برداشتن ‌روسری در دانشگاه +عکس

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز

بولتن نیوز: این عکس درِ ورودی یکی از دانشگاه های کشور ترکیه را نشان می دهد. جایی که دختران مسلمان مجبور هستند حجابشان را بردارند وگرنه حق ندارند دانشگاه بروند و تحصیل کنند.

بد نیست بدانید که بیش از نود درصد مردم کشور ترکیه مسلمان هستند. بیش از نود درصد!
این عکس خیلی درد دارد، حرف دارد. خیلی!
اینکه مجبور باشی برای ابتدایی ترین حق دنیای امروز -که حق دانستن و تحصیل است- عقیده ات را فدا کنی.
حالا مگر کسی جرأت دارد سر در ورودی دانشگاه های ما، به این مانتوهای هر روز کوتاه تر از دیروز و آرایش های هفت رنگ بگوید بالای چشمتان ابروست؟!
آدم شک برش می دارد که اینها دارند دانشگاه می روند یا نمایشگاه مد و آرایش؟!

arashlolos

عضو جدید

بولتن نیوز: این عکس درِ ورودی یکی از دانشگاه های کشور ترکیه را نشان می دهد. جایی که دختران مسلمان مجبور هستند حجابشان را بردارند وگرنه حق ندارند دانشگاه بروند و تحصیل کنند.

بد نیست بدانید که بیش از نود درصد مردم کشور ترکیه مسلمان هستند. بیش از نود درصد!
اینکه مجبور باشی برای ابتدایی ترین حق دنیای امروز -که حق دانستن و تحصیل است- عقیده ات را فدا کنی.
حالا مگر کسی جرأت دارد سر در ورودی دانشگاه های ما، به این مانتوهای هر روز کوتاه تر از دیروز و آرایش های هفت رنگ بگوید بالای چشمتان ابروست؟!

تایید کامل میشه
موافقم شدید

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله میگویند ....
دانشگاه قم رو ببینید میفهمید

• Like
واکنش ها: sh85

LeonardoDavinchi

کاربر فعال
ميگم چطوره دانشجوهاي خودمونو بفرستيم برن تركيه تحصيل كنن!!!! بعد اون وقت دانشجوهاي تركيه اي رو بياريمشون تو دانشگاهاي خودمون پذيرش كنيم!! نه سيخ بسوزه نه كباب!!!!

اينجا به زور مي گن خانوم روسري بذار سرت... اونجا به زور مي گن خانوم روسريتو بردار!!!
اين دقيقا مصداق افراط و تفريطه و هيچ كدوم هم جواب نمي ده!

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميگم چطوره دانشجوهاي خودمونو بفرستيم برن تركيه تحصيل كنن!!!! بعد اون وقت دانشجوهاي تركيه اي رو بياريمشون تو دانشگاهاي خودمون پذيرش كنيم!! نه سيخ بسوزه نه كباب!!!!

اينجا به زور مي گن خانوم روسري بذار سرت... اونجا به زور مي گن خانوم روسريتو بردار!!!
اين دقيقا مصداق افراط و تفريطه و هيچ كدوم هم جواب نمي ده!

موافقم همونقدر که کار اونا زشته و به زور روسری از سر مردم بر میدارن، حجاب اجباری هم اشتباهه، اینجا هم دانشجوهای غیر مسلمان مجبورن به زور مقنعه سر کنن.

msmpaidar

عضو جدید
اجبار هر جا که باشه و به هر شکل که باشه نتیجه عکس میده... مسئله پوشش یه مسئله شخصیه... اما به بهونه دین (با دینی یا بی دینی)به خودشون اجازه هر نوع توهین رو میدن... دوست گرامی دم دانشگاه که سهله توی خیابون هم بدترین توهین ها و رفتارها رو میبینیم که چی؟ که زوره... که اجباره... من کاملا مخالف بی بند باری ام و اعتقاد دارم که هر جایی پوشش خاص خودش رو داره مهمونی با دانشگاه با پارک همه با هم فرق داره... اما آدم خودش به این درک باید برسه و گرنه هر چی از این ور فشار بیارن از یه جای دیگه کار خراب میشه...

Setareh_madness

عضو جدید
اره کدوم مانتو کوتاه؟؟؟؟؟؟؟/

ما که هرچی میپوشیم سر و کارمون با کلاغ سیاه (حراست ))دانشگاس

اینجا یه جور عذابه انجا یه جور

Hadi-Hashemi

عضو جدید

خبر مال چند سال پیشه؟؟ :biggrin: :biggrin:

hirt

عضو جدید
دوست من ترکیه کشور لائیک هست ( دومین کشور بعد از فرانسه ) جمهوری اسلامی نیست که!!

