به نظرتون تو ایران دختر بودن سخت تره یا پسر بودن؟

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه چی نسبیه....
هیچ وقت نمیشه گفت دختر بودن سختره یا پسر بودن....
همه ادما مشکلات مخصوص به خودشونو دارن خیلی جاها هست که در حقه اقایون اجحاف میشه خیلی جاها در حقه خانوم ها...
پس این سوال زیادی کلیه....

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
میری من با این چیزهایی که در مورد خانومها شمردی و باز هم میشه شمرد موافقم

ممنونم
ولی در این مورد که در حق خانومها ظلم میشه مخالفم
مخالفت من به این معنی نیست که معتقدم باشم در حق بانوان ظلم نمیشه
بلکه به این معنیه که به همان اندازه که در مورد خانمها ظلم میشه در مورد آقایون هم ظلم میشه

چرا زندانی زن سیاسی رو در اخبار تو بوق و کرنا میکنند ، ولی در مورد هیچ مردی تا حالا چنین اقدامی نشده ؟
اینو قبول ندارم، اتفاقا تو این زمینه فرقی ندیدم من، همه زندانیای سیاسی از طرف گروه خودشون حمای میشن و اخبارشون پخش میشه، مثال بزن در این مورد.
چرا وقتی سه تا دختر توسط پدر کشته میشه اینقدر بزرگ جلوه داده میشه ولی اگر یه قبیله مرد هم قتل عام بشن انگار نه انگار ؟!

چون هیچ زنی مردی رو نمیکشه، اگر مردی کشته میشه، توسط مرد دیگه کشته میشه
من هم معتقدم ختنه یه دختر کاری حیوان صفتانه ست
ولی به این هم معتقدم که همانقدر که "حقوق زنان" قابل پیگیری و احترام است "حقوق مردان" هم قابل احترام است
ولی چرا پدیده ای به اسم "حقوق مردان" در جوامع نداریم ؟

چون در طول تاریخ قدرت در دست مردان بوده، نیاز دیدن که کمپین حمایت از حقوق زنان راه بندازن و این واسه مردان نیاز دیده نشده وگرنه میشد، مثل این میمونه که مرد بیاد تو خونه گریه کنه که بچه 6 ساله همسایه زدتش، خانواده هم پاشن برن با اون بچه دعوا کنند که چرا مرد ما رو زدی!
این همه در مورد "حقوق زنان" در دنیا کنفرانس و کنگره و جلسه و گفتمان و کمپین و . . . تشکیل میشه
آیا واسه "حقوق مردان" هم چنین چیزهایی رو شاهد بوده ایم ؟

به نظر من جنبشهای "حقوق زنان" فقط برآمده از نظامهای سرمایه داری مدرن هست
این قبول که در قرن نوزده و قبلتر از آن و اوایل قرن 20 ، زن رو به عنوان موجودی دون پایه نگاه میکردند .
ولی این پدیده "حقوق زنان" در عصر حاضر و به صورت فمنیستانه ش رو اصلا قبول ندارما
این فمینیست بازیا ، در اثر افراط و تفریط بوجود میاد، یه زمانی ظلم دیدن و برای گرفتن حق خودف الان خودشون دارن یه راه غلط دیگه رو میرن
چون اصلا به نادیده گرفتن جنسیت اعتقادی ندارم
جنسیت یک عامل بسیارمهم و پایه در زندگی و جامعه انسانهاست !
نادیده گرفتن جنسیت هم برخواسته از نظامهای سرمایه داری و سیاستهای مربوط به همین پدیده هست که جای بحثش فعلا اینجا نیست
جنسیت خیلی مهمه، آره قبول دارم حرفتو، چون جنسیتهای مختلف هست که خصوصیات و نیازهای لازم را تامین میکنند، هر کسی که خارج از این روال حرکت کنه، یه مشکل و مریضی داره

