بررسی و پرسش و پاسخ در مورد کنکور سراسری ارشد ۹۱

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
برای اینکه جای بحث های دیگه رو نگیریم و در عین حال افرادی که دوست دارن بتونن باز هم به صحبت در مورد کنکور ادامه بدن این تاپیک رو زدیم.
لطفا از مطرح کردن بحث های مشابه در تاپیک های دیگه خودداری کنید.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به این میگن تاپیک . ممنون امیرجان .

خب. امیر . خودت شروع کن. در مورد درس ها . از هر درس چند تا سوال اومد ؟؟ چند دقیقه وقت بود ؟

سوال هر درس چجوری بود از نظر سختی و آسونی ؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
به این میگن تاپیک . ممنون امیرجان .

خب. امیر . خودت شروع کن. در مورد درس ها . از هر درس چند تا سوال اومد ؟؟ چند دقیقه وقت بود ؟

سوال هر درس چجوری بود از نظر سختی و آسونی ؟
خواهش میکنم،خواستم بهت بگم این تاپیک رو بزن،دیدم چه کاریه خودم میزنم.

تعداد سوالها استاندارد بود دیگه : ۳۰ تا زبان (۱۰+۵+۵+۵+۵) بعد ۳۰ تا دروس مشترک (۶+۶+۶+۶+۶) بعد هم که ۵ تا درس اختصاصی هر کدوم ۶ تا سوال.زمان هم طبق استاندارد ۱۸۰ دقیقه.

سوالای زبان به نظرم خوب بود،مثل هر آزمونی سوالای سخت داشت و سوالای ساده هم داشت.من نزدیک ۱۰ تا یا کمتر ازشون نزدم.سوالای ساده کم بود.

دروس مشترک به طور کلی سخت بود.گسسته خیلی سخت بود برام،ساختمان داده سخت رو به متوسط و الگوریتم سخت بود.نرم افزار بد نبود ولی یکی دو سوال مشکل داشت.شبکه به نظرم خیلی نامردی بود انتظار بهتری داشتم.

پایگاه داده یه کم متفاوت بود سوالاش از چیزی که انتظار داشتم.وابستگی تابعی و sql غالب بود.

سیستم عامل هم بد بود.مثلا سوالی که در مورد زمانبندی بود رو من خیلی وقت گذاشتم روش اما باز هم موفق نشدم بزنمش.سوال اولش به نظرم بسیار جالب بود (۴ تا کد گذاشته بود که توی هرکدام ۳ نخ اجرا میشد،گزینه ها در مورد غلط و درست بودن و امکان بن بست نخها کدها بود).سوال در مورد دسترسی به صفحه داشت که دو سوم صفحه نمودار کشیده بود براش و کلی هم اطلاعات مربوط و نامربوط داده بود،آخرش هم من نفهمیدم دقیقا منظورش چی بود.
ه
وش چیز زیادی نداشت،بیشتر حفظ کردنی بود و نمیدونم چرا انقدر الگوریتم ژنتیک داده بود! من ژنتیک رو فقط توی دانشگاه یه کم استاد توضیح داد وگرنه اصلا نخونده بودم (ساده بود).

معماری هم خوب نبود.از خودش سخته اینا هم سوالای بدی انتخاب کرده بودن.سوالای حفظی در مورد وقفه برنامه نویسی شده و Memory Mapped داشت،سوالای حل کردنی هم داشت.

مدیریت رو نگفتم؟ مدیریت به نظرم بد نبود،هرچند مطالعه خوبی نداشتم و زیاد هم جواب ندادم اما به نظرم قابل قبول بود.

یه چیز مهم : حتما نظر بقیه رو هم بپرس،خودت کارنامه های پارسه منو دیدی،توی دروس مشترک حرفی برای گفتن ندارم! همچنین معماری! بقیه اش هم در سطح عالی نبودم،پس ممکنه قضاوتم زیاد مناسب نباشه.

sougmad

عضو جدید
خب منم میگم!!

با اینکه اینقـــــــــدری اعصابم از دست خودمو این طراحای سئوال خورده که نگو و نپرس
ولی خب اینجوری آروم بشم شاید..

زبان که کلا حتی نگاهشم نکردم!! این از این!! ( و اینکه ما مثه شما زبانمون خوب نیست جناب دراگو)

دروس مشترک جداً روی هم رفته سخت بود
گسسته که واقعا شبیه پارسال بود و سخت
هرچند که یکی دوتاشو میشد زد
سئوال یک و یکی مونده به آخرش
ولی من از ترسه منفی ترجیح دادم کلا نزنم!!

ساختمان واقعا راحت بود!
یعنی جداً (البته به نظر من! من کلا با ساختمانو طراحی حال میکردم!)

طراحی بر عکس همیشه به نظرم سخت بود
سعی کردن اون حالی که با آسون دادن ساختمان بهمون دادن با سئوالای اینو سختیش ازمون قشــــــــــــــنگ بگیرن!!

نرمم بد نبود به نظرم.با اینکه من فقط نرم پوران رو خونده بودم
از پارسال که به مراتب بهتر بود

شبکه که فقط دوست دارم برم اون طراحه سئوالو بگیرم.....
آآآآآآآآخ
یعنی نامرد واسه یه لحظه اش بود
تلافی راحتیه پارسالو سر ما خالی کردن!!
(نیست به قول دکتر حقیقت ما دانشجوها "دشمنان" اصلیشونیم!! از اون لحاظ!!)
فقط یه سئواله آخرش خوب بود
یه سئوال دیگه شم بود وقتی دیدم همچین ذوق کردم که نگو
بعد که شروع کردم به حل
دیدم هَی وای من
از راه تستی که هیچی
بشینیم به کد دودویی تبدیل کنیم and شونم کنیم به جواب نمیرسه
هرچند که من زدم
(بخاطر همون سندرومه پاسخنامه ی خالی!!)

