با شمام! خوده خوده شما! نماز میخونید؟!

با شمام! خوده خوده شما! نماز میخونید؟!

• بله

رای: 99 67.3%
  • خیر

رای: 27 18.4%
  • گاهی

رای: 21 14.3%

• مجموع رای دهندگان
    147

medjoon

عضو جدید
دلیل عقلانیم شاید نداشتن اعتقاد به طرز و گونه ی اقیمون الصلات باشه! جدا از تعریف شیعه و سنی و ساخت مسجد و...

فکر می کنم خداوند نماز خواندن به گونه های دیگر را هم بپذیره!

درست مانند گونه ای که این دوستمون خالصانه خدا را صدا زد و خداوند استجابتش کرد

شکی در نماز به این سبک نیست اما خداوند قطعا هر جور نماز بخونی قبولت داره!

معمولا هم ارتباط قوی تر هست به این شیوه

یه وقت باعث تبلیغ نشه حرفای من

نمی دونم

اگه درست فهمیده باشم ته دلتون اعتقاد نماز خوندن دارید، به این شیوه خوندن رو هم قبول دارید(گفتین شکی در نماز به این سبک نیست)، حس میکنم شاید مشکلتون تنبلی باشه، البته ببخشید ها، من اینطور برداشت کردم،طرز اقامه نماز نباید مانعی باشه برای نماز خوندن، اصلش رو پذیرفتید اما رو جزئیات حساسیت بخرج دادید و دور کردین خودتون رو، واقعا شیوه خوندنش فرقی نداره، اما اگه مسلمون هستید این طرز اقامه رو قبول کنید، دلیلی برای قبول نکردنش دارید؟! چه اشکالی تو این طرز اقامه هست که شما رو به شک انداخته؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه درست فهمیده باشم ته دلتون اعتقاد نماز خوندن دارید، به این شیوه خوندن رو هم قبول دارید(گفتین شکی در نماز به این سبک نیست)، حس میکنم شاید مشکلتون تنبلی باشه، البته ببخشید ها، من اینطور برداشت کردم،طرز اقامه نماز نباید مانعی باشه برای نماز خوندن، اصلش رو پذیرفتید اما رو جزئیات حساسیت بخرج دادید و دور کردین خودتون رو، واقعا شیوه خوندنش فرقی نداره، اما اگه مسلمون هستید این طرز اقامه رو قبول کنید، دلیلی برای قبول نکردنش دارید؟! چه اشکالی تو این طرز اقامه هست که شما رو به شک انداخته؟

عدم لذت + توجه

تقسیم بندی زمانم

همون تنبلی شاید!

medjoon

عضو جدید
عدم لذت + توجه

تقسیم بندی زمانم

همون تنبلی شاید!

دوسته من، لذت در نماز برای همه نیست، 90% نماز براشون سخته، برا ما اشتباه جا انداختن که نماز باید لذت داشته باشه، انصافا نماز خوندن اونم سروقت کاره سختیه، صبح ها از خوابه ناز بیدار شدن و نماز خوندن سخته، عدم لذت دلیل ترک نماز نیست، چون اصلا همچین دستوری نداریم که نماز بخونید که لذت ببرید، نماز برای تشکر از خالقمونه، رعایت ادب مقابل خالقمونه، مطمئنا سخته، اما میتونه با لذتم همراه باشه، این لذته دسته خودمونه، اما اگه لذتی نبردی برای اطاعت از فرمان خالقی که گفته نماز بخون باید بخونی
در یک روز نماز خوندن شاید 30 دقیقه ازتون وقت بگیره و شاید همین 30 دقیقه در روز براتون در آینده بمونه...
زیادی سختش نکنید، اگه بخواین مشکلی در تقسیم بندی زمانتون ایجاد نمیکنه، خودتونم واقع بینانه نگاه کنید حرف منو تایید میکنید
امیدوارم بر تنبلی غلبه کنید، ارزشش رو داره...

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوسته من، لذت در نماز برای همه نیست، 90% نماز براشون سخته، برا ما اشتباه جا انداختن که نماز باید لذت داشته باشه، انصافا نماز خوندن اونم سروقت کاره سختیه، صبح ها از خوابه ناز بیدار شدن و نماز خوندن سخته، عدم لذت دلیل ترک نماز نیست، چون اصلا همچین دستوری نداریم که نماز بخونید که لذت ببرید، نماز برای تشکر از خالقمونه، رعایت ادب مقابل خالقمونه، مطمئنا سخته، اما میتونه با لذتم همراه باشه، این لذته دسته خودمونه، اما اگه لذتی نبردی برای اطاعت از فرمان خالقی که گفته نماز بخون باید بخونی
در یک روز نماز خوندن شاید 30 دقیقه ازتون وقت بگیره و شاید همین 30 دقیقه در روز براتون در آینده بمونه...
زیادی سختش نکنید، اگه بخواین مشکلی در تقسیم بندی زمانتون ایجاد نمیکنه، خودتونم واقع بینانه نگاه کنید حرف منو تایید میکنید
امیدوارم بر تنبلی غلبه کنید، ارزشش رو داره...