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هر كدوم سختي هاي خاص خودشو داره
من دختر ميگم من مشكلاتم بيشتره و شماي پسر هم از ديد خودت به موضوع نگاه ميكني
حرفهاي اورامان رو قبول دارم اما بيشتر از اون حرفهاي بابك رو قبول دارم
به اسم دفاع از حقوق زنان و چه ميدونم جنس لطيف و از اين حرفا هر روز يه سمينار برگزار ميشه كه چي بشه؟
دختر ها اكثر سختي كه ميگن منشاش پسرا هستند از و ديد جنس مذكر هم بالعكس
هر دوش سخته و به تبع جنسيت يه مشكلاتي پيش مياد ديگه

Atefeh86

عضو جدید
هر كدوم سختي هاي خاص خودشو داره
من دختر ميگم من مشكلاتم بيشتره و شماي پسر هم از ديد خودت به موضوع نگاه ميكني
حرفهاي اورامان رو قبول دارم اما بيشتر از اون حرفهاي بابك رو قبول دارم
به اسم دفاع از حقوق زنان و چه ميدونم جنس لطيف و از اين حرفا هر روز يه سمينار برگزار ميشه كه چي بشه؟
دختر ها اكثر سختي كه ميگن منشاش پسرا هستند از و ديد جنس مذكر هم بالعكس
هر دوش سخته و به تبع جنسيت يه مشكلاتي پيش مياد ديگه
موافقم;)

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعی کنید از جنسیتتون راضی باشید چون این یکی دیگه دست ما نبوده که پسر یا دختر به دنیا بیاییم. حکمت خدا بوده
پس اگه کسی از جنسیتش ناراضی باشه ناشکری کرده.تو حکمت خدا شک کرده

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب گیری کردیم پسر شدیما, کوچیک هستیم همون اول به حکم دین ناکارمون میکنن!:D یکم که بزرگتر شدیم هر چی کار سخته میدن به پسرا از قبیل انواع خرید علی الخصوص نون خریدن و ... یکم که بزرگتر میشیم باید اینقد درس بخونیم تا چشمون کور بشه بلکه بتونیم در آینده یه مدرک درپیت بگیریم بهمون نگن بیسواد. حالا بماند الان با مدرک شیشه رو هم پاک نمیکنن. یکم بزرگترتر که میشیم باید بریم سربازی دخلمون بیاد. بعد از خدمت که بابا و ننه میریزن سرمون که پسر پاشو برو پول دربیار, کاری چیزی بگیر. بعد از کلی خر حمالی پس انداز صفر. بعدش میگن برو زن بگیر خدا روزیت رو زیاد میکنه. با کلی ناز کشیدن و منت کشی و یه مهریه کلفت! خودمون دستی دستی بیچاره میکنیم و دلمون خوشه ازدواج کردیم! بعد از ازدواج تازه میفهمیم گامون زایید. حالا باس دوبل و سوبل کار کنیم که شکم خودمونو خانوادمونو و یه سری بچه نق نقو رو پر کنیم. حالا توقعات عیال و خانواده اش بماند. بدترین چیز هم بعد ازدواج اینه که پول تو جیبی ای که از بابا میگرفتیم هم قطع میشه و اگرم قطع نشه دیگه رومون نمیشه بگیریم. خلاصه بعد عمری گرفتاری نمی فهمیم تو زندگی چیکار کردیم و انا لله و انا الیه راجعون که مثه اینکه بهترین قمست زندگیمون هم همینه.

اما از اون طرف دخترا چی؟ از کوچیکی که هر چی لباس و زیور آلات هست واسه اوناس. عزیز دردونه بابایی که هستن. کتک متک هم که نمیخورن. تا هر وقت دلشون بخواد بدون منت خانواده ازشون مراقبت میکنه, شاید بزرگترین مشکلشون تو زندگی عمل بینی باشه و -همچنین عمل کشیدن پوست در اواخر عمر- تو طول زندگی که دست به سیاه و سفید نیمزنن. تا وقتی مجردن هزار نفر نازشونو میکشن بعد متاهلی هم که فقط تفریح با خانومای فامیل. زایمان سرگرمیشون و بچه هم که اسباب بازیشونه. اگرم از زندگی با شوهر بدشون بیاد فرتی مهریه رو میذارن اجرا.