پایگاه به نظرم سخت بود
ولی به نسبت پارسال راحت بود
سئوال آخره پایگاه که رو اعصابو روانم بود
برای بار دوم که حل کردمو بازم به جواب نرسیدم همچین زدم به پیشونیم با کف دستم
که مراقبه ترسید:D
(جالبه آخرای جلسه فقط من بودمو مراقب!!)

سیستم هم به نظر من سخت بود
فقط یکی زدم:(

هوش هم واقعا مسخره و راحت بود
5 تاشو زدم
خدا کنه غلط نبوده باشن

مدیریت هم من 6 تاااااشو زدم
از حرصِ درسای دیگه ام
با اینکه مدریت رو خیلی کم خوندم

در اخر اینکه امیدوارم گند نزده باشم.....:(
و اینکه همتونم موفق باشید:smile:

young scientist

عضو جدید
سلام.من خیلی وقته ایمجا نبودم همگی خوبین؟ اما ارشد من امادگیم کامل نبود پس نمیتونم نظر جامعی بدم ولی زبان رو کار کرده بودم از واژگانش اصلا خوشم نیومد سخت بود منی که ادعای ووکب داشتم کم اورده بودم همه وقتمو گرفت! در مورد سایر دروس دوستم که الان کنار منه و زیاد هم خونده بود بخصوص سیستمو خیلی مسلط بود از سیستم ناراحته.میگه داده و طراحی خوب بودن فقط.خلاصه در مرحله ی سکتست! واقعا نمیدونم چی بگم

nina_20mark

عضو جدید
لطفا اگه سوالا رو پیدا کردین بزارین در کل نسبت به پارسال سخت تر بود زبانش از نظر من لغاتش سخت بود متن ها ش خوب بو . گسسته واقعا مسخره بود سبک سوالای 90 بود ساختمان و طراحی متوسط بودن شبکه هم فکر کنم خوب زدم در کل شبکه ام بد نیست. نرم افزارش سوالاتش اسون بود . پایگاه و سیستم عامل واقعا سخت بود هوش هم که فقط برداشته متن داده اصلا مسهله نداشت باید راسل رو حفظ میکردی مفهومی نبود. اااااااااا ه واقعا که

it-man88

عضو جدید
سلام.من سال سومم و به صورت همینطوری (دوره همی) آزمون دادم و طبق چیزایی که بلد بودم میگم که:
زبان: من دامنه واژگانم بد نیست اما خیلی نامردی بود خیلی باید خوند تا بشه خوب بزنی، اما در کل 60-80 مطمئنم که زدم
گسسته: خیلی سخت بود باید از الان شروع کنم تا بخونم
ساختمان : به نظرم ساده بود و میشد زد من خودم 4 تاش رو زدم و 2تاش رو مطمئنم درسته اون 2تا رو شک دارم.
طراحی : بد نبود میشد زد
نرم افزار : باید براش زیاد تست زد و حفظ کرد
شبکه: 2تا سوالش سخت بود اما 4تای دیگه اش ساده بود میشد زد من 3تاش رو زدم و مطمئنم که درسته!
مدیریت : باید حفظ کنی به راحتی میشه 100 زد!
پایگاه : خیلی سخت بود
هوش: نمیدونم چون نخوندم و نزدم ام تستاش حفظی میزد بیشتر!
سیستم : وقت گیر بود و گول زننده! خیلی باید تلاش کنم براش ولی میشه زد
معماری : سخت بود اما اگه کسی کتاب پترسون رو کامل بخونه میتونه بزنه من پارسال این درس رو داشتم زیاد یادم نبود هیچی نزدم!

----------------------------
دوستانی که کامل خونده بودن به ما اطلاع بدهن که بدونیم چکار کنیم و راهنمایی کنید که کدوم کتابا و آزمون کدوم موسسه خوبه تا بتونیم بهترین مسیر رو انتخاب کنیم.
ممنونم

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ما که نفهمیدیم کدوم درس سخت بود ، کدوم آسون ! :D

کل 90 سوال رو پاسخ دادم ! :D

اما فکر می کنم سوالات زبان یکی دو تا اشتباه تایپی داشت ! :surprised:

saeed_it2010

عضو جدید
سلام بچه هاخسته نباشیدماهم امروز کنکور داشتیم.راستش سوالات زبان یکم سطح بالا بود و مطمعنا خیلی ها از کنارش رد شدن.ولی سوالات درک مطلبش بد نبود.کمی حوصله میخاست.سیستم سخت بود.هوش خیلی اسون بود.کسی که به طور نرمال راسل رو میخوند راحت میتونست تستاشو بزنه.مدیریت اسون بود.نرم هم راحت بود.بقیه دروس هم سوال راحت و سخت داشتن .در کل تجربه خوبی بود.من که امسال ازمایشی امتحان داده بودم ولی واقعا کسی که با برنامه درس خونده باشه خیلی راحت قبول میشه.از اسم کنکور نترسید.باور کنید امروز تعداد سوالات اسون کم نبود.فقط تجربه ای که من کسب کردم اینه که کنکور یعنی به یاد سپردن دراز مدت مطالب.چون دروس خونده شده زود فراموش میشن.پس از اولش طوری بخونین که مطالب از یادتون نره.روزهای قبل کنکور تمرکزتون به هم میخوره پس کسی موفقه که از قبل درسارو مسلطه و به خودش اعتماد داشته باشه.ارزوی موفقیت واسه همتون

nina_20mark

عضو جدید
آخرین ویرایش:

Darya-eng

عضو جدید
مشورت برای ادامه تحصیل

مشورت برای ادامه تحصیل

[FONT=&quot]سلام[/FONT]​
[FONT=&quot]من ترم 7 ([/FONT][FONT=&quot]IT[/FONT][FONT=&quot])هستم[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot]دیروز وامروز برای ارشد(رشته خودم ونرم افزار)شرکت کردم[/FONT]​
[FONT=&quot]سئوالای نرم افزارو که دیدم شوکه شدم(البته چندتا ازدرسارو مانداشتیم)ولی فوق العاده برام سخت بود جوری بود که فکرمی کنم اگر بعداز ترم بعدی بخونم وبازشرکت کنم هم بااین وضعیت وتعداد محدود شانسی برای قبولی ندارم[/FONT]:cry:
[FONT=&quot]خیلی ناامیدشدم[/FONT]:cry:
[FONT=&quot]من بیرون کلاس میرم واین 4سال بیکارنموندم وبرنامه نویسی به زبان[/FONT][FONT=&quot]C#,VB,JAVA[/FONT][FONT=&quot] واس کیو ال رو یادگرفتم و....[/FONT]
[FONT=&quot]درحال حاضرمیخوام بدونم ضرورت فوق گرفتن چقدره؟[/FONT]​
[FONT=&quot]ماکه تواین 4سال چرتوپرت خوندیدم حتماارشدهم همینطوری تئوریه[/FONT]​
[FONT=&quot]به نظرشما همین کلاسای اموزشی روادامه بدم یاخودمو بکشم تاارشدقبول شم؟[/FONT]:cry:[FONT=&quot][/FONT]

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
از همه ممنون .. فکر کنم بیشتر بچه ها توضیحات کاملی دادن .. من هم نظر خودم رو میگم

اول اینکه یکمی از خودم گلایه دارم ..
یکی بخاطر اینکه سبک سوالاتی که اومد رو تا 80 درصد تخمین زده بودم (البته بجز درس سیستم عامل ..فکر میکرد سیستم عامل رو ساده میدن و اگر هم سخت میدن لااقل خوب بدن .. ولی سوالاتی دادن که سلیقه ایی بود تا اصولی) ولی با اینکه میدونستم چنین سبک سوالاتی میاد ولی رمز موفقیتش که باید پیوسته و آهسته و اصولی خوند , رو رعایت نکردم

در کل کنکوری شبیه پارسال بود .. مشترکها رو فکر کنم اونایی که رتبه زیر 200 میارن بالای 50 % میزنن و دروس تخصصی هم بالا و پایین داره (هر چند کنکور همیشه استثنا هم داره)

=======================
اما درسها :

• زبان : توی آزمون های آزمایشی به این نتیجه رسیده بودم که اصلا سراغ زبان نرم که بنظرم اشتباه بود و وقتی برای زبان نزاشتم که نظرات دوستان رو مطلع شدم لغاتش سخت ولی درک مطلب رو میشد یه چندتایی زد که من هیچی نزدم

• گسسته : این هم درسی بود که کلا گذاشته بودم کنار و فقط امید به گرافها داشتم که سوالی که بشه به این سبک جواب داد رو ندادن .. هر چند با خودم قرار گذاشته بودم هفته آخر فقط تستهای سوالهای چند سال گذشته رو میزدم که ای کاش میزدم .. چون یکی از دوستام میگفت دوتا از سوالها رو ترکیبی از سوالهای سالهای قبل بود .. خودم نمیدونم کدومها .. ولی باید حداقل سه سال آخر گسسته رو میزدم

• ساختمان داده : اصول داده درسی هست که بهش میگن درس محدود .. یعنی یه بازه مشخصی داره و کسانی که خوب بخونن میتونن ازش نمره بیارن .. فکر کنم ساده ترین بخش کنکور آی تی امسال ساختمان داده اش بود ..

• طراحی الگوریتم : درسی که در مقطع کارشناسی الفباش رو میخونیم .. یعنی یکی از سنگین ترین درسها هست اگر بخواهند ازش سوال بدن و اگر دوستان تا مقطع دکترا (انشاالله) درسشون رو ادامه بدن و یا برای آزمون های استخدامی اقدام کنن حتما به درس شیرین طراحی هم برخورد میکنن ... در مورد سوالهای کنکورش بیشتر بچه ها میگفتن سخت بود .. چون این درس در یک بازه بزرگی هست بخاطر این , ممکنه بعضی از بچه ها رو بعضی از بخش ها تمرکز کرده باشن (یا خوب بلد باشن) که سوال از اون بخش کم بیاد (آمار دقیقی نیست که از کدوم بخشها سوال میاد و اگر هم میاد در چه سطحی هست سوال) .. بنظرم این درس رو در کل در سطح متوسطی داده بودن

• نرم افزار : این درس رو باید درک کرد و اگر کسی این درس رو پاس نکرده شدیدا توصیه میکنم که اگر این درس رو برداشتین یه پروژه ایی با اصولش انجام بدین (حتی اگر استاد ازتون نخواست) .. بنظرم اینطور به قشنگی و شیرینی این درس پی میبرین
    .. امسال سوالاتش از پارسال قشنگتر بود .. من که با یه سوالش خیلی حال کردم .. یعنی توی جلسه کنکور کلا دنبال این بودم که سوالها رو بخونم و لدت ببرم .. باور کنید برام قبول شدن کنکور اصلا مهم نیست و این کنکور رو برای لذت بردن از درس رفتم دادم

• شبکه : میگن سخت داده بودن .. راستش من دوتا درس گسسته و شبکه رو کلا بی خیال شده بودم هرچند شبکه رو یه مرور میکردم .. ولی یه جورایی برام روشن بود که سخت سوال میدن .. فکر کنم آقایان خرسندی و صادقی که به احتمال زیاد طراح بخش اصلی این درس (به همراه آقایان ملکیان و یغمایی که عاشق لایه شبکه هستن) بودن و یه دوستی با دکتر حقیقت داشتن و به احتمال زیاد کتاب ایشون رو نگاه انداختن و سبک سوالات رو بالا بردن (البته این نظر شخصی من هست و ممکنه اشتباه باشه)... در کل من یه دونه از اون سوتی های باحالم رو توی این درس دادم ..

