[بهترين گرايش رشته مهندسي نقشه برداری و ژئودزی] مشــــاوره و پرسش پاسخ

[بهترين گرايش رشته مهندسي نقشه برداری و ژئودزی] مشــــاوره و پرسش پاسخ

• فتوگرامتری

رای: 2 5.9%
  • ژئودزی

رای: 14 41.2%
  • gis

رای: 18 52.9%

• مجموع رای دهندگان
    34

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
بنده دانشجوی ترم سه کارشناسی ناپیوسته نقشه برداری هستم
اگه مایل به گرفتن ارشد هستین اره خوبه ادامه تحصیل بدی ولی اگه میخوای به کارشناسی بسنده کنین
پس با همون مدرک کاردانی برین سر کار بهتره براتون چون اینطوری سابقه کار هم پیدا میکنین
موفق باشین

ajamincc

عضو جدید
البته این تاپیک خیلی قدیمیه ولی از ذئستان نقشه بردار خواهش دارم کلاس کاریه خوذشونو نیارن پایین
شما اگه لیسانس بگیرین میشین مهندس این کلمه بسیار بزرگ و پر معناست پس انقدر راحت راجبه رشته خودتون منفی نظر ندین
اگه اینطوری باشه در رشته عمران اگه درس هم نخونی میتونی کار بلد باشی ولی پس واسه چی میرن اینخمه عمران میخونن
بعدشم اگه شما لیسانس نداشته باشی تو چارت کارگاهی هیوت به پستهای مدیریتی نخواهی رسید
شدیدا با شما موافقم و با مابقی دوستان که کم لطفی میکنن میگن دوستمون نقشه برداری رو ادامه نده مخالفم.نتیجه روند معمولی گرفتن لیسانس نقشه برداری، عضویت در نظام مهندسی و گرفتن پروانه اس که اونم خوشبختانه الان بازار کار خیلی خوبی داره. البته به نظر من کسی که تلاش میکنه، تو هر کدوم از این رشته ها باشه، موفقه ولی چرا بره رشته ای رو انتخاب کنه که تقریبا میشه گفت اشباع شده و نره نقشه برداری رو ادامه بده که به نظر من هنوز هم نوپاست و جای پیشرفت زیادتری داره. اما بازم تاکید میکنم که همه چیز برمیگرده به خود شخص.

m.kz

عضو جدید
سلام دوستان ميخواستم در مورد آزمون كارداني به كارشناسي نقشه برداري يه مشورتي بكنم كسي هست ؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif

سلام میتونید سوالاتون رو توو صفحم بذارید اگه بتونم حتما جواب میدم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shakibaa77

عضو جدید
سلام
ادامه تحصیل همیشه و همه جوره خوبه
اما اگه میخوای وارد بازار کار بشی شاید مهندسی عمران بهتر باشه

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ميخواستم در مورد آزمون كارداني به كارشناسي نقشه برداري يه مشورتي بكنم كسي هست ؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif

منم هستم هر سوالی داری بپرس:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد چند تا درس کارشناسی نقشه برداری

درمورد چند تا درس کارشناسی نقشه برداری

سلام من میخواستم بدونم این چند تا درس که در زیر مینویسم بیشتر درچه موردی هستش از لحاظ کلاسی چون تازه برداشتمشون ولی نمیدونم موضوعش چیه
ممنون میشم بهم توضیح مختصری بدین
نقشه برداری و ژئودتیک
نقشه برداری کاربردی
نرم افزار های پیشرفته و کاربردی
مدیریت در نقشه برداری
از لحاظ درس کلاسی میخوام بدونم چی هستن و چه چیز هایی بهمون درس میدن تو کلاس

سلام من میخواستم بدونم این چند تا درس که در زیر مینویسم بیشتر درچه موردی هستش از لحاظ کلاسی چون تازه برداشتمشون ولی نمیدونم موضوعش چیه
نقشه برداری و ژئودتیک
نقشه برداری کاربردی
مدیریت در نقشه برداری

سلام دوست عزیز
نقشه برداری ژئودتیک که به پیمایش های نقشه برداری و کنترل شبکه های نقشه برداری میباشه و یه جوری میتوان گفت تعدیل و سرشکنی و ژئودزی با هم تلفیق میشه و خیلی هم درس سختیه
نقشه برداری کاربردی همون نقشه بردلری 2 و کارگاه محاسبه و ترسیم 3و 4 میباشه زیاد سخت نیست
نرم افزارهای پیشسرفته که اموزش arc gis
مدیریت هم درباره سرپرستی و مدیریت کارهای نقشه برداری میباشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع ارشد به نقل از یک همکلاسی نقشه بردارم

منابع ارشد به نقل از یک همکلاسی نقشه بردارم

فتوگرامتری 1 : جزوه عزیزی
فتوگرامتری 2 : جزوه عزیزی
فتوگرامتری 3 : ولدالزوج
فتوگرامتری 4 : عبادی

