بومی سازی دانشگاهها در حد تیم ملی ! امان از تبعیض . . .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه جالب بچه های چند تا دانشگاه اومدن گفتن بابا شما داغونید و شما فهمیدی که تمام شهرستانها آزمایشگاه تخصصی دارن؟

خب من همینجا از همه ی بچه ها درخواست می کنم به همون چیزی که قبول شدن قانع باشن کلاهشونم بندازن هوا چون آزمایشگاه تخصصی داره دانشگاهشون
با تشکر!

این همه امکانات قابل ستایشه...!!
پس چرا باز شهرستانی ها نمی مونن تو شهر خودشون؟
عجیبه!!!!!!!!!!!

اینا رو گفتم که فقط خودت به حرف خودت فکر کنی
اضافه است اضافه تر از شهرستان ..
امکاناتی که باید برای یه دانشجوی مهندسی یا پزشکی یا .. وجود داشته باشه ..
رشته ی ما ادبیات نیست که بگیم خب حالا رشته ایه که اگه بشه با هر بدبختی ای منابع و مراجعش رو پیدا کرد می شه یه جوری با سواد از دانشگاه اومد بیرون..
.. وقتی استاد نمی تونه چیزی رو که باید به من یاد بده .. وقتی دستگاهی نیست که از نزدیک باهاش کار کنم .. من چطوور باید فقط فکر پاس کردن نباشم؟

و اگه باز هم اصرار داری اضافه است به اون معنا که شما استفاده کردی (پس اضافه است ! دقت کنید ، اضافه !! ) چرا این امکانات اضافه رو به شهرستان ها اختصاص نمی دن؟
چرا استادها رو نمی فرستن شهرستان که توی تهران اضافه نباشن؟
اگه نمی شه پس شهرستانی ها حاضرن خودشون برن (هر چند سختی زیاد داره) ولی از همون امکانات اضافه استفاده کنن ..
مشکلی هست؟
چون اضافه است باید فقط برای تهرانی ها باشه؟
!!

شما میشه بفرمایید توی کدوم یکی از سرفصل های آزمایشگاهی رشته کارشناسی ، آزمایشگاه تخصصی وجود داره که دانشگاه اون رو نداشته باشه ؟ من همه مشکلم اینه که آخه دروس کارشناسی آز تخصصی نداره که شما بخواید توش آپولو هوا کنید ، یک سری دستگاه های ساده که نکته جالب همشونم اینه که تولید داخل هستند و با قیمت های خیلی معقول قابل خرید ، من تاحالا حدود 10 تا دانشگاه رفتم توش شهرهای مختلف ، برای رشته خودمون رو میگم که توی رشته کارشناسی عمران ، همشون امکانات مشابه و حتی دستگاه هایی تولید یک شرکت مشابه رو داشتند ، چه دولتی و چه آزاد ! حرفتون خیلی با اغماض بود در مورد آزمایشگاه .
در مورد شهرستان ها هم من خودم چندین دانشگاه رو میدونم ( از جمله زاهدان ) که اساتید پروازی از تهران و اصفهان دارند ! حتی توی خود دانشگاه ما که همین 250 کیلومتری تهران ه و دانشگاه سراسری کاشان خیلی از اساتید از تهران میرفتند اونجا تدریس ! حرفهای کورکورانه میزنید شما :) شدید کاسه داغتر از آش !
بعدشم ، اگر اضافه است ، برای تهرانی هاست ! شما کینه از تهرانی ها دارید ؟ شما هم درس میخوندید به وقتش تهران قبول میشدید ! تا الان که بومی سازی و ... نبود :) چرا حالا که شد همه یادشون افتاد تهران چقدر خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا اين ديگه آخرشه.آقايون بازبون بي زبوني دارن ميگن اگه مي خواين تو دانشگاه هاي بزرگ تهران ادامه ي تحصيل بديد يا بايد تهراني باشيد يا تحصيلات ديپلمتون رو تو تهران بگيريد.وگرنه تهران بي تهران.آره! تعريف جديد عدالت رو هم فهميديم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wallbash:
:warn:مشکل اینجاست که عدالت فقط به عدالت در معاش اطلاق می شه متاسفانه این معنای عدالت بود که شعار شد
خاتمی گفت... حرف درست این بود... که عدالت فقط عدالت در معاش و مال نیست و چنین تفسیری از عدالت بالاترین بی عدالتیه... پایبندی به عدالت در گرو درک صحیح اونه... اینکه در افکارمون اعمالمون انگیزه هامون و انگاره های انسانیمون عدالت رو معنا کنیم .....
کاش یه کم بیشتر مفهوم عدالت رو می فهمیدیم... اونجا که علی(ع) گفت:با من چنان سخن مگویید که با حاکمان جبار....

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب میشه یه تهرانیه دیگه اینجا بهم نشون بدی؟
منم به عنوان یه تهرانی میام جواب میدم چون منظور تو همه ی تهرانیاست که منم یکیشونم!
من تعصبی که ندارم هیچ
لزومی هم نمی بینم داشته باشم
در ضمن من وقتی میگم من با 2000 کشوری دارم با 6000 هزار کشوری یه جا درس میخونم
این نشوندهنده ی تعصبه؟
اشتباه برداشت نکن
منظورم اینه که اون تهرانیایی که دارن تو این شرایط و با یه همچین اختلاف رتبه ای در کنار کسی درس میخونن چرا باید ضعیفتر از اون به حساب بیان؟
چرا فقط شما واسه خودتون حق اعتراض میدونین
ما اعتراضی نکردیم
ولی این دلیلی نمیشه شما هم دست پیش بگیرین و به جای مسؤولین تهرانیا رو بکوبین

البته هنوزم میگم
تو میگی تهرانیا باید از موضعشون عقب نشینی کنن
من بازم میگم تا سالهای قبل همچین مشکلی نبود
و حرف سروش هم در این تاپیک امساله
پس قدیمیا حق دارن بیان اینجا و اینی که اونی که میخواستن قبول نشدن رو گردن تهرانیا بندازن

ممنون
بحثی هم دیگه نداریم
اگر خواستی ادامه بدی از اول برو تک تک حرفامو نقل قول کن و یکی یکی یا جواب بده یا بپذیر که اشتباه کردی

جالب اینجاست که گویا دوستان خبر از عظمت خوابگاه های دانشگاه تهران ( کوی دانشگاه ) پلی تکنیک ( چندین خوابگاه چند صد نفره در حوالی میدان ولیعصر و حافظ ) و شهید بهشتی ( ولنجک ) ندارند که تاحالا اکثر دانشجوهای این دانشگاه ها شهرستانی بودند :) تاحالا شهرستانی ها میومدند تهران هیچ عیبی نداشت !! همه هم راضی بودند و حرفی نمیزد کسی :) اما حالا یک هو !!!! من میگم بیخیال ، به سروش هم پیشنهاد میکنم از همین شنبه بشینه سر درس و مشقش که ایشالله رشته ای که دوست داره قبول بشه :)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی دوست دارم یک آمار موثقی ارائه بشه از اینکه تعداد تهرانی هایی که در ناز و نعمت بزرگ شدند و بهترین دانشگاه ها توی شهرشونه و آزمایشگاه های تخصصی دارند و مدرسه های خوب میرند ، شهرستان قبول میشند بیشتر بوده تا الان ، یا شهرستانی هایی که به تهران میاند و ادامه تحصیل میدند :)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما میشه بفرمایید توی کدوم یکی از سرفصل های آزمایشگاهی رشته کارشناسی ، آزمایشگاه تخصصی وجود داره که دانشگاه اون رو نداشته باشه ؟ من همه مشکلم اینه که آخه دروس کارشناسی آز تخصصی نداره که شما بخواید توش آپولو هوا کنید ، یک سری دستگاه های ساده که نکته جالب همشونم اینه که تولید داخل هستند و با قیمت های خیلی معقول قابل خرید ، من تاحالا حدود 10 تا دانشگاه رفتم توش شهرهای مختلف ، برای رشته خودمون رو میگم که توی رشته کارشناسی عمران ، همشون امکانات مشابه و حتی دستگاه هایی تولید یک شرکت مشابه رو داشتند ، چه دولتی و چه آزاد ! حرفتون خیلی با اغماض بود در مورد آزمایشگاه .
در مورد شهرستان ها هم من خودم چندین دانشگاه رو میدونم ( از جمله زاهدان ) که اساتید پروازی از تهران و اصفهان دارند ! حتی توی خود دانشگاه ما که همین 250 کیلومتری تهران ه و دانشگاه سراسری کاشان خیلی از اساتید از تهران میرفتند اونجا تدریس ! حرفهای کورکورانه میزنید شما :) شدید کاسه داغتر از آش !
بعدشم ، اگر اضافه است ، برای تهرانی هاست ! شما کینه از تهرانی ها دارید ؟ شما هم درس میخوندید به وقتش تهران قبول میشدید ! تا الان که بومی سازی و ... نبود :) چرا حالا که شد همه یادشون افتاد تهران چقدر خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مطمئن باشید اینجا کسی به خاطر خودش نمی گه جز یه عده ی محدودی که دانشجو نیستن...به حال اونی که دانشجوئه چه فرقی میکنه آقای x تهران باشه یا نخودچی آباد...
شما جای کسی نیستی که یه سال وقتشو گذاشته و حالا با رتبه ی 3 اصلا دانشگاه قبول نشده منم نیستم... فقط تفاوت اینجاست که من به اون حق می دم معترض باشه و شما....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجوری هم که شما می گی دانشگاه آزاد ناکجاآباد هم فرقی با هاروارد و کمبریج نداره
خب...خدا رو صدهزار مرتبه شکر:w18::w42:

persian_kb جان دوست من ... یه طرفه به قاضی نرو ... من نه اهل توهین کردنم نه کوبیدن بی دلیل
تعجب می کنم که حرفای منو رو حساب توهین گذاشتی... کجای حرفای من می گه مخاطباش نفهمن؟ چرا برداشت خودتو به عنوان نظر من عنوان می کنی؟
وقتی خودت از همه می خوای سعه ی صدر داشته باشن و درست و کامل و بدون پیشداوری حرفاتو بخونن انتظار اینه که خودتم اینطور رفتار کنی... غیر از اینه؟
درسته تو گفتی سازمان سنجش اشتباه کرده و بابت خبری هم که گذاشتی واقعا ممنونم اما قبول داری خیلی از حرفات در جهت کوبیدن سهمیه ی مناطق محروم بود؟ (یا اگه هم نبود اینطور به نظر می رسید؟)
اینکه یه منطقه یکی با رتبه ی بالا مجبوره کنار رتبه های پایین منطقه 3 بشینه واین ظلمه.... حرفایی که من زدم زیر سوال بردن زحمات بچه های تهران نبود من فقط خواستم بگم فقر امکانات تو شهرای کوچیک بیداد می کنه... فقر امکانات نه فقر... من گفتم شهرستانیا از خیلی امکاناتی که تو تهران هست محرومن نه اینکه همه چیز موجوده و به دلیل فقر نمی تونن ازش استفاده کنن
فرصتهای بیشترچیزیه که شما اونو به عنوان یه عامل تاثیر گذار در نظر نگرفتی

