فنی ارشد صنعتی شریف
استاد ریاصی 1،2 و مهندسی هم از دکترای جوان ریاضی محض
دیفرانسیل و انتگرال کارشناس ارشد امیر کبیر
و الا ماشالله...
رئیس دانشگاهمون هم دکترای فیزیک که از شاگردان پرفسور حسابی بوده .
بنابراین حداقل در مورد دانشگاهی تحصیل می کنم نظر شما رو بشدت رد مینم.
آخرشم اینکه :
بس کینم این بحث های بچگانه رو
بعد از بند پ سواد بدردت می خوره
بشین درستو بخون که روزیه خربزه آبه

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
هميشه گفتن و ما هم شنيديم كيفيت مهمه نه كميت
اين دخل همون دانشگاه آزاد و سراسريه

سراسري بهتره تعصب رو كنار بذاريم

دانشگاه آزاد : استاد يه كتاب معرفي ميكنه بعد ميگه نيازي نيست جزوه ميگم در آخر نصف جزوه رو حذف ميكنه و دانشجو ها هم كلي براش حال ميكنن ولي سراسري اينجور نيست واقعا استاد درس ميده و دانشجو تلاش ميكنه
البته : سطح دانشگاه ها هم مهمه
اینکه می فرمایید یه کتاب معرفی می کنند و میرن من تابحال ندیدم و بدون هیچ شکی هم مطمئنم که شما این حرف رو بدون تحقیق و از رو هوا می گی . ( شرمنده داشی ولی عادت به رک گویی دارم )
بزارید مثال بزنم :
از این ترمم بگم :
استاد مدارمون شاگرد دکتر جبه دار بوده ( بچه های برق خوب می شناسن )و از جزوه و کتاب خودش البته کامل درس می ده
و الا ماشالله...
آخرشم اینکه :

ahad_judo

اخراجی موقت
تا این تعصبات و طرز فکر وجود داره هیچ پیشرفتی در دانشگاهها و مملکت ایجاد نمیشه.
دوستانی که میگن تو ازاد درس نمیدن سخت در اشتباه هستن و زحمات این بچه ها رو نادیده میگیرن و یا میخوان این موضوع رو سمبل کاری کنن.
به قول دوستمون شما به فکر خودتون باشید که فردا جای کار مناسب نرید مسافرکشی.
این جواب مناسب صحبت های ایشون بود.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
بزارید مثال بزنم :
از این ترمم بگم :
و الا ماشالله...
آخرشم اینکه :

من بچه مدرسه اي قبول ولي كاش ميشدكه در كمال ادب و احترام متقابل در مباحث شركت كنيم

خب من تا حرفي براي گفتن نداشته باشم سخني به ميان نميارم (از روي هوا نميگم) اگه يكم بادقت نظر منو ميخوندي متوجه ميشدي كه عرض كردم: هميشه اينجوري نيست و اكثر دانشگاه ها هموني هستن كه گفتم ، يعني تعداد محدودي دانشگاه آزاد در سر تا سر كشور در سطح بالايي قرار دارن .
دوره ي كارداني رو سراسري و كارشناسي مو در دانشگاه آزاد گذروندم دوست ندارم بگم ولي در رشته اي كه تحصيل كردم نمونه بودم و حاضرم با دانشجو هاي آزاد و سراسري كل كشور در تخصص هاي رشتم بحث كنم و كم نميارم
ولْْْْْْْْْْْــــــــــــــــــي من با همه فرق دارم :خودم خواستار و پيگير اين علم بودم
اگر كسي پيگير باشه موفقه

عزت زياد

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من بچه مدرسه اي قبول ولي كاش ميشدكه در كمال ادب و احترام متقابل در مباحث شركت كنيم

خب من تا حرفي براي گفتن نداشته باشم سخني به ميان نميارم (از روي هوا نميگم) اگه يكم بادقت نظر منو ميخوندي متوجه ميشدي كه عرض كردم: هميشه اينجوري نيست و اكثر دانشگاه ها هموني هستن كه گفتم ، يعني تعداد محدودي دانشگاه آزاد در سر تا سر كشور در سطح بالايي قرار دارن .
دوره ي كارداني رو سراسري و كارشناسي مو در دانشگاه آزاد گذروندم دوست ندارم بگم ولي در رشته اي كه تحصيل كردم نمونه بودم و حاضرم با دانشجو هاي آزاد و سراسري كل كشور در تخصص هاي رشتم بحث كنم و كم نميارم
ولْْْْْْْْْْْــــــــــــــــــي من با همه فرق دارم :خودم خواستار و پيگير اين علم بودم
اگر كسي پيگير باشه موفقه

