برای آنها که شاد زندگی می کنند

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
لبخند

در شهر ما دیوانه ای زندگی میکند که همه او را دست می اندازند و در کوچه پس کوچه های شهر بازیچه بچه ها قرار میگیرد.روزی او را در کوچه ای دیدم که با کودکانی که او را ملعبه خود قرار داده بودند با خنده و شادی بازی مبکرد.او را به خانه بردم و پرسیدم: چرا کودکانی که تو را مسخره میکنند و به تو و حرفها و کارهایت میخندند را از خود نمیرانی؟؟
با خنده گفت: ((مگر دیوانه شده ام که بندگان خدا را از خود برانم در حالیکه میتوانم لبخند را به آنها هدیه دهم؟)). جوابش مرا مدتی در فکر فرو برد.... دوباره از او پرسیدم: قشنگترین و زشت ترین چیزی را که تا به حال دیده ای را برایم تعریف کن.! لیوان آبی که در اتاق بود را برداشت و سر کشید.با آستین لباسش آبی که از دهانش شر کرده بود را پاک کرد و گفت: ((قشنگترین چیزی را که در تمام عمرم دیده ام لبخندی است که پدرم هنگام مرگ بر لب داشت.و زشت ترین چیزی که دیده ام مراسم خاکسپاری پدرم بود که همه گریه کنان جسد را دفن میکردند.پرسیدم:چرا به نظر تو زشت بود؟مگر مراسم خاک سپاری بدون گریه هم میشود؟جواب داد: ((مگر برای کسی که به مرگ لبخند زده است باید گریه کرد؟؟))
و من از آن روز در این فکر هستم که آیا این مرد دیوانه است یا مردم شهر ما دیوانه اند که او را دیوانه می پندارند؟؟............

آخرین ویرایش:

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید این پست برای بعضی دوستان تکراری باشه ولی دیدم به در اینجا میخوره و ارسال کردم

شاید این پست برای بعضی دوستان تکراری باشه ولی دیدم به در اینجا میخوره و ارسال کردم

100بار در روز بخنديد!

آيا مي‌دانيد لبخند زدن، خنديدن، شادي، شكرگزاري و تشكر كردن، نه تنها شما را شخص خوبي جلوه مي‌دهد بلكه در سلامت شما نيز مؤثر است.
بر اساس نتايج تحقيقاتي كه در يك مجله بين‌المللي روان‌شناسي، منتشر شده، در هنگام بحث و عصبانيت، فشار خون بالا مي‌رود و روح فرد آزرده مي‌شود.
جالب است بدانيد اين تاثير به همين جا ختم نمي‌شود و هر بار كه شخص، آن لحظه عصبانيت را به ياد آورد، همان تأثيرات بروز مي‌كند. در افراد متاهل، هر يك ساعت مشاجره با يكديگر، مي‌تواند يك روز مقاومت بدن آنها را كاهش دهد.
همچنين در آزمايشي كه دانشمندان دانشگاه اوهايو انجام داده‌اند، با نصب حسگرهايي روي بازوي زوج‌هاي جوان، مشخص شده زخم‌هاي زوج‌هايي كه آنها را مجبور به مشاجره كرده‌اند، حداقل ۴۰‌درصد ديرتر بهبود يافته است.
اين كشف درباره بيماري‌هاي ديگري مثل ديابت، ناراحتي‌هاي قلبي و سرطان نيز به اثبات رسيده است. علاوه بر اينها، تحقيقي كه در دانشگاه پاويا در ايتاليا انجام شده، نشان مي‌دهد عشق ورزيدن باعث ترشح هورموني مي‌شود كه رشد سلول‌هاي عصبي را تسهيل مي‌كند.
اين هورمون همانند ماده‌اي عمل مي‌كند كه سلول‌هاي عصبي را در خود ذخيره كرده و يادآوري سريع‌تر خاطرات را ميسر مي‌سازد. در اين ميان خوب است بدانيد تحت فشار بودن نيز تاثيرات مخربي روي سلامت شما دارد.
رابرت ساپولسكي - پروفسور بيولوژي دانشگاه استنفورد- مي‌گويد: «افرادي كه براي مدتي، تحت فشارهاي مختلف قراردارند، قابليت بازپروري و بهبود بدنشان كاهش مي‌يابد. افزايش فشار خون، ميزان گلوكز خون را افزايش داده، باعث ترشح اسيدهاي چرب مي‌شود و اين امر خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و ديابت را افزايش مي‌دهد
و بالاخره اينكه تا مي‌توانيد بخنديد، دانشمندان دانشگاه كاليفرنيا كشف كرده‌اند كه خنديدن باعث آرامش عضلات، كاهش ترشح هورمون‌هاي استرس‌زا، كاهش فشار خون و افزايش اكسيژن‌گيري سلول‌هاي تنفسي مي‌شود. همچنين حملات قلبي را كاهش مي‌دهد و لايه رگ‌هاي خوني را تحكيم مي‌بخشد.
همشهري امارات- 6 ارديبهشت ماه 87