dzzv_13

مدیر تالار
  • مدیریت : درسی هست که میشه گفت 3000 هزاز صفحه هم براش بخونی باز یه جای کار به مشکل برمیخوری .. چون امسال و سال گذشته روی هم 12 تا سوال داده بودن که فقط از 12 خط بود .. این یعنی اینکه سوال ترکیبی ندادن و کسی خوب این درس رو زده که مدیریت رو فهمیده نه اینکه کسی 3000 صفحه مدیریت خونده باشه

• پایگاه داده : نسبت به پارسال یکمی ساده ولی باز جا برای اشتباه کردن زیاد .. متاسفانه یا خوشبختانه (بستگی داره اونایی که زدم درسته یا نه) من 5 تا از 6 تا والش رو زدم .. همه رو با استدلال خودم حل کردم .. حالا استلال من چقدر به استلال طراح سوالا نزدیکه خدا میدونه .. sql یه سوال بیشتر نداده بودن .. و بیشتر روی نرمال سازی و وابستگی ها سوالها مطرح شده بود .. در کل کسی که درس رو فهمیده بود میتونست جواب بده (نه اونهایی که حفظ کرده بودن ) چون سوالاش یه جورایی ترکیبی از مفاهیم مختلف بود

• هوش مصنوعی : یه کتاب راسل داشتم که همینجوری صفحاتش رو برگ میزدم .. یعنی قبل کنکور نظرم این بود که سوالها رو یه جوری میدن که یا همه بزنن یا کمتر کسی بزنه (دانشجوهای متوسط رو بی خیالش).. که اینطور هم شد البته ترکیب دوتاش .. یعنی سوالهای تعریفی که بنظر خیلی ساده میان و هرکدوم کلی تله داشت .. من این درس رو خوب نخونده بودم .. ولی سوالاتش خیلی بد بود ..

• سیستم عامل : بس نا جوان مردانه بی خود بود .. لااقل کاش سخت بود و من به خودم میگفتم هنوز خیلی باید برم .. نمیدونم طراح چرا اینطور سوال داده بود .. کلی سوالهای قشنگ میشه داد .. پارسال درسته سخت بود ولی انصافا سوالاتش قشنگ بود و کسی که واقعا درس رو میدونست میتونست جواب بده .. سیستم عامل درسی هست که مثل طراحی الگوریتم که در بازه بزرگی قرار داره و اگر در حیطه ایی که موفق هستی و سوال نیاد میشی مثل یه دانشجویی که اصلا نخونده .. این درس یکی از درساهای وقت گیر هست و اگر کسی امید به خدا واسه سالهای آینده تلاش میکنه سعی کنه بخشی رو ازش جا نزاره .. چون ممکن مثل پارسال ترکیبی سوال بدن که همه کتاب رو پوشش میده (و اگر کسی تنها یه بخش رو بلد نباشه نمیتونست به بعضی از سوالهاش پاسخ بده ) یا ممکنه مثل امسال سوالی بدن که توی بخشی که تمرکز گرفته نباشه

• معماری : خوب چون نخونده بودم انتظار زدنش هم نداشتم .. و اینکه توی چه حیطه ایی بود دقیق نمیدونم .. فقط اینو میدونم نسبت به پارسال ساده تر بود

به بچه هایی که میخوان کنکور بدن توصیه میکنم برای خودشون درس بخونن .. حتما که نباید ارشد قبول شد .. با این فکر جلو برین که مهندس آی تی هستین و این خوندن باعث بشه یه مهندس با سواد بشین و از خوندن درسها لذت ببرین .. خیلی وقتا وقتی درس میخوندم (هر چند کم میخوندم) ولی از این کم هم لذت میبردم و سعی میکردم سبک تفکر کردن و راه های موفقیت رو پیدا کنم .. باور کنین چندتا ایده خوب توی همین مدت به ذهنم خورده .. که باید یکمی تحقیق کنم ببینم اگر شدنی هستن پیش ببرمشون ..

این اصل رو هم فراموش نکنین که سختی ها وجود دارن و فقط مردان و زنانی که روحیه ی جنگندگی (همون با عشق درس خوندن) دارن , افراد پیروز هستن

شب قبل کنکور یه پیام قشنگی برام اومد و اون این بود :
"از بزرگی پرسیدن چطور به آرامش رسیدی ؟!! .. گفت : به این یقین رسیدم که کسی روزی من رو نمی خورد "

واسه همه دوستان کنکوری آرزوی موفقیت میکنم :gol:

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
سلام

من ترم 7 (IT)هستم.دیروز وامروز برای ارشد(رشته خودم ونرم افزار)شرکت کردم

سئوالای نرم افزارو که دیدم شوکه شدم(البته چندتا ازدرسارو مانداشتیم)ولی فوق العاده برام سخت بود جوری بود که فکرمی کنم اگر بعداز ترم بعدی بخونم وبازشرکت کنم هم بااین وضعیت وتعداد محدود شانسی برای قبولی ندارم:cry:

خیلی ناامیدشدم:cry:

من بیرون کلاس میرم واین 4سال بیکارنموندم وبرنامه نویسی به زبانC#,VB,JAVA واس کیو ال رو یادگرفتم و....

درحال حاضرمیخوام بدونم ضرورت فوق گرفتن چقدره؟

ماکه تواین 4سال چرتوپرت خوندیدم حتماارشدهم همینطوری تئوریه

به نظرشما همین کلاسای اموزشی روادامه بدم یاخودمو بکشم تاارشدقبول شم؟:cry:

سلام

مشکل نداره دوست عزیز .. کلا توی دانشگاه ها اون چیزی که باید تدریس نمیشه (البته دانشگاه های خوب هم داریم)
اینکه براتون سخت بود مشکلی نیست .. یکمی تمرکز کنید و بخونید میبینید که میشه قبول شد

در مورد اینکه بیرون کلاس رفتین خیلی عالی هست و اینکه بایدی باشد که حتما ارشد قبول بشین هم وجود ندارد ... الان هستن فوق دیپلم هایی که مهندس ها زیر دستشون کار میکنند

در کل مدرک شرط لازم هست ولی کافی نیست (شما که مدرک مهندسی میگیرین فکر کنم از لحاظ مدرکی کافی باشه (یعنی اگر دوست دارید میتونید ادامه بدین اگر هم نه بایدی وجود نداره) و سعی کنید تخصصتون رو بیشتر کنید .. :smile:)

موفق باشین

dasthayekhaly

عضو جدید
سلام. همگی خسته نباشید!:)
منم در مورد سطح سوالات نظرم مثل شماست.