من نگفتم کل استان تهران منطقه یکه و در رفاه کامل
ببین من توی مرکز استانم (منطقه 2) وبقیه شهرای استان منطقه 3 محسوب می شن که بعضی کمتر از 1ساعت با مرکز(که بهترین هم نیست) فاصله دارن ...من فقط سال اول دبیرستان توی یکی ازین شهرا بودم و خوب می دونم همین 1ساعت کلی تفاوته تو رفاه آموزشی
...................................................................................................
می گی تهرانیا از تیر شروع به درس خوندن می کنن و خیلی زحمت می کشن و با اعمال سهمیه زحماتشون هدر می ره و ....
این برای بچه های منطقه 2و3 سنگینه... چون برداشتشون ازین حرف اینه که منظور تو اینه که تهرانیا تا الان بیشتر از دیگران زحمت می کشیدن وکمتر نتیجه می گرفتن ... خلاصه شو بگم اینکه تا الان حق تهرانیا خورده می شد و الان دارن به حق واقعیشون میرسن...
تو داری در مورد سهمیه بندی می گی و بحث اصلی تایپیک بومی سازیه... وقتی تو این دو مساله رو کنار هم میاری حق بده که بچه ها هم این دو مساله رو به هم ربط بدن... حالا اینو می ذاری رو حساب بچگی یا نفهمی یا هر چیز دیگه مهم نیست... به هرحال این اتفاق ناخوداگاه میفته....برداشت خیلیا این می شه که تو داری می گی اگه حالا حق منطقه 3 خورده می شه تا الان هم حق تهرانیا خورده می شد ...این به اون در
و من نمی گم این هدف تو بوده اما ازت می خوام به جای محکوم کردن ما و با طعنه و کنایه جواب دادن ببینی کدوم قسمت حرفات باعث واکنش بقیه شده وگرنه تحقیر و توهینو همه بلدن
وقتی تو میگی یه تهرانی ازگرمای تیر خوندنو شروع می کنه انتظار نداشته باش همه به حالش دل بسوزونن..اولین اتفاقی که میفته اینه که فکر می کنن تو خبر نداری که این قضیه فقط شامل تهرانیا نمیشه .. وتو داری زحمات بقیه رو نادیده می گیری .... این دقیقا چیزیه که تو بقیه رو بخاطرش متهم کردی(نادیده گرفتن زحمات تهرانیا)
دوست گلم (که من واقعا دوست خودم می دونم تو رو گرچه تو می تونی بازم این حرفو مسخره کنی)اینجا فقط بحث بین برداشتهای اشتباهه
یه سری حرفای بعضی دوستان که تو تهران خبری نیست و بچه های مردم کنار خونواده هاشون راحتترن واین حرفا هم که عذر بدتر از گناه واسه آقایون مسئولینه....
وجدانی تو تهران خبری نیست ؟حالا فرض مثال من نه تهرانو دیدم نه دانشگاهاشو.... فقط می پرسم اگه هیچ فرقی با شهرستان نداره چرا دوستای تهرانی من حاضرن غیر انتفاعی بخونن ولی توی تهران؟ به خاطر غم غربته؟ یا شاید اونا نمی فهمن و من خبر ندارم
نهایتا به نظر می رسه بهترین کار کشوری کردن پذیرشه ...
اگه قراره هرکسی تو استان خودش پذیرش بشه دیگه سهمیه مناطق جز توی چند استان به چه کار میاد؟
اینطوری دیگه یه 2000کشوری از منطقه 3 کنار یه 200 از منطقه 1 نمیشینه... خیال همه هم راحت....:w18:
اما قبول داری خیلی از حرفات در جهت کوبیدن سهمیه ی مناطق محروم بود؟
این دقیقا طبق حرفای خودت پیش داوریه دوستم ، یا لااقل یه پس داوری کاملا غلط
می گی تهرانیا از تیر شروع به درس خوندن می کنن و خیلی زحمت می کشن و با اعمال سهمیه زحماتشون هدر می ره و ....
سروش گفته بود منطقه یکیا در عین راحتی دارن میرن دانشگاه
چرا کسی ایراد نگرفت از این قضیه؟ و من تا گفتم اینطوریم نیست همه یه همچین برداشتهایی کردن

وجدانی تو تهران خبری نیست ؟حالا فرض مثال من نه تهرانو دیدم نه دانشگاهاشو.... فقط می پرسم اگه هیچ فرقی با شهرستان نداره چرا دوستای تهرانی من حاضرن غیر انتفاعی بخونن ولی توی تهران؟ به خاطر غم غربته؟ یا شاید اونا نمی فهمن و من خبر ندارم
معلومه تو تهران خبری هست
معلومه بیشترین بودجه هارو دانشگاهای تهران میگیرن

نهایتا به نظر می رسه بهترین کار کشوری کردن پذیرشه ...
این نهایت اشتباهه دوستم
دقیقا به همون دلیل فقر امکانات
راستی تو ، تو حرفات گفته بودی من سهمیه ی مناطق رو کنار بومی سازی آوردم
آره آوردم
ولی نه این بومی سازی !!!! من تا پارسالو گفتم
دقیقا هم تا فهمیدم اینکارو کردن معذرت خواستم
اما شما شدین 10 به 1
منو گیر اوردین داشتین دق دلیاتونو سر من و باقی تهرانیا خالی میکردین
من گفتم اگر مناطق امکاناتشون کمه تا حدی با این سهمیه بندی ها به اونها امتیازهایی میدن
کی گفتم این ظلم در حق تهرانیاست؟ من گفتم یه تهرانی با اینکه اون هم با قضاوت غلط ممکن بود اعتراض کنه ، بخاطر همون امکانات خفه خون میگیره، در حالی که ممکنه در اوج فقر مالی و فرهنگی باشه، در تهران باشه ، و اون امکانات واسش بی نتیجه
دوست من قضیه تا اینجا قطعا برداشت غلط بوده
اما چون این من بودم که یه مخالفتی کردم
شماها حق داشتین جدای از برداشت غلطتون
برداشتهای باب میل، در راستای کوبیدن من هم بکنین؛ نمی گم کردین ها!!
لطفا از این حرفها هم برداشتی خواستی بکنی اول از خودم بپرس بعد بحث کن;)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین ... تو گفتی با 2000 کشوری کنار 6000 نشستی و از این قضیه شاکی بودی ... حداقل به نظر من این یعنی اعتراض به سهمیه ی مناطق...یا نه؟من اشتباه می کنم؟
این فقری هم که می گی قطعا و بدون شک تو شهرستانها هم وجود داره و عده ی زیادی توان مالی استفاده از همون فرصتهای محدود رو هم ندارن...فکر می کنم تا الان بحث تو حیطه ی دیگه ای بود...بحث فقر و توزیع نابرابر ثروت و بدبختیای حاصلش که یقه ی مملکت بیچاره ی ما رو گرفته خیلی مفصلتر از ین حرفاست
فکر نمی کنم کسی خواسته باشه دق دلی خالی کنه...تو چیزی گفتی و بقیه هم جواب دادن ولی خب چه کنیم که تو تنها بودی و ما بسیار;)...کسی هم با تو دشمنی نداره... فقط با یکی به دو کردن فضا خیلی متشنج شد...همه می خواستن حرف خودشونو اثبات کنن تو هم همینطور..همه از کوره در رفتن توهم همینطور حالا یکی دیرتر یکی زودتر..قبول نداری؟;)
و یه چیز دیگه... تو داری می گی من یا ما حرفاتو درست متوجه نشدیم و از من شاکی شدی بابت حرفام
در حالی که منم دقیقا همینو گفتم...گفتم تصور ما از حرفای تو این بوده
پس سوال اینه ...اصلا بحثی می مونه؟

ببین ... تو گفتی با 2000 کشوری کنار 6000 نشستی و از این قضیه شاکی بودی ... حداقل به نظر من این یعنی اعتراض به سهمیه ی مناطق...یا نه؟من اشتباه می کنم؟
اعتراضم کجاش بود؟ دقیقا این مثالو مگه نیاوردم که بعدش بگم من اعتراضی ندارم
اینو به عنوان نمونه ی یه کمک سهمیه بندی به مناطق دیگه اوردم
غلط بود؟

فکر نمی کنم کسی خواسته باشه دق دلی خالی کنه...تو چیزی گفتی و بقیه هم جواب دادن ولی خب چه کنیم که تو تنها بودی و ما بسیار;)...کسی هم با تو دشمنی نداره... فقط با یکی به دو کردن فضا خیلی متشنج شد...همه می خواستن حرف خودشونو اثبات کنن تو هم همینطور..همه از کوره در رفتن توهم همینطور حالا یکی دیرتر یکی زودتر..قبول نداری؟;)
قبول دارم
منم از کوره در رفتم اما کی؟ وقتی سروش گفت نذار دهنم باز بشه و ...
در جواب حرفی که من از منطقه 3ایا شنیده بودم و بعدا هم باز پرسیدم و اینجا نقل کردم
من اگه اشتباه میکردم
که بعدش معذرت خواهی کردم
تو که میگفتی بچگانست
من که نیومده بودم طرف سازمان سنجش رو بگیرم، من گفتم احتمال اینکه کسی با رتبه ی 2اه منطقه ی 3 قبول نشه صفره
ولی خب خبر نداشتم که قراره همچین کاری کرده باشن
من کی میگفتم محاله
وقتی که هنوز خبری نیومده بود که همچین بومی سازی ای رو کردن
فقط یه اعتراضایی بود مثل هر سال