javad.sh

عضو جدید
سلام :biggrin:
ممنون از همه :D:D:D

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

دوستان گرامی نگاه ما همیشه اینگونه بوده که دیگران رو عاملی برای ایجاد شادی میدونستیم و تاثیر خودمون رو کم و بی تاثیر میدونستیم!!!
اما کافیه که هنر خود بودن رو امتحان کنیم تا به شرایط عالی و ایده عالی برسیم لحظه حال رو داشته باشیم و در اون زندگی کنیم یقینا شاد و سرزنده هستیم.:gol::gol::gol:

lili 68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

دوستان گرامی نگاه ما همیشه اینگونه بوده که دیگران رو عاملی برای ایجاد شادی میدونستیم و تاثیر خودمون رو کم و بی تاثیر میدونستیم!!!
اما کافیه که هنر خود بودن رو امتحان کنیم تا به شرایط عالی و ایده عالی برسیم لحظه حال رو داشته باشیم و در اون زندگی کنیم یقینا شاد و سرزنده هستیم.:gol::gol::gol:

سلام میشه بگین این هنری که میگین چجوری بدست میاد؟ :question:(با در نظر گرفتن این که دلیلی واسه شاد بودن پیدا نمیکنی!!!):w20:

lili 68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کمکم کنین ممنون میشم
البته من آدم غمگینی نیستم . ولی دلم میخواد شادتر زندگی کنم:redface:

NGH

عضو جدید
سلام میشه بگین این هنری که میگین چجوری بدست میاد؟ :question:(با در نظر گرفتن این که دلیلی واسه شاد بودن پیدا نمیکنی!!!):w20:
آنچه هستی هدیه خداوند است به تو و آنچه می شوی هدیه توست به خداوند پس بی نظیر باش که بی نظیر آفریده شده ای.
شاد بودن و دیگر محاسن چیزی هست که شما می تونید با تمرین کردن اون رو در خودت نهادینه کنی. تصویری که شما در مورد خودت در ذهنت داری مهمترین چیزی هست که شما را می سازه در واقع شما همونی هستین که تو ذهنتون از خودتون تصویر دارین. مواظب افکار و تصاویر در مورد خودت باش. روزت رو با توکل به خدا شروع کن ارتباطت با خدا رو پر رنگ تر کن این باعث میشه که یه حس قشنگ و یه امید زیبا تو دلت مداوم وجود داشته باشه و این بهت انرژی و اشتیاق به جلو حرکت کردن رو می ده. خودت انرژی و محرک خودت باش. روز تولدت فکر کن که کجا بودی و الان کجایی و به کجا باید برسی. افکارت رو محدود نکن. می دونستی که خانم رایس تو بچگی می خواست محل کارش تو کاخ سفید باشه و یه نقاشی کشیده بود که بعدها اتاق کارش دقیقا همون چیزی بود که تو بچگی کشیده بود.و دیگه اینکه دلیل رو نباید که پیدا کنی بلکه دلیل رو باید بوجود بیاری و بسازی. شاد بودن رو تمرین کن و تمرین کن و تمرینننننننننننننن.;)

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کمکم کنین ممنون میشم
:gol:لی لی عزیز اگه به این سوال من جوابی دادی که غیر از نمیدونم بود اون وقت میتونی خیلی بیشتر شاد نباشی.
:que:سوال : آیا شما می دونی دمی که فرو میره دوباره بالا میاد یا نه ؟؟؟یا به عبارتی از لحظه بعدی زندگیت خبر داری آیا ،که خواهی بود یا نه؟؟؟؟