اما با این تفاسیر بنده همیشه شاکر خداوند هستم که پسر بدنیا اومدم آخه واسه ما افت داره دختر باشیم :D گوگولی! شب خوش
چقد جالبه
ما دخترا فکر می کنیم وضع شما پسرا خیلی خوبه
شماها فکر می کنید وضع ما عالیه

احتمالا خونواده خیلی مرفهی داری
که مادر و خواهرت و عمه و خاله و ...
اینقدر بهشون خوش می گذره
همه هم خونه دار و کلفت و نوکر دار
چه خوب که مادرت مجبور نیس بره سر کار
خواهرت مجبور نیست جای مامانت همه کارای خونه رو انجام بده
چه جالب که همه دخترای فامیلتون راحت و بی دغدغه ازدواج می کنن

دخترای اطرافتون خیلی خوشبختن
جای شکرش باقیه
لابد عادت ماهانه هم نمی شن
سر زایمان هم اصلا درد نمی کشن
بچه شون هم مال خودشونه نه شوهرشون

کاش ما هم تو فامیل شما بودیم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجیبه که به حرفای من میگید غیر عاقلانه!!! اگه غیر عاقلانه هست نقدش کنید نه اینکه همین جوری از روهوا یه چیزی بگین.

محدودیت ها رو علم نکنید, چون دو طرفه هست. اما حقیقت اینه که زندگی برای مردها خیلی سخت تر و بی رحمانه تر هست.
گفتم که اونقدر غیرعاقلانه هست که نیاز به دلیل برای ردش نباشه... شما اگه دوست دارین مورد به مورد بشمرین عاقلانه هاشو بنده دلیل بیارم :))) اگه نه که خودتونم قبول کنین حرفاتون صرفا از سر احساس گفته شده.... یه بار پست اولتونو بخونین... حتما خنده تون می گیره

Sarp

مدیر بازنشسته
اینو قبول ندارم، اتفاقا تو این زمینه فرقی ندیدم من، همه زندانیای سیاسی از طرف گروه خودشون حمای میشن و اخبارشون پخش میشه، مثال بزن در این مورد.
زندانی سیاسی یه مثال بود
هیچوقت توجه رسانه ها و مردم به یک مرد اعتصاب کرده به اندازه یک خانوم اعتصاب کرده نبوده
این موردها رو چندین سال توجه کردم و به این نتیجه رسیدم
چون هیچ زنی مردی رو نمیکشه، اگر مردی کشته میشه، توسط مرد دیگه کشته میشه
:eek:
چون در طول تاریخ قدرت در دست مردان بوده، نیاز دیدن که کمپین حمایت از حقوق زنان راه بندازن و این واسه مردان نیاز دیده نشده وگرنه میشد، مثل این میمونه که مرد بیاد تو خونه گریه کنه که بچه 6 ساله همسایه زدتش، خانواده هم پاشن برن با اون بچه دعوا کنند که چرا مرد ما رو زدی!
این قبول که در قرن نوزده و قبلتر از آن و اوایل قرن 20 ، زن رو به عنوان موجودی دون پایه نگاه میکردند .
بحث برای موقعیت فعلی ست
نه چیزی که در گذشته اتفاق افتاده
قرار نیست چون در گذشته به زن ظلم شده ، الان تاوانش رو پس بدیم!
جنسیت خیلی مهمه، آره قبول دارم حرفتو، چون جنسیتهای مختلف هست که خصوصیات و نیازهای لازم را تامین میکنند، هر کسی که خارج از این روال حرکت کنه، یه مشکل و مریضی داره
الان جنبشهای حقوق زنان دقیقا مخالف همین "جنسیت " هستند

من به همین دلیل مخالف جنبشهای حقوقی زنان هستم که خواهان برابری جنسیتی هستند !!!!!!!!!!
تساوی جنسیتی اصلا معنا نداره!

masoud145

اخراجی موقت
درودددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد بر همه پسران.........