و یه چیز دیگه... تو داری می گی من یا ما حرفاتو درست متوجه نشدیم و از من شاکی شدی بابت حرفام
میدونی چیا شاکیم کرد؟

اینکه میگی سروش جان فکر میکنم با اینا بحث نتیجه ای نداره(بعد یه نقل قول از من)
این عین توهین به اون کسه
این یعنی نمی فهمه
ما جای حقیم و اون یا نمی خواد یا نمی تونه اینو درک کنه
غیر اینه؟

اینکه سروش میومد در جواب حرفایی که من دوستانه میزدم تندی میکرد و میگفت نذار دهنم باز شه
بعد هم خودش از این که من توهین کردم گله میکرد

اینکه سروش دلش از مسؤولا پر بود
میومد میگفت تهرانیا راحت میرن داشگاه
تو جای من بودی کدومش شاکیت نمی کرد؟

پس سوال اینه ...اصلا بحثی می مونه؟
اینو من نباید بگم
اگه بخوایم یه خورده جنایی نگاه کنیم(!!!) این شماها بودین که تو تک تک حرفاتون
حتی اوناییم که میخواستین توش بگین بحث تمومه، میومدین و اتهامای جدیدی وارد میکردین
در عین اینکه هیچ اهمیتی به حرفای درست من نمی دادین و اونا رو بی جواب میذاشتین
در همچین حالتی انتظار داشتین بحث رو من تموم کنم؟

Matrix

عضو جدید
) شمت طوری حرف میزنید انگار تهران یک کره دیگه هستش ، به خدا منم تهرانیم ، سال 79 و 80 کنکور دادم ، یک سال 14 هزار شدم ، سال دوم 8 هزار ، هیچ جایی هم قبول نشدم ، رفتم آزاد کاشان درس خوندم ، منم توی همین تهرانی بودم که شما سنگش و به سینه میزنید :) بهترین کلاس کنکور و رفتم ، بهترین پیش دانشگاهی و رفتم و بهترین امکانات رو توی دبیرستان داشتم چون مدرسه وابسته به پلی تکنیک بود :) ولی چه حاصل ؟ آدمش باید آدم باشه تا به یه جایی برسه ، بعدشم ، شما برو شهرستان ها رو نگاه کن ، هرکجا دانشگاه ازادی هست ، شوق من میشکفد :) پر بچه تهرونیه ! دیگه شما هم دارید نامردی میکنید :) بعدشم من نمیفهمم امکانات و استاد و ... خوب که شما ازش دم میزنید یعنی چی ؟؟؟ شما برای دوره کارشناسی به چی نیاز داری و معیارت برای خوب بودن اون چیه ؟ شما دانشجو هستید یا خیر ؟ اگر هستید کدوم دانشگاه ، کدوم شهر و چه رشته ای ؟ ورودی چند ؟ چند واحد پاس کردید ؟ از اساتید ناراضی هستید ؟ لطفاً بجای سفسطه به این سوال های من جواب بدید .

آقا مصطفی عزیز ، من خودم که بحث رو شروع کردم،اصلا" روی رتبه های پایین بحثی نداشتم.آره ،دانش آموزا دو دسته ان ، اونایی که " هم میخوان و هم میتونن" و اونایی که یکی یا هردوی این ویژگی ها رو ندارن! منم کاری ندارم به اینکه شما جزء کدوم دسته بودید/ من دارم در مورد دسته ی اول بحث میکنم! مثالی هم که زدم از دسته ی اول بود!من میگم وقتی یکی بدون کلاس کنکوری رفتن، بدون رفتن سر کلاسهای مدرسه(به دلیل ضعف استادا) و ... میادو رتبه ش 45 کشوری میشه،باید این حق رو داشته باشه که هر رشته ای که دوست داره بره!بیایم یکم به علاقه و خواستش احترام بزاریم!هرچند صحیح یا غلط!

وقتی اون سه سال زحمت کشیده و تمام عشقش این بوده که مهندسی برق شریف درس بخونه و نتیجه ی کارش هم اینو نشون میده که همچین شخصی لیاقت این رو داره که تو اون رشته تحصیل کنه،هیچ احد الناسی حق این رو نداره که این حق رو ناحق کنه!

------------------------

در مورد استادا من که هیچکدوم رو نمیشناسم و نمیدونم!ولی میخوام یه سوال بپرسم.

اصلا" گیریم که همه ی دانشگاهها استادهاشون خوب و قابل قبول.ولی من نوعی دنبال بهترین ها هستم.حاضرم هزینه ش رو هم بدم!(یعنی مثلا" دو سال تلاش کنم) چرا باید این هزینه واسه من کاملا" غیر منصفانه و زیاد باشه و واسه یکی دیگه (به صرف اینکه تو یه شهر دیگه تولد شده) ، این هزینه از حد معقول هم پایین تر باشه؟

بازم تاکید میکنم ، فرض کنید من اصلا" فقط صحبتم درباره نخبه هاست و بهترین استادها!

ولی مستقیماً این شما هستید که دارید تصمیم میگیرید :) ببینید همه میدونیم دانشگاه ها یک سری رتبه دارند ، اینطوری که شما میگید دانشگاه سهند تبریز ، شیراز ، صنعتی اصفهان ، چمران اهواز و فردوسی مشهد یا اینهمه اساتید خوب و سابقه علمی به هیچ دردی نمیخورند و دانشگاه فقط تهران یا شریف !؟؟

آره ... من هنوزم معتقدم که تصمیم با خودمه.ولی گاهی وقتا آدم احساس میکنه که آیا همچین چیزی ارزش این همه هزینه داره یا نه!؟ (تو قسمت بعدی که درمورد خودم میگم، بیشتر توضیح میدم)

در مورد دانشگاه هم ، من دفعه پیش هم گفتم ، اسم دانشگاه اصلا"واسم مهم نیست! من شاید اصلا" بی دلیل ، دوست دارم برم دانشگاه تهران یا امیرکبیر. میدونمم لیاقتش رو دارم!چرا باید از این حقم کوتاه بیام !؟ هزینه داره ؟ می پردازم. ولی مردونه اونی که این هزینه ها رو تعیین کرده نباید یه ذره انصاف داشته باشه؟

آره ، اتفاقا" الآن قبولی تو دانشگاه شیراز واسه خود من به طرز غیر قابل تصوری آسون شده!ولی وقتی حق خودم میدونم که تو دانشگاه و شهر مورد علاقه م باید تحصیل و زندگی کنم،چرا باید پس بکشم؟

خوب،آره. مثلا" تو همین رشته پزشکی که خواهرم تو بندرعباس میخونه، خیلی از استاداشون پروازی از تهران هستن. و خیلیاشون هم با دانشگاه شیراز (که تو علوم پزشکی دومین دانشگاه برتره ایرانه)یکسان هستن.(ولی همیشه اینطور نیست! شهری که خودم توش زندگی میکنم، سه تا دانشگاه داره . که هر سه تاش اساتید بدون اغراق مزخرفی داره! البته استثناء هم توشون هست! )

یا مثلا" یه پسر دایی دارم،اون داره دانشگاه آزاد امیدیه میخونه!چون امیدیه به اهواز نزدیکه،معمولا" استاداشون با دانشگاه چمران یکی هستند.و البته اون هم با امیرکبیر.
میگفت: استادمون دقیقا" همون جزوه ای رو تدریش میکنه که تو امیرکبیر تدریسش میکنه!ولی خودش هم تاکید کرده که " مطمئن باشید اونطوری که اونجا درس میدم،هرگز، اینجا درس نمیدم!

اسمها یکی هست./جزوه ها هم یکی هست./ولی وقتی همکلاسیهات با دانشجو های امیرکبیری فرق داشته باشن،کشششون:)دی) فرق داشته باشه،نحوه ی تدریس استاد هم فرق میکنه!

راستی ، من از روزی که پام رو گذاشتم دوم دبیرستان و رشتهی ریاضی رو انتخاب کردم، دنبال مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تهران بودم. الآن هم هستم.

جالب اینجاست که گویا دوستان خبر از عظمت خوابگاه های دانشگاه تهران ( کوی دانشگاه ) پلی تکنیک ( چندین خوابگاه چند صد نفره در حوالی میدان ولیعصر و حافظ ) و شهید بهشتی ( ولنجک ) ندارند که تاحالا اکثر دانشجوهای این دانشگاه ها شهرستانی بودند :) تاحالا شهرستانی ها میومدند تهران هیچ عیبی نداشت !! همه هم راضی بودند و حرفی نمیزد کسی :) اما حالا یک هو !!!! من میگم بیخیال ، به سروش هم پیشنهاد میکنم از همین شنبه بشینه سر درس و مشقش که ایشالله رشته ای که دوست داره قبول بشه :)

جناب بیدهندی عزیز ، باید هم اینطوری باشه!باید شهرستانی ها از تهرانی ها بیشتر باشن!

میپرسی چرا!؟ چون جمعیت ایران 70 میلیونه ، چه کسری از این جمعیت تو تهران زندگی میکنن!؟

همون دیگه ، یه سهمیه ای واسه شهرستانیا در نظر گرفتند تا اونا هم بتونند تو اون دانشگاهها تحصیل کنند.تا اینجا شاید هم حق تعداد کمی تهرانی (لب مرزی) ضایع شد ولی با این اتفاق حق نخبه ها ضایع شد!
----------------------------------------------

در مورد پیشنهاد و آرزوی موفقیت هم ممنونم، شما لطف داری.

راستش من برنامه ریزیم فکر میکنم درست بود!پارسال در طول سال، فیزیک و شیمی پیش دانشگاهی رو خوندم. و شیمی و ریاضیات پایه رو مرور کردم. میخواستم تابستون رو خوش بگذرونم و فقط لذت ببرم! و از اول مهر دوباره استارت بزنم و با میانگین روزی 6-7 ساعت به اون چیزی که میخوام برسم!