توصیه دوستانه به همه دوستانم :D: شاید این دنیا اون جشنی نباشه که توقع داشتی بهش دعوت بشی ؛ اما حالا که دعوت شدی ، هر چه زیبا تر برقص.
(یادم نیست از کیه ولی قشنگه);)
همیشه شاد باشید و موفق:heart:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست گرامی سلام
دوست گلم همگی دارای هدف و آرمانیم و برای رسیدن به اهدافمون بهایی بسیار باارزش رو پرداخت میکنیم(زمان) اما غافل از اینکه
این سرمایه اولیه و اصلی ما برگشت ناپذیره.
اکثر ما شهر باصفای شمال رو در شمال میبینه اما غافل از اینکه از ابتدای امر میتونه باصفا باشه. یه دانشجو زمان لحظه شماری میکنه
که مدرک لیسانسشو بگیره و به اون مدرک میرسه اما تا رسیدن به اون مدرک چه چیزی رو بدست آورده!!!!
همه ما بدنبال اون مدرکیم اما غافل ازاینکه همه چیز رو فدای اون میکنیم و در آخر 4 سال از بهترین لحضات زندگیمون رو از دست دادیم
متاسفانه.
راه کاره این قضیه به نظرم اینه که تو حال زندگی کنیم چطوری: از هر چیزی که در اطراف ماست زیباترینش رو برای ادامه راه برداریم
کوچترین چیزها مثبت رو به بزرگترین شکل ترسیم کنیم تا قدرت قدم برداشتن دوچندان بشه. از هر لحظه زندگی لذت ببریم اگه نمی بریم
راه رو تغییر بدیم ما نباید همه چیز رو فدای انتها کنیم چرا که در ما به انتها میرسیم اما تا رسیدن به انتها هیچ نداریم.

موفقیت از آن ماست مگه خود نخواهیم.
;):gol::gol:;)

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کمکم کنین ممنون میشم
پیشکش به همه ی شما
و خداوندا بسان ازادی که درمن قرار دادی برای همه به جای تمامی شب های سرد و بی روح گرمترین چیز را می خواهم .عشق را و می خواهم باوری بدست اورند که که کوهی را برای معشوق جا به جا کنند.و مهربانی که دوست بدارند و دوست داشته باشند.ایمانی که اگر تمامی سختی های عالم بر ان ها نازل شود فریاد زنند شکرت خدا.دلم می خواهد لذت های نا محدود و وصف ناپذیر بچشند.بدانند که ازاد به دنیا امده اند و از دنیا می روند .اگر قرار است یک بار زندگی کنند.ازادانه زندگی کنند. با معنای امید زندگی کنند و بدانند که انها سزاوار همه ی خوبی هایی هستند که زندگی به ان ها عطا می کند..بدانند زمان به همان زودی که به اینجا رسید به اخر میرسد و زندگی پر از شادی ها و لذت ها و دغدغه هایی گذرا بهتر است یا زندگی پر از معنای هستی و وجود مقدس خدا که شادی و موفقیت را در واژه نمیبیند بلکه معنایی میداند بی کران.که از ان روحی پر احساسو ازاد می سازد.بدانندشکوه کردن به رنج بهتر هست یا درک معنای رنج و فهم اینکه چرا رنج در زندگی زیادتر است(اما با تمام وجودشان بدانند قدرت اراده انسان می تواند مرزها را در نوردد و برای رسیدن به زندگی سرشار از معرفت و زیبایی تنها با یه اراده می توانند کوه ها را جابه جا کنند.پس به جای شکوه بخواهند که ان را تغییر دهند..).و گاهی به جای تلخی می توانند یک سیب گاز بزنند.بدانند همه ی زمین سرایشان هست و همه ی ادم ها برادران و خواهرانشان(به همه عشق بورزند چون عاشقانه بدنیا امده اند. چون ذات پروردگارشان عشق است.) .ارزو می کنم که قدر ثانیه هایی که نفس می کشند و می توانند به اوایی زیبا گوش فرا دهند بدانند و مهم نیست از کجا امده اند و به کجا می روند مهم اینست که می توانند ثانیه هایی را به دیدن زیبایی ها. دوست داشتنی ها و .یک گل که دارای تمام احساسات و عواطف بشر هست سپری کنند و لذت ببرند یادتان باشد. خدا هست. باورش کنید . احساسش کنید. انوقت می بینید که انسان نیازی به هیچ چیز ندارد زیرا بی نهایت (خدا) با اوست. پس همین حالا به خاطر داده ها و نداده ها شکرش گویید. به ندای هستی گوش سپارید. به نغمه خداوند دل بسپارید و امید را در تپش زندگی یگ گل باور کنید و دانه ی ان را در درون بارور کنید.و با تمام وجودم می خواهم که هماره بتوانید سراسر تقدس را هر دم زیست کنید. ;):gol::gol:;)