زبان: خیلی از لغتهاش برام جدید بود. طوری که چند تا سوال رو اصلا متوجه نشدم! ولی سوالات درک مطلبش خوب بود و میشد متن رو فهمید.
گسسته: به نظرم مسخره و البته سخت بود! سوالات عموماً از یه سری بخشهای خاص بود و اصلاً مباحث مختلف رو پوشش نمیداد.
ساختمان داده : تقریباً ساده بود. حداقل 4تا از 6 تاش رو میشد جواب داد.
طراحی الگوریتم: معمولی بود. ضمن اینکه بیشتر سوالات این دو درس از دو فصل گراف و درخت بودند.
شبکه: خیلی سخت بود! و بازم کل مباحث رو پوشش نمیداد. راستی چرا شبکه اینطوریه؟
نرم افزار: به نظرم ساده بود. البته من دوسه هفته پیش امتحان نرم2 داشتم و برای اون خوب خونده بودم. یه سوال جالب هم بود که بیشتر مربوط به اقتصاد مهندسی بود تا نرم افزار! احتمالاً اونو اشتباه زدم!(به خاطر اعتماد به نفس کاذبی که توی اقتصاد مهندسی داشتم:d)
مدیریت: نمیدونم! نخونده بودم ولی به نظر خیلی سخت نمیومد.
پایگاه و هوش: متوسط بود. من روی این دوتا درس بیشتر از بقیه حساب باز کرده بودم.ولی در مورد هردو بیشتر سوالات رو با شک جواب دادم! نمیدونم درسته یا نه!
سیستم عامل: از اولم میدونستم خوندن سیستم عامل وقت تلف کردنه واسه من! حدود یه ربع واسه اون سوال RR وبهره وری ها وقت گذاشتم ولی جواب رو توی گزینه ها پیدا نکردم!:(چند تا سوال هم از حافظه بود که اصلا نخونده بودم وبهش فکر نکردم نمیدونم سخت بود یا آسون!

موافقین بعد از اینکه کلیدها رو اعلام کردن در مورد سوالات با هم بحث کنیم؟:cool:

baran120

عضو جدید
کنکور91

کنکور91

سلام به همگی.اول یه سوال چجوری مشترک امسال و پارسالو با هم مقایسه میکنید؟ سال گذشته دروس مشترک بیشترین تعداد سوال تکراری از 83 تا89 را داشت.10 سوال تکراری که حدودا 6سوال حتی متغیر مسئله هم عوض نشده بود!!!!امسال فقط 1سوال ساختمان داده تکراری بود وگویاطراحا چپول بودن که تو بیشتر درسا فقط رو یه مبحث فوکوس کرده بودن.(از6تا سوال حداقل 4تا از یه مبحث بود) سوالات سیستم که قطعا دو سوال غلط یا ابهام داشت و باید منتظر تحلیل زیبای دکتر حقیقت باشیم:confused: اگر راسل رو خوب خونده باشید درمورد ژنتیک 1 الی 2صفحه توضیح داده شده و این مبحث بیشتر در کنکور آزاد میاد اما امسال 3سوال از همون 1صفحه و با سبک کنکور آزاد طراحی شده.شبکه!!!!!!!!درسی که واقعا طراح عقده ای دنبال اجرای نوآوری های مسخره اش بوده و در کل کنکور امسال برخلاف همه سالهای قبل تو همه دروس نوآوری البته اگه اسمشو بشه گذاشت نوآوری داشت.هرسال فقط 1درس فاجعه بود ولی امسال سیستم ،پایگاه،شبکه و هوش فاجعه بودن.البته شاید من انقدر شاکی هستم و بقیه راضین ولی حس میکنم وقتی که از مرداد گذاشتم کاملا تلف شده چون تفاوتی بین کسی که 600 صفحه راسل خونده یا 1000صفحه مدیریت خونده با کسی که هیچی نخونده نبود:cry:.امیدوارم همگی موفق باشید

dasthayekhaly

عضو جدید
سلام به همگی.اول یه سوال چجوری مشترک امسال و پارسالو با هم مقایسه میکنید؟ سال گذشته دروس مشترک بیشترین تعداد سوال تکراری از 83 تا89 را داشت.10 سوال تکراری که حدودا 6سوال حتی متغیر مسئله هم عوض نشده بود!!!!امسال فقط 1سوال ساختمان داده تکراری بود وگویاطراحا چپول بودن که تو بیشتر درسا فقط رو یه مبحث فوکوس کرده بودن.(از6تا سوال حداقل 4تا از یه مبحث بود) سوالات سیستم که قطعا دو سوال غلط یا ابهام داشت و باید منتظر تحلیل زیبای دکتر حقیقت باشیم:confused: اگر راسل رو خوب خونده باشید درمورد ژنتیک 1 الی 2صفحه توضیح داده شده و این مبحث بیشتر در کنکور آزاد میاد اما امسال 3سوال از همون 1صفحه و با سبک کنکور آزاد طراحی شده.شبکه!!!!!!!!درسی که واقعا طراح عقده ای دنبال اجرای نوآوری های مسخره اش بوده و در کل کنکور امسال برخلاف همه سالهای قبل تو همه دروس نوآوری البته اگه اسمشو بشه گذاشت نوآوری داشت.هرسال فقط 1درس فاجعه بود ولی امسال سیستم ،پایگاه،شبکه و هوش فاجعه بودن.البته شاید من انقدر شاکی هستم و بقیه راضین ولی حس میکنم وقتی که از مرداد گذاشتم کاملا تلف شده چون تفاوتی بین کسی که 600 صفحه راسل خونده یا 1000صفحه مدیریت خونده با کسی که هیچی نخونده نبود:cry:.امیدوارم همگی موفق باشید