ولی وقتی شنیدم فلانی و فلانی این بلا سرشون اومده ، یه دفعه کنار کشیدم!چون حاضر نبودم بیش از حد نیاز بپردازم!(حالا مثلا" اگه فنی بود،میگفتیم بیشتر بخونیم،بیشتر یادمیگیریم. به دردمون میخوره درسا! ولی دین و زندگی و غربی و ... هرگز به درد من نمیخورن که بخوام وقتمو صرفشون کنم!) چون نمیخواستم به جای زندگی کزدن، بردگی کنم!هدف بزرگ بود،ولی از نظر من ارزشش رو نداشت که بخوام همه چیزمو 9 ماه فداش کنم! باز لااقل اگه از قبل اطلاع داده بودن، من از اول تابستون میخوندم و بازم همون روزی 6-7 ساعت بسنده میکرد!

میخواستم سال دیگه دیپلم فنی بگیرم ، کامپیوتر رو کاردانی و کارشناسی رو از اون طریق بگیرم و بعد واسه ارشد و بالاتر از اون برم آی تی بخونم.(در این بین اون همه وقت آزادی که نصیبم میشه رو خودم تو خونه بشینم از مجموعه های آموزشی مولتی مدیا چیزای زیادی یاد بگیرم)

ولی با افراد مختلفی صحبت کردم،سبک سنگین کردم.دیدم که نه ، تنها راه همین هست.

البته دروغ چرا ، الآن یه حس خوشایندی هم دارم!اونم اینه که وقتی یه چیزی واست خیلی سخت باشه، دستیابی بهش خیلی حس بهتری بهت میده! تا یه چیزی که از قبل واست معلومه. (به جز اتفاقات عجیب غریب)
الآن دارم رقابت واقعی رو تجربه میکنم.پس یا علی! تابستون رو نخوندم،ایرادی نداره،این چند روز هم روش.ولی از اول مهر دیگه کلا" همه چیز باید تعطیل بشه.همه چیز.

-----

امیدوارم حوصله ت بشه بخونیش:D

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مطمئن باشید اینجا کسی به خاطر خودش نمی گه جز یه عده ی محدودی که دانشجو نیستن...به حال اونی که دانشجوئه چه فرقی میکنه آقای x تهران باشه یا نخودچی آباد...
شما جای کسی نیستی که یه سال وقتشو گذاشته و حالا با رتبه ی 3 اصلا دانشگاه قبول نشده منم نیستم... فقط تفاوت اینجاست که من به اون حق می دم معترض باشه و شما....

خوب ، منم موافقم ، اگر دوستی از هرکجا بیاد شریف بخونه ، جای من رو تنگ نکرده ، من درسم و خوندم ، خوب یا بد تموم شد رفت . اگر هم کسی بره شریف یا تهران درس بخونه و به جایی برسه افتخارش توی جهان برای من ایرانیه و برای خودش :)
اما در مورد رتبه 3 ! دوست عزیز ، اگر رتبه 3 جایی قبول نشده ، پس حتماً از دماغ فیل افتاده بوده که حاضر نشده یک انتخاب دومی هم داشته باشه ، این دیگه تقصیر من و شما و سازمان سنجش نیست ! هست ؟ من اصلاً بهش حق نمیدم ، به هر حال هرچی باشه مهم رتبه نهاییه شما هستش نه منطقه و شهر و استان ، بخصوص برای کسی که دوست داره بره توی تاپ ترین دانشگاه اسمی ایران :)

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر

خبر

پريشب تو اخبار نشون داد...يارو با رتبه ي 41 رياضي هيچ جا قبول نشده...جالب اينه كه مسئولان هم هيچ رقمه زير بار نمي رن و يه كم هم حق رو به اون بيچاره ها نمي دن...من واقعا متاسف شدم...به نظرم اين بحث به جايي نمي رسه

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آقا مصطفی عزیز ، من خودم که بحث رو شروع کردم،اصلا" روی رتبه های پایین بحثی نداشتم.آره ،دانش آموزا دو دسته ان ، اونایی که " هم میخوان و هم میتونن" و اونایی که یکی یا هردوی این ویژگی ها رو ندارن! منم کاری ندارم به اینکه شما جزء کدوم دسته بودید/ من دارم در مورد دسته ی اول بحث میکنم! مثالی هم که زدم از دسته ی اول بود!من میگم وقتی یکی بدون کلاس کنکوری رفتن، بدون رفتن سر کلاسهای مدرسه(به دلیل ضعف استادا) و ... میادو رتبه ش 45 کشوری میشه،باید این حق رو داشته باشه که هر رشته ای که دوست داره بره!بیایم یکم به علاقه و خواستش احترام بزاریم!هرچند صحیح یا غلط!

وقتی اون سه سال زحمت کشیده و تمام عشقش این بوده که مهندسی برق شریف درس بخونه و نتیجه ی کارش هم اینو نشون میده که همچین شخصی لیاقت این رو داره که تو اون رشته تحصیل کنه،هیچ احد الناسی حق این رو نداره که این حق رو ناحق کنه!

------------------------

خوب حرف و صحبت شما درست و متین ، ولی دیگه فکر نکنم انقدرها هم وضع خراب باشه که 45 کشوری نتونه برق شریف بخونه ، البته احتمالاً اغراق هم شاید (( شاید شاید شاید ) توش باشه ، وگرنه چه رتبه های کشوری پس برق شریف میخونند ؟
در مورد استادا من که هیچکدوم رو نمیشناسم و نمیدونم!ولی میخوام یه سوال بپرسم.

اصلا" گیریم که همه ی دانشگاهها استادهاشون خوب و قابل قبول.ولی من نوعی دنبال بهترین ها هستم.حاضرم هزینه ش رو هم بدم!(یعنی مثلا" دو سال تلاش کنم) چرا باید این هزینه واسه من کاملا" غیر منصفانه و زیاد باشه و واسه یکی دیگه (به صرف اینکه تو یه شهر دیگه تولد شده) ، این هزینه از حد معقول هم پایین تر باشه؟

بازم تاکید میکنم ، فرض کنید من اصلا" فقط صحبتم درباره نخبه هاست و بهترین استادها!
خوب ، حالا من یک سوال دیگه میپرسم ، شما میگید IT تهران رو دوست دارید ، اسم اساتیدش رو میدونید ؟ سوابق علمی ؟ و شاید جاهای دیگه که درس میدند ؟ توی این دور و زمونه بدست اوردن این اطلاعات کار سختی نیست ، به هر حال دوران IT هستش :) مطمئن باشید اکثر اساتید خوب دانشگاه های معتبر ، فقط به یک دانشگاه اکتفا نمیکنند ! شما شناختی از اساتید آینده دارید ؟

آره ... من هنوزم معتقدم که تصمیم با خودمه.ولی گاهی وقتا آدم احساس میکنه که آیا همچین چیزی ارزش این همه هزینه داره یا نه!؟ (تو قسمت بعدی که درمورد خودم میگم، بیشتر توضیح میدم)

در مورد دانشگاه هم ، من دفعه پیش هم گفتم ، اسم دانشگاه اصلا"واسم مهم نیست! من شاید اصلا" بی دلیل ، دوست دارم برم دانشگاه تهران یا امیرکبیر. میدونمم لیاقتش رو دارم!چرا باید از این حقم کوتاه بیام !؟ هزینه داره ؟ می پردازم. ولی مردونه اونی که این هزینه ها رو تعیین کرده نباید یه ذره انصاف داشته باشه؟

آره ، اتفاقا" الآن قبولی تو دانشگاه شیراز واسه خود من به طرز غیر قابل تصوری آسون شده!ولی وقتی حق خودم میدونم که تو دانشگاه و شهر مورد علاقه م باید تحصیل و زندگی کنم،چرا باید پس بکشم؟

خوب،آره. مثلا" تو همین رشته پزشکی که خواهرم تو بندرعباس میخونه، خیلی از استاداشون پروازی از تهران هستن. و خیلیاشون هم با دانشگاه شیراز (که تو علوم پزشکی دومین دانشگاه برتره ایرانه)یکسان هستن.(ولی همیشه اینطور نیست! شهری که خودم توش زندگی میکنم، سه تا دانشگاه داره . که هر سه تاش اساتید بدون اغراق مزخرفی داره! البته استثناء هم توشون هست! )

یا مثلا" یه پسر دایی دارم،اون داره دانشگاه آزاد امیدیه میخونه!چون امیدیه به اهواز نزدیکه،معمولا" استاداشون با دانشگاه چمران یکی هستند.و البته اون هم با امیرکبیر.
میگفت: استادمون دقیقا" همون جزوه ای رو تدریش میکنه که تو امیرکبیر تدریسش میکنه!ولی خودش هم تاکید کرده که " مطمئن باشید اونطوری که اونجا درس میدم،هرگز، اینجا درس نمیدم!

اسمها یکی هست./جزوه ها هم یکی هست./ولی وقتی همکلاسیهات با دانشجو های امیرکبیری فرق داشته باشن،کشششون:)دی) فرق داشته باشه،نحوه ی تدریس استاد هم فرق میکنه!

راستی ، من از روزی که پام رو گذاشتم دوم دبیرستان و رشتهی ریاضی رو انتخاب کردم، دنبال مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تهران بودم. الآن هم هستم.

خوب ، این خیلی خوبه که شما از اول میدونستید چه رشته ای رو دوست دارید ، در موردش تحقیق کردید ، بازار کارش رو دیدید ، دارید تجربه میکنید و و و ، در مورد سایر دانشگاه ها هم به هر حال باید قبول کرد که همه جای دنیا به همین منواله ، شما توی کشورهای خارجی هم نگاه کنید چندین دانشگاه هستند که معروفیت خاصی دارند ، توی امریکا همه کمبریج و هاروارد و MIT و UCLA و سانتاباربارا رو میشناسند ، درسته بگیم که فقط اونها برای ادامه تحصیل مناسبند و بقیه دانشگاه ها به درد نمیخورند ؟

جناب بیدهندی عزیز ، باید هم اینطوری باشه!باید شهرستانی ها از تهرانی ها بیشتر باشن!