عزت زياد

سلام رفیق
منظورم از بچه مدرسه ای شخص شما نبودید
ولی با توجه به نظرات من و خیلی از کامنت ها نظر شما رو رد میکنند . مطمئنم نظری که در مورد دانشگاه آزاد دادید درست نیست ( حداقل در مورد واژه اکثر دانشگاه ها ).
من هم مثل شما کاردانی دانشگاه سراسری و کارشناسی هم مشغول تحصیل در دانشگاه ازاد هستم و هر دوی اونها از بهترین دانشگاه ها بودند .
کاردانی رو سال 85 از دانشگاه محمد باقر ساری گرفتم ، رفتم خدمت ، خدمت مشکلی داشتم ولی با این حال همونجا درس خوندم و تونستم با رتبه دو رقمی یکی از بهترین دانشگاه ها ی آزاد کشور قبول شم .
شما هم حتما مثل من که ناپیوسته هستید درک می کنید که چاره ای جز تحصیل در دانشگاه آزاد نداریم . چون پذیرشی در سراسری وجود نداره ... بگذریم .
شاید دانشگاه آزادی که خوندید طوری باشه که فرمودید ولی نمی تونید به همه دانشگا ه ها گسترش بدید.
برای سطح علمی شما هم خوشحالم طوری هست که فرمودید. ولی نظر شما رو قبول ندارم .

در پایان هم اگه فکر میکنی توهینی به شما شده از شما و همه خوانند های فروم عذر خواهی میکنم .

hamed d

عضو جدید
به نظر من بجز امیر کبیر ودانشگاه تهران تغریبا همه در یک سطح هستن

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام رفیق
منظورم از بچه مدرسه ای شخص شما نبودید
ولی با توجه به نظرات من و خیلی از کامنت ها نظر شما رو رد میکنند . مطمئنم نظری که در مورد دانشگاه آزاد دادید درست نیست ( حداقل در مورد واژه اکثر دانشگاه ها ).
من هم مثل شما کاردانی دانشگاه سراسری و کارشناسی هم مشغول تحصیل در دانشگاه ازاد هستم و هر دوی اونها از بهترین دانشگاه ها بودند .
کاردانی رو سال 85 از دانشگاه محمد باقر ساری گرفتم ، رفتم خدمت ، خدمت مشکلی داشتم ولی با این حال همونجا درس خوندم و تونستم با رتبه دو رقمی یکی از بهترین دانشگاه ها ی آزاد کشور قبول شم .
شما هم حتما مثل من که ناپیوسته هستید درک می کنید که چاره ای جز تحصیل در دانشگاه آزاد نداریم . چون پذیرشی در سراسری وجود نداره ... بگذریم .
شاید دانشگاه آزادی که خوندید طوری باشه که فرمودید ولی نمی تونید به همه دانشگا ه ها گسترش بدید.
برای سطح علمی شما هم خوشحالم طوری هست که فرمودید. ولی نظر شما رو قبول ندارم .

در پایان هم اگه فکر میکنی توهینی به شما شده از شما و همه خوانند های فروم عذر خواهی میکنم .

مهم نيست چي گذشت . فداي سرت ، قشنگي دنيا به اينه كه اختلاف نظر ها هميشه هستند و كسي منكر اين امر نيست و زيباتر از اون اينه كه بها بديم .

من 96 واحد كارداني و 85 واحد كارشناسي پاس كردم آخرش كه چي ؟ خير سرم ميخوام مهندس شم كه چي كار كنم و كجاي مملكت رو بگيرم
بعد از كلي . . . دو زدن تنها شغلي كه توي شهرم تونستم بهش مشغول بشم : آتش نشاني . . .
اگه ميدونستم آخرم اين ميشه هرگز درس نميخوندم هرگز.خدا رو شكر ناشكر نيستم و خداي نكرده نميخوام ارزش اين شغل شريف رو پايين بيارم ولي حق من و امثال من بيش از اين هاست . . .