ژئودزی 1 : رجبی
ژئودزی 2 : محمد کریم

GPS : باعث

نجوم : میرقاسم پور

فیزیکال ژئودزی : صفری

ژئودتیک : وثوقی

سرشکنی : شریفی

نقشه برداری : تست کنکور مهدی علی نیا

زبان : کتاب 504 و کلمات تافل

ریاضی 1 و 2 : آقاسی
دیفرانسیل : مسعود نیکوکار

artinbala999

عضو جدید
نقشه برداری و ژئودتیک
نقشه برداری کاربردی
مدیریت در نقشه برداری

همینطور که سعید خان فرمودن ژئودتیک مربوط به مباحث شبکه های نقشه برداری و خطاهای دستگاهیه و نقشه برداری کارگاهی هم ادامه نقشه برداری 1 و 2 و از این دست درس هاست . در مورد دستگاه های پیشرفته هم باید بگم که بستگی به امکانات دانشگاه و علی الخصوص علایق و گرایش استاد درس داره مثلا من خودم وقتی دستگاه برداشتم با جی پی اس دو فرکانسه کار می کردیم و ترم قبلش استاده مربوط لند کار میکرد با بچه ها ؛ کلا درسی دوست داشتنیه اگه کار بکنی ...... مدیریت هم که از اسمش پیداست و یه درس اختیاری است.....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نظر همه دوستان محترم. اما به طور خلاصه بگم هر رشته ای که علاقه مندی باید بخونی پول و سرمایه کم کم پیدا میکنی مهم اینه که کار مورد علاقت رو داشته باشی.
عمران: مسئولیت، خطر، استرس، تخریب شخصیت خسارت از طرفی رفاه بیشتر قدرت بیشتر و دوری کمتر از خانواده درصد بیشتر دفتری
نقشه برداری: دوری از خانواده، خطر جاده و بیابون، از بین رفتن چشم و زانو، از بین رفتن کار یه هفته با یه خطای کوچولو در کار از طرفی تنوع در محیط کار که هیچ رشته ای نداره. درآمد خوب با تجره کم، سرعت در کارت مسقیم باعث سودت میشه

من و تیمم در ماه 700 ساعت نقشه برداری می کنیم و فقط 150 ساعت کارهای عمرانی خوب این نشون میده در سابقه های زیر 10 سال نقشه برداری خوبه اما دیگه بالای 10 سال نقشه برداری سخت میشه و عمران گزینه بهتریه

ramazani

عضو جدید
نقشه برداری و ژئودتیک
نقشه برداری کاربردی
مدیریت در نقشه برداری

سلام ذهنتو زیاد درگیر نکن.بهشون می رسی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alireza19910417

عضو جدید
مهم

مهم

سلام خدمت دوستان . کسی میدونه که سوالات کنکور کاردانی به کارشناسی 91-90-89 رو باید از کجا تهیه کرد؟

rainy girl1994

عضو جدید
من یه سوال فنی دارم اگه بتونین با تکمیل ظرفیت عمران عمران دانشگاه شیراز یا صنایع صنعتی اصفهان بخونین و بین نقشه برداری واین دو تا علاقه ای نباشه که بشه با اون تصمیم گرفت چیکارمیکنید؟با رشته ی نقشه برداری تو یکی از یونی های تهران میمونین یا عوض میکنید رشتتون رو؟
ا

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
من یه سوال فنی دارم اگه بتونین با تکمیل ظرفیت عمران عمران دانشگاه شیراز یا صنایع صنعتی اصفهان بخونین و بین نقشه برداری واین دو تا علاقه ای نباشه که بشه با اون تصمیم گرفت چیکارمیکنید؟با رشته ی نقشه برداری تو یکی از یونی های تهران میمونین یا عوض میکنید رشتتون رو؟
ا

به نظر من رشته و کار رو انتخاب کنین که بهش علاقه دارین کاری رو که بهش بیتفاوت و یا علاقه ای ندارید اصلا دنبالش نباشید که هیچ وقت پیشرفتی توش نخواهید داشت. من توی دوستانم این رو دیدم. هم عمران رشته خوبیه و هم نقشه برداری منتها نقشه برداری بخونی فقط باید نقشه برداری کنی اما اگه عمران بخونی همه جور کار می تونی بکنی بسازی بفروشی معامله کنی کمپرسی و میکسر بخری بچینگ راه بندازی پیمانکار آرماتوربندی بشی بالابر اجاره بدی و چه میدونم ازین شغلهای کاذب!

dadetarsim

عضو جدید
ا

اگر خانوم باشی که فضای کار تو نقشه برداری احتمالا برات یکم محدود تر هم باشه

ALI-Geo

عضو جدید
ارشد 92

ارشد 92

سلام خدمت تمام نقشه بردارای عزیز ؛ علی الخصوص اونایی که آزمون ارشد رو به خوبی و خوشی تموم کردن

راستش من این تاپیک را ایجاد کردم تا بچه هایی که ارشد دادن بیان و از آزمونشون بگن ؛ چطور بود ؟ سخت بود یاآسون ؟ :)

