بررسی آزمون نظارت 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

1-3
2-4
3-2
5-1
8-2
9-1
10-1
11-3
13-3
15-1
16-4
18-2
19-4
20-3
21-3
22-2
25-2
26-4
27-4
28-3
29-2
30-3
37-2
38-3
39-1
40-2
41-1
42-3
43-یا 3 زدم یا 2...حالا اینو میگیم غلط زده شده
44-3
45-2
49-1
51-2
52-4
53-1
عزیزم اینها درسته؟؟؟یه سئوالم ج دادم معلوم نی کدوم هست...کلا 36 تا ج دادم:confused:

tavrezh

عضو جدید
؟؟؟ دقیقا این استدلالی است که باید برای صحیح بودن گزینه ی 1 انجام بشه. به هر حال موفق باشی
khanum mohandes estedlale tarrahe soal hamun estedlali hast ke soale 11 ro bar asase un tarh karde. unja ham age be jadvale marbute morajee konid hadaghal arze pelle 140 bayad bashe. vali az unjayi ke ruye soal neveshte bud kodum MITAVANAD bashad javabe sahih 150 bud.... hala age ba hamin estedlal bargardim be soale pelastik haye sellooli age nazare tarrahe soal har2 gozine bud unvaght bayad to gozineye 1 minevesht : (YEKI az paye haye an vinil kolorayd mibashad) va ya (payeye an MITAVANAD vinil kolorayd bashad) .beharhal moaffagh bashid..

tavrezh

عضو جدید
1-3
2-4
3-2
5-1
8-2
9-1
10-1
11-3
13-3
15-1
16-4
18-2
19-4
20-3
21-3
22-2
25-2
26-4
27-4
28-3
29-2
30-3
37-2
38-3
39-1
40-2
41-1
42-3
44-3
45-2
49-1
51-2
52-4
53-1
عزیزم اینها درسته؟؟؟یه سئوالم ج دادم معلوم نی کدوم هست...کلا 36 تا ج دادم:confused:
khanum mohandes khoshbakhtane hameye javabaye bande ba javabaye shoma yeki hastesh. faghat j soale 39 ro bayad gozineye4 mizadid. (manba : safheye 21 mabhase 18). zemnan j soale18 shoma tebghe estedlale bande doroste.

respina

عضو جدید
سلام، دوستان میشه بگید جواب این سوال ها چی میشد؟
12
14
31
32
36
37
56

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
khanum mohandes khoshbakhtane hameye javabaye bande ba javabaye shoma yeki hastesh. faghat j soale 39 ro bayad gozineye4 mizadid. (manba : safheye 21 mabhase 18). zemnan j soale18 shoma tebghe estedlale bande doroste.

ممنونم اتفاقا چک کردم من 39 رو4 زدم نمیدونم از کجام در اوردم ک تو تستها نوشتم1...

آخرین ویرایش:

rahbar49

عضو جدید
با سلام خدمت همکارای گرامی
منم مثل خیلی از شما ها بار اولمه شرکت کردم
از شانس بد ما امسال تغییرات زیادی اعمال شد
1- اینکه هر سال دو با آزمون برگزار می شد اما امسال یه بار و این یعنی اینکه هر کی قبول نشه دست کم یک و نیم سال الافه این انصاف نیست بعد این همه تحویل پروژه و گذروندن 3 سال سنواتمون
2 - اینکه هر سال با توجه به اینکه سطح سوالا خیلی به مراتب پایینتر از این طرح میشد علاوه بر اونم همه سوالا از مباحث و به ترتیب بود و قبولی خیلی راحتتر بود
من کسایی رو میشناسم با خوندن فقظ سوالای سالای قبل قبول شدن
3 - خیلی از سوالا رو موزیانه و با بدجنسی خیلی زیاد طرح کردن و اصلا خیلی از سوالا در حد کنکور بود نه در حد نیازمندی های روز و کار و نظارت
من از همه شما خواهش دارم به این نکته که من باهاش مستقسم سرو کار دارم تئجه کنین : همه ما می دونیم تعداد عمران ها زیاد تر از معماریها است و در همه دفاتر نظام بیشتر کرسی ها به دست اوناس و همه تصمیم گیریها رو اونا انجام میدن و به چشم نقاشی و یا یه بنا به ما نگاه میکنن حتا هر دارن نظارتو از گروههای الف و ب حذف میکنن که الف رو کردن اما سهم طراحی که حق مسلم یه معماره رو قایل نیستن .یه کاردان عمران حق نظارت و طراحی داره اما معمار نداره
با توجه به نجارب بنده و سابقه کارم میبینم سیاست کاری و طرح سوالا به سمتیه که تعداد قبولی و معمارها همچنان کم بمونه باید یه کاری بکنیم
مظمینم شما هم مثل من و خیلی از دوستای من به سوالا اعتراض دارین پس از کسایی که در مورد نحوه اعتراض و محلش اطلاع دارن ترتیبی بدن که همه آگاه بشیم و اعتراض خودمونو به گوش مسولا برسونیم.
امسال هر سه ی آزمون های ما سخت تر بود
خواهشا همکاری کنین بچه ها