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب گیری کردیم پسر شدیما, کوچیک هستیم همون اول به حکم دین ناکارمون میکنن!:D یکم که بزرگتر شدیم هر چی کار سخته میدن به پسرا از قبیل انواع خرید علی الخصوص نون خریدن و ... یکم که بزرگتر میشیم باید اینقد درس بخونیم تا چشمون کور بشه بلکه بتونیم در آینده یه مدرک درپیت بگیریم بهمون نگن بیسواد. حالا بماند الان با مدرک شیشه رو هم پاک نمیکنن. یکم بزرگترتر که میشیم باید بریم سربازی دخلمون بیاد. بعد از خدمت که بابا و ننه میریزن سرمون که پسر پاشو برو پول دربیار, کاری چیزی بگیر. بعد از کلی خر حمالی پس انداز صفر. بعدش میگن برو زن بگیر خدا روزیت رو زیاد میکنه. با کلی ناز کشیدن و منت کشی و یه مهریه کلفت! خودمون دستی دستی بیچاره میکنیم و دلمون خوشه ازدواج کردیم! بعد از ازدواج تازه میفهمیم گامون زایید. حالا باس دوبل و سوبل کار کنیم که شکم خودمونو خانوادمونو و یه سری بچه نق نقو رو پر کنیم. حالا توقعات عیال و خانواده اش بماند. بدترین چیز هم بعد ازدواج اینه که پول تو جیبی ای که از بابا میگرفتیم هم قطع میشه و اگرم قطع نشه دیگه رومون نمیشه بگیریم. خلاصه بعد عمری گرفتاری نمی فهمیم تو زندگی چیکار کردیم و انا لله و انا الیه راجعون که مثه اینکه بهترین قمست زندگیمون هم همینه.

اما از اون طرف دخترا چی؟ از کوچیکی که هر چی لباس و زیور آلات هست واسه اوناس. عزیز دردونه بابایی که هستن. کتک متک هم که نمیخورن. تا هر وقت دلشون بخواد بدون منت خانواده ازشون مراقبت میکنه, شاید بزرگترین مشکلشون تو زندگی عمل بینی باشه و -همچنین عمل کشیدن پوست در اواخر عمر- تو طول زندگی که دست به سیاه و سفید نیمزنن. تا وقتی مجردن هزار نفر نازشونو میکشن بعد متاهلی هم که فقط تفریح با خانومای فامیل. زایمان سرگرمیشون و بچه هم که اسباب بازیشونه. اگرم از زندگی با شوهر بدشون بیاد فرتی مهریه رو میذارن اجرا.

اما با این تفاسیر بنده همیشه شاکر خداوند هستم که پسر بدنیا اومدم آخه واسه ما افت داره دختر باشیم :D گوگولی! شب خوش

توی ایران هردوش سخته و انسان واقعی بیشتر درد میکشه.

hossein_derakhsh

عضو جدید
نباید بیشتر از این سخت بگیریمش باید از همین امکاناتی هن که هست استفاده کنیم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم که اونقدر غیرعاقلانه هست که نیاز به دلیل برای ردش نباشه... شما اگه دوست دارین مورد به مورد بشمرین عاقلانه هاشو بنده دلیل بیارم :))) اگه نه که خودتونم قبول کنین حرفاتون صرفا از سر احساس گفته شده.... یه بار پست اولتونو بخونین... حتما خنده تون می گیره

اولا من که میگم حرفام درسته شما میگی نه, بعدش هم تو از من میخوای باز بگم کدوم حرفم درسته؟! چی شد؟!
ثانیا اگه با خوندن پست اول خندت گرفت واسه این بود که از زبان طنز استفاده کردم واسه کاهش اصطحکاک! وگرنه همش درست بود

آخرین ویرایش:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان! عزیزان! تاپیک چند صفحه اومده بالا و همه شما دارید در مورد محدودیت ها صحبت میکنید از قبیل حجاب, شغل و ... و اکثرا و علی الخصوص خانم ها گفتند که این محدودیت ها باعث سخت تر شدن زندگی خانوم ها شده. اما من میگم شما اشتباه فک میکنید و زندگی یه پسر یا مرد به مراتب سخت تر هست چون مسئولیت های بیشتری رو هم به دوش داره.