دقیقا منم همینطور فکر میکنم. وقتی توزیع سوالات مناسب نباشه و سوالات در حد غیر معمولی سخت باشن، حق خیلیها ممکنه ضایع شه. من در مورد خودم هیچ ادعایی ندارم چون در کل شاید 100 ساعت هم واسه کنکور نخوندم. ولی اونطوری که از دوستام شنیدم، اونایی که بهتر از من هم خونده بودن، خیلی بیشتر و بهتر از من جواب ندادن! احتمالاً نتایج عجیبی میبینیم:confused:

dzzv_13

مدیر تالار

دل همگی از طرح سوالاتی که میکنن خونه .. چه میشه کردش !!
یه طراح کلی پول میگیره بعد چندین ماه وقت داره که همش 6تا سوال طرح کنه .. ولی سوالهایی طرح میکنن که بعضا اصلا ملاک مقایسه نیستند .. (بماند که بعضی از طراح ها کتاب اصلی که ارائه شده واسه کنکور هم نخوندن)

بنظرم تا چند روز صبر کنیم کلید سوالها بیاد بهتر باشه (فکر کنم 9 ام یا 10 ام اسفند اعلام بشه !)

young scientist

عضو جدید
قبل از اومدن کلیدها اگه میشه چندتا از سوالا رو به کمک هم بررسی کنیم
سوال اول سیستم عامل که یه مطلب توضیحی بود رو میدونین؟در مورد نخ ها بود؟کی مطمینه؟
یکی از سوال های پایگاه هم من طبق استدلال خودم زدم و 70 درصد مطمینم اون سوالی که ناهمگونیه یه رابطرو توضیح داده بود توی حدود رابطه باید اون حدودی رو انتخاب میکردیم که توی یه بیمارستان کمترین پزشک در ازای بسشترین مریض بود!
در مورد سیتم اون سوالی که گفته بود کدام یک از الگوریتم های جستجو نمیباشد چی میشد؟از بین ژنتیک-A*_برش الفا بتا _والگوریتم min-max چون برش الفابتا برگرفنه از min_maxهست پس این دوتا نمیشن حالا بین A* وژنتیک؟
و اگه یادتون سوال اخر هوشو کی مطمینه کدوم گزینه میشد؟

dzzv_13

مدیر تالار
سوال اول سیستم عامل که یه مطلب توضیحی بود رو میدونین؟در مورد نخ ها بود؟کی مطمینه؟
یکی از سوال های پایگاه هم من طبق استدلال خودم زدم و 70 درصد مطمینم اون سوالی که ناهمگونیه یه رابطرو توضیح داده بود توی حدود رابطه باید اون حدودی رو انتخاب میکردیم که توی یه بیمارستان کمترین پزشک در ازای بسشترین مریض بود!
در مورد سیتم اون سوالی که گفته بود کدام یک از الگوریتم های جستجو نمیباشد چی میشد؟از بین ژنتیک-A*_برش الفا بتا _والگوریتم min-max چون برش الفابتا برگرفنه از min_maxهست پس این دوتا نمیشن حالا بین A* وژنتیک؟

دوست عزیز اینطوری نمیشه پیگیری کرد
اون سوال اول و آخری که شما میگین واسه شما اونطوری بوده .. کد دفترچه ها فرق میکنه !!

پس بهتر یه چند روزی صبر کنید تا هم سوالها بیاد و هم کلید تستی .. بعد اینجا بحث میکنیم

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام میشه گفت خاک برسرشون که هر چی بیسواده شده طراح سوال خدا مرگشون بده واقعا میخوان بگن خیلی حالیمونه کاش پارسال شرایطشا داشتم جزء دورقمیا بودم اما امسالللللللللللل ............. خجالت آوره اینطور سوال طرح کردن قحطی استاد بوده اینا اونان که دکترا افتخاری دارنااااااااااا وگنه یکی مث دکتر حقیقت اینجور سوال طرح نمیکنه

dasthayekhaly

عضو جدید
دوست عزیز اینطوری نمیشه پیگیری کرد
اون سوال اول و آخری که شما میگین واسه شما اونطوری بوده .. کد دفترچه ها فرق میکنه !!

پس بهتر یه چند روزی صبر کنید تا هم سوالها بیاد و هم کلید تستی .. بعد اینجا بحث میکنیم

من میترسم تا کلیدها بیاد همه سوالات یادم بره!:confused:
حالا با اجازه شما یه کم سوالات رو با هم دوره کنیم تا وقتی که جوابها میاد بیکار نباشیم:D

در مورد سیستم عامل من هیچ نظری ندارم! یه سوال رو فقط فکر میکردم میتونم حل کنم و واسش بیشتر از یه ربع وقت گذاشتم، آخرشم جوابم توی گزینه ها نبود! بود؟ (RR و بهره وری IOوCPU)
در مورد این سوال پایگاه به نظرم اونی میشه که تعداد مریضها 100 و تعداد پزشکها 5 بود درسته. چون اگه تعداد پزشکها نهایتاً 5 تا باشه، و هر پزشک نهایتاً 10 تا مریض داشته باشه، تعداد مریضها حداکثر 50 تا میتونه باشه. پس احتمالاً 100 اینجا جواب نمیده.
سوال هوش که پرسیدین میشه استدلالتونو در مورد حذف min-max و هرس آلفا بتا بیشتر توضیح بدی؟
واسه این سوال من خودم ژنتیک رو زدم ولی احتمالاً غلطه چون بعداز امتحان عین این جمله رو یادم اومد که توی کتاب پوران خونده بودم:الگوریتم ژنتیک نوعی از جستجوی stochastic beam search و stochastic hill climbing است. پس حتما نوعی جستجو هست. البته من هرچی فکر میکنم متوجه نمیشم کجاش جستجو هست. توی مراحل الگوریتم ژنتیک ظاهراً هیچ جستجویی وجود نداره. (یکی توضیح بده پلیز)
در مورد جستجو بودن *A که شکی نیست!(هست؟:razz:) جستجوی min-max هم که مشخصه، یه جستجوی اول عمقه برای پیدا کردن بزرگترین یا کوچکترین. فقط میمونه هرس آلفا بتا که یک الگوریتمه برای بهتر کردن کارایی min-max و ظاهراً جستجویی نداره! ولی همین سوال به ظاهر ساده هم یه کم ابهام برانگیز و غلط اندازه!
سوال آخر هوش چی بود؟:surprised:

illidan

عضو جدید
من از بعد ماه رمضون خوندم درس خوندن رو شروع کردم اما متاسفانه خوب نشد کنکورم، من به استرسم باختم :cry:
به طور کلی میشه گفت شبکه و سیستم و طراحی و مدیریت سخت تر از پارسال بود و پایگاه و نرم آسونتر

زبان نسبت به پارسال خیلی بهتر بود، زبان عمومی ساده تری داشت البته گرامرش از سال قبل سخت تر بود.

داده که گلابی بود دقیقا، مشابه سال های قبل بود، من فقط سوال آخر رو نزدم اونم دوران رو دادم، اونم دورانش دادم، دیدم میشه گزینه ی دو، ولی شک کردم، گفتم بذار دوباره برمیگردم(فرصتی که البته هیچوقت پیش نیومد :|)

گسسته من کلا نخونده بودم و امیدوار بودم سخت بدن، ولی دو تا سوال آخر رو میشد زد، حتی من 50-50 شک داشتم ولی نزدم

طراحی خوب بود، 4 تا تست رو میشد راحت زد ازش، یکی از تستاش یکم وقت گیر بود فقط

نرم، طراح امسال دیوونه بود ؟؟ سوالاش بعضا خنده دار بود، البته یه سوال هم از اقتصاد مهندسی فکر کنم داده بودن :دی اون سوده و صد البته من اونم نزدم :دی

شبکه، هر چی فحش دادم نوش جون طراح، من اینقدر مسلط بودم به شبکه که حد نداشت، البته یه سوتی فوق تابلو سر اون بسته ها دادم ولی واقعا سطح سوالات نسبت به پارسال بالا بود

مدیریت متوسط بود، سه تا سوال رو مطمئنم یکی رو شک دارم، نمیدونم از کجا سوال میدن، دیگه از کتاب پارسه کامل تر هم داریم آخه ؟

پایگاه نسبت سال قبل ساده تر بود، همون طور که دوستمون گفت تعداد پزشک ها نمیخورد به بیماران و خوب باید بگم اینم به خاطر کمبود وقت نزدم :دی

هوش ساده بود نسبتا، تو گروه من که یه سوال غلط بود چون دو تا گزینه ی درست داشت، همون سوالی که گفته بود کدام غلطه و یکیش سرعت رو به جلو رو بیشتر از رو به عقب ذکر کرده بود و دومی هم گفته بود هورن دقیقا یک لیترال منفی داره. در ضمن مگه شما سوالات سال های قبل رو نخوندین ؟
نسبت به سوال سال قبل از الگوریتم ژنتیک، اینا که خیلی ساده بود.هرس آلفا و بتا هم جستجو نیست اصلا

سیستم، من در این مورد واقعا شاکی ام، من سیستم پارسه صد میزدم، البته درسته پارسه نسبتا تستاش ساده تر بود ولی حدس میزدم سه تا از تستای سیستم عامل مشابه پارسه باشه، آقایون کدوم یک از تستای سیستم رو میتونستن تو کمتر از 5 دقیقه حل کنند ؟
اون زمانبندیه با حساب استرس کنکور 8 دقیقه طول کشید که حسابش کنم، سوال دوم که یه صفحه بود خوش و من اصلا ترسیدم طرفش برم
سوال سوم که عمل سواپ رو باید توضیح میداد چون هم میشد درست حسابش کرد هم میشد قحطی داد بهش
همیشه لااقل دوتا سوال رو طوری میدن که بشه حل کرد، اگه نمیخواین حل کنیم کلا سوال ندین .
من بنظر خودم کنکورمو خراب کردم، رو 5 تا سوال خیلی خیلی ساده مشکل دارم که خوب میدونم همه درست میزنند و آی تی رشته ایه که نباید توش اشتباه کنی، اینقدر دور سوالایی که رو دو گزینه شک داشتم دایره کشیدم :| بگذریم .

کنکور کامپیوتر هم رفتم من
زبانش ساده تر از آی تی بود
ولی نکته ای که میسوزونه آدمو سیستم عاملشه، سوال نود آی تی رو داده بودن و کلا نسبت به اینکه سیستم کامپیوتر باید خیلی خفن باشه، متوسط بود. هوش رو هم خیلی خوب زدم، فقط یه سوالشو نزدم، طراحیش هم بد نبود انتظار سخت تر از این رو داشتم.
تو تخصصی ها همینطوری میچرخیدم و تست میزدم :دی چند تا تست انتقال داده هم زدم، زیاد سخت نبود فقط حیف که معماری تعطیلم :دی

دو روز قبل کنکور کاملا آماده ی رتبه ای زیر 30 بودم، الان به قبولی تو خواجه نصیر راضی ام :d اگه شانس بیارم البته :d

dzzv_13

مدیر تالار
من میترسم تا کلیدها بیاد همه سوالات یادم بره!:confused:
حالا با اجازه شما یه کم سوالات رو با هم دوره کنیم تا وقتی که جوابها میاد بیکار نباشیم:d

