[بهترين گرايش رشته مهندسي نقشه برداری و ژئودزی] مشــــاوره و پرسش پاسخ

[بهترين گرايش رشته مهندسي نقشه برداری و ژئودزی] مشــــاوره و پرسش پاسخ

• فتوگرامتری

رای: 2 5.9%
  • ژئودزی

رای: 14 41.2%
  • gis

رای: 18 52.9%

• مجموع رای دهندگان
    34

m.kz

عضو جدید
مشاوره و راهنمایی

مشاوره و راهنمایی

سلام دوستان وقت بخیر..من دانشجوی سال آخر نقشه برداریم..دوستانی که ارشد یکی از گرایش های نقشه برداری رو دارن فک کنم بهتر بتونن کمکم کنن..من برا یادامه این رشته با توجه به بازار کارش دچار تردید شدم..یعنی نمیدونم با این شرایط و بیکاری ک هست ارشد هم از گرایشات این رشته رو ادامه بدم یا نه؟!!آینده شغلی برام مهمه
لطفا دوستان راهنماییم کنید...ضمنا بنده خانم هستم:gol:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان وقت بخیر..من دانشجوی سال آخر نقشه برداریم..دوستانی که ارشد یکی از گرایش های نقشه برداری رو دارن فک کنم بهتر بتونن کمکم کنن..من برا یادامه این رشته با توجه به بازار کارش دچار تردید شدم..یعنی نمیدونم با این شرایط و بیکاری ک هست ارشد هم از گرایشات این رشته رو ادامه بدم یا نه؟!!آینده شغلی برام مهمه
لطفا دوستان راهنماییم کنید...ضمنا بنده خانم هستم:gol:
سلام به نظر من ادامه بدید حیفه. حداقل چیزی که نصیبتون میشه امضای شهرداری و عضویت در شرکت مهندسین مشاوره. چون افراد دارای مدرک این رشته خیلی کم هستند.

m.kz

عضو جدید
مهندس توو گوگل سرچ کن :گنجینه نقشه برداری بعد بزن استخدامی جدید خدایی آدم دپرس میشه اونجا میره همه یکیو میخوان با سابقه بالا...بعد جالب اینه ک سریع هم نیرو میگیرن!!!!یعنی تا این حد وضع خرابه....دیگه خانوم بودن ما ک جای خود دارد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
مهندس توو گوگل سرچ کن :گنجینه نقشه برداری بعد بزن استخدامی جدید خدایی آدم دپرس میشه اونجا میره همه یکیو میخوان با سابقه بالا...بعد جالب اینه ک سریع هم نیرو میگیرن!!!!یعنی تا این حد وضع خرابه....دیگه خانوم بودن ما ک جای خود دارد

سلام .........شما خیلی ترسیدید................. این جمله رو که عرض می کنم دیگه تکراریه ..........اما پایس .................. خواستن توانستنه............واقعا ............درسته .............. ابتدا تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید............

m.kz

عضو جدید
درسته ولی قبول کنید توو هر کاری نیاز به حمایت و سرمایه هست.....الانم ک همه چیز شده رابطه....خیلی باید مشورت کنم

m.kz

عضو جدید
جزوات و منابع

جزوات و منابع

دیگه تصمیممو گرفتم.........سلام به مهندسای عزیز و گرامی..دوستان من امسال میخوام کنکور ارشد مدیریت پروژه وساخت بدم کسی از دوستان هست که منو توو تهیه منابع کمک کنه؟؟کسی هست که تازه کنکور داده باشه و دیگه نیازی به منابعش نداشته باشه؟؟اگه کسی میتونه کمکم کنه اولا که ممنون میشم دوما این ادرس میلمه خبرشو بهم بیزحمت میل کنید zahrak74@ymail.com

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
دیگه تصمیممو گرفتم.........سلام به مهندسای عزیز و گرامی..دوستان من امسال میخوام کنکور ارشد مدیریت پروژه وساخت بدم کسی از دوستان هست که منو توو تهیه منابع کمک کنه؟؟کسی هست که تازه کنکور داده باشه و دیگه نیازی به منابعش نداشته باشه؟؟اگه کسی میتونه کمکم کنه اولا که ممنون میشم دوما این ادرس میلمه خبرشو بهم بیزحمت میل کنید zahrak74@ymail.com

سلام ......خانوم مهندس.......