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همکارای گرامی
منم مثل خیلی از شما ها بار اولمه شرکت کردم
از شانس بد ما امسال تغییرات زیادی اعمال شد
1- اینکه هر سال دو با آزمون برگزار می شد اما امسال یه بار و این یعنی اینکه هر کی قبول نشه دست کم یک و نیم سال الافه این انصاف نیست بعد این همه تحویل پروژه و گذروندن 3 سال سنواتمون
2 - اینکه هر سال با توجه به اینکه سطح سوالا خیلی به مراتب پایینتر از این طرح میشد علاوه بر اونم همه سوالا از مباحث و به ترتیب بود و قبولی خیلی راحتتر بود
من کسایی رو میشناسم با خوندن فقظ سوالای سالای قبل قبول شدن
3 - خیلی از سوالا رو موزیانه و با بدجنسی خیلی زیاد طرح کردن و اصلا خیلی از سوالا در حد کنکور بود نه در حد نیازمندی های روز و کار و نظارت
من از همه شما خواهش دارم به این نکته که من باهاش مستقسم سرو کار دارم تئجه کنین : همه ما می دونیم تعداد عمران ها زیاد تر از معماریها است و در همه دفاتر نظام بیشتر کرسی ها به دست اوناس و همه تصمیم گیریها رو اونا انجام میدن و به چشم نقاشی و یا یه بنا به ما نگاه میکنن حتا هر دارن نظارتو از گروههای الف و ب حذف میکنن که الف رو کردن اما سهم طراحی که حق مسلم یه معماره رو قایل نیستن .یه کاردان عمران حق نظارت و طراحی داره اما معمار نداره
با توجه به نجارب بنده و سابقه کارم میبینم سیاست کاری و طرح سوالا به سمتیه که تعداد قبولی و معمارها همچنان کم بمونه باید یه کاری بکنیم
مظمینم شما هم مثل من و خیلی از دوستای من به سوالا اعتراض دارین پس از کسایی که در مورد نحوه اعتراض و محلش اطلاع دارن ترتیبی بدن که همه آگاه بشیم و اعتراض خودمونو به گوش مسولا برسونیم.
امسال هر سه ی آزمون های ما سخت تر بود
خواهشا همکاری کنین بچه ها

صحبت ها کاملا درسته
ولی چند تا عامل تو این قضیه مهمه یکی عدم توانایی دفاع از حق معمارا توسط تصمیم گیرنده هاب بزرگ معماری
در ثانی بعضی رفتارهای خود ما تو دفاتر و برخوردمون با همدیگه و بچه های عمران باعث این تبعیضهاست
این نهایت بی انصافیه که طراحی و نظارت معماری رو یکی از عمرانی ها انجام میده بعد ما چی ؟

tavrezh

عضو جدید
بچه ها من جواب سقف وارونه رو گزینه 2 رو زدم به نظرتون درسته؟
با سلام خدمت همکار محترم باید بگم جواب سوال سقف وارونه گزینه 3 هستش. نکته این سوال 2 تا بود. اول اینکه سقف وارونه بود. به همین خاطر اول عایق رطوبتی اجرا می شه بعد حرارتی که تا اینجا گزینه های 2 و 3 صحیح می تونه باشه. ولی نکته دوم رو روی سوال داده بود اونم نوع اب و هوای سرد و خشک . از اونجایی که لایه بخاربند باید در طرف گرم عایق قرار بگیره در این اقلیم جواب گزینه 3 خواهد بود. موفق باشید.