در مورد محدودیت هایی که شماها میگید به خانم ها تحمیل میشه باید بگم:
1- محدودیت هایی که محیط و شرایط تحمیل میکنن به خانوما به نفع خودشون هم هست. مثلا یکی گفت یه زن نمیتونه شب بره بیرون, خب این واسه خودش بهتره وگرنه اگه خانمی شب بره بیرون مگه جلوشو میگیرن؟ اما خب حتی من که مرد هستم هم شب میترسم برم بیرون, سوپری محل ساعت 9 شب مغازاش رو می بنده که ازش زورگیری نکنن و...
2- یه سری به اصطلاح محدودیت های اسلامی هم هست که درحقیقت باز به نفع خانوم هاست. از قبیل حجاب, محدودیت در انتخاب تعدای معدودی از شغلها و ... .
3- یه سری محدودیت های عرفی هست که باز هم اینها نمیتونه زندگی یک زن رو خراب کنه چون اگه یه نفر بخواد واقعا این محدودیت ها نمی تونن جلوشو بگیرن. مثلا یکی میگفت خانوما باید تو خونه ظرف بشورن, آشپزی کنن و ... والا بخدا من ده ها مورد خانم دیدم که دست به سیاه سفید نمی زنن.
4- بعضی ها از مشکلات ذاتی- فیزیکی مثله زایمان و ... گفتن که بنظرم گفتن این چیزا خنده داره. نمیتونم این مورد رو زیاد بازش کنم چون ممکنه اخطار بگیرم, اما اگه کسی خواست واسش تو پیام خصوصی میگم.
5- بعضی ها از این گله کردند که چرا برای مثال خانم حق طلاق نداره , حق ازدواج با دو مرد رو نداره ولی مردها میتونن و ... این موارد رو که در سایتها و تاپیک های دیگه با دلیل و مدرک خدمت خانوم ها اثبات شد و در موردش بحث شد و فک نکنم نیاز به توضیح باشه. فقط اینو بگم که اگه به دلیل اصلی موارد برسیم می فهمیم این قوانین در نهایت به سود شخص خانم ها و خانواده هست.

حالا بذارید مشکلات مردها رو بگم. به موارد زیر دقت کنید:
اگه استثناها رو کنار بگذاریم , کدوم خانومی هست که وقتی میخواد سرش رو بذاره رو بالش به فکر حساب کتاب قسط آخر ماه باشه؟ کدوم خانمی هست که وقتی بیکار باشه و سر سفره باباش بشینه خجالت بکشه؟
یه مرد وقتی میبینه خودش و همسرش دارن پیاده راه میرن اما همسایشون با ماشین چند میلیونی از کنارشون رد میشه رنجی میبره که فقط خودش میتونه حس کنه.
یه پسر وقتی به 18 سالگی میرسه دیگه آرام قرار ازش گرفته میشه چون مسئوله, مسئول برای خانواده ای که قراره شاید ده سال دیگه تشکیل بده.
...

مشکلات مردها, دردهایی که میکشن بیشتر روحی و فکری هست, دردهایی که شاید یه زن هرگز تو زندگیش نه تنها اونا رو تجربه نکنه بلکه شاید هیچ وقت هم نفهمه.

Sarp

مدیر بازنشسته
حالا بذارید مشکلات مردها رو بگم. به موارد زیر دقت کنید:
اگه استثناها رو کنار بگذاریم , کدوم خانومی هست که وقتی میخواد سرش رو بذاره رو بالش به فکر حساب کتاب قسط آخر ماه باشه؟ کدوم خانمی هست که وقتی بیکار باشه و سر سفره باباش بشینه خجالت بکشه؟
یه مرد وقتی میبینه خودش و همسرش دارن پیاده راه میرن اما همسایشون با ماشین چند میلیونی از کنارشون رد میشه رنجی میبره که فقط خودش میتونه حس کنه.
یه پسر وقتی به 18 سالگی میرسه دیگه آرام قرار ازش گرفته میشه چون مسئوله, مسئول برای خانواده ای که قراره شاید ده سال دیگه تشکیل بده.
...

