[ برج ]الترناتیو برج های دوقلو ؛ سمفونی بلندترین آسمان خراش های دنیا

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز

این نوشته جزییات چهار آسمان خراشی است که برای مرکز تجارت جهانی طراحی شده است​

آسمان خراش ها با پلان اصلی ارائه شده توسط دنیل لیبسکیند در سال 2003 مطابقت دارد،با آن که تصمیم بر عدم ساختِ طرح ها در موقعیتی است که برج های دوقلو ،اول بار در آن قرارگرفته بودند. اگرچه طرح های ساختمان ها به صورت چشم گیری تغییرکرده است

سایت پلان

WTC 1

طراح: دیوید چایدلز(اسکیدمور ،اُنینگ و مِریل) ، مقیاس زمانی:13-2006 ، کارفرما : سیلوراِستیِن پراپرتیز ، ابعاد:240,000 مترمربع ، طبقات : 102 ، ارتفاع : 541 متر​

" مرکز تجارت جهانی ِ یک " ، " برج آزادی " گذشته ، بلندترین ساخمان درآمریکا خواهدبود ،ارتفاعش از 1,776 فوت نمادی با اشاره به روز اعلان استقلال آمریکا است.از 102 طبقه ی ظاهری آن ، 20 طبقه ی اول آن برای دلایل امنیتی خالی باقی خواهد ماند ،یا به عنوان انباربزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.بربالای این بدنه ،بیش از 69 طبقه از مکان های تجاری و با دوطبقه تجهیزات رادیویی و ده طبقه خدمات اشغال شده است. این ساختمان در یک چشم انداز پانورامیک یک پارچه با رستوران و یک دیرک رادیو، با طراحی توسط هنرمند، کنِت اِسنِلسون، به اوج رسیده است.پایداری منابع در این طراحی با به کارگیری مصالح قابل بازیافت و گرفتن آب باران ترکیب شده است.

WTC 2

طراح: فاستر و همکاران ، مقیاس زمانی:15-2008 ، کارفرما: سیلوراِستیِن پراپرتیز ،ابعاد : 291,200 مترمربع ، طبقات : 76 ، ارتفاع : 481 متر​

برج دوم در گوشه ی محور شمالی – شرقی سایت قراردارد.این ساختمانی با پوشش شیشه ی براق است که در سازه ای الماس شکل جای گرفته است.هسته ی مرکزی شامل چهار بلوک بتنی سیمانی غیر مرتبط به هم است واین سیستم تضمین می کند که طبقات مختلف از ستون های حامل بارمستقل هستند و همچنین سازه ی خارجی از فلز ساخته شده است.پنج طبقه به مغازه ها ،بیش از چهارطبقه به مقدمات تجاری و 60 طبقه به مکان های تجاری اختصاص یافته است.این ساختمان 8 ورودی خواهد داشت :پنج ورودی در سطح خیابان ،یکی در مرکزحمل و نقل ودو ورودی در فضاهای خرید.درطبقه ی همکف دیوارهای شیشه ای و دسترسی آسان به تسهیلات عمومی یک حس ارتباط وهمبندی را با ادامه ی شهر می سازد.

WTC 3

طراح :راجِرز استِریک هاربِر وهمکاران ، مقیاس زمانی : 15-2008 ، کارفرما: سیلوراِستیِن پراپرتیز ، ابعاد :260,000 مترمربع ، طبقات : 54 ، ارتفاع :417 متر برج سوم ، مرکزِ ترکیب ساختمان های احاطه شده در سایت یادبود است.بخش پایین تر ،به نام "سکو"، مقدمات تجاری را در خودجای داده است.گذرگاهش همچون خودش صعود روبه بالا دارد،تا با ساختمان های مجاورش تناسب مشابهی را بنگارد.بر این اساس، دسترسی به برج های دیگر به وسیله ی یک پاده روی داخلی ممکن می شود.این، 5 طبقه از مقدمات تجاری را درخود جای می دهد،با فضای باقیمانده ای که به فضای اداری اختصاص میابد(195,096 مترمکعب) و37 آسانسورخواهد داشت.

WTC 4

طراح : ماکی و شرکا(معماران محلی وشریک آدامسون) ، مقیاس زمانی : 13-2008 ، کارفرما: سیلوراِستیِن پراپرتیز ، ابعاد : 168,000 مترمربع(دفاتراداری) ، 15,000 مترمربع مقدمات تجاری ، طبقات :61 ، ارتفاع : 340 متر سازه ی این ساختمان به دو بخش تقسیم می شود: یک برج "مینیمال " در سایت یادبود وسکویی پنج طبقه ،به عنوان مقدمه ای برای سایت طراحی شده است.این سکو آتریمی قابل دسترسی به سطوح پایین تری رادربرمی گیرد که برج اداری را درخود جای داده است.دیوارهای شیشه ای بدنه شبکه ی آهنی را ترکیب کرده که برای فراهم کردن سایه اندازی ِداخل ساختمان ، دادن نور به فضای خارجی و نمودبصری شفاف بسیارموثراست.

