بهترین کتاب آموزش matlab به زبان فارسی

sajjad8249

عضو جدید
بهترین کتاب آموزش matlab به زبان فارسی چه کتابیه ؟ نویسنده اش کیه ؟

khatami1

عضو جدید
به نظر من بهترین کتاب آموزشی matlab کتاب برنامه نویسی matlab برای مهندسان تالیف استفان چاپمن با ترجمه کششاورزمهر است. این کتاب با زبانی بسیار سلیس و واقعا کاربردی نوشته شده

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من این کتاب رو با زبان اصلی واسه دانلود گذاشتم. کتاب بسیار خوبی است اگر خوب ترجمه شده باشد :gol: چون بسیار خوب تمامی مسائل را پوشش می دهد.

هادی83

عضو جدید
سلام کتاب های زیادی وجود داره.....
جزوه مهندس برمکی هم خیلی خوبه

jalal_jbl

عضو جدید
به نظر من بهترین کتاب آموزشی matlab کتاب برنامه نویسی matlab برای مهندسان تالیف استفان چاپمن با ترجمه کششاورزمهر است. این کتاب با زبانی بسیار سلیس و واقعا کاربردی نوشته شده

سلام . ببخشيد من اين كتاب رو تهيه كردم . مي خواستم ببنيم از كجا مي تون فايل هاي مثال هاي حل شده ي كتاب رو دريافت كنم .
چون سايتي كه خود كتاب معرفي كرده براي دانلود ، از بين رفته .

ممنون ميشم اگه كمكي كنيد .

تبسم44

عضو جدید
!!!!!

!!!!!

بدون استاد میشه متلب یاد گرفت؟
اونم تو زمان کوتاه!!
واسم خیلی حیاتیه!

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام

من حرفه ای مطلب کار میکنم ، برای پروزه طراحی هواپیما (UAV)

اگر هیچ زبان برنامه نویسی بلد نیستید و یا فقط ویژوال کار کردید من کتاب آموزش مطلب دوین هانسلمن - بروس لیتفیلد به شما پیشنهاد میکنم

دقت کنید هدف این کتاب آموزش برنامه نویسی با مطلب نه اموزش مطلب و مزیت زیاد ان این که تعداد زیادی برنامه نکته دار در ان وجود دارد

البته این کتاب قدیمی اما هنوز برای شروع هم خوب

موفق باشید

saye_s

عضو جدید
سلام
منم کتاب هانسلمن رو پیشنهاد میکنم
این کتابیه که یکی از استادام که کارشناس ارشد هوش مصنوعی بود و مطلب رو حرفه ای کار میکرد بهم معرفی کرد

bmw_7150

عضو جدید
کتابهای آموزش متلب

کتابهای آموزش متلب

بهترین کتاب آموزش matlab به زبان فارسی چه کتابیه ؟ نویسنده اش کیه ؟
به نظر من 2 تا کتاب تو بازار بهترن:1)راهنمای متلب ترجمه:امیر هوشنگ غیوری(انتشارات کانون نشر علوم)/2)متلب استفان چاپمن(سفید رنگ)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

asal sirvan

عضو جدید
گلایه

گلایه

بد ترین سایت جهان سایت شما است کاربران را گمراه و در فکر پول در اوردن درسایت هستیت .

cs_84

عضو جدید
سلام
من یه سری داده تو ی اکسل دارم که میخوام تو متلب لودشون کنم و ازشون استفاده کنم.ولی یک سری از اونها به صورت رشته ای هستن.چطوری باید بصورت عددی درشون بیارم؟؟؟؟:surprised:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من یه سری داده تو ی اکسل دارم که میخوام تو متلب لودشون کنم و ازشون استفاده کنم.ولی یک سری از اونها به صورت رشته ای هستن.چطوری باید بصورت عددی درشون بیارم؟؟؟؟:surprised:

سلام. ميشه بيشتر توضيح بدين؟ تو اكسل رشته دارين؟اگه فايلتون رو اينجا بذارين بهتر ميشه نظر داد

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
بفرماييد خدمت شما

به همراه يه فايل مفيد ديگه

امیر جان این دومیه که خیلی داغونه؛ من خیلی وقت نذاشتم، اما یه تعدادش رو اینجا می نویسم:
- عنوانش اشتباست؛ داخلش چیزی در مورد محاسبات عددی نیست.
- صفحه 4: دستور clg فکر کنم یه 15 سالی هست که متلب برش داشته و به جاش clf رو گذاشته.
- صفحه 3 و 4: کلمه سابروتین در متلب استفاده نمی شه؛ در فرترن و ... استفاده می شه؛ در متلب تابع گفته می شه.
- صفحه 7: عملگر درایه به درایه برای جمع و تفریق یه چیز زائد و بی معنیه.
- صفحه 12: ریشه های چندجمله ای غلط به دست اومده، چون چندجمله ای غلط تعریف شده.
- صفحه 12: دستورهایی که برای کشیدن نمودار تغییرات اون تابع نوشته غلطه.
- صفحه 13: دستور meshdom فکر کنم یه 15 سالی هست که از متلب حذف شده و الآن به جاش دستور meshgrid استفاده می شه.

من وقت نکردم با دقت همه چیز رو چک کنم؛ باقیش دستهای شما رو می بوسه.
راستی در مورد اون اولیه هم فکر کنم قبلاً یه جایی تو همین باشگاه مهندسان ایران در موردش یه چیزایی نوشته باشم.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امیر جان این دومیه که خیلی داغونه؛ من خیلی وقت نذاشتم، اما یه تعدادش رو اینجا می نویسم:
- عنوانش اشتباست؛ داخلش چیزی در مورد محاسبات عددی نیست.
- صفحه 4: دستور clg فکر کنم یه 15 سالی هست که متلب برش داشته و به جاش clf رو گذاشته.
- صفحه 3 و 4: کلمه سابروتین در متلب استفاده نمی شه؛ در فرترن و ... استفاده می شه؛ در متلب تابع گفته می شه.
- صفحه 7: عملگر درایه به درایه برای جمع و تفریق یه چیز زائد و بی معنیه.
- صفحه 12: ریشه های چندجمله ای غلط به دست اومده، چون چندجمله ای غلط تعریف شده.
- صفحه 12: دستورهایی که برای کشیدن نمودار تغییرات اون تابع نوشته غلطه.
- صفحه 13: دستور meshdom فکر کنم یه 15 سالی هست که از متلب حذف شده و الآن به جاش دستور meshgrid استفاده می شه.

من وقت نکردم با دقت همه چیز رو چک کنم؛ باقیش دستهای شما رو می بوسه.
راستی در مورد اون اولیه هم فکر کنم قبلاً یه جایی تو همین باشگاه مهندسان ایران در موردش یه چیزایی نوشته باشم.

اوه اوه چه قديميه پس.
خيلي وقت پيش اينو خونده بودم.حدودا 3-4 سال پيش. اون موقع تازه با متلب آشنا شده بودم. برام مفيد بود
مرسي از تذكرت :gol:

pariya1

عضو جدید
با عرض سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد اقلیم شناسی هستم. بخشی از پایان نامه ام با روش تحلیل مولفه های اصلی انجام میشه که در نرم افزار متلب میشه انجامش داد ولی کار با این نرم افزار رو نمیدونم. مطالبی هم که به زبان فارسی در مورد این نرم افزار وجود داره هیچ اشاره ای به نحوه انجام این روش ندارن، خیلی به من لطف می کنید اگه در مورد انجام این روش با این نرم افزار مطلبی دارید در اختیارم بذارید. با تشکر فراوان