میپرسی چرا!؟ چون جمعیت ایران 70 میلیونه ، چه کسری از این جمعیت تو تهران زندگی میکنن!؟

همون دیگه ، یه سهمیه ای واسه شهرستانیا در نظر گرفتند تا اونا هم بتونند تو اون دانشگاهها تحصیل کنند.تا اینجا شاید هم حق تعداد کمی تهرانی (لب مرزی) ضایع شد ولی با این اتفاق حق نخبه ها ضایع شد!
----------------------------------------------

خوب ، دقت کنید که هر ساله تقریباً 1.300.000 دانش آموز متقاضی شرکت توی کنکور هستند ، جمعیت تهران حدود 12 میلیون میشه ، با اغراق البته ، بک نسبت ساده ببندیم از این 1.300 باید 223 هزار دانش آموز از این تعداد تهرانی باشند ، خوب مگه ظرفیت دانشگاه های تهران چقدره ؟ آیا قبول ندارید که از همین چند هزار نفری که توی تهران قبول میشند ، حداقل دو سوم اونها شهرستانی هستند ؟ بعدشم مگه همه درخواست ریاضی دارند ؟ خیلی ها انسانی میخونند ، خیلی ها پزشکی ، خیلی ها هنر و زبان ، غیر از اینه ؟ بعدشم اینکه من گفتم ، نخبه ، هرجا که باشه نخبه به حساب میاد ، اگر دانش آموزی از یک روستای محروم رتبه خوبی کسب کرده ، پس حتماً با امکانات کم ( که من قبولش ندارم امکانات کمه ) هم میتونه تخبه بشه ، شما IT دوست دارید ، چه امکاناتی میتونه در اختیار شما قرار بگیره توی تهران که توی شهرستان ممکنه نباشه ؟ وقتی همه رفرنس ها موجوده ، کامپیوتر و خط اینترنت هم که همه جا هست ، استاد هم آیا علمش رو از مریخ اورده ؟
من لپ کلام رو بگم ، توی همین اینترنت شما میتونی تمام رفرنس های درستون به همراه جزوه های دانشگاه های مختلف پیدا کنید ، برای استفاده از اونها به استاد نیازی دارید ؟ استاد برای آموزش درس C شارپ فقط کافیه به شما یک سرفصل رو بگه و شما خودتون میتونید همه چیزش رو تهیه کنید ، من خودم الان بیشتر از 10 مدل جزوه مکانیک خاک دارم ، البته ببخشید تمام مثال هام برای رشته خودمه ، از این 10 تا فقط 1 کیش مال دانشگاه خودمه و مابقی مال دانشگاه های مختلفه :) آیا به نظرت در کلیات اینها تفاوتی دارند ؟ خیر ، فقط مثال ها ممکنه از نظر عددی تفاوت داشته باشه :) شما که دنبال فناوری اطلاعات هستید دیگه حرف من رو درک میکنید :)
در مورد پیشنهاد و آرزوی موفقیت هم ممنونم، شما لطف داری.

راستش من برنامه ریزیم فکر میکنم درست بود!پارسال در طول سال، فیزیک و شیمی پیش دانشگاهی رو خوندم. و شیمی و ریاضیات پایه رو مرور کردم. میخواستم تابستون رو خوش بگذرونم و فقط لذت ببرم! و از اول مهر دوباره استارت بزنم و با میانگین روزی 6-7 ساعت به اون چیزی که میخوام برسم!

ولی وقتی شنیدم فلانی و فلانی این بلا سرشون اومده ، یه دفعه کنار کشیدم!چون حاضر نبودم بیش از حد نیاز بپردازم!(حالا مثلا" اگه فنی بود،میگفتیم بیشتر بخونیم،بیشتر یادمیگیریم. به دردمون میخوره درسا! ولی دین و زندگی و غربی و ... هرگز به درد من نمیخورن که بخوام وقتمو صرفشون کنم!) چون نمیخواستم به جای زندگی کزدن، بردگی کنم!هدف بزرگ بود،ولی از نظر من ارزشش رو نداشت که بخوام همه چیزمو 9 ماه فداش کنم! باز لااقل اگه از قبل اطلاع داده بودن، من از اول تابستون میخوندم و بازم همون روزی 6-7 ساعت بسنده میکرد!

میخواستم سال دیگه دیپلم فنی بگیرم ، کامپیوتر رو کاردانی و کارشناسی رو از اون طریق بگیرم و بعد واسه ارشد و بالاتر از اون برم آی تی بخونم.(در این بین اون همه وقت آزادی که نصیبم میشه رو خودم تو خونه بشینم از مجموعه های آموزشی مولتی مدیا چیزای زیادی یاد بگیرم)

ولی با افراد مختلفی صحبت کردم،سبک سنگین کردم.دیدم که نه ، تنها راه همین هست.

البته دروغ چرا ، الآن یه حس خوشایندی هم دارم!اونم اینه که وقتی یه چیزی واست خیلی سخت باشه، دستیابی بهش خیلی حس بهتری بهت میده! تا یه چیزی که از قبل واست معلومه. (به جز اتفاقات عجیب غریب)
الآن دارم رقابت واقعی رو تجربه میکنم.پس یا علی! تابستون رو نخوندم،ایرادی نداره،این چند روز هم روش.ولی از اول مهر دیگه کلا" همه چیز باید تعطیل بشه.همه چیز.

-----

امیدوارم حوصله ت بشه بخونیش:D

حوصله خوندن داشتم :) جواب هم دادم ، به هر حال این نکته رو از من داشته باش به عنوان نصیحت دوستانه ، برادرانه یا دشمنانه حتی اگر دلت خواست ، علم چیزی نیست که با استاد شروع و تموم بشه ، علم چیزیه که شما باید دنبالش بری :) و خودمون هم میدونیم که این جستجوی علم عمومیت نداره . فقط تعدادی اینطوری هستند ، مسابقات علمی توی همه دانشگاه ها برگذار میشه ، ولی آیا همه دانشجوها توش شرکت میکنند ؟ هر ساله چندین مسابقه بتن و همایش برگذار میشد ، من 6 سال دانشجو بودم :) 12 ترم برای کارشناسی خیلیه :) هیچ سالی توی هیچ مسابقه و همایشی شرکت نکردم ، چون بقول خودمون گشادیم میومد :) در صورتیکه انواع پوستر ها و تبلیغ ها رو میدیدم و فقط از کنارش رد میشدم ، شاید از 4 دوره 120 نفری که همزمان توی دانشگاه عمران میخوندند مه میشند 480 نفر ، در نهایت 10 نفر به زور شرکت میکردند :) همه جا همینه :) حتی توی خود دانشگاه های بزرگ هم همینطوره ، شما فکر کنم چند نفر توی شریف مکانیک ، الکترونیک و مکاترونیک و .. میخونند ؟ روی هم چند نفر تیم رباتیک میدند ؟ شاید 3 تا تیم ، نه دیگه 4 تا :) کلاً بشند 20 نفر با مسئول و همراه و تدارکات و ... :)) پس بقیه چی شدند ؟ اونها نخبه نبودند که رفتند شریف ؟ امکانات نداشتند ؟ حال نداشتند ؟ استاد خوب نداشتند و ... ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پريشب تو اخبار نشون داد...يارو با رتبه ي 41 رياضي هيچ جا قبول نشده...جالب اينه كه مسئولان هم هيچ رقمه زير بار نمي رن و يه كم هم حق رو به اون بيچاره ها نمي دن...من واقعا متاسف شدم...به نظرم اين بحث به جايي نمي رسه

خوب دوست عزیز اون رتبه 41 ، جوابش چی بود ؟ منظورم این بود که برگه جواب انتخاب رشتش چطوری بود ؟ چند تا رشته زده بود ؟ کجا زده بود و توی هر رشته انتخابی چه رتبه ای اورده بود ؟ این رو هم نشون داد ؟

مصطفی جان تو درست میگی که شاید فقط یک انتخاب رشته کرده بوده و این اشتباهه
ولی انتظار هم نداشته که با 41 اون رو قبول نشه
تا سال گذشته درست
ولی انگار امسال سنجش خودشم بین این همه سهمیه ی جور وا جور قاطی کرده!

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
الان که داشتم اخبار میدیدم ، پورعباس رو نشون که بصورت کامل داشت توضیح میداد ، گفت این بومی سازی 19 ساله داره اجرا میشه و سال اولش نیست ، بعدشم گفت که درخواست داوطلب هایی که مشکل در ثبت رشته داشتند و داریم بررسی میکنیم بخصوص برای کسایی که کدهای اشتباه رو زده بودند ، و اینکه مجلس هم در یک جلسه غیرعلنی ، غیررسمی بررسی داره میکنه این موضوع رو :) پورعباس گفت با انتشار کارنامه دوم ، مشکل خیلی از دانش آموزها حل میشه . منم همین فکر و میکنم :)

کارنامه ی دوم رو زاهدی،وزیر علوم هم دیشب گفت
نمی دونم امسال بخاطر این اعتراضا میخوان یه کارنامه صادر کنن یا نه
ولی از نظر توالی دومین کارنامه ای که هر سال بعد از اعلام قبولی نهایی میاد(اگه اینو اولی در نظر بگیریم) کارنامه ی سبزه که ماه ها بعد میاد
اون مشکلی حل نمی کنه
تو اون دلیل عدم پذیرش هم ذکر نمیشه
یه سری عدد میدن که خودشون هم ازش سر در نمیارن!
البته احتمالا اینا یه کارنامه ی دیگه رو میگن!