زيادي حرف زدم بذاريد به حساب يه دل پر . . .
موفق و سربلند باشيد
يا علي

آخرین ویرایش:

aimon

عضو جدید
بچه ها من خودم دانشگاه فردوسي درس ميخونم اما خواهرم همين رشته رو دانشگاه آزاد ميخونه درسته كه استادا تقريبا يكي است و منابعي كه به ما ميگن همون منابع رو به دانشگاه آزادم ميگن ولي موقع امتحانات ميگن نيازي به خوندن منابع نيست و خيلي از قسمت هاي جزوه رو واسشون حذف ميكنند و در آخر هم بهشون ميگن از كجا بيشتر سؤال مياد
اما بنظرم بازم بستگي به دانشجو داره نه دانشگاه

aminrokh

عضو جدید
بستگي به استاد و دانشجو داره.
نميشه بگي آزاد قويتره يا دولتي.
بعضي از دانشگاه آزادها قبول شدنشون سخت تر از دولتي هست.ولي خيلي هاشون راحت تره.
حالا وقتي رفتي داخل بستگي داره استاد خوب باشه يابد.

maryam.ict

عضو جدید
به نطر من همه چي به خود دانشجو بستگي داره
اما اگه از لحاظ امكانات بخواي بسنجي
بايد بگم هيچكدوم
دانشگاه جامع علمي كاربردي از لحاظ امكانات از جفتشون بهتره

samira5

عضو جدید
من هر جا رفتم این بچه های باراجین هستن
معلومه که سراسری
فقط علم وصنعت

ehsan*

عضو جدید
به نظر من دانشگاه آزاد و سراسری به هیچ وجه به تنهایی عامل موفقیت نیست ولی موفقیت تو دانشگاه سراسری خیلی راحتتره چون:
دغدغه پول توش کمتره حتی شریه شبانه سراسری نصف یا شاید کمتر از نصف دانشگاه آزاد هست
استادای دانشگاه های سراسری اکثرا از دانشگاه های آزاد بهترن البته استادای بعضی از دانشگاه های آزاد توی دانشگاه های مطرح دولتی هم تدریس میکنن
ورودی بهتری دارن درسته کنکور اصلا معیار کاملی برای سنجش علمی نیس ولی بازم دانش آموزای قوی تر رو جدا میکنه
مثلا دانشگاه آزاد تهران جنوب 12000دانشجوی مهندسی داره دانشگاه ما (زنجانznu)کلا 2300دانشجو مهندسی داره خوب از اون همه (12000) آدم ممطمئن باشید 100 دانشجوی نخبه پیدا میشه ولی سطح عمومی دانشگاه مهم تره
طولانی شد ببخشید کلا کسی که رشتش رو واقعا دوس داشته باشه هرجایی موفق میشه فقط بعضی جاها خیلی سخته ولی انصافا بعضی از دانشگاه های آزاد واقعا تو بعضی رشته ها از بعضی سراسری ها سرترن
:victory:

gerami.p

عضو جدید
بستگی داره به اینکه کدوم دانشگاه آزاد رو بخوای با کدوم سراسری مقایسه کنی.

2276417

کاربر فعال
man ba harfe shoma movafegh nistam.tanha tafavot shahriye nis.kheili chizaye dige has.ki gofte to uni dolati zahmat kamtare.hameye angizeye uni azadiha faqat pule shahriyeshune?
pas dige hame chi malum mishe ba in hal!!!
naborde ranj ganj moyasar nemishavad azize man.
سلام دوست من البته در هر دانشکاهی همه جوره دانشجو هست واینجانب قصد اهانت به بچه های دولتی را نداشتم ولی واقعیتهای هست که ازحوصله شما خارج میباشد ولی تفاوتهای زیادی میان دانشجو ومدرکجو میباشد اگر بخواهیم در عالم واقعیت سیر کنیم پس باید توجه داشته باشیم که افکار مان را در جهت درست وصحیح بهم نزدیک کنیم تفاوتهای زیادی در دانشگاه ها وجود دارد که متاسفانه افکار عمومی را به خود معطوف میکند اما در اصل باید انگیزه را در راستای خدمت به میهن عزیزمان جهت بدهیم در یک اداره وجود تفاوتهای گوناگون موجب ازهم دور شدن افراد میگرددکه این خود موجب از بین رفتن افکار علمی گشته است .پس این تضاد میباشدکه دردانشگاهها تمام بچه ها علم و مدارک خود را به رخ هم بکشند که ازکجا مدرک گرفته اند چون مهم علم وفرهنگ میباشد که از تحصیل وفضای تحصیلی مناسب حاصل میشود .
بایشکر ازشما دوست عزیز