ساختمان مرکز ترمینال تبادل راه

طراح :سانتیاگو کالاتراوا ، مقیاس زمانی : 12-2003 ، کارفرما : مرکز ترمینال راه نیویورک ونیوجِرسی با همکاری حوزه ی حمل و نقل واداره ی کل ترانزیت فدرال ، ابعاد : 70 مترمربع​

فضای سر پوشیده پیش بینی تعدادکاربران ایستگاه جدید از65,000 تا 250,000 نفردر هر روز تغییر می کند( پیش بینی اخیر از مرکز ترمیتال : ایستگاه موجود50,000کاربر درهر روز دارد.)این ساختمان در گوشه ی محور شمالی –غربی خواهدبود.سازه ی دو-قوسی با میله هایی به ارتفاع 55 متر، نور طبیعی را برسکوهای واقع در 20 متری زیر زمین می اندازد.این مرکز به ترمینال های معابر ، تعدادی از خطوط راه آهن و 13 خط مترو امکان دسترسی خواهد داد وهمچنین یک راه مستقیم به فرودگاه " جان .اِف کِنِدی " را هم ممکن می سازد.علاوه بر سازمان حمل و نقل ،این مرکز شامل فضاهای سرپوشیده ی پیاده رو ومراکزی با رستوران ها ،کافه ها ومغازه ها خواهدبود.​

مرکز هنرهای نمایشی " گراند زیرو"​

طراح : فرانک اُ.گهری ومعماران هوک ،فِیت فول و گولد ، مقیاس زمانی :هنوزشروع نشده ، کارفرما : شرکت توسعه ی منهتن این مرکز برای جای دادن 1,000 صندلی تئاتر ، تالارکنفرانس کوچکتر ، اتاق های تمرین نمایش ، یک کافه و فضاهای خارجی طراحی شده است.این ساختمان بسیار بحث برانگیز بوده ودرنتیجه تاخیرهای بسیاری خواهد داشت.اکنون، سرمایه ی ساخت آن تعیین شده است ،این پروژه مجموعه ای روبه جلوبه نظر می رسد اگرچه ساخت و ساز ممکن است تا چندین سال آغازنشود.این موضوع بدان دلیل است که به مرکز حمل و نقل سانتیاگوکالاتراوا متصل شده است ومدیریت نمی خواهد کارساخت آن را ، تازمانی که ایستگاه کامل شده باشد، شروع کند.

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوق العاده زيبا بود

من معماري خيلي دوست دارم / البته رشتم معماري نيست

ميشه يكم منو راهنمايي كنيد ؟؟؟

دلم ميخواد معماري به صورت آزاد دنبال كنم / منظورم اينه كه خودم يادش بگيرم

ميشه ؟؟؟ چندتا منبع معرفي كنيد

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوق العاده زيبا بود

من معماري خيلي دوست دارم / البته رشتم معماري نيست

ميشه يكم منو راهنمايي كنيد ؟؟؟

دلم ميخواد معماري به صورت آزاد دنبال كنم / منظورم اينه كه خودم يادش بگيرم

ميشه ؟؟؟ چندتا منبع معرفي كنيد
خواهش میکنم...
والا در مورد منابع میتونین واسه موارد پایه به کتاب " معماری،فرم ،فضا ،نظم " از فرانسیس دی کی چینگ مراجعه کنی و واسه تاریخ معماری و مبانی نظری به کتاب "معماری معاصر غرب " از وحید قبادیان..
سوال دیگه ای هم بود در خدمتم:)

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم...
والا در مورد منابع میتونین واسه موارد پایه به کتاب " معماری،فرم ،فضا ،نظم " از فرانسیس دی کی چینگ مراجعه کنی و واسه تاریخ معماری و مبانی نظری به کتاب "معماری معاصر غرب " از وحید قبادیان..
سوال دیگه ای هم بود در خدمتم:)

تشكر

اگه ميشه اين كتابا رو كامل معرفي كنيد .... مولف/مترجم/عنوان/انتشارت {تا راحت كتابا رو پيدا كنم}

بعد يك چيز ديگه : يك نرم افزار طراحي معرفي كن

خوشحال ميشم كمي همكاري داشته باشيم

بالا