sos

عضو جدید
[[/QUOTE]
سوال11 جواب درست 140 میشه که تو گزینه ها نبود
سوال 17 با توجه به تعریف قیر زودگیر از کتاب مصالح و فراورده های ساختمانی 1382 گزینه 1
سوال 24 گزینه 4 با توجه به مبحث 8 قسمت ساختمانهای سنگی
سلام.ممنون که جوب دادین.ولی سوال 24 گزینه 1 میشه.با همین آدرسی که دادین8-4-6-1

tavrezh

عضو جدید
در جواب همه همکارای محترمی که می گن سوال 40 جوابش گزینه 1 هست شما رو ارجاع می دم به مبحث 19 ص 47 بند 19-3-3-2 که ثابت می کنه گزینه 3 هیچ ایرادی نداره و طبق نوشته کتاب درج شده. و در مورد صحیح بودن عبارت گزینه 4 ارجاع می دم به ص 48 بند 19-3-3-3 ..... تنها گزینه 2 هستش که در همون بند 19-3-3-3 به صراحت می شه اشتباه عبارت این گزینه رو دریافت کرد.(غربی بجای شرقی) به نظر من فقط گزنه 2 می تونه جواب سوال باشه.

shab khanoom

عضو جدید
بچه ها لطفا وفتی درباره ی سوالات صحبت می کنید کد دفترچه رو هم بگید. من که حسابی قاطی کردم:confused:

azade f

عضو جدید
موافقم،من هم همین گزینه زدم ولی یه چیز جالب تر،تو جهت ها واسه من شمال - شرق - غرب داشت،اصلا جنوب ننوشته بودن.یعنی میشه چشام ندیده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:confused::confused::confused:
در جواب همه همکارای محترمی که می گن سوال 40 جوابش گزینه 1 هست شما رو ارجاع می دم به مبحث 19 ص 47 بند 19-3-3-2 که ثابت می کنه گزینه 3 هیچ ایرادی نداره و طبق نوشته کتاب درج شده. و در مورد صحیح بودن عبارت گزینه 4 ارجاع می دم به ص 48 بند 19-3-3-3 ..... تنها گزینه 2 هستش که در همون بند 19-3-3-3 به صراحت می شه اشتباه عبارت این گزینه رو دریافت کرد.(غربی بجای شرقی) به نظر من فقط گزنه 2 می تونه جواب سوال باشه.

respina

عضو جدید
سلام.ممنون که جوب دادین.ولی سوال 24 گزینه 1 میشه.با همین آدرسی که دادین8-4-6-1[/QUOTE]

اگر به سوال دقت کنید نوشته کدام مورد صحیح نمی باشد ، و گزینه 1 با توجه به بند پ،8-4-6-1 درسته، و با توجه به بند ت که گفته شده ،باید از ایجاد اختلاف سطح در یک طبقه ساختمان پرهیز شود، جواب سوال گزینه 4 میشه

respina

عضو جدید
12.4
14.2
36.4
37.2
56.3

در مورد سوال 12 میشه دلیلشو بگین؟ چون با توجه به مبحث 4 بند 4-2-5-16 گزینه 4 غلطه، چون نباید کمتر از 4 باشه، به نظر من با توجه به بند 4-2-5-8 گزینه 3 صحیحه
سوال 14- با توجه به بند 4-5-1-8-3 گزینه 1، تعبیه درب جداکننده مابین این فضاها در کلیه ساختمانها الزامی است
سوال 36- گزینه 3 موتورخانه، مبحث 17، بند 17-3-4-2
سوال 37- با توجه به جدول 18-2-2-2 ، 50 میشه، چرا56 ؟

tavrezh

عضو جدید
در مورد سوال 12 میشه دلیلشو بگین؟ چون با توجه به مبحث 4 بند 4-2-5-16 گزینه 4 غلطه، چون نباید کمتر از 4 باشه، به نظر من با توجه به بند 4-2-5-8 گزینه 3 صحیحه
سوال 14- با توجه به بند 4-5-1-8-3 گزینه 1، تعبیه درب جداکننده مابین این فضاها در کلیه ساختمانها الزامی است
سوال 36- گزینه 3 موتورخانه، مبحث 17، بند 17-3-4-2
سوال 37- با توجه به جدول 18-2-2-2 ، 50 میشه، چرا56 ؟
خانم مهندس فکر می کنم گزینه های سوال 12 رو اشتباه گرفتین. من با کد 403B گزینه 4 رو عرض کردم. اونیکه شما فرمودید فاصله پنجره ها هست که در گزینه 1 مطرح شده. در واقع اختلاف منو شما در کد دفترچه سوالاته. در نهایت جواب همون (نورگیری و تهویه اتاقها از فضای پارکینگ) گزینه صحیح خواهد بود.
جواب بقیه سوالاتم هردومون یکی زدیم. فقط ترتیب گزینه هامون فرق داره

respina

عضو جدید
خانم مهندس فکر می کنم گزینه های سوال 12 رو اشتباه گرفتین. من با کد 403B گزینه 4 رو عرض کردم. اونیکه شما فرمودید فاصله پنجره ها هست که در گزینه 1 مطرح شده. در واقع اختلاف منو شما در کد دفترچه سوالاته. در نهایت جواب همون (نورگیری و تهویه اتاقها از فضای پارکینگ) گزینه صحیح خواهد بود.
جواب بقیه سوالاتم هردومون یکی زدیم. فقط ترتیب گزینه هامون فرق داره