نمی دونم تو این سبک هروقت احساس نیاز می کنی (نیاز به عبادت معبود) میری سراغش شاید 30 ثانیه شاید یکی دوساعت ولی همش کانکت هستی و لذت می بری و توجه داری به خدا نه اینکه حواست جای دیگه باشه و خودت در حال رکوع و سجود

اگر وصله ای واقعا وصل هستی مثل اون دیال آپ های قدیمی نیست که حتی پیج گوگل رو هم بعد از یک سال نمی آورد ارتباط رو حس می کنی و...

خوبیش اینه که گیر زمان نیستی وقتی خارج از منزل هستی گرفتن وصو و... برات دشوار نیست و...

نمی دونم این نماز حساب میشه یا نه

حصرت ابراهیم هم نماز می خواندن دوست دارم اینو هم بدونم که ایشون چطور نماز می خوندن

چون هدف از نماز و عبادت خدا و بندگی هست

نماز به این شکل خاص پیشتر می تونه دلیل اجتماعی و فرهنگی داشته باشه
یعنی تو نماز جمعه هم ظهور پیدا کنه

اما فکر نکنم هیچکدوم از بچه های نماز خون که فعلا تو رای گیری شرکت کردن اهل نماز جماعت یا نماز جمعه باشن و...

medjoon

عضو جدید
نمی دونم تو این سبک هروقت احساس نیاز می کنی (نیاز به عبادت معبود) میری سراغش شاید 30 ثانیه شاید یکی دوساعت ولی همش کانکت هستی و لذت می بری و توجه داری به خدا نه اینکه حواست جای دیگه باشه و خودت در حال رکوع و سجود

اگر وصله ای واقعا وصل هستی مثل اون دیال آپ های قدیمی نیست که حتی پیج گوگل رو هم بعد از یک سال نمی آورد ارتباط رو حس می کنی و...

خوبیش اینه که گیر زمان نیستی وقتی خارج از منزل هستی گرفتن وصو و... برات دشوار نیست و...

نمی دونم این نماز حساب میشه یا نه

حصرت ابراهیم هم نماز می خواندن دوست دارم اینو هم بدونم که ایشون چطور نماز می خوندن

چون هدف از نماز و عبادت خدا و بندگی هست

نماز به این شکل خاص پیشتر می تونه دلیل اجتماعی و فرهنگی داشته باشه
یعنی تو نماز جمعه هم ظهور پیدا کنه

اما فکر نکنم هیچکدوم از بچه های نماز خون که فعلا تو رای گیری شرکت کردن اهل نماز جماعت یا نماز جمعه باشن و...

این مواردی که بهش اشاره کردید ناشی از اعتقاد به یه خالقه که در همه حال باید به یادش باشیم تا به یادمون باشه، این که هر لحظه به یاد خدا باشیم نماز نیست، شاید بشه گفت نماز تشکر رسمی از خداست. نماز سه مرتبه نماز در روز میتونه تضمینی برای یاد لحظه ای خدا در وجودمون باشه، همی خدایی که هرلحظه داری حسش میکنی گفته به این شکل از من تشکر کن، در گذشته تشکر به یه صورت دیگه بوده، اما اسلام گفته به این شکل باشه، هیچ دلیل عقلانی برا اینکه نماز باید به این شکل باشه وجود نداره، اصل نماز رو که قبول دارین، شکله خوندنش رو هم از بزرگان دینمون به این شکل روایت شده، دلیلی نداره باهاش مخالفت کنیم، واقعا در شکل این نماز خوندن نمیشه هیچ دلیل عقلانی آورد، اگه کسی میتونه کمکم کنه، مرسی

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام///

بعضی دوستا گفته بودند که اگه آدم انسان خوبی باشه حالا نماز هم خوند خوند، نخوند نخوند..... حالا من یه سوال دارم :

به نظر شما یه انسان خوب نباید انصاف داشته باشه.؟؟؟؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا من یک نظری دارم . توی تمام مباحثم داخلش می‌کنم
و اون این هست که: هر وقت دیدید کاری براتون تکراری شد یا به فکر تغییرش باشید یا کنارش بزارید
فرقی هم نمیکنه چی باشه، چه اعتقادات چه کارهای روزمره

در اعتقادات هم: کاری به گناهش ندارم، یا عاقبتی که بعضی‌ها تعیین کردن!!!