بخصوص برای کسایی که کدهای اشتباه رو زده بودند
معمولا برای کسایی که کدهارو اشتباه زدن کاری نمی کنن
پس حتما امسال فشار ها تأثیر داشته که همچین قولهاییم دادن دیگه:smile:

گفت این بومی سازی 19 ساله داره اجرا میشه و سال اولش نیست
اگه اطمینان داری که دقیقا اینو گفته خب دروغ گفته !!!!
اخه خودشون دیشب از تغییرایی که بومی سازی کرده گفتن و زاهدی هم پافشاری میکرد این تغییرات همه تو دفترچه اومده بوده
"این بومی سازی " نه
ولی بومی سازی اره
درسته ، خیلی وقته هست
;)
راستی درصد بومی سازی رو که عشقی تغییر میدن هر سال
ولی تغییر بزرکتری هم که امسال دادن
انگار معیار بومی سازی رو از ناحیه به استان تغییر دادن

آخرین ویرایش:

Matrix

عضو جدید
خوب ، یکسری توضیحات رو از سایت دانشگاه تهران نقل کنم :

اين دانشكده با نام گروه "الکترومکانيک" همزمان با تاسيس دانشکده فني در سال 1313 ايجاد شد و در سال 1320 از محل اوليه آن که دارالمعلمين عالي بود به محل فعلي انتقال يافت. در سال1340 رشته‌‌‌هاي مهندسي برق از گروه مکانيک جدا شده و مستقلاً گروه برق و الکترونيک را تشکيل دادند. اين گروه که اکنون با عنوان "دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر" شناخته مي‌شود، همکاري نزديکي با انستيتو الکتروتکنيک دارد.

دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر پرديس دانشکده هاي فني دانشگاه تهران با سه قطب تحقيقاتي، سرآمد کليه موسسات آموزش عالي در کشور در زمينه مهندسي برق و کامپيوتر ميباشد. اين دانشکده تاکنون درصد قابل ملاحظه اي از با استعدادترين داوطلبان دانشگاه‌ها را جذب نموده است. این دانشکده با در بر داشتن پنجاه و پنج آزمايشگاه آموزشي و تحقيقاتي و تعدادي از پيشرفته ترين آزمايشگاه ها و تجهيزات در سطح خاورميانه، نظير آزمايشگاه‌هاي لايه نازک و فشار قوي، طرحهاي تحقيقاتي متعددي را در زمينه‌هاي مختلف مهندسي برق و کامپيوتر با موفقيت به اتمام رسانده و فناوري هاي نويني به کشور عرضه نموده است. استفاده از امکانات تحقيقاتي انستيتو الکتروتکنيک و وجود سه قطب علمي زير، اين دانشکده را به يکي ازموفق ترين دانشکده هاي مهندسي برق و کامپيوتر در کشور با استانداردهاي جهاني در زمينه هاي تربيت دانشجو و انجام طرح هاي تحقيقاتي تبديل نموده است:

• قطب علمي سيستمهاي الکترومغناطيسي کاربردي
  • قطب علمي نانوالکترونيک
  • قطب علمي کنترل و پردازش هوشمند
دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر هم اکنون در رشته‌هاي مهندسي برق و مهندسي کامپيوتر و در مقاطع سه‌گانه و گرايش‌هاي زير دانشجو مي پذيرد:

• کارشناسي: مهندسي برق با گرايش‌هاي مخابرات، قدرت، کنترل، الکترونيک و مهندسي پزشکي، مهندسي کامپيوتر با گرايش‌هاي سخت افزار، نرم افزار و فناوري اطلاعات (IT)
  • کارشناسي ارشد: مهندسي برق با گرايش‌هاي مخابرات، قدرت، کنترل، الکترونيک، مهندسي پزشکي، مهندسي کامپيوتر با گرايش‌هاي معماري كامپيوتر، نرم افزار، هوش ماشين و رباتيک.
  • دکتری: دوره دکتراي نانوالکترونيک که از سال 1384 ايجاد شده است.
اعضاي هيأت علمي اين دانشکده شامل 12 استاد، 21 دانشيار، 24 استاديار و 2 مربي است. 25 عضو هيئت علمي وابسته نيز در انجام فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي با اين دانشکده همکاري مي‌نمايند

-------------------

نام کتابخانه: کتابخانه دانشکده برق و کامپيوتر توضيحات: این کتابخانه دارای بیش از 11000 کتاب فنی شامل منابع، استانداردها، کاتالوگهای مدار و ابزارآلات برق و الکترونیک می باشد. همچنین بیش از 2300 عنوان نشریه و 170 شرح همایش و کنفرانس بین المللی را در خود جای داده است. کتابخانه مجهز به دستگاه های نمایش میکرو فیلم و میکرو فیش نیز می باشد.
كتابخانه مركزي پردیس 2 خدمات خود را روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 تا 20 ارائه مي دهد.

آخرین ویرایش:

Matrix

عضو جدید
من رفتم به عنوان مثال "دانشگاه آزاد قزوین" رو هم یک سری اطلاعات ازش بگیرم و بزارم اینجا واسه مقایسه!

ولی نکته ی جالب اینه که برای گروه برق-رایانه تقریبا" هیچ اطلاعاتی در مورد مکانی تحت عنوان "کتابخانه" ندیدم! شامل 10 تا آزمایشگاه بود!

و هیچ توضیح دیگه ای نداشت! بقیه در مورد یه سری امار و ارقام بود که اینقدر اومدن و اینقدر فارغ التحصیل شدن!

parvaze

عضو جدید
دوستاي عزيز فكر نميكنيد خيلي دارين تند ميريد كي گفته ابن بومي سازي به نفع تهراني هاست يا اين كارو كردن تا ما از امكانات بهتري استفاده كنيم؟
من امسال كنكور دادم ولي به نفعم كه نبود هيچ به ضررمم شد
اين بومي سازي يه دليل خيلي مهم دارهبه دانشجوها خوابگاه نميدنهمينم هزينه هارو كم ميكنه دانشگاه شهيد بهشتي يه نمونش بود كه پارسال خوابگاه نميداد اوناييم كه ميداد مجاني نبود

karo7

اخراجی موقت
آها :) دیدی ؟ پس امکانات برای همه هست !!! شما میگی نیست :) منم نمیدونم پارتیش کلفت بود ، پولش زیاد بود و یا غیره ، ولی کارشو انجام داد :) مهم در اینجا بود که شما گفتی امکانات در اختیار همه قرار میگیره و من جوابم و گرفتم :)

دوست عزیز همه که پارتی و پول ندارند. من می گم باید پول بدی. من یکی که همچین پولی ندارم تا از این امکانات استفاده کنم. و تنها دلیلش که تونستم تا حالا از اونها استفاده کنم این بوده که دانشجوی یک دانشگاه خوب بودم. من کمتر کسی می شناسم که علاقمند به درس باشه و بتونه ساعتی 50 هزار تومن برای استفاده از این امکانات بده. در ضمن یک کار آزامایشگاهی خوب حداقل 100 ساعت کار می خواد. خودت حساب کن چند نفر می تونند این همه پول برای استفاده از امکانات بدند!!!

karo7

اخراجی موقت

دوست عزیز من چند مثال براتون آوردم که دانشجوهای لیسانس با استفاده از همین امکانات تخصصی به کجا رسیدند!!! ولی انگار شما مطالب رو خوب نمی خونید!!!
مگه شما پروژه پایانی ندارید!!؟ برای این پروژه از چه امکاناتی می خوایید استفاده کنید!!؟ جوابش امکانات آزمایشگاهی تخصصیه. آره دوست عزیز درسته پروژه فقط 3 واحده ولی شاید به اندازه بقیه واحدهات ارزش داشته باشه.

karo7

اخراجی موقت

دوست عزیز کل کوی (دختر و پسر) 22هزار نفر جمعیت رو می گیره. ولی جمعیت دانشگاه تهران 46 هزار نفره. حالا این اکثرو شما از کجا آوردید نمی دونم!!!

Matrix

عضو جدید
خوب حرف و صحبت شما درست و متین ، ولی دیگه فکر نکنم انقدرها هم وضع خراب باشه که 45 کشوری نتونه برق شریف بخونه ، البته احتمالاً اغراق هم شاید (( شاید شاید شاید ) توش باشه ، وگرنه چه رتبه های کشوری پس برق شریف میخونند ؟

در مورد اغراقش ، من اگر مایل باشید، حاضرم برم هم کارنامه ی دوستم و هم برگ انتخاب رشته ش رو پیدا کنم و هم کارنامه ی نهاییش رو به شما نشون بدم.جدا" ذره ای اغراق نکردم تو این مثال.

سوال منم درست همینه ... وقتی 45 بین 150 نفر نبوده .. پس کیا بودن!!؟

خوب ، حالا من یک سوال دیگه میپرسم ، شما میگید IT تهران رو دوست دارید ، اسم اساتیدش رو میدونید ؟ سوابق علمی ؟ و شاید جاهای دیگه که درس میدند ؟ توی این دور و زمونه بدست اوردن این اطلاعات کار سختی نیست ، به هر حال دوران IT هستش :) مطمئن باشید اکثر اساتید خوب دانشگاه های معتبر ، فقط به یک دانشگاه اکتفا نمیکنند ! شما شناختی از اساتید آینده دارید ؟

تو پست قبلی هم گفتم من شناختی از اساتید ندارم.چون نه تو جو دانشگاه بودم و نه علمم در حدی هست که بخوام درمورد خیلی از استادها نظری بدم و ارزیابیشون کنم.ولی نمیدونم چرا من این حقیقت از کت م بیرون نمیره که بقیه دانشگاهها هم تک و توک استاد خوبی دارن ، ولی وقتی در مورد تهران و شریف و پلی تکنیک حرف میزنیم، استادها گلچین شده هستند!البته تمام بحث من به خاطر استادا نیست. کما اینکه تو اولین پستم در جواب شما گفتم و آخر همین پست هم میگم.

خوب ، این خیلی خوبه که شما از اول میدونستید چه رشته ای رو دوست دارید ، در موردش تحقیق کردید ، بازار کارش رو دیدید ، دارید تجربه میکنید و و و ، در مورد سایر دانشگاه ها هم به هر حال باید قبول کرد که همه جای دنیا به همین منواله ، شما توی کشورهای خارجی هم نگاه کنید چندین دانشگاه هستند که معروفیت خاصی دارند ، توی امریکا همه کمبریج و هاروارد و MIT و UCLA و سانتاباربارا رو میشناسند ، درسته بگیم که فقط اونها برای ادامه تحصیل مناسبند و بقیه دانشگاه ها به درد نمیخورند ؟

مسلما" درست نیست.منم هیچوقت نگفتم که بقیه ی دانشگاهها به درد نمیخورن! من خلاصه کلامم اینه که : من به هر دلیل دوست دارم/ترجیح میدیم تو فلان دانشگاه درس بخونم.و انتظارم هم اینه که هزینه ای که واسش پرداخت میکنم، منصفانه باشه!