دولت لائیک میگه دانش آموزان نباید با هیچ نماد دینی وارد دانشگاه یا مدرسه بشن ( حجاب، داشتن صلیب یا ستاره داوود مثال هایی از این قبیله! )

شما حساب ترکیه رو از کشور خودت جدا کن

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقاجون قانون یه کشوره ... باید بهش احترام بزاری... غیر از اینه؟؟؟؟
چطور تو ایران واسه ورود به دانشگاه به زور مغنعه سر می کنن... یا دانشجوهای خارجی بزور رو سری سر می کنن چیزی نیست؟؟؟؟

Setareh_madness

عضو جدید
چطور تو ایران واسه ورود به دانشگاه به زور مغنعه سر می کنن... یا دانشجوهای خارجی بزور رو سری سر می کنن چیزی نیست؟؟؟؟

افرین حرف حساب جواب نداره

حاج بابک

عضو جدید
این دخترا نمی دونند که نگهبانها بهتذین کار رو در موردشون انجام میدن ..اگر هم خیلی دلشون حجاب می خاد تشریف بیارن ایران درس بخونند ما بریم اونجاااا

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من ترکیه کشور لائیک هست ( دومین کشور بعد از فرانسه ) جمهوری اسلامی نیست که!!

دولت لائیک میگه دانش آموزان نباید با هیچ نماد دینی وارد دانشگاه یا مدرسه بشن ( حجاب، داشتن صلیب یا ستاره داوود مثال هایی از این قبیله! )

شما حساب ترکیه رو از کشور خودت جدا کن
ربطی نداره . یه مسیحی دینش بهش نگفته که تو موظفی صلیب با خودت داشته باشی ولی یه مسلمون باید به اجبار دین حجاب داشته باشه.
از ترکیه که یه کشور مسلمونه این مساله بعیده.
اگه اینجوریه چرا زن رئیس جمهورشون حجاب کامل داره؟؟؟؟ پس اونم روسریشو در بیاره دیگه

هم قانون اونا ایراد داره هم قانون ما
مردم سالاری یعنی اینکه هر کسی رو در انتخاب پوشش آزاد بذاری. کسی که به حجاب اعتقاد داره باید بتونه هر جا که دلش میخواد حجاب داشته باشه و امثال من هم که به حجاب اعتقادی نداریم باید بتونیم بدون روسری هر جا میخوایم بریم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فکر میکنم خبر قدیمی باشه
علت : اردوغان از جمله افرادیس که طرفدار حجاب و دین اسلامه

در قبال بعضیها که حرفهایی میزنن که آدم فکر میکنه قرآن و هیچ کتاب مذهبی نخوندن ولی وقتی ازشون میپرسی میگن من اینجوری رفتار میکنم که بر تعداد مسلمونها اضافه بشه !!!!!!!!

خدمتشون عرض میکنم که در دین اسلام حجاب واجب است ......... آیات سوره نور گواهی بر این مدعاست و البته النساء
در کتب دین مسیح لفظ واجب و ........اورده نشده و گفته شده بهتر است از پوشش مناسب استفاده بشه ........ در سایر ادیان الهی هم همینطور

برای بعضیها هم که این چنین جواب میدن ما به زور حجاب سرخانمها میکنیم و اونا به زور بر میدارن هر دو یکیس !!!!!!!!
سخت در اشتباهن ................تو هیچ دینی نگفته حجاب مکروه یا حرام است .......همه تاکید کردن که بهتر است

ولی دین اسلام بی حجابی را حرام اعلام کنه و گناه شمرده

پس فرق بین این دو خیلیس :cool: توضیح بیشترم میتونم بدم ....که فعلا ترجیح میدم به همین چیزایی که گفتم بسنده کنم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه خبر چندان قدیمی هم نیست

متاسفانه خبر چندان قدیمی هم نیست

دانشگاه تراکیای ترکیه حجاب را ممنوع کرد

براساس حکم مکتوب انور دوران رئیس دانشگاه تراکیا که از روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ماه اجرایی شد تمام به دانشجویان و کارکنانی گفته شده است که اقدامات متفاوت و مختلف در ترکیه را نادیده گرفته و این ممنوعیت را مورد توجه قرار دهند.