مشکلات مردها, دردهایی که میکشن بیشتر روحی و فکری هست, دردهایی که شاید یه زن هرگز تو زندگیش نه تنها اونا رو تجربه نکنه بلکه شاید هیچ وقت هم نفهمه.
هم و غم خانوما مورد توجه قرار گرفتنه
فکر مشغولی مردا فرار از توجهات !!

چه جالب

asaese

عضو جدید
بر اثر نوع بحث برخی کاربران در تاپیکی در بخش مکانیک جناب جان نثاری تجربه ای رو بیان کردند که متناسب با بعضی نوشته های این تاپیک و کلاً گفتگوی آزاد به نظرم رسید و خوب دیدم مطرحش کنم. البته پیشتر از همه و بیشتر از همه با خودم هستم.
a_jannesari گفت:
یک سال پیش، در شرکتی که بطور پاره وقت کار می کنم بحثی بسیار ساده پیش آمد که کسانی که مهندسی مکانیک، عمران و حتی برخی رشته های دیگر هم خوانده باشند می توانستند به راحتی مسئله را درک کنند و جواب را که بسیار ساده بود بدست آورند. در کمال تعجب همکار من و مدیر پروژه در محاسبه اشتباه می کردند. وقتی من خواستم برایشان شرح دهم متاسفانه مثل بسیاری از ما ایرانی ها، با حالتی تعجب آور از زبانم پرید که "این را نمی دونی؟! این جزو دروس پایه استاتیک است!!!!" نمی توانید تصور کنید که چه برخوردی با من شد و چقدر خجالت زده شدم. کوتاهی آنها در اینکه چیز بسیار ساده ای را نمی دانستند در برابر رفتار نادرست من که بجای پاسخگویی صحیح، فرد روبرو را تخطئه کرده و به واقع مورد تمسخر قرار داده بودم که ای بیسواد و ... ناچیز بود و است. از آن زمان، فهمیدم من و البته بسیاری از ما ایرانیها در بحث اخلاق و روابط اجتماعی چقدر عقب مانده هستیم! و وقتی می گوییم فلان کشور توسعه یافته است و فلان کشور جهان سومی است یعنی چه! در حالی که ما از کوچکمان گرفته تا بزرگمان مثل نقل و نبات به قول معروف تکه بار هم می کنیم و آن را زرنگی می دانیم این خارجی ها از سطح رعایت زبان فراتر رفته و به پرورش روح احترام در اندیشه کوچ و بزرگشان مشغول شده اند.

ما ایرانی ها، به هوش و استعدادمان می نازیم (که در آن هم جای شک است)، اما نمی دانیم که یکی از لازمه های پیشرفت در یک جامعه در هر حوزه ای که فکر کنید احترام متقابل و واقعی است (نه آن چیز عرفی که در بین ما مرسوم است. کلی همدیگر را تحویل می گیریم اما در ذهن خودمان یک خط کشیده ایم بین خودمان و بقیه و و خلاصه کل جامعه را غیر خودی می دانیم و همیشه یک ظرف سنجش منفعت شخصی در ذهن داریم که همه چیز را با آن می سنجیم).

