بررسی آزمون نظارت - 1 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pishgam_9999

عضو جدید
دوستان سوال 37 گفته شده است برایه ساختمان های بنایی با دیوار باربر و غیرمسلح. یعنی دیوار غیرمسلح نه ساختمان غیرمسلح؟؟؟ساختمان غیرمسلح با دیوار غیرمسلح خیلی فرق داره.این صفحه ای که شما ارجاع می دهید مربوط میشه به ساختمان های غیر مسلح.حداقل ضخامت دیوار باید بین همه ی ساختمان ها چک بشه

وقتی یک ساختمونی غیر مسلح باشه دیوار باربرش هم غیر مسلح میشه . ساختمانهای بنایی کلا مسلح بودن یا نبودنشون توی دیوارهاشونه و واسه همین هم ساختمونهای بتنی و فولادی رو تو فصلای جدا توضیح دادن.

shahram226

عضو جدید
دوستان سوال 37 گفته شده است برایه ساختمان های بنایی با دیوار باربر و غیرمسلح. یعنی دیوار غیرمسلح نه ساختمان غیرمسلح؟؟؟ساختمان غیرمسلح با دیوار غیرمسلح خیلی فرق داره.این صفحه ای که شما ارجاع می دهید مربوط میشه به ساختمان های غیر مسلح.حداقل ضخامت دیوار باید بین همه ی ساختمان ها چک بشه
«به فرض» حتی اگـــر گفته شما صحیح باشه بازهم حداقل ضخامت 30 سانت نیست (بین همه ساختمان ها که اشاره کردین)
در ثانی همونطور که دوستان پاسخ دادن؛ مبحث 8 ص 68 ، طبق بند 8-6-5-6-1 بخش 4-الف صراحتا جواب سوال رو داده ..
وقتی یه ساختمون بنایی هست دیگه دیوارهاشم طبق قانون مصالح بنایی باید ضابطه گذاری بشه
یک بوم و دو هوا که نمیشه مهندس جان !

sallarmelli

عضو جدید
سلام
یه سوال بود که گفته بود اگه عمق درختکاری 31 متر باشه کاهش نوفه ترافیک چقدر هست؟
توی مبحث از عبارت «حدود 7تا11 دسی بل» استفاده کرده
ولی طراح توی گزینه ها داده بود
1_حداکثر 7تا11دسی بل
2_حدود 7 دسی بل
3_حداقل 9دسی بل
4_ حداکثر9دسی بل
کسی می تونه جواب قانع کننده ای روی این سوال به من بده
من میگم 2 می شه
ولی به نظرم طراح روی این سوال شیطنت کرده با این گزینه هایی که داده
7تا11یک بازه هست یعنی حداقل 7و حدکثر11
ولی وقتی بزنی حدود 7 ایرادی در پاسخ وجود نداره
البته این نظر من هست شاید اشتباه باشه شاید هم نباشه...ولی با احترام به رای اکثریت من تاکید دارم که گزینه 2صحیح است
خود سازمان پاسخنامه ای بیرون نداده؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

pishgam_9999

عضو جدید
سلام
یه سوال بود که گفته بود اگه عمق درختکاری 31 متر باشه کاهش نوفه ترافیک چقدر هست؟
توی مبحث از عبارت «حدود 7تا11 دسی بل» استفاده کرده
ولی طراح توی گزینه ها داده بود
1_حداکثر 7تا11دسی بل
2_حدود 7 دسی بل
3_حداقل 9دسی بل
4_ حداکثر9دسی بل
کسی می تونه جواب قانع کننده ای روی این سوال به من بده
من میگم 2 می شه
ولی به نظرم طراح روی این سوال شیطنت کرده با این گزینه هایی که داده
7تا11یک بازه هست یعنی حداقل 7و حدکثر11
ولی وقتی بزنی حدود 7 ایرادی در پاسخ وجود نداره
البته این نظر من هست شاید اشتباه باشه شاید هم نباشه...ولی با احترام به رای اکثریت من تاکید دارم که گزینه 2صحیح است
خود سازمان پاسخنامه ای بیرون نداده؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز پاسخنامه خود سازمان هم اومده و جواب رو گزینه 1 زده .تو اینکه طراح سوال میخواد سوال رو پیچیده بکنه هیچ شکی نیست!!!