در این حکم آمده است که فردی که از این ممنوعیت تبعیت نکند، ضرورت برگزاری جلسه تأدیبی برای وی لحاظ می‌شود.

رئیس این دانشگاه همچنین در حکم خود به طور جداگانه اماکنی را که دانشجویان محجبه نمی‌توانند بروند ذکر کرده است . این فهرست دربرگیرنده تمام هئیتهای علمی، دانشکده ها، موسسات، موسسات فارغ التحصیلی ، دانشکده هنر و تمام موسسات آموزشی، آزمایشگاهها، کلینیکها، پلی تکنیکها، اتاقهای جراحی، کتابخانه ها، مراکز تحقیق و آموزش، دفاتر اداری، خوابگاه ها، سالنهای غذاخوری، راهروها ، جلسات، مراسم ویژه و تمام دپارتمانهای مرتبط با حوزه ریاست است.

این بیانیه همچنین ضرورت عدم پوشش سر و پوشش لباسهای امروزی در تمام اماکن ذکر شده را مورد تأکید قرار داده است.

رئیس دانشگاه ممنوعیت حجاب در این دانشگاه را برحسب ماده ۴ ظاهر عمومی دانشگاه، مقررات پوشش و رفتار صورت داده است.

ممنوعیت حجاب در ترکیه از سال ۱۹۹۷ آغاز شد، زمانی که ارتش یک دولت ائتلافی را که حزب حاکم آن محافظه کار بود از قدرت خلع کرد. این ممنوعیت بر دانشجویان دانشگاهها و زنانی که در بخش عمومی کار می‌کنند تأثیرگذار بود. درحال حاضر زنان محجبه نمی‌توانند وارد ساختمانهای نظامی، بیمارستانها، مناطق سرگرمی تحت کنترل ارتش شوند.

منبع : http://www.hijabnews.co/vdci.yaqct1au5bc2t.html
پایگاه خبری حجاب

Hadi-Hashemi

عضو جدید
سلام
فکر میکنم خبر قدیمی باشه
علت : اردوغان از جمله افرادیس که طرفدار حجاب و دین اسلامه

در قبال بعضیها که حرفهایی میزنن که آدم فکر میکنه قرآن و هیچ کتاب مذهبی نخوندن ولی وقتی ازشون میپرسی میگن من اینجوری رفتار میکنم که بر تعداد مسلمونها اضافه بشه !!!!!!!!

خدمتشون عرض میکنم که در دین اسلام حجاب واجب است ......... آیات سوره نور گواهی بر این مدعاست و البته النساء
در کتب دین مسیح لفظ واجب و ........اورده نشده و گفته شده بهتر است از پوشش مناسب استفاده بشه ........ در سایر ادیان الهی هم همینطور

برای بعضیها هم که این چنین جواب میدن ما به زور حجاب سرخانمها میکنیم و اونا به زور بر میدارن هر دو یکیس !!!!!!!!
سخت در اشتباهن ................تو هیچ دینی نگفته حجاب مکروه یا حرام است .......همه تاکید کردن که بهتر است

ولی دین اسلام بی حجابی را حرام اعلام کنه و گناه شمرده

پس فرق بین این دو خیلیس :cool: توضیح بیشترم میتونم بدم ....که فعلا ترجیح میدم به همین چیزایی که گفتم بسنده کنم

معلومه که قدیمیه

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو مملکت ما هم دقیقا همین برنامه است... اما برعکسش!! اجبار اجبار دیگه.... واقعا زشته.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برخی دانشگاه‌های ترکیه از ورود دانشجویان محجبه جلوگیری می‌کنند

برخی دانشگاه‌های ترکیه از ورود دانشجویان محجبه جلوگیری می‌کنند

سلام آقا هادی خبر قدیمی نبود ............30 فروردین امسال

اما اقدام دولت کنونی ترکیه در این باره جالب است:smile: و البته توجه نکردن دانشگاه تراکای:mad:
تاریخ خبر رو دقت کنید .........کی تصویب شده بود .......سال 89 ........ولی این دانشگاه سال نود هم از حرکت غیر دینیش دس بر نداشته