من با کد 403A جوابا رو گفتم، پس میشه در مورد سوال 56 بام وارونه با توجه به این گزینه ها لطف کنید بگید جوابش کدوم میشه؟
1- سقف سازه ای- بتن شیب بندی- عایق رطوبتی- عایق حرارتی- بخاربند- پوشش نهایی
2- سقف سازه ای- بخاربند- بتن شیب بندی- عایق رطوبتی- عایق حرارتی- پوشش نهایی
3-سقف سازه ای- بتن شیب بندی-لایه بخاربند- عایق حرارتی- عایق رطوبتی- پوشش نهایی
4-سقف سازه ای-عایق حرارتی- لایه بخاربند- بتن شیب بندی- عایق رطوبتی-پوشش نهایی

tavrezh

عضو جدید
من با کد 403A جوابا رو گفتم، پس میشه در مورد سوال 56 بام وارونه با توجه به این گزینه ها لطف کنید بگید جوابش کدوم میشه؟
1- سقف سازه ای- بتن شیب بندی- عایق رطوبتی- عایق حرارتی- بخاربند- پوشش نهایی
2- سقف سازه ای- بخاربند- بتن شیب بندی- عایق رطوبتی- عایق حرارتی- پوشش نهایی
3-سقف سازه ای- بتن شیب بندی-لایه بخاربند- عایق حرارتی- عایق رطوبتی- پوشش نهایی
4-سقف سازه ای-عایق حرارتی- لایه بخاربند- بتن شیب بندی- عایق رطوبتی-پوشش نهایی
با توجه به تعریف بام وارونه به ترتیب اول عایق رطوبتی بعد عایق حرارتی باید اجرا بشه... و با توجه به اشاره ای که روی سوال به شرایط اقلیمی (سرذ و خشک) شده بخاربند باید در طرف داخل نسبت به عایق اجرا بشه پس تنها گزینه ای که همه اینا توش رعایت شده طبق گزینه های شما گزینه 2 هستش

farinaz_kiani

عضو جدید
1-3
2-4
3-2
5-1
8-2
9-1
10-1
11-3
13-3
15-1
16-4
18-2
19-4
20-3
21-3
22-2
25-2
26-4
27-4
28-3
29-2
30-3
37-2
38-3
39-1
40-2
41-1
42-3
44-3
45-2
49-1
51-2
52-4
53-1

این جوابا از کدوم سری از سوالهاست؟

architecttak

کاربر فعال
منم منکر درج گزینه 1 در کتاب نشدم. ولی فقط در مورد یکی از انواع پلاستیکهای سلولی گزینه 1 تو کتاب درج شده. درواقع پایه همه پلاستیکهای سلولی لزوما پلیمرهای وینیل کلراید نیستند درنتیجه برای همه پلاستیکهای سلولی صدق نمی کنه.

گزینه 1 درسته. گزینه 2 هم زیر مجموعه گزینه 1 هست.
پس جواب میشه 4

kaveh5

عضو جدید
بچه ها این پاسخنامه کی میاد رو سایت دیوانه شدیم از بس انتظار کشیدیم/ کسی میدونه؟ فکر نکنم

juliosezar

عضو جدید
آخه بگو تنهایی اومدی وسط معماری ها چیکار کنی
راستش منم امسال آزمون دادم،از رو کنجکاوی گفتم بیام یه سری به اینجا بزنم.آزمونتون مثل اینکه تستی بوده،تشریحی برای طراحیه؟؟؟شماخودتون انتخاب میکنین که برین طراحی،نظارت یا اجرا؟؟؟میشه توضیح بدین چجوریه؟؟

faza@bana

عضو جدید
الا ن 2 هفته هستش که کلید آماده نشده فکر کنم 2سال هم طول میکشه نتایج بیاد .میگن دو تا از سوالات هم اشتباه بودن نظر شما چیه ؟اگر این حرف درست باشه اگه 28 هم درست داشته باشیم قبولیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.