ببینید و بگویید (نام دستگاه و عملکرد آن )

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام ،
من فکر می کنم مربوط به دستگاه های heat set نخ باشه . درسته ؟ مثلا قسمت ذخیره اش؟

سلام.بسیار ممنون از پاسخ صحیح و خوبتون.:w30:
ما اینجا رسم داریم هرکس که جواب درستو میگه یه سری توضیحات هر چند مختصر در مورد دستگاه و خصوصیات و کارش میده.
موفق باشید.:victory:

سلام . به خاطر اینکه تنوع بشه چند تا عکس ماشین آلات قرار میدم ککه لا اقل در ایران تعدادشون کمه
سوال! فکر میکنید خط تولید چه الیافی هست؟؟؟ قبلا گفتم;)

سلام دوست عزیز.
ممنون که سوال بعدیو قرار دادید.
فقط اگه عکسها یکی یکی گذاشته بشه تا یه نتیجه برسه بهتره.
موفق باشید.:victory:

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
...

...

اینم سوال بعد ...
اسم دستگاه و مختصری توضیح در مورد اون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdi114

عضو جدید
سلام دوستان ،

اولا ممنون ، و بعد من چند سالی هست که از محیط دانشگاه جدا شدم الان دیگه خیلی چیزها یادم رفته .
و خیلی بیسواد تشریف دارم .اما تو کارخانه های مختلف کار کردم (شیمی نساجی ) الان یک خورده تجربه دارم. خوب اصل داستان :
معمولا تو کارخانه های فرش ماشینی و موکت یک عملیاتی روی نخ ها انجام میدهیم به اسم Heat seting
چرا ؟ چون موکت و فرش ماشینی در جریان مصرف کوبیده نشن یا حداقل دیر کوبیده بشن.
پروسه به این صورته که نخ ها باید در یک محفظه ای (اتاقکی) تحت یک درجه حرارت بالا عبور کنند.
معمولا این دما برای pp حول و حوش 120 درجه سانتی گراده و زمانی که نخ از این اتاقک عبور میکنه کمتر از
یک دقیقه است.برای درک بهتر داستان ...
فکر کنید چرا موهای سرمونو سشوار میگیریم...
در کل تو دنیا دو تا شرکت در زمینه ساخت این دستگاه ها معروفند.
superba از فرانسه و power heat set از آلمان. الان از هر دو تا دستگاه چه در ایران و چه کشورهای اطراف
زیاد استفاده می کنند. تو ایران در یزد ، زنجان ، تبریز و ... از این ماشین ها استفاده میشه و حتی نخ هم
صادر میشه. به خصوص ترکیه که مرکز این ماشین هاست.(خیلی دارند.) .... یا علی

کاش سرعت تایپ دستام بیشتر بود ، اون وقت بیشتر می نوشتم...ببخشید سطح سوادمون این قدر بود.

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام دوستان ،

اولا ممنون ، و بعد من چند سالی هست که از محیط دانشگاه جدا شدم الان دیگه خیلی چیزها یادم رفته .
و خیلی بیسواد تشریف دارم .اما تو کارخانه های مختلف کار کردم (شیمی نساجی ) الان یک خورده تجربه دارم. خوب اصل داستان :
معمولا تو کارخانه های فرش ماشینی و موکت یک عملیاتی روی نخ ها انجام میدهیم به اسم Heat seting
چرا ؟ چون موکت و فرش ماشینی در جریان مصرف کوبیده نشن یا حداقل دیر کوبیده بشن.
پروسه به این صورته که نخ ها باید در یک محفظه ای (اتاقکی) تحت یک درجه حرارت بالا عبور کنند.
معمولا این دما برای pp حول و حوش 120 درجه سانتی گراده و زمانی که نخ از این اتاقک عبور میکنه کمتر از
یک دقیقه است.برای درک بهتر داستان ...
فکر کنید چرا موهای سرمونو سشوار میگیریم...
در کل تو دنیا دو تا شرکت در زمینه ساخت این دستگاه ها معروفند.
superba از فرانسه و power heat set از آلمان. الان از هر دو تا دستگاه چه در ایران و چه کشورهای اطراف
زیاد استفاده می کنند. تو ایران در یزد ، زنجان ، تبریز و ... از این ماشین ها استفاده میشه و حتی نخ هم
صادر میشه. به خصوص ترکیه که مرکز این ماشین هاست.(خیلی دارند.) .... یا علی