لینک پاسخنامه:
http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=274

sallarmelli

عضو جدید
خدا این طراحان رو شفا بده با این مغزهای معیوبشون و بسته شون

آخرین ویرایش:

faeal

عضو جدید
«به فرض» حتی اگـــر گفته شما صحیح باشه بازهم حداقل ضخامت 30 سانت نیست (بین همه ساختمان ها که اشاره کردین)
در ثانی همونطور که دوستان پاسخ دادن؛ مبحث 8 ص 68 ، طبق بند 8-6-5-6-1 بخش 4-الف صراحتا جواب سوال رو داده ..
وقتی یه ساختمون بنایی هست دیگه دیوارهاشم طبق قانون مصالح بنایی باید ضابطه گذاری بشه
یک بوم و دو هوا که نمیشه مهندس جان !

نه دوسته خوبم.30 هم نمیشه.ولی 35 هم نمیشه.ساختمان وقتی غیرمسلح هستش دیوارش هم غیرمسلح می باشد.ولی دیوار غیرمسلح عستش نمیشه گفت حتما ساختمان غیرمسلح هست.اگه تو کاراجرایی باشید این گفته منو درک میکنید.سوال پیچیده هستش.تئ کتاب نگغته دیوار غیرمسلح؟؟؟

pishgam_9999

عضو جدید
نه دوسته خوبم.30 هم نمیشه.ولی 35 هم نمیشه.ساختمان وقتی غیرمسلح هستش دیوارش هم غیرمسلح می باشد.ولی دیوار غیرمسلح عستش نمیشه گفت حتما ساختمان غیرمسلح هست.اگه تو کاراجرایی باشید این گفته منو درک میکنید.سوال پیچیده هستش.تئ کتاب نگغته دیوار غیرمسلح؟؟؟

ممنون میشم اگه واضحتر بگید که جواب این سوال چی میشه.
به نظر من با توجه به چیزی که تو کتاب گفته 35 میشه .شما اگه منبع دیگه ای یا جواب دیگه ای دارید بگید تا بتونیم روی اون نظر بدیم
چون بحث شما بیشتر شبیه بحثهای فلسفی شده تا مهندسی!!!!

HEDI MORADI

عضو جدید
همیشه نظام یکی دو روز بعد پاسخ نامه رو اصلاح میکرد خبری تا حالا نشده نکنه که تغییرات ندن:confused:

faeal

عضو جدید
ممنون میشم اگه واضحتر بگید که جواب این سوال چی میشه.
به نظر من با توجه به چیزی که تو کتاب گفته 35 میشه .شما اگه منبع دیگه ای یا جواب دیگه ای دارید بگید تا بتونیم روی اون نظر بدیم
چون بحث شما بیشتر شبیه بحثهای فلسفی شده تا مهندسی!!!!

سلام دوسته خوب.منظورتوناز بحث فلسفی رومتوجه نشدم.به هر حال.من خودم 30 رو زدم وبرایه من فرقی نمیکنه.ولی یه جایه کتاب قبلا خونده بودم که سرجلسه پیدا نکردم.صفحه26مبحث8 بند1 درمورد دیوارهای غیرمسلح نوشته است/

MEN

عضو جدید
من عذرخواهی میکنم فکردم اولین نفرم که پاسخنامه کلی رو تو سایت میبینم خواستم اطلاع رسانی کنم.

bakhshan10

عضو جدید
دوستان ÷اسخ کلید سوال 34 هم اشتباه است
جدول ص58 مبحث 9 رو نگا بندازین متوجه میشین

