برنامه Dialux به همراه آموزش

apn1388

کاربر بیش فعال

shahab2005

عضو جدید
نرم افزار DIALUX یکی از بهترین نرم افزار های مهندسی روشنایی بوده و جهت شبیه سازی و محاسبات روشنایی خیابان ها، معابر عمومی، ساختمان ها و تونل‌ها ، محوطه‌ها و . . . استفاده می گردد. همچنین قابلیت وارد کردن یک نقشه دو بعدی به داخل نرم‌افزار Dialux هم وجود دارد که در این حالت می‌توان طرح‌های مختلف روشنایی را بر حسب تجهیزات داخل ساختمان یا مکانهای دیگر قرار داد.
نرم افزار DIALUX بهترین نرم افزار جهت نورپردازی های داخلی و خارجی ساختمان است که یکی از احتیاجات رشته برق می باشد . زیرا بر اساس آن غیر از نورپردازی، تعداد لامپ ها و وات مورد نیاز را به راحتی می توان محاسبه کرد. همچنین با این روش می توان به مشتری قبل از اتمام طرح نورپردازی محیط را نشان داد. در حال حاضر هیچ نرم افزاری مانند DIALUX در زمینه نور پردازی قدرتمند نیست .
آخرین ورژن این نرم افزار نسخه ۴٫۹٫۰٫۱ آن می باشد که شما می توانید آن را به همراه راهنمای آموزشی نرم افزار Dialux از مهندس یار به رایگان دریافت نمایید .

دانلود مستقیم : نرم افزار Dialux 4.9.0.1 | راهنمای آموزشی نرم افزار Dialux

حجم فايل : به ترتیب 1 مگابایت و 24 مگابایت

پسورد فايل : www.mohandesyar.com

علی فقیه

عضو جدید
آخرین ورژن دیالوکس

آخرین ورژن دیالوکس

با عرض سلام خدمت دوستان :)

آخرین ورژن دیالوکس رو از لینک زیر میتونید بگیرید :

DIALux 4.9.0.2 با حجم 273 مگا بایت

یک نمونه کار با دیالوکس هم برای دوستان گذاشتم که میتونید از اینجا دانلود کنید. امیدوارم خوشتون بیاد :gol: :

مشاهده پیوست DIALUX MOVIE MAKER .rar

پسورد فایل آدر وبلاگم هست.:cool:

و این هم یک عکس از طراحی که انجام دادم :

بقیه عکسها را از وبلاگ مشاهده کنید :

علی فقیه

عضو جدید
با تشکر

شما نمونه پروژه طراحی روشنایی صنعتی با این نرم افزار را دارید ؟

یه چیزی پیدا کردم تو طراحیام
ای طراحی برای شرکت آریا دیزل هست که بصورت سوله بود :

آیا منظورتون رو درست فهمیدم؟

آخرین ویرایش:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
آقای فقیه شما تو طرح هاتون جزئیاتی مثل بافت (texture ) و درب و پنجره ها رو کار نمی کنید؟

mehdi_m_kh

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان :)

آخرین ورژن دیالوکس رو از لینک زیر میتونید بگیرید :

DIALux 4.9.0.2 با حجم 273 مگا بایت

یک نمونه کار با دیالوکس هم برای دوستان گذاشتم که میتونید از اینجا دانلود کنید. امیدوارم خوشتون بیاد :gol: :

مشاهده پیوست 59784

پسورد فایل آدر وبلاگم هست.:cool:

و این هم یک عکس از طراحی که انجام دادم :

بقیه عکسها را از وبلاگ مشاهده کنید :

با سلام
رمزي كه گفتيد كار نميكنه؟

kayvan67

عضو جدید
سلام دوستان
کسی نیست که یه خلاصه ای از شیوه ی کار با این نرم افزار رو توضیح بده
مثلا چطوری لامپ مورد نظر یا اشیا رو اضاف کنیم؟

jasper

عضو جدید
سلام دوستان گلم
احتمالا اطلاع داريد كه DIAALux برنامه جديدشو با نام DIALux evo beta روي سايت گذاشته كه البته ظاهرا سيستم شما بايد مشخصات خصوصا گرافيكي خوبي داشته باشه تا بتونيد اونو نصب كنيد.
به دوستاني كه هنوز اين برنامه رو دانلود نكردند پيشنهاد ميكنم دانلود و نصبش كنند چون ظاهرا امكانات بسيار خوبي بهش اضافه شده.
ضمنا از دوستاني كه علاقه مند هستند و قبلا نصبش كردند و اطلاعات مفيدي دارند خواهش ميكنم در صورت امكان راهنمايي هاي لازم را جهت استفاده ي دوستان مبتدي تر و يا تازه وارد ارائه بدن تا همه بتونند ازش استفاده كنند.
متشكرم.

saeidhassani

عضو جدید
اگه کسی از دوستان پلان منزل با فرمت dlx داره برام بفرسته که خیلی بهش نیاز دارم.

