بهترین نرم افزار مورد استفاده در تفکیک ساختمانها (اداره ثبت املاک)چیست؟

sshayan59

عضو جدید
سلام دوستان
خواستم بدونم بهترین نرم افزار برای تفکیک ساختمون چیه؟
اخه 1 جا خوندم که از نرم افزار خاصی استفاده میشه

javad708

عضو جدید
اسمش نرم افزار تفکیکه دیگه ، باید اتوکد معمولا 2009 به بالا نصب باشه، بعد از طریق اتوکد نرم افزار تفکیک را روش نصب میکنین که به صورت یه زبانه به اتوکد اضاف میشه بعد...

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
استفاه از برنامه برنامه UPBUILD at home جهت تفکیک آپارتمان

استفاه از برنامه برنامه UPBUILD at home جهت تفکیک آپارتمان

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif برنامه UPBUILD at home >>جهت تفکیک آپارتمان

1. فایل حاوی برنامه upbuild at home ver 9002

2. آموزش نحوه نصب برنامه

3- نمونه فایل های تایید شده UPBuild در محیط AutoCAD

منابع مورد استفاده در تفکیک آپارتمان

1. یادداشت های کلاس تئوری تفکیک آپارتمان
2. دستورالعمل تفکیک آپارتمانها
3. قانون تملک آپارتمانها
4.شیوه نامه اجرایی نحوه برداشت و ترسیم نقشه تفکیک آپارتمانها
5. نکاتی در خصوص نحوه تهیه و ارائه نقشه های تفکیکی آپارتمانی
6. نشانی و تلفن ادارات ثبت اسناد واملاک استان تهران
7. دستورالعمل اجرایی تهیه نقشه تفکیکی

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/xp.gif منبع : وب سایت جامع نقشه برداران

payman_shabestan

عضو جدید
سلام دوستان
خواستم بدونم بهترین نرم افزار برای تفکیک ساختمون چیه؟
اخه 1 جا خوندم که از نرم افزار خاصی استفاده میشه
برای اینکار باید علاوه بر پروانه نظام مهندسی ، دوره تفکیک آپارتمان و نرم افزار واسط ثبت رو گذرونده باشید اگه این شرایط رو دارید براتون توضیح بدم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
برای اینکار باید علاوه بر پروانه نظام مهندسی ، دوره تفکیک آپارتمان و نرم افزار واسط ثبت رو گذرونده باشید اگه این شرایط رو دارید براتون توضیح بدم

با سلام ........

دوست من لطفا اگه اطلاعاتی در این خصوص دارید................ ارائه بدید.........تا این دوستمون و سایر دوستانی که بعدا مراجعه می کنند ............ مطلع بشن .......................بدرود.

sshayan59

عضو جدید
اگه توضیح بدی که خوبه ما هم استفاده میکنیم
پروانه رو دارم ولی هنوز باش کاری انجام ندادم برای همین دنبال جمع اوری اطلاعاتم

payman_shabestan

عضو جدید
شما اگه پروانه داری و تاحالا دوره تفکیک و واسط رو نگذروندی فقط میتونی سهمیه سایت پلان بگیری
اما بعد اینکه دوره حقوق ثبت در تفکیک آپارتمان ها رو گذروندی (توضیح اینکه در دوره چی میگن مثنوی 70 من میشه چون 28 ساعت هست!) و بعدش هم کارآموزی مربوط به این دوره رو پیش یکی از مهندس هایی که قبلا این دوره رو گذرونده، گذروندی و 5 تا کار عملی تحویل سازمان دادی بهت صلاحیت تهیه ازبیلت (نقشه های چون ساخت ساختمان) میدن و از طریق سازمان بهت کار ارجاع میشه (سیستم استان ما که داره کاملا اتوماسیون میشه و مراجعه حضوری دیگه نیست) میری با توتال برداشت هاتو انجام میدی و ترسیم میکنی و تحویل سازمان میدی

مرحله بعدی این کار که عموما به همون مهندسی که ازبیلت رو تهیه کرده ارجاع میشه تهیه نقشه واسط ساختمان هست (ثبت اسناد و املاک یه CD به مالک میده که نقشه تقریبی و اطلاعات ملک توش هست و اونو باید تحویل شما بده)
تهیه نقشه واسط نیاز به نرم افزار واسط ثبت داره که نصب خود این نرم افزار معضلی هست چون 10 تا نرم افزار پیش نیازش هست منجمله اوراکل! روش کار با نرم افزار واسط و نصبش رو هم انشاا... در دوره بهتون یاد خواهند داد

اما توصیه بنده به شمایی که نقشه برداری(رشته های دیگه صلاحیت انجام ازبیلت و سایت پلان رو ندارند، در استان ما حتی صلاحیت تفکیک رو هم دیگه دوستان دیگه ندارند) اینه که شمایی که تاحالا از پروانت استفاده نکردی خیلی حواست به مهری که میزنی باشه چون 10 سال بعد هم مشکلی پیش بیاد صاف میان یقه شما رو میگیرن و باید خسارت بدی!
کتاب مجموعه بخشنامه های ثبتی رو حتما تهیه کنید(قیمتش یکم بالاست اما بهش نیاز دارید مثل ابزار کارتون!) چون نیاز یک نقشه بردار هست که تمامی قوانین حقوقی کارش رو بدونه
کتاب قانون مدنی رو هم بخرید و بخش های مربوط به ثبت رو بخونید

باز هم هشدار میدم خیلی مواظب مهرتون باشید مثل اینایی نشید که مهرتون دست مهندس دلال بچرخه چون بی شک بدبختتون میکنه(هیچ نقشه برداری نه مهرش رو در اختیار دفتری میذاره و نه نقشه ای رو که خودش نظارت نداشته مهر میکنه)
مهر شما توی مدارک پروانه ساختمان که یکی از مدارک معتبر کشور ماست تا ابد باقی خواهد ماند و هر جا مشکلی از بابت کار شما پیش بیاد باید پاسخگو باشید ( الان دو تا مهندس معلق فقط تو شهر خود من هست که ادعاشون خدا میدونه چقدر بود)

qafoor

عضو جدید
آقا پیمان ممنون از راهنماییتون . فقط یه سوال من الان فقط پروانه دارم و فقط واسه کلاس تفکیک نقشه تو نظام ثبت نام کردم .دقیقا با پروانه چی کار میتونم انجام بدم؟مرسی

بالا