ALI-Geo

عضو جدید
سلام خدمت تمام نقشه بردارای عزیز ؛ علی الخصوص اونایی که آزمون ارشد رو به خوبی و خوشی تموم کردن

راستش من این تاپیک را ایجاد کردم تا بچه هایی که ارشد دادن بیان و از آزمونشون بگن ؛ چطور بود ؟ سخت بود یاآسون ؟ http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gif

به نظر خودم زبانش خیلی سخت بود . ولی فتوگرامتری و نقشه برداریش متوسط بود
خودم ژئودزی که نخونده بودم ، ولی بچه هایی که خونده بودن گفتن ژئودزیش رو صفری طرح کرده بوده و سخت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sirSASAN

عضو جدید
ا

من عاشق نقشه برداری ام. حتما میمونم. این رشته فوق العاده علمی و زیباست

NOKIA101

عضو جدید
کنکور کارشناسی ارشد

کنکور کارشناسی ارشد

سلام, می خواستم بدونم برای ارشد چه منابعی و چه جزوهایی رو باید بگیرم بخونم و از کجا بگیرم مخصوصا ریاضی و زبان رو ؟

pp.sadegh

عضو جدید
پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد !!!

پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد !!!

سلام ، خسته نباشین
من دانشجوی نقشه برداری در مقطع کارشناسی ناپیوسته با معدل 18.34 هستم
میخواستم بدونم واسه پذیرفته شدن بدون کنکور چه اقداماتی باید انجام بدم ؟
لطفا کمکم کنید
کدوم دانشگاها می پذیرند؟
هر رشته ای که خودمون بخوایم میتونیم بخونیم؟
و....

Dark Seeker

عضو جدید
سلام ، خسته نباشین
لطفا کمکم کنید
کدوم دانشگاها می پذیرند؟
و....

سلام
باید نامه ای از رئییس دانشگاه ببرید سازمان سنجش و تمام ریز نمراتت رو ضمیمه کنید.
اگر موافقت کنند خودشون بهتون اطلاع میدن که کدوم دانشگاه و در چه زیر شاخه ای میتونی تحصیل کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

payman_shabestan

عضو جدید
سلام ، خسته نباشین
لطفا کمکم کنید
کدوم دانشگاها می پذیرند؟
و....

اگه دانشگاه سراسری بودی همونجا برای ارشد بدون کنکور نگهت میداشتن دانشگاه ما اینجوری بود ازاد رو نمیدونم (البته آزاد قبول شدن که کنکور نمیخواد سفید بده بیا بیرون!!!)

pp.sadegh

عضو جدید
اگه دانشگاه سراسری بودی همونجا برای ارشد بدون کنکور نگهت میداشتن دانشگاه ما اینجوری بود ازاد رو نمیدونم (البته آزاد قبول شدن که کنکور نمیخواد سفید بده بیا بیرون!!!)

دانشگاه سراسری هستم،تبریز تبریز . فقط مشکل اینجاست که فقط گرایش ژئودزی داره.
خیلی ممنون بابت پاسخ هاتون ...

iman_91

عضو جدید
کنکورکارشناسی ارشد92-93(سیستم اطلاعات جغرافیائیRS&GIS)

کنکورکارشناسی ارشد92-93(سیستم اطلاعات جغرافیائیRS&GIS)

باسلام خدمت دوستان کنکوری وپشت کنکوری عزیز...داوطلبینی که قراره واسه این رشته خودشونو آماده کنند واطلاعاتی بخوان میتونم درحدتوانم کمکشون بکنم وازمشارکت شما وهمفکری شماهم خوشحال میشم....خودمم بطورجدی ازامروز استارت زدم....هرازگاهی مطلب میذارم تا داوطلبین حضورپیداکنند....بسم الله...

Mohandes salman

عضو جدید
سلام خدمت دوستان كسي هست توي تالار كه دانشكده راه و ترابري واقع در جاده قديم كرج چهارراه ايران خودرو هست مشغول به تحصيل باشه؟ يه سري سؤال دارم
هم در مورد مسير رفت و آمدش هم در مورد تعداد روزهاي درسي اونجا ممنون ميشم اي خدا يكي پيدا بشهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif

سلام
من دانشجو علمی کاربردی نیستم اما شاید بتونم مشکلتون را حل کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yaser_206

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان کنکوری وپشت کنکوری عزیز...داوطلبینی که قراره واسه این رشته خودشونو آماده کنند واطلاعاتی بخوان میتونم درحدتوانم کمکشون بکنم وازمشارکت شما وهمفکری شماهم خوشحال میشم....خودمم بطورجدی ازامروز استارت زدم....هرازگاهی مطلب میذارم تا داوطلبین حضورپیداکنند....بسم الله...

با سلام خدمت دویست عزیز منم می خوام تواین رشته واسه کارشناسی ارشد امتحان بدم منابعی که لازم هستش واسم میفرستی با تشکر
www.yaserjanalipour_2010@yahoo.com