برکات نماز اول وقت

z_davari

کاربر فعال
[FONT=&quot]حضرت حجةالاسلام والمسلمین هاشمی نژاد فرمودند:
پیرمردی مسن، ماه مبارك رمضان به مسجد لاله زار می آمد. خیلی آدم موفقی بود، همیشه قبل از اذان داخل مسجد بود. به او گفتم: حاج آقا. شما خیلی موفقید، من هر روز كه به مسجد می آیم می بینم شما زودتر از ما آمده اید جا بگیرید، او گفت: نه آقا، من هرچه دارم از نماز اول وقت دارم و بعد گفت: من در نوجوانی به مشهد رفتم[/FONT]
.

[FONT=&quot]مرحوم حاج شیخ حسن علی نخودكی را پیدا كردم و گفتم: من سه حاجت مهم دارم، دلم می خواهد هر سه تا را خدا در جوانی به من بدهد، یك چیزی یادم بدهید؟
ایشان فرمودند: چی می خواهی؟
گفتم: یكی دلم می خواهد در جوانی به حج مشرف شوم، چون حج در جوانی لذت دیگری دارد.
فرمودند: نماز اول وقت به جماعت بخوان.
گفتم: دومین حاجتم این است كه دلم می خواهد یك همسر خوب خدا به من عنایت كند.
فرمودند: نماز اول وقت به جماعت بخوان.
حاجت سومم این است كه خدا یك كسب آبرومندی به من عنایت فرماید.
فرمودند:نماز اول وقت به جماعت بخوان.
این عملی را كه ایشان فرمودند من شروع كردم و در فاصله سه سال هم به حج مشرف شدم، هم زن مؤمنه و صالحه خدا به من داد و هم كسب با آبرو به من عنایت كرد.1

[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]رسول اكرم صلى الله عليه و آله می فرمايند[/FONT]:

[FONT=&quot]ثَلاثٌ لَو يَعلَمُ النّاسُ ما فيهِنَّ ما اُخِذنَ اِلاّ بِسَهمَةٍ حِرصا عَلى ما فيهِنَّ مِن الخَيرِ وَ البَرَكَةِ: اَلتَّذينُ بِالصَّلاةِ وَ التَّهجيُر بِالجَماعاتِ وَ الصَّلاةُ فى اَوَّلِ الصُّفوفِ؛[/FONT]

3[FONT=&quot]چيز است كه اگر مردم آثار آن را مى دانستند، به جهت حريص بودن به خير و بركتى كه در آنها هست، به قرعه متوسل مى شدند: اذان نماز، شتاب به نماز جماعت و نماز در صف اول .2

[/FONT]

[FONT=&quot]منابع[/FONT]:

1.[FONT=&quot]داستان هایی از نماز اول وقت، ص 121.(سایت تبی[/FONT][FONT=&quot]ان)[/FONT] [FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot]كنزالعمّال، ح 43235[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]