HEDI MORADI

عضو جدید
دوستان تهرانی خبری ندارید یا اونایی ک تماس گرفتن نگفتن کی جوابها رو میزنن

kmaleki

عضو جدید
سلام،دوستان کسی میدونه کی اعلام میشه نتایج تستی آزمونا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pishgam_9999

عضو جدید
من یادمه دوره های قبلی بچه ها خیلی فعال بودن و اونقدر اعتراض کردن و پیگیری کردن که بالاخره نتیجه داد ولی انگار دوستایی که این دوره شرکت کردن علاقه ای به پیگیری ندارن. من خودم شرکت نکردم ولی چیزی رو که تو تالار میبینم متفاوت از دوره های قبله!!!

shahram226

عضو جدید
من این دوره شرکت کردم
ولی راستش آدم دیگه علاقه ای به پیگیری پیدا نمیکنه ..
تقریبا همه چیز فرمالیته شده و حتی همین الان با داشتن پروانه هم تقریبا چیزی به دست نیاوردی؛
سوالات واضح از سوی مدعیان مهندسی به غلط پاسخ داده میشه
و اعتراض هم توی مهلتی که تعیین کرده بودن انجام شده!
دیگه کسی وقت به اونصورت نداره که خارج از زمان تعیین شده بره اعصاب و فکر خودش رو درگیر و خراب کنه ..

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یادمه دوره های قبلی بچه ها خیلی فعال بودن و اونقدر اعتراض کردن و پیگیری کردن که بالاخره نتیجه داد ولی انگار دوستایی که این دوره شرکت کردن علاقه ای به پیگیری ندارن. من خودم شرکت نکردم ولی چیزی رو که تو تالار میبینم متفاوت از دوره های قبله!!!

خداییش راست میگی این دوره خیلی سوت و کوره
انگار هیچکی شرکت نکرده
دورههای پیش هماهنگی و همکاری بیشتر بود

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
متاسفانه دوستان در هر دو مورد درست گفتن.... هم همکاری این تاپیک ها کمتر شده
و هم اونقدر اتفاقات بعد از پروانه میوفته ک دلزده میشی در واقع در امد خیلی نذاره
من بعد از یک سال موفق شدم بالاخره عضو یک دفتر بشم و نقشه امضا بزنم متراژ خیلی خیلی پایین... اون بماند دفتر طراحی محترم لطف کردن گفتن 50%باید ب ما بدی😮😟
بالاخره با زور و پارتی و.... موفق شدیم به 25%برسونیم البته الان متوجه شدم ک بازم سر کلاه رفته چون خود نظام مهندسی هم 5%جدا کم کنید....
خیلی بیخود..... من شرکت حقوق بیشتر میگیرم تا از نظام....
به این نتیجه رسیدم ک برای کسب درآمد باید همه چی بلد باشی تا بتونی خوب پول در بیاری....
متاسفانه اوضاع اصلا خوب نیست...حداقل اون چیزی ک من فکر میکردم با دادن 30%به بقیه جالب نی....
مگر یک دفتر طراحی خودمون ثبت کنیم.... ک احتمالا همین کار کنم

pishgam_9999

عضو جدید
درسته که شرایط کاری الان خوب نیست ولی نباید از حقتون کوتاه بیایید . اگه تو آزمون شرکت کردید پس یدونه سوال هم ممکنه نتیجه رو عوض کنه .اونطوری که من دیدم یکی دوتا سوال مشکل داشت که بچه ها قرار بود اعتراض کنن ولی انگار هیچکس پیگیرش نبوده ولی سال قبل یادمه با جدیت پیگیری شد و نتیجه داد . ولی امروزم من نگا کردم دیدم جوابا تغییری نکرده................. این ینی اینکه یا هنوز جواب اعتراضا نیومده یا ترتیب اثری ندادن!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.