خوب ، دقت کنید که هر ساله تقریباً 1.300.000 دانش آموز متقاضی شرکت توی کنکور هستند ، جمعیت تهران حدود 12 میلیون میشه ، با اغراق البته ، بک نسبت ساده ببندیم از این 1.300 باید 223 هزار دانش آموز از این تعداد تهرانی باشند ، خوب مگه ظرفیت دانشگاه های تهران چقدره ؟ آیا قبول ندارید که از همین چند هزار نفری که توی تهران قبول میشند ، حداقل دو سوم اونها شهرستانی هستند ؟ بعدشم مگه همه درخواست ریاضی دارند ؟ خیلی ها انسانی میخونند ، خیلی ها پزشکی ، خیلی ها هنر و زبان ، غیر از اینه ؟ بعدشم اینکه من گفتم ، نخبه ، هرجا که باشه نخبه به حساب میاد ، اگر دانش آموزی از یک روستای محروم رتبه خوبی کسب کرده ، پس حتماً با امکانات کم ( که من قبولش ندارم امکانات کمه ) هم میتونه تخبه بشه ، شما IT دوست دارید ، چه امکاناتی میتونه در اختیار شما قرار بگیره توی تهران که توی شهرستان ممکنه نباشه ؟ وقتی همه رفرنس ها موجوده ، کامپیوتر و خط اینترنت هم که همه جا هست ، استاد هم آیا علمش رو از مریخ اورده ؟
من لپ کلام رو بگم ، توی همین اینترنت شما میتونی تمام رفرنس های درستون به همراه جزوه های دانشگاه های مختلف پیدا کنید ، برای استفاده از اونها به استاد نیازی دارید ؟ استاد برای آموزش درس C شارپ فقط کافیه به شما یک سرفصل رو بگه و شما خودتون میتونید همه چیزش رو تهیه کنید ، من خودم الان بیشتر از 10 مدل جزوه مکانیک خاک دارم ، البته ببخشید تمام مثال هام برای رشته خودمه ، از این 10 تا فقط 1 کیش مال دانشگاه خودمه و مابقی مال دانشگاه های مختلفه :) آیا به نظرت در کلیات اینها تفاوتی دارند ؟ خیر ، فقط مثال ها ممکنه از نظر عددی تفاوت داشته باشه :) شما که دنبال فناوری اطلاعات هستید دیگه حرف من رو درک میکنید :)

خوب شما خودت داری میگی که 18% کسایی که تو کنکور شرکت میکنن رو تهرانی ها تشکیل میدن. در صورتی که تهرانیهایی که تو شهر خودشون تحصیل می کنند 33% هستن!یعنی تقریبا" نسبت دو برابر! واقعا" فکر میکنی این به عدالت نزدیک تر نیست!؟ تا اینکه بگیم 18% کنکوری ها ، تهرانی هستن. ولی 70% دانشگاههای تهران رو تهرانی ها تشکیل میدن!؟ (چیزی که الان شده ، یعنی به نسبت چهار برابر)! در مورد رشته های مختلف ، خوب بحث ما کلی هست.ولی خوب در کل بحث ما درباره ی فنی مهندسی ها هست.که مسلما" بازم نسبتها زیاد فرقی نمیکنه. (با نسبت کل داوطلبها)

مسلما" نخبه هر جایی باشه،بازم نخبه است!ولی هر نخبه ای هم احتیاج به پیشرفت داره.به علم روز احتیاج داره.به آزمایش و تحقیق نیاز داره. نخبه صرفا" یک تعریف عمومی داره.

راستش وقتی که من از استاد حرف میزنم،زیاد کاری به علمش ندارم!به قول شما استاد فقط میاد یه سرفصل میده و میگه برین تحقیق کنید.و همه چیز به خود دانشجو بستگی داره! ولی واسه من میزان "تاثیر گزاری" استاد از علمش به مراتب مهم تر هست.

حوصله خوندن داشتم :) جواب هم دادم ، به هر حال این نکته رو از من داشته باش به عنوان نصیحت دوستانه ، برادرانه یا دشمنانه حتی اگر دلت خواست ، علم چیزی نیست که با استاد شروع و تموم بشه ، علم چیزیه که شما باید دنبالش بری :) و خودمون هم میدونیم که این جستجوی علم عمومیت نداره . فقط تعدادی اینطوری هستند ، مسابقات علمی توی همه دانشگاه ها برگذار میشه ، ولی آیا همه دانشجوها توش شرکت میکنند ؟ هر ساله چندین مسابقه بتن و همایش برگذار میشد ، من 6 سال دانشجو بودم :) 12 ترم برای کارشناسی خیلیه :) هیچ سالی توی هیچ مسابقه و همایشی شرکت نکردم ، چون بقول خودمون گشادیم میومد :) در صورتیکه انواع پوستر ها و تبلیغ ها رو میدیدم و فقط از کنارش رد میشدم ، شاید از 4 دوره 120 نفری که همزمان توی دانشگاه عمران میخوندند مه میشند 480 نفر ، در نهایت 10 نفر به زور شرکت میکردند :) همه جا همینه :) حتی توی خود دانشگاه های بزرگ هم همینطوره ، شما فکر کنم چند نفر توی شریف مکانیک ، الکترونیک و مکاترونیک و .. میخونند ؟ روی هم چند نفر تیم رباتیک میدند ؟ شاید 3 تا تیم ، نه دیگه 4 تا :) کلاً بشند 20 نفر با مسئول و همراه و تدارکات و ... :)) پس بقیه چی شدند ؟ اونها نخبه نبودند که رفتند شریف ؟ امکانات نداشتند ؟ حال نداشتند ؟ استاد خوب نداشتند و ... ؟

از اول بحث هم گفتم که ، بحث من روی کسانی هست که " میتونن و میخوان"! آره مسلما" اگر کسی اهلش نباشه ، اگر کسی توانش رو نداشته باشه، شما هرچی هم امکانات بهش بدی ، اصلا" ببری بزاریش دانشگاه هاروارد ، بازم هیچ توفیری با دانشگاه آزاد قزوین نداره!

ولی اونایی که میخوان و میتونن تو این طرحها شرکت کنند چی ؟کسی که یه طرح بزرگ تو سرش داره و کلی امکانات احتیاج داره ، تو تهران راحت تر گیرش میاد یا یه دانشگاه شهرستانی !؟ تو تهران اسپانسر بهتری گیر میاره یا تو یه شهرستان!؟

اگه دنبال ده ها کتاب باشه چی ؟! تو تهران گیر میاره یا تو شهرستان!؟

من تو حرفهام ، همیشه تاکید کردم روی "بهترین" و گفتم که من دنبال بهترین هستم!حالا شما میگی بقیه هم خوبن ، منم میگم موافقم!ولی کدوم "بهتره" ؟

من قبلا" هم گفتم که بحث من روی اسم دانشگاه نیست!وگرنه مثه خیلیهای دیگه اولین انتخابم شریف بود!

اما چرا تهران و دانشگاه تهران ؟

- من به شخصه دوست و آشنا زیاد تهران دارم و خیلی از برنامه ریزی هایی که واسه زندگیم کردم هم برمیگردن به اینکه تهران باشم.پس واسم مهمه که تو تهران زندگی کنم.

- من دیدم که اینجا باید قید خیلی از کتابها رو زد! ولی تو تهران کافیه یه سر برداری بری میدون انقلاب!

- کدوم دانشگاه ایران مدرک بین المللی میده؟ (فنی مهندسی) و اعتبار کدومش بیشتره؟ خوب منم دوست دارم حتی واسه مدت کوتاهی که شده ، زندگی خارج از ایران و تحصل تو یه دانشگاه معتبر خارجی رو تجربه کنم. و مدرک بین المللی اینجا خیلی به کارم میاد!

- آیا جو دانشگاه و همکلاسیهای دانشگاه تهران با دانشگاه آزاد قزوین یکی هستن!؟(یه مثالی زدم درمورد دانشگاه امیدیه) / مسلما" وقتی اطرافیانت هم آدمهای واقعا" اهل درس و علمی باشند ، رو شما تاثیر داره. میتونید رو کمکشون حساب کنید. غیر از اینه؟

- من فرضا" میخوام کلاس آموزش زبان برم! من تو این شهر جزء اون اولین نفراتی بودم که زبان رو تا لولهای بالا تو موسسه ادامه دادن.کار به جایی رسید که وقتی به کتاب Spectrum 5A رسیدیم ، چون از بچه های همون کلاس همه دانشگاه رفته بودن، من تنها موندم و چونکسی در سطح شهر نبود که اون ترم بیاد و تو این لول بشینه،منم نتونستم زبان رو ادامه بدم! و روی آوردم به دیدن فیلم و سریال برای تقویت زبان! حالا فکر میکنی از این مثلا" 10 ترم یعنی 30 ماهی که گذروندم ، اونقدرها هم یاد گرفتم !؟خوب راستش یه استثنای دو ترم ، خیر!چون گاها" استادمون ، نه خارج رفته بود و نه تحصیل کرده تو رشته ی زبان! بلکه کسی بود که اونم همین راه منو رفته بود و Spectrum 6A رو خونده بود! ولی تو تهران چی ؟ (البته در این مورد نه فقط تهران ، که شیراز رو هم میدونم سطحش قابل قبول هست)

- در آخر هم میخوام بگم که دنبال "بهترین مجموعه استاد" هستم.