کاش سرعت تایپ دستام بیشتر بود ، اون وقت بیشتر می نوشتم...ببخشید سطح سوادمون این قدر بود.
مرسی مهندس. عالی بود ;)

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
اینم سوال بعد .
نام قطعه و مختصری توضیح در موردش .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام

انگار 2 هفته است که خبری نیست
یک سوال جدید میزارم تا کمی فعالتر بشید
این تصویر کدام قسمت ماشین و چه دستگاهی است ؟

DSC_7715.jpg

علی وفسی

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

با سلام به همه دوستان

به نظرم این تصویر هارنیش (hiarness) ژاکارد ماشن بافندگی فرش باشه درسته ؟:redface:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
اینم سوال بعد .
نام قطعه و مختصری توضیح در موردش .

حامد جان لطفا پاسخ سوال فراموش نشه.:)
با سلام به همه دوستان

به نظرم این تصویر هارنیش (hiarness) ژاکارد ماشن بافندگی فرش باشه درسته ؟:redface:

خیلی ممنون علی آقا.لطف کنید مختصری توضیح در مورد کار قطعه هم بدید.:)
دوستان این وسیله چیه ؟؟ و مربوط به چه ماشینی است ؟؟:que::gol:

من که عکسی نمی بینم.:(

علی وفسی

عضو جدید
سلام ...
متاسفانه نتونستم اپلود کنم عکس رو.. البته باز تلاشم رو میکنم :redface:

این سئوالی بود که مهندس محبتی طرح کردن جسارتنا من توضیح میدم
هارنیش که در واقع هارنس کلمه اصلی اون هست و در کارخانجات ایران به هارنیش شناخته میشه
ریسمانی است که از انتها به میل میلکهای ژاکارد ماشینهای بافندگی متصل است و ابتدای اون هم به قلاب یا زبانه ای متصل که باعث بالا رفتن یا پایین ماندن میل میلک میشه...البته با فرمانی که با توجه به طرح بافت دریافت میکنه

توضیح ساده تر اینکه به عامل اتصال میل میلک به قسمت فرمان ژاکارد ریسمان هارنیش میگن:D

علی وفسی

عضو جدید
با سلام به دوستان خوبم
بله چشم راهنمایی بیشتری میکنم...از این وسیله بیشتر در ریسندگی نخهایی با درصد مخلوط استفاده میشه ....
خب با اجازه تون برای تنوع بیشتر سئوال دیگه ای مطرح می کنم

نام این قطعه چیه و چه کاربردی در چه ما شینی داره ؟؟؟

پیوست ها

• dc 1.jpg
    dc 1.jpg
    6.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
با سلام به دوستان خوبم
بله چشم راهنمایی بیشتری میکنم...از این وسیله بیشتر در ریسندگی نخهایی با درصد مخلوط استفاده میشه ....
خب با اجازه تون برای تنوع بیشتر سئوال دیگه ای مطرح می کنم

نام این قطعه چیه و چه کاربردی در چه ما شینی داره ؟؟؟

سلام .
قطعه مورد نظر در ماشین رینگ کاربرد داره و کارش رو بزار بجه های دیگه حدس بزنن .:smile:

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام....بله درسته و با پیشنهادت موافقم.....البته اشاره به نام این قطعه هم علاوه بر ذکر کاربردش مهمه ;)

مثل اینکه کسی نمیخواد جواب بده . ;)
خب , این وسیله بوبین گیر نام داره و کارش نگهداشتن بوبینهای نیمچه نخ برای تبدیل به نخ هست .
معمولا توی کارخانه ها به این وسیله "کازابلانکا" که اسم معروفترین تولید کننده اش هست میگن .

علی وفسی

عضو جدید
سلام.....بله کاملا درسته افرین به شما با این اطلاعات کاملتون....
سئوال قبلی هم باسکول ماشین عدل شکن حلاجی بود که به صورت وزنی الیاف رو برای نخ های مخلوط تقسیم میکنه....

بالا