به دنبال تلاشهای اخیر شورای عالی آموزش در ترکیه برای لغو ممنوعیت مناقشه‌برانگیز حجاب در دانشگاه‌های این کشور، هنوز هم برخی از دانشگاه‌ها از ورود دانشجویان محجبه به دانشگاه مخالفت می‌کنند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه زمان چاپ ترکیه،
چندین دانشجو در ترکیه شکایتهایی را به شورای عالی آموزش ترکیه علیه مدیریت دانشگاههای خود ارائه کرده‌اند.
یوسف ضیا اوزکان رئیس شورای عالی آموزش اخیر اظهار داشته است که دانشجویانی که به علت حجاب خود از ورود به دانشگاه منع می‌شوند باید به این شورا مراجعه کنند و شورای عالی آموزش اقدامات لازم را در این رابطه انجام خواهد داد.
دست کم 50 دانشجو با ارسال نامه‌های الکترونیک از شورای عالی آموزش خواسته‌اند در این رابطه آنها را یاری کنند چرا که اساتید از ورود آنها با حجاب و روسری به کلاسهای درس امتناع کرده‌اند. اکثر این شکایتها از سوی دانشجویان دانشگاهها توکات، بورسا، زونگولداک و آنکارا مطرح شده بودند.
پوشش روسری در دانشگاههای ترکیه ممنوع است،

اما اخیراً شورای عالی آموزش با ارسال بخشنامه‌ای به دانشگاه استانبول از مقامات اجرایی خواست براساس نقض اصول پوشش دانشجویان را از کلاس اخراج نکنند. این بخشنامه در پاسخ به شکایتی از سوی یک دانشجوی پزشکی این دانشگاه تنظیم و ارسال شد.
زینب نور اینسکارا به مدت دو سال با یک کلاه گیس در کلاسهای دانشگاه شرکت می‌کرد اما در سال 2009 وقتی خواست با کلاه وارد کلاس شود از ورود وی ممانعت به عمل آمد. در نتیجه این دانشجوی محجبه به اداره حقوق بشر نخست وزیر شکایت کرد چرا که حق آموزشی از وی دریغ شده بود.
مقامات شورای عالی آموزش در ترکیه درحال بررسی شکایات بوده و متعهد شده‌اند که اقدامات لازم را در رابطه با آن انجام دهند.
ظرف یک هفته گذشته دانشگاه آکسارای از ورود دانشجویان محجبه به دانشگاه جلوگیری کرد و نگهبانهایی که مانع ورود آنها بود مدعی شدند که ورود به دانشگاه با روسری برخلاف مقررات شورای عالی آموزش است.
دولت نظامی ترکیه در سال 1997 حکمی صادر کرد که ممنوعیت حجاب برای دانشجویان دانشگاهها و زنانی که در اماکن عمومی کار می‌کنند بخشی از از التزامات حقوقی آن بود.
از سوی دیگر بسیاری از دانشگاههای ترکیه اخیراً اعلام کرده‌اند که استفاده از روسری در فضای دانشگاه و کلاسهای درس بلامانع است. برای مثال روز سه‌شنبه هفته گذشته رئیس اتحادیه اتاقها و تبادل کالاها گفت: دریغ کردن حق آموزش از افراد با دستاویز قرار دادن نوع پوشش آنها غیرقابل قبول است و دانشجویان برای انتخاب نوع پوشش خود باید آزاد باشند.

منبع :
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1171778

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو مملکت ما هم دقیقا همین برنامه است... اما برعکسش!! اجبار اجبار دیگه.... واقعا زشته.
سلام
آقا مسعود از شما بعیده ..........ما کسی رو از واجبات دینش میندازیم
کدوم دین حجاب رو حرام اعلام کرده یا حتی مکروه یا گفته پوشش نداشته باشید ........یک دین الهی برای بنده مثال بیسارین من اصلا باشگاه رو میزارم کنار و صریحا میگم حرف شما درست

اجبار بده .........ولی بعضی اجبارها با اجبارهای دیگه زمین تا آسمون فرق داره

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من اصلا موافق دانشگاه های ترکیه نیستم
اما تو دانشگاه های ما هم اینجوری نیست که جرات نکنن بگن بالای چشمتون ابرو
خیلی راحت کارت دانشجویی رو میگیرن گزارش میدن به حراست
باید در هر محیطی پوشش مناسب همون محیط رو داشت

Hadi-Hashemi

عضو جدید
حدود یک سال میشه که ممنوعیت رو برداشتن ولی حضور با حجابها در کلاس رو استاد تایین میکنه. بعضی از استاد ها از حضور با حجاب ها موافقت نمکنن. مثلا همین دانشگاه ما تو بعضی از درسا دخترا با حجاب میتونن وارد شن تو بعضی از درسا نمیتونن.

http://i51.tinypic.com/30jl8hu.jpg

• Like
واکنش ها: sh85