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
فشفشه جون راست میگن:gol:
وقتی داری میری سفر این مقصد نیست که لذت بخشه ، بلکه مسیر سفر باید لذت بخش باشه.
باید توو سفر از وقفه هاش هم لذت برد و شاد بود چون به غیر ازاین راه بهتری وجود نداره که ، داره ؟؟؟؟:biggrin:
:heart:پس این دم رو غنیمت بدون و شاد باش که از دم دیگر خبری نیست:heart:
شاد باشید و لباتون خندون:gol:

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا مگه شاد بودن دلیل می خواد؟
نه والا ، نه بلا :biggrin:
ولی هیچ چیز بی دلیل نمیشه و تازه حالم نمیده:redface:
با دلیلش خوش مزه تره:D

چرا ناراحتی باشیم؟ این دلیل می خواد
.
منم همین رو میگم دیگه ، تو نه خدا به لینک دلیل شاد بودن توو امضام یه سری بزنید خب;)

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:زندگی زیباست زشتیهای آن تعبیر ماست:gol:
:gol:در مسیرش هر چه نازیباست آن تقصیر ماست
:gol:

کیوان.م

عضو جدید
با تمام وجودم دوست دارم امیدوار زندگی کنم
ایمانم بسیار قوی است
خداوند رو حس کنم
نه در سختیها در تمام بودنم
برایم دعا کنید
مرسی;)

آخرین ویرایش:

راحيل

عضو جدید
با تمام وجودم دوست دارم امیدوار زندگی کنم
ایمانم بسیار قوی است
خداوند رو حس کنم
نه در سختیها در تمام بودنم
برایم دعا کنید
مرسی;)

زندگي شوق رسيدن به همان فرداييست
كه نخواهد آمد
تو نه در ديروزي و نه در فردايي
ظرف امروز پر از بودن توست
زندگي را درياب
اگه راهشو پيدا كردي ......؟؟؟

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست همان موقع كه خسته ام و ذهنم ياريم نميدهد كائنات در حال انجام معجزه ايست به سود من....

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست همان موقع كه خسته ام و ذهنم ياريم نميدهد كائنات در حال انجام معجزه ايست به سود من....

با سلام و اجازه :
درست همان موقع كه خسته ام و ذهنم ياريم نميدهد كائنات در حال انجام معجزه ايست به سود من...:gol::gol::gol:

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها.خب وقتی خسته ایم و ذهنمون یاریمون نمیده، خب پس هیچ تلقین مثبتی هم انجام ندادیم دیگه.پس چطور کائنات برامون معجزه میکنن؟؟؟
وقتی ذهن خسته باشه دیگه ایمانی در رسیدن به هدف نمی مونه.
من نمیتونم درک کنم اینوووووووووووو

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها.خب وقتی خسته ایم و ذهنمون یاریمون نمیده، خب پس هیچ تلقین مثبتی هم انجام ندادیم دیگه.پس چطور کائنات برامون معجزه میکنن؟؟؟
وقتی ذهن خسته باشه دیگه ایمانی در رسیدن به هدف نمی مونه.
من نمیتونم درک کنم اینوووووووووووو

سارا جان
این منظورش اینه که کائنات همیشه در حال انجام بهترین ها برای ماست و درست وقتی فکرش رو نمی کنیم اوضاع بر وفق مراد میشه. یعنی قبل از اتفاق افتادن اون چه که می خواهیم اوضاع به بدترین شکل ممکن خودشو نشون میده ولی بعدش روشن میشه.