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا آزاد یا سراسری چه فرقی میکنه وقتی کار نتونی تو رشته خودت پیدا کنی حالا آزاد باش یا سراسری؟فرقی نداره، سرکار نزارید خودتونو........با معذرت.

elman13

عضو جدید
یه نکته : میگن تو ارشد معدل کارشناسی دانشجو های سراسری ضریب 1 داره
آزاد 9/0 و پیام نور 1/1 یعنی پیام نور سخت تر و .......

aminvo

عضو جدید
به نظر من تنها برتری سراسری استادهایی هستند که مفهومی کار می کنند. ولی متاسفانه امکانات در دانشگا های سراسری رو به کاهش هست. در دانشگاه سراسری به دلیل استاد هایی که از خارج کشور اومدن و از امکانات هم گفتن دانشجو فقط به فکر این هست که معدل خوب و یک رزومه خوب برای خودش جور کنه و زبانش هم تقویت کنه. من در دانشگاه صنعتی دوستانی را می شناسم که با اینکه ترم 4 هستن ولی همش فکر هستن که برای فوق از دانشگاهای مطرح جهان پذیرش بگیرند. به همین خاطر متاسفانه کار عملی کمتر می کنند. در دانشگاه آزاد معمولا دروس به صورت مثالی تدریس میشه و دانشجو درس را از مثال یاد میگیره به همین خاطر درگیر مفاهیمی که شاید در مقطع لیسانس هرگز به درد نخورن نمیشن و بیشتر به سمت کار عملی کشید می شوند. این تجربه من بود چون من چندتا از دانشگاه های آزاد و سراسر شهرمون را به دلیل مسائلی بررسی کرده بودم.

shad.d

عضو جدید
به نظر من ازاد یا سراسری مهم نیست مهم اینه که واسه مدرک یا نمره درس نخونی .من خودم سراسریم ولی وقتی میبینم چه طوری سر نمره رقابت میکنن حالم بد میشه

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از اون سئوالا بود هااا! تا چند وقت دیگه هم احتمالاً میپرسید دانشگاه پیام نور قویتره یا دانشگاه سراسری یا دبیرستان و راهنمایی و ...!!!:D

2276417

کاربر فعال
اگر بچه ایران باشی برای سربلندی کشورت تلاش میکنی نه برای سربلندی خودت یعنی آزاد ودولتی نداره هرکجا هستی موفق باشی عزیزم مهم اینه که برای سربلندی کشور عزیزمون تلاش کنیم

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کارشناسیم رو تو سراسری خوندم ولی ارشد رو تو ازاد دارم میخونم ولی به نظر من برای مقطع کارشناسی سراسری بهتره

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
به ترتیب سراسری تهران، سراسری شهرستان، آزاد هر شهری که ساکنین ( اگر نزدیک تهرانین تهران اولویت داره.)

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان
بحث جالبی
تو دانشگاه ما(دولتی) میگن سوال امتحان واستون ساده گرفتیم دانشگاه آزادی اوردی براتون ...
واسه ارشد 100% دولتی چون شانس هئیت علمی شدن هست ولی دانشگاه آزاد خیلی شانست کمه بعدم
دانشگاه آزاد چون شهریه میدن میخونن ولی دولتی کم میخونن و استادهایی بهتری دارن تا آزاد ...

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من دانشجوی آزاد واقعا بیشتر زحمت میکشه چون باید بار ناشی از تنبلی و بی سوادی استاداشم به دوش بکشه چون سر کلاس واقعا چیزی دستگیرش نمیشه

بالا