علی فقیه

عضو جدید
با سلام و عذر خواهی از همکاران و دوستان و مخصوصا ادمین

بنده بعد از یک غیبت طولانی خدمت رسیدم. و فایل نمونه کار دیالوکس رو دوباره گذاشتم با پسورد آدرس وبلاگم ([url]http://irandialux.blogfa.com)[/URL]
که میتونید از اینجا دانلودش کنید : فیلم ساخته شده توسط نرم افزار دیالوکس

در مورد اینکه بنده در طرحام از texture استفاده میکنم یا خیر باید عرض کنم که با توجه به اینکه کارفرما از شما چی میخواد میتونید خودتون انتخاب کنید
چند تا عکس براتون مذارم ببینید :
آمفی تئاتر
محیط بیرونی
نور پردازی مسجد
بانک
دفتر کار
روشنایی خیابان

باز هم عذر خواهی به علت فعالیت کم بنده

علی فقیه

عضو جدید
سلام دوستان گلم
احتمالا اطلاع داريد كه DIAALux برنامه جديدشو با نام DIALux evo beta روي سايت گذاشته كه البته ظاهرا سيستم شما بايد مشخصات خصوصا گرافيكي خوبي داشته باشه تا بتونيد اونو نصب كنيد.
به دوستاني كه هنوز اين برنامه رو دانلود نكردند پيشنهاد ميكنم دانلود و نصبش كنند چون ظاهرا امكانات بسيار خوبي بهش اضافه شده.
ضمنا از دوستاني كه علاقه مند هستند و قبلا نصبش كردند و اطلاعات مفيدي دارند خواهش ميكنم در صورت امكان راهنمايي هاي لازم را جهت استفاده ي دوستان مبتدي تر و يا تازه وارد ارائه بدن تا همه بتونند ازش استفاده كنند.
متشكرم.

در مورد دیالوکس EVO باید بگم که بنده یکی از هزاران افرادی بودم که تستر نسخه بتا این نرم افزار بودیم ...
در حال حاضر نسخه EVO 1 به صورت عمومی توزیع شده و میتونید از این لینک دریافت کنید.

ولی باز هم بنده با وجود اینکه دارم باهاش کار میکنم و تقریبا 80 درصد منوهاش رو بلدم به دوستان توصیه نمیکنم که استفاده کنند
چون هنوز باگهایی وجود داره و متاسفانه طبق گفته خود شرکت تولید کننده هنوز به صورت طراخی حرفه ای نمیشه ازش کمک گرفت.

موفق و شاد باشید.

tara_baran

عضو جدید
استادمون گفته یه پروژه انجام بدیم ولی من تو درست کردنه 2 یا 3 پله مشکل دارم نمی تونم تازه باید زودم تحویل بدم تازه ایا تو این نرم افزار هر تک فضا جداگانه ظراحی می شه؟ ایا این نرم افزار می شه فایل کد توش اورد اخه مثلا رشتمون یه چیزه دیگست می شه کمک کنین هر کی می دونست لطفا کمک کنه ممنون :cry:

archisem

عضو جدید
سلام
وقت بخیر. من دایلوکسو برای پروژه تاسیساتم لازم دارم ، حالا برا کار کردن باهاش مشکل دارم !!
استادمون نورپردازی یه فضای ساده رو میخواد ، اما محاسبات و نوع لامپ و درصدها و اینا براش مهمه ، منم نمیدونم توی محیط dialux evo دقیقا چطور باید اینا رو پیدا کنم؟!!! اخه اموزشای فارسی که توی نت هست که خیلی بد توضیح داده!!! زبان اصلی هم باشه مشکلی نیست ، میخونم اما پیدا نکردم ... تا 8 تیر باید پروژه مو بدم ، لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید...
ممنون

joje1rozeh

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان و مهندسین گرامی
من برای پروِژه آخر ترمم احتیاج به طراحی و شبیه سازی محیط یک کارخانه با چند خط تولید که تقریبا دو سوله رو باید بصورت مجزا طراحی کنیم که یک سوله تقریبا 30*60 با ارتفاع 7 متر و یک سوله 20*60با ارتفاع 7 متر
برای شروع هر کسی میتونه هر جوری به من کمک کنه ممنون میشم :gol:
من همینجا بگوش و منتظرم

Mr_saeed

عضو جدید
osram.jpgبا سلام من یه مشکل دارم به نرم افزار dialux 4.11.03 من هم پلاگین مازینور و هم اسرام رو نصب کردم ولی هر کاری میکنم لامپ ها به نرم افزار اضافه نمیشن میخواستم بدونم دلیلش رو کسی از شما اساتید میدونن ؟؟

Mr_saeed

عضو جدید
الان با نرم افزار dialux evo 2 version 5.22.14191 یه شبیه سازی انجام دادم خیلی خوب و جالب بود عکسشو براتون میفرستم ولی هنوز پلاگین های قبلی روی dialux 4.11.03 جواب نمیده فقط مازی نور روی این یکی جواب داد .Room 1.jpg

تابا

عضو جدید
سلام.خسته نباشید واقعا به خواسته ها جواب میدید یا شما هم مثل بقیه افراد رو منتظر میذارید؟من راهنمای فارسی استفاده از نرم افزار dialux4.9رو می خوام.اگر لطف کنید برام بفرستید ممنون میشم.azammahvar@yahoo.com

iman761

عضو جدید
سلام من نرم افزار photopia رو میخوام برای منحنی نور اگر کسی داره برام بزاره
ممنون

بالا