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جان
این منظورش اینه که کائنات همیشه در حال انجام بهترین ها برای ماست و درست وقتی فکرش رو نمی کنیم اوضاع بر وفق مراد میشه. یعنی قبل از اتفاق افتادن اون چه که می خواهیم اوضاع به بدترین شکل ممکن خودشو نشون میده ولی بعدش روشن میشه.
جدی؟؟ نمی دونستم....

خداکنه اینطور باشه که تو میگی...

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره اونی که قرمز کردی رو توی کتاب اسکاول شین نوشته.
خیلی جالبه.من نمیدونستم.خب اینطوری آدم راحت تر می تونه شرایط سختی که براش پیش میاد و تحمل کنه.یا بهتر بگم باهاش مدارا کنه...
میدونی، مشکل من اینه که مطالعه رو ول کردم سیما جون...

farzan001

عضو جدید
شاد باش چون:

شاد باش چون:

اگر از شرایط زندگی خود راضی نیستید و یا اگر فکر می کنید همه چیز بر وفق مراد شما نیست بهتر است نگاهی به متن زیر بیندازید

به نکته‌هاى زير توجه کنيد:
اگر امروز صبح سالم از خواب برخاستيد، قدر سلامتى خود را بدانيد زيرا يک ميليون نفر تا يک هفته ديگر زنده نخواهند بود.
اگر تاکنون از آسيب‌هاى جنگ، تنهايى در سلول زندان، عذاب شکنجه، يا گرسنگى در امان بوده‌ايد، وضعيت شما از وضعيت 500 ميليون نفر در دنيا بهتر است.
اگر می‌توانيد بدون ترس از زندانى شدن يا مرگ، وارد مسجد (يا کليسا) شويد، وضع شما از ٣ ميليون نفر در دنيا بهتر است.
اگر در يخچال شما خوراکى و غذا وجود دارد، اگر کفش و لباس داريد، اگر تختخواب و سرپناهى داريد، اگر در بانکى حساب داريد، و اگر در جيب‌تان پول داريد، شما به ٨٪ مردم دنيا که چنين شرايطى دارند تعلّق داريد.
اگر شما اين نوشته را می‌خوانيد، از سه خوشبختى بهره‌مند هستيد:
1- يک کسى به فکر شما بوده است.
2- شما به 200 ميليون نفرى که قادر به خواندن نيستند تعلّق نداريد.
3- و ... شما جزو ١٪ از مردم دنيا هستيد که کامپيوتر دارند.

به قول يکنفر:
طورى کار کنيد که انگار نيازى به پول نداريد،
طورى عشق بورزيد که انگار هرگز آزرده خاطر نشده‌ايد،

طورى برقصيد که انگار هيچکس شما را نمی‌بيند،
طورى آواز بخوانيد که انگار هيچکس صداى شما را نمی‌شنود،
و بالاخره طورى زندگى کنيد که انگار زمين، بهشت است.
وهمیشه خدا را شکر کنید :gol:

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنگامی که سیبی را با دندانهای خود له می کنی در قلب خویش به آن بگو :
دانه ها و ذرات تو در کالبد من به زندگی ادامه خواهند داد.
شکوفه هایی که باید از دانه هایی تو سر زند ، فردا در قلب من شکوفا می شود .
عطر دل انگیز تو ، توام با نفسهای گرم من به عالم بالا صعود خواهد کرد ، و من و تو در تمام فصلها شاد و خرم خواهیم بود.​

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جان
اَه چه جالب من هم نمي دونستم :eek:

ممنون خيلي مطلبت جالب بود

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالبه.من نمیدونستم.خب اینطوری آدم راحت تر می تونه شرایط سختی که براش پیش میاد و تحمل کنه.یا بهتر بگم باهاش مدارا کنه...
میدونی، مشکل من اینه که مطالعه رو ول کردم سیما جون...

اَه چه جالب من هم نمي دونستم :eek:

ممنون خيلي مطلبت جالب بود
آره یک جورایی شبیه تاریکی پیش از سحر. مثالش فکر کنم همینه.