همین هفته ی پیش مقاله ای در Forbes منتشر شد با عنوان << چرا اغلب زنان هرگز سرمدیر اجرایی نخواهند شد (Why Most Women Will Never Become CEO)>>. در این نوشته و نظرات پس از اون افرادی با هویت معلوم که بعضی مولف کتابن بعضی صاحب منصب شرکتن بعضی روزنامه نگارن و بعضی بعضی هستند مطالبی نوشته اند. من بیشتر از این که بخواهم انگشت رو جنبه ی حق و حقوق زن و مرد و همانندی و یکسانی اون بذارم رو لحن رو گفتارشون می ذارم. از نظر من ارزش خوندن داره تا شما چه تصمیم بگیرید.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا شکرت که دختر شدم
وقتی که به دنیا میایم تو خیلی جاها میگن کاش پسر میشد که نسلمونو نگه داره...دختر مال مردمه پسر عصای دستمون
تازه تو بعضی جاها به خاطر انواع رسوم جاهلی یه بلاهایی سرمون میارن که یه سرچ تو نت بزنی 10-20 تاش راحت جولوت ردیف میشه
یه کم که بزرگتر میشیم میفهمیم ای بابا تو دوره بلوغ و بعد از اون برای اینکه بتونیم مادر باشیم یه دردایی و باید تحمل کنیم که اسمشم برق از کله پسرا میپرونه چه برسه به اینکه بخوان یه بار تحملش کنن
یه کم که بزرگتر میشیم میفهمیم داداشمون چه راحت واسه خودش میچرخه و ما باید از ترس اینکه تو کوچه خیابون بلایی سرمون بیارن بمونیم تو خونه یا دائم 6 دنگ حواسمون جمع باشه ...کم کم میفهمیم برای اینکه بتونیم بهتر زندگی کنیم باید درس بخونیم میریم دانشگاه درس میخونیم و کار پیدا میکنیم و کم کم پس انداز میکنیم و یه گوشه کناری یه ماشینی یه خونه ای چیزی برای خودمون دست و پا میکنیم
تازه یکی پیدا میشه که عین عروس بیاد توخونمون بشینه چون بی عرضه بازیاش و به اسم خرابیه وضع کار و مملکت توجیه میکنه
تازه بعدش بدبختیات شروع میشه چون هم باید کمک خرج خونه باشی و پا به پای شوهرت کار کنی هم این توقع هست که زنی و کارای خونه وظیفه توئه ...تازه این وسط کم کم میبینی مادر شوهر و خواهر شوهر و فک و فامیل برات تیکه میان که وای دلمون آب شد
مردم نوه دار شدن ما حصرت به دل نوه موندیم!
تصمیم میگیری 9 ماه یه بار 7-8-10 کیلویی رو با خودت اینور و اونور بکشی و بعدم هزارتا درد جورواور و تحمل کنی تا نسل شوهرت برقرار بمونه!!تازه وظیفه تربیت و بزرگ کردن و شب بیدار موندنشم پای مادره ...
اگر این وسط مشکلیم پیدا کنی یه مهریه داری که خیلی باید زرنگ باشی تا بتونی بگیریش وگرنه قانونای مملکت تورو اندازه یه دوزاریم حساب نکرده ،میتونی مهریه تو بذاری اجرا ولی ماهی نیم سکه برات قسط بندی کنن و شوهرتم میتونه بره همزمان 3 تا زن بگیره تورم طلاق نده و توئم بشینی خونه بابات و ماه به ماه نیم سکت و بگیری تا موهات رنگ دندونات بشه تا شاید یه روز بتونی طلاقت و بگیری
تازه اصلا بدون طلاقم فرقی نمیکنه شوهرت میتونه به راحتی یه زن دیگه رو جایگزینت کنه یا اصلا کنارت نگه داره و توئم هیچ حق قانونی ای واسه اعتراض نداری

ولی با همه اینا و همه چیزای دیگه ای که نگفتم خدایا شکرت که دختر شدم فقط به یه دلیل
اونم چون میتونم مادر باشم احساسی که به همه حسای دنیا وبه همه حرفای مفت دنیا می ارزه

خيلي ميخوامت اجي.بوس

ss14

عضو جدید
خب اینکه معلومه دختر بودن سخت تره
خداییش بزرگترین مشکلات همیشه برای خانوم هاست اونم توی ایران...........................
اقایون که از هر نظری راحتند و ازاد

میرم

عضو جدید

میگما خیلی دلت پره ولی خب پسر بودن ی مزایایی داره که دختر بودن نداره
1.پسرا از 15 سالگی نماز می خونن
2. پسرا چادر سرشون نمیکنن
3. پسرا تا هر وقت بخان بیرون میمونن
4.پسرا سوار موتور میشن:cry:
....

بالا