خوب خدا رو شکر ................. که تصمیمتون رو گرفتید....................................ما هم خوشحالیم .......

مهندس جان فقط یک لطفی هم در حق ما بکن................. قبلا در خصوص تحصیلات تکمیلی یک پست زده شده ...........داخل همون پست مطلبتون رو ارائه بدین...................ممنون از شما دوست عزیز

اگه میخوایید زودتر به نتیجه برسید............................ در این خصوص ..................در زیر تالار زیر پست بزنید........................ما در خدمت هستیم ..........:gol:

تحصیلات تکمیلی

bahar687

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین گرامی من اطلاعات راجع به ارشد نقشه برداری میخواستم..اینکه چه منابعی کتابایی جزواتی مفیدن کلا شرایط کنکور تو این رشته بازار کارش ؟ آیا شرایط بازار کار لیسانس این رشته با ارشدش خیلی فرق داره؟؟؟؟ ممنون میشم اگه وقت بذارین کمکم کنید.

bahar687

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین گرامی من اطلاعات راجع به ارشد نقشه برداری میخواستم..اینکه چه منابعی کتابایی جزواتی مفیدن کلا شرایط کنکور تو این رشته بازار کارش ؟ آیا شرایط بازار کار لیسانس این رشته با ارشدش خیلی فرق داره؟؟؟؟ ممنون میشم اگه وقت بذارین کمکم کنید.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
رتبه نقشه برداری برای شرکت های مشاور خیلی کمه و داشتن مدرک فوق نقشه برداری خیلی میتونه تو این زمینه مفید باشه. حق امضای شهرداری هم نسبت به لیسانس خوب البته بیشتره. رشته نقشه برداری رشته ای هستش که این اواخر با توجه به گسترش نرم افزار و سخت افزار های جدید خیلی متحول شده و خیلی میشه توش جولو رفت
من اگه خودم فوق لیسانس نقشه برداری داشتم خیلی متفاوت تر از الان کار میکردم.

siahkamar

عضو جدید
درخواست راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته

درخواست راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته

با سلام
دوستان از اینکه وقت گرانبهای خودتون رو به این پرسش من اختصاص دادین تشکر میکنم.
ماجرا رو از اول براتون میگم تا نیاز به توضیح نباشه.

من خودم متولد سال 70 و نیمه دوم اون هستم.و سال 89 پیش دانشگاهی رو در رشته ریاضی به پایان رسوندم و بدون اینکه سالی رو عقب بی افتم و بدون وقفه مدرک پیش رو گرفتم.و همون سال کنکور دادم و قبول نشدم و موندم پشت کنکور.سال بعدش کنکور دادم و علی رغم اینکه درس نخوندم جز ماه پایانی تونستم در مقطع کاردانی رشته عمران-نقشه برداری تو دانشگاه تبریز روزانه قبول شم و البته دانشکده مرند-ترم اول و دوم رو اونجا خوندیم و با مشکلاتی که بود نتونستم کامل تمام درسا رو پاس کنم.تو شروع ترم سه یعنی سال 91 تصادف کردم و مجبور شدم بنا به دلایلی انتقالی بگیرم به دانشگاه غیرانتفاعی شهرم به صورت دائم-اونجا هم بعضی درسهای عمومی و پیش نسبت به سراسری اضافه بود و بعضی درسهام تطبیق نمره پیدا نکرد و مجبور شدم یکسالی هم اضافه بمونم کاردانی رو و تو 2 سال تموم نشد کاردانی و حدود 15 الی 20 واحد دارم برای این سال یعنی ترمی حدودا 10 واحد.
این تا الان من اتفاق افتاده و سوال و راهنمایی من از اینجا به بعد هست:

بدون شک من مدرک کاردانی رو در رشته نقشه برداری میگیرم.اما میخام بدونم به نظرتون تو همین رشته نقشه برداری ادامه بدم دوره کارشناسی رو یا برم عمران؟
معایب و مزایایی که برام اتفاق می افته تو اینکه برم یا بمونم تو رشته خودم چیه.
بازار کار مخصوصا

تشکر از همه دوستان عزیز

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام به نظر من لیسانس رو تو رشته عمران بگیرید. چون بازار کار عمران خیلی متنوع تر و ضمنا شامل نقشه برداری هم میشه. رشته نقشه برداری احتیاج به داشتن ژن خاص خودشو می خواد و هر کس هر کس علاقه مند و موفق نمی تونه باشه. چه افرادی که پیشه ما میان و میرن اما اونهایی تو این رشته رو به جلو میرن که حال و حوصله و علاقه مندی تو خونشون باشه. عمران خوبیش اینه که زمینه های بسیار متنوع داره. بخصوص اخیراً مد شده عمرانی ها می زنن تو کار رستوران و غذای آماده تو شاندیز و طرقبه!
بستگی کامل به خودتون داره اگه فهمیدین ژن نقشه برداری رو دارید برید فقط و فقط دونبالش و تا دکترا و پرفسوری ادامه بدید و سود کردید.
اما اگه هنوز استعداد ها تون و علایق تون رو کشف نکردید نقشه برداری نرید که ممکنه بد جور ضرر کنین عوضش تو عمران میتونه هر کاری بکنی! نقشه برداری، بتن فروشی، پیمانکاری، دفتر فنی، سرپرست کارگاهی، نظارت، نمایندگی مصالح، بساز بفروشی و ملک و املاک! عجب رشته ایه این عمران!

siahkamar

عضو جدید
به نظرتون رفتن از نقشه برداری به عمران از لحاظ پاس کردنه درسا تو کارشناسی مشکل ایجاد نمیکنه؟
باز کار کدوم بهتره با مدرک کارشناسی؟نقشه برداری یا عمران
ادامه دادن کدوم تو ارشد بهتره و اسون تره و بازار کارش
ممنون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
به نظرتون رفتن از نقشه برداری به عمران از لحاظ پاس کردنه درسا تو کارشناسی مشکل ایجاد نمیکنه؟باز کار کدوم بهتره با مدرک کارشناسی؟نقشه برداری یا عمرانادامه دادن کدوم تو ارشد بهتره و اسون تره و بازار کارشممنون
ببنید عرض کردم همه چیز بستگی به علاقه و خصوصیات خودتون داره. اگه عمران بهتر از نقشه برداری خوب دیگه دره نقشه برداری رو تخته می کردن و همه میرفتن عمران. مسئله اینه که کسی که استعداد و شرایط نقشه برداری رو داره بهتره بدون هیچ هراسی ادامه بده چون بسیار رشته خاص و خوب به دلیل کم بودنش پردرآمدیه. چون هرکس هر کس تو این رشته نیست.اما کسی که این استعداد ها و علایق رو نداره بهتره بره تو یه رشته عمومی مثله عمران.به نظر من اگه احساس می کنید خیلی خیلی شیفته و علاقه مند به این رشته نیستید واقعا ارزشش رو داره که یکم مشکلات تغییر رشته و دروس رو تحمل کنیدتو رشته نقشه برداری باید No1 باشی تا بهتون اعتماد داشته باشن و بصرفه باهاتون کار کنن.ادامه دادن تو رشته ارشد عمران راحت تر و بازار کارشم بیشتره. دوست من با ارشد عمران کلی می تونی درسال امضای شهرداری کنی و پول به جیب بزنی!