دوستاي عزيز فكر نميكنيد خيلي دارين تند ميريد كي گفته ابن بومي سازي به نفع تهراني هاست يا اين كارو كردن تا ما از امكانات بهتري استفاده كنيم؟
من امسال كنكور دادم ولي به نفعم كه نبود هيچ به ضررمم شد
اين بومي سازي يه دليل خيلي مهم دارهبه دانشجوها خوابگاه نميدنهمينم هزينه هارو كم ميكنه دانشگاه شهيد بهشتي يه نمونش بود كه پارسال خوابگاه نميداد اوناييم كه ميداد مجاني نبود

در رابطه با بحث ما، واسه رتبه های بالای کشوری، کاملا" به نفع تهرانی هاست.

karo7

اخراجی موقت
رو که رو نیست...
آقایون امروز تو مجلس گفتن که سه نفر این اتفاق براشون افتاده!!!
من فکر می کنم این آقایون یا ریاضیشون بده یا این چند روزه به سازمان سنجش نرفتن و یا خودشون رو به ... می زنن!!! آخه آقای عزیز اگه با انگشت هاتم اونایی رو که جلوی سازمان سنجش ایستاده بودند می شممردی می دیدی که چند تا صفر رو با ید جلوی 3 بزاری.
در ضمن من خودم خبر دارم که رتبه 17 منطقه 3 هم اثلا قبول نشده که تو اون لیستی که ایتا اعلام کردند نبود!!!

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز همه که پارتی و پول ندارند. من می گم باید پول بدی. من یکی که همچین پولی ندارم تا از این امکانات استفاده کنم. و تنها دلیلش که تونستم تا حالا از اونها استفاده کنم این بوده که دانشجوی یک دانشگاه خوب بودم. من کمتر کسی می شناسم که علاقمند به درس باشه و بتونه ساعتی 50 هزار تومن برای استفاده از این امکانات بده. در ضمن یک کار آزامایشگاهی خوب حداقل 100 ساعت کار می خواد. خودت حساب کن چند نفر می تونند این همه پول برای استفاده از امکانات بدند!!!

دوست عزیز :) شما گویا فقط میخواید نقض کنید حرف های من رو :) من گفتم یک نامه گرفت ، دانشگاه ما هم آزاده ، دقت کنید ، آزاد واحد کاشان ، ایشون رفتند پلی تکنیک، امروز برای مطمئن شدن باهاش تماس گرفتم ، گفتن چون طرح تحقیقاتی بوده ، تمام هزینش و جمال ( معاون پژوهشی ) تقبل کرد :) من فقط صورت حساب و میبردم دانشگاه تایید میکرد ، چک بهم میدادند . حالا برای دولتی که دیگه جای خود داره . از نظر من این صحبت تموم شدست ، مگر اینکه شما اصرار داشته باشید من دروغ میگم :)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز من چند مثال براتون آوردم که دانشجوهای لیسانس با استفاده از همین امکانات تخصصی به کجا رسیدند!!! ولی انگار شما مطالب رو خوب نمی خونید!!!
مگه شما پروژه پایانی ندارید!!؟ برای این پروژه از چه امکاناتی می خوایید استفاده کنید!!؟ جوابش امکانات آزمایشگاهی تخصصیه. آره دوست عزیز درسته پروژه فقط 3 واحده ولی شاید به اندازه بقیه واحدهات ارزش داشته باشه.

دوست عزیز ، شما نگاه به رشته من بکنید ، من همرشته شما نیستم :) پروژه پایانی من موضوع و حرف دیگه ای برای گفتن داره ، آزمایشگاهی هم نیست ، اگر آزمایشگاهی بود باید یا ساختمان میساختم تا به جواب میرسیدم . در مورد پروژه های کارشناسی مکانیک هم من خودم توی دوران دانشجویی 2-3 تا پایان نامه تایپ کردم که یکیش و هنوز دارم به نام طراحی مخازن تحت فشار . کوچکترین امکانات آزمایشگاهی توش بکار نرفته بود :) توی این دور و زمونه با Ansys و Catia کی میره تو غار ؟ :)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز کل کوی (دختر و پسر) 22هزار نفر جمعیت رو می گیره. ولی جمعیت دانشگاه تهران 46 هزار نفره. حالا این اکثرو شما از کجا آوردید نمی دونم!!!

وقتی صحبت از یک ورودی میشه ، شما نباید همه دانشجوها رو یکی بدونید ! میدونید ؟ بعدشم ، اگر شما ساکن کرج باشید خوابگاه میگیرد ؟ حتی دانشجوهای قزوینی هم خوابگاه نمیگیرند :) خیلی ها هم از سال دوم و یا سوم خونه میگیرند ، شما اونها رو هم میشمرید ؟ بعدشم من تمام دانشگاه ها رو شمردم نه فقط تهران رو .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
رو که رو نیست...
آقایون امروز تو مجلس گفتن که سه نفر این اتفاق براشون افتاده!!!
من فکر می کنم این آقایون یا ریاضیشون بده یا این چند روزه به سازمان سنجش نرفتن و یا خودشون رو به ... می زنن!!! آخه آقای عزیز اگه با انگشت هاتم اونایی رو که جلوی سازمان سنجش ایستاده بودند می شممردی می دیدی که چند تا صفر رو با ید جلوی 3 بزاری.
در ضمن من خودم خبر دارم که رتبه 17 منطقه 3 هم اثلا قبول نشده که تو اون لیستی که ایتا اعلام کردند نبود!!!

:) میگم شما فقط جو میدی به قضیه نگو نه ، دوست عزیز ، سازمان سنجش 2 کوچه بالاتر از خونه ماست . من توی همین 3-4 روزه بخاطر اینکه از کوچه شهید امانی زیاد تردد میکنم تا به خیابون قرنی برم برای کارم و برگشت به منزل ، شاید روزی 4-5 بار رو رد شدم از جلوش ، درسته شلوغ بود ولی نهایتاً 200 نفر وایساده بودند ، که توجه کنید هر مراجعه کننده ای هم با خانوادش اومده بود :) توی اون در اصلی خیابون کریمخان هم یه 20-25 نفری وایساده بودند :)

karo7

اخراجی موقت
:) میگم شما فقط جو میدی به قضیه نگو نه ، دوست عزیز ، سازمان سنجش 2 کوچه بالاتر از خونه ماست . من توی همین 3-4 روزه بخاطر اینکه از کوچه شهید امانی زیاد تردد میکنم تا به خیابون قرنی برم برای کارم و برگشت به منزل ، شاید روزی 4-5 بار رو رد شدم از جلوش ، درسته شلوغ بود ولی نهایتاً 200 نفر وایساده بودند ، که توجه کنید هر مراجعه کننده ای هم با خانوادش اومده بود :) توی اون در اصلی خیابون کریمخان هم یه 20-25 نفری وایساده بودند :)

قضیه برام جالب شد فقط شما می دونید که سازمان سنجش کجاست!!! ما که نمی دونیم و از جلوشم رد شیم احتمالا مامور گذاشتن که من یکی رو بگیرن. در ضمن من هم گفت چندتا صفر، خوب شد شما خودتون حداقل دوتا رو گذاشتید ممنون. در ضمن بسیاری هم پا نشده اند که این همه راه رو بیاند چون خیلی ها می دونند که اینا جواب بده نیستند.

وقتی صحبت از یک ورودی میشه ، شما نباید همه دانشجوها رو یکی بدونید ! میدونید ؟ بعدشم ، اگر شما ساکن کرج باشید خوابگاه میگیرد ؟ حتی دانشجوهای قزوینی هم خوابگاه نمیگیرند :) خیلی ها هم از سال دوم و یا سوم خونه میگیرند ، شما اونها رو هم میشمرید ؟ بعدشم من تمام دانشگاه ها رو شمردم نه فقط تهران رو .

دوست عزیز من مثل اینکه قانون رو خیلی خوب مطالعه نموده اید و در این بحث شرکت کرده اید!!!!! آقای عزیز اونی که تو کرج زندگی می کنه هم سهمیه بوم تهران رو داره!!!!!

دوست عزیز ، شما نگاه به رشته من بکنید ، من همرشته شما نیستم :) پروژه پایانی من موضوع و حرف دیگه ای برای گفتن داره ، آزمایشگاهی هم نیست ، اگر آزمایشگاهی بود باید یا ساختمان میساختم تا به جواب میرسیدم . در مورد پروژه های کارشناسی مکانیک هم من خودم توی دوران دانشجویی 2-3 تا پایان نامه تایپ کردم که یکیش و هنوز دارم به نام طراحی مخازن تحت فشار . کوچکترین امکانات آزمایشگاهی توش بکار نرفته بود :) توی این دور و زمونه با Ansys و Catia کی میره تو غار ؟ :)

1- دوست عزیزم من خودم دو ترم در دانشگاه آزاد تدریس کردم، میدونم چی میگید، درکتون می کنم. پروژهایی که من از دانشجوهام دیدم کارشون با یه کامپیوتر قرن بوق هم حل می شد.
2- درسته که نان جو نخوردم ولی دست مردم که دیدم. تا دلت بخواد دوست عمرانی دارم، همشون هم تو آزمایشگاه به شدت دارند رو پروژه هاشون کار می کنند.
3- خوبه که رشته شما مهندسی عمرانه که این جوری فقط به ساختمون سازی محدودش کزدی!!!!

دوست عزیز :) شما گویا فقط میخواید نقض کنید حرف های من رو :) من گفتم یک نامه گرفت ، دانشگاه ما هم آزاده ، دقت کنید ، آزاد واحد کاشان ، ایشون رفتند پلی تکنیک، امروز برای مطمئن شدن باهاش تماس گرفتم ، گفتن چون طرح تحقیقاتی بوده ، تمام هزینش و جمال ( معاون پژوهشی ) تقبل کرد :) من فقط صورت حساب و میبردم دانشگاه تایید میکرد ، چک بهم میدادند . حالا برای دولتی که دیگه جای خود داره . از نظر من این صحبت تموم شدست ، مگر اینکه شما اصرار داشته باشید من دروغ میگم :)

نه دوست عزیزم بنده اصلا همچین منظوری ندارم، ولی بومی سازی در مورد دانشگاه سراسریه و در ضمن دانشگاه سراسری همچی پول هایی به کسی نمی ده!!!!
البته ببخشید بسیج برای فعالیتهای فرهنگیش خیلی خوب پول می گیره.

بالا