در مورد سیستم عامل من هیچ نظری ندارم! یه سوال رو فقط فکر میکردم میتونم حل کنم و واسش بیشتر از یه ربع وقت گذاشتم، آخرشم جوابم توی گزینه ها نبود! بود؟ (RR و بهره وری IOوCPU)
در مورد این سوال پایگاه به نظرم اونی میشه که تعداد مریضها 100 و تعداد پزشکها 5 بود درسته. چون اگه تعداد پزشکها نهایتاً 5 تا باشه، و هر پزشک نهایتاً 10 تا مریض داشته باشه، تعداد مریضها حداکثر 50 تا میتونه باشه. پس احتمالاً 100 اینجا جواب نمیده.
سوال هوش که پرسیدین میشه استدلالتونو در مورد حذف min-max و هرس آلفا بتا بیشتر توضیح بدی؟
واسه این سوال من خودم ژنتیک رو زدم ولی احتمالاً غلطه چون بعداز امتحان عین این جمله رو یادم اومد که توی کتاب پوران خونده بودم:الگوریتم ژنتیک نوعی از جستجوی stochastic beam search و stochastic hill climbing است. پس حتما نوعی جستجو هست. البته من هرچی فکر میکنم متوجه نمیشم کجاش جستجو هست. توی مراحل الگوریتم ژنتیک ظاهراً هیچ جستجویی وجود نداره. (یکی توضیح بده پلیز)
در مورد جستجو بودن *A که شکی نیست!(هست؟:razz:) جستجوی min-max هم که مشخصه، یه جستجوی اول عمقه برای پیدا کردن بزرگترین یا کوچکترین. فقط میمونه هرس آلفا بتا که یک الگوریتمه برای بهتر کردن کارایی min-max و ظاهراً جستجویی نداره! ولی همین سوال به ظاهر ساده هم یه کم ابهام برانگیز و غلط اندازه!
سوال آخر هوش چی بود؟:surprised:

در مورد سوال نخی که در سیستم عامل داده بودن من زدم گزینه اش رو .. ولی فقط اگر گزینه ها رو بیاری جلوم میگم کدوم رو زدم (البته اینو استدلالی زدم .. شاید هم غلط زده باشم)

در مورد هوش من گزینه (هرس آلفا - بتا ) رو زدم .. اول میخواستم ژنتیک رو بزنم .. بعد فکر کردم و با خودم گفتم هرس آلفا بتا که فقط هرس میکنه .. چیزی رو جستجو نمیکنه (کلا استلالی زدم سوالات رو و خدا رحم کنه:D)

پایگاه هم فقط اون سوال تعداد مریض ها رو نزدم (خدا رحم کنه .. چی زدم من :confused:)

من از بعد ماه رمضون خوندم درس خوندن رو شروع کردم اما متاسفانه خوب نشد کنکورم، من به استرسم باختم :cry:

دو روز قبل کنکور کاملا آماده ی رتبه ای زیر 30 بودم، الان به قبولی تو خواجه نصیر راضی ام :d اگه شانس بیارم البته :d

دوست عزیز شما که بنظر خوب زدین .. حداقل اینجور که گفتین از من بهتر زدین
انشاالله اونی که صلاحتونه بشه

براتون آرزوی موفقیت میکنم

dzzv_13

مدیر تالار
سلام دوستان دفترچه سوالات رو پیدا کردم .:);)

دانلود

منبع

ممنون دوست عزیز

واییییی یه سوال معماری زده بودم .. اومد بیرون کل بچه ها میگفتن زده "کدام گزینه صحیح نیست" .. ولی من میگفتم نوشته "کدام صحیح هست"

سوال 86 (این سوالاتی که دوستمون گذاشته رو میگم)

یه نگاه بکنید ببینید بنظرتون گزینه 3 صحیح میشه ؟!!

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز

واییییی یه سوال معماری زده بودم .. اومد بیرون کل بچه ها میگفتن زده "کدام گزینه صحیح نیست" .. ولی من میگفتم نوشته "کدام صحیح هست"

سوال 86 (این سوالاتی که دوستمون گذاشته رو میگم)

یه نگاه بکنید ببینید بنظرتون گزینه 3 صحیح میشه ؟!!
سلام صورت سوالم نوشته صحیح است منم این سوالا جایی خوندم و 3 را زدم که درستتتر بود البته اگه کلیداشون درست باشه

dzzv_13

مدیر تالار
سلام صورت سوالم نوشته صحیح است منم این سوالا جایی خوندم و 3 را زدم که درستتتر بود البته اگه کلیداشون درست باشه

مشکل من با این سوال این بود که فقط میدونستم گزینه 3 صحیح هست و نظری برای بقیه گزینه ها نداشتم

وقتی وقفه I/O اجرا میشه پردازنده فقط در حالت اول و آخر دخالت میکند .. و کل انتقال توسط DMA انجام میشه .. و چون توی گزینه 3 فقط گفته "پردازنده در زمان تبادل داده دخالت نمیکنه " .. پس باید درست باشد ..

دیگه مونده طراح چقدر معرفت داشته باشه

کسی سوالی از این دفترچه C داره بگه بحث کنیم (چون میشه فهمید دقیقا کدوم سوال رو میگین)

baran120

عضو جدید
کنکور91 و طراحان خوب از امیرکبیر!!!!!!!!!!!!

کنکور91 و طراحان خوب از امیرکبیر!!!!!!!!!!!!

سلام به همگی.دیروز از یه نفر شنیدم که اکثر سوالای امسال از اساتید امیرکبیر بوده و طبق صحبتی که با بچه های امیرکبیر داشته خیلی از این کنکور راضی بودن،طراح سیستم هم پدرام بوده، شبکه و هوش هم کاملا مطابق با جزوه درسی.نمیدونم این موضوع چقدر درسته ولی خیلی ناراحت شدم وقتی دیدم دانشجوهای ترم آخر یه دانشگاه با مطالعه جزوه های 30یا 40صفحه ای !!!!از کنکور انقدر راضی هستن،فقط بخاطر تبعیض،آخه این چه سیستم آموزشیه که طراح خیلی خیلی محترمش!سوالای جزوشو برای کنکور میده؟!!!!!!