سلام
شما خدا رو دوست دارید؟
چه طوری وقتی یک نفر رو خ دوست دارید سعی می کنید باهاش رابطه برقرار کنید؟!
وقتی دوستش دارید از حرف زدن باهاش لذت میبرید
سعی می کنید هر حرفی میزنه عمل کنید
نماز خواندن بر میگرده به اینکه چقد خدا رو دوست دارید اگه یه روز نماز نخوانید دلتون برایی خدا تنگ میشه؟ چون اون روز با خدا حرف نزدید.
اگه نه.
نگاه کنید ببینید دلتون برای چه کسایی تنگ میشه. بررسی کنید ببینید چقد اونا اهداف الهی اند چقد به خدا نزدیک اند.
منم یه بار گاهی اوقات نماز می خواندم:cry: ولی تا یک هفته میشد که نماز نمیخواندم حس میکردم یه چیزی رو تو زندگیم از دست دادم حس میکردم زندگیم بی هدفه.
اگه میخواید بگید خب میشه با خدا جور دیگه ای حرف زد, من که نتونستم چون وقتی نماز نمیخواندم روم هم نمیشد چیزی بگم مگه میشد کاری رو که فرمودند رو اجرا نکنم اونوقت برم باهاشون حرف بزنم؟
روح هر کسی به خدا نیاز داره. نیاز داره که باهاش حرف بزنه تا روحش تغذیه بشه. از اون موقع به بعد فهمیدم نماز نیاز درونی خودمه.
باید خودتون بهش برسید.
کسی نمیتونه شما رو قانع کنه اگه خودتون نخواید. ما انسان ها خ اوقات چیزهایی رو که نمیخوایم انجام بدیم با بهونه اوردن کنار میذاریم در حالی که ....
ازتون میخوام تویه ماه رمضون امتحان کنید نماز خواندن رو.
موفق باشید و سربلند در پیشگاه حق

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تکلیف 5 میلیارد غیر مسلمان که سجده نمیکنند در برابر الله متعال چی میشه؟
اینا هم از شیطان بدترند؟

کسایی که خدا پرست اند در ادیان دیگه خدا را به صورتی که در دینشون گفته شده عبادت میکنن.
ادیان یهود و مسیح نیز نماز رو تو دینشون داشتند ولی به مرور زمان نماز تحریف شده در ادیانشون.
خب میشه گفت این دیگه مشکل اون ها نیست چون دستورات نماز و حجاب بهشون نرسیده.
این آدم ها حداقل دلیلی برای نماز نخواندن دارن ولی ما مسلمانان چی؟
ادیان دیگه وقتی امام زمان عجل الله ظهور کنند و دین اسلام رو بهشون معرفی کنند (در احادیث داریم که: ) خیلی ها قبول میکنند و مسلمان میشوند
امیدوارم ماها بتونیم تکالیف مسلمون بودنمون رو انجام بدیم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حکمت وجوب نماز چیست؟
امام رضا (ع) فرمودند:
علت اینکه نماز بر مردم واجب شد آن است که نمازگزار به ربوبیت خداوند متعال اقرار و اعتراف می کند و هرگونه شریکی را از ساحت قدس او به دور می افکند

و در پیشگاه خداوند جبار-جل جلاله- با حالت فروتنی و بیچارگی و با اعتراف به ضعف خویش می ایستد و چشم پوشی از گناهان گذشته ی خویش را از خداوند خواستار میشود

هر روز صورت بر زمین می گذارد تا بدین وسیله تعظیم خدای عزوجل بنماید و همیشه به یاد خدا باشد و آنی او را فراموش نکند و سرکشی و طغیان ننماید. و تا این که حالت دل شکستگی و تذکر را از

دست نداده و خواستار و راغب دین و دنیای خود باشد.

نماز موجب یاد خدا و تداوم ذکر او در تمام شب و روز می باشد. در نماز, بنده سرور و تدبیر کننده و آفریننده خود را فراموش نمی نماید که اگر فراموش کند یا ناسپاسی کند و گردن کشی نماید, با یاد خدا و ایستادن

به نماز در پیشگاه خداوند, از همه ی گناهان باز داشته شود و از هرگونه فساد و تباهی دوری نماید (نماز بازدارنده ی انسان از گناه است)

*Essi*

اخراجی موقت
به نماز در پیشگاه خداوند, از همه ی گناهان باز داشته شود و از هرگونه فساد و تباهی دوری نماید (نماز بازدارنده ی انسان از گناه است)

پس چگونه ابن ملجم نمازش رو خوند و رفت علی رو در مسجد شمشیر زد؟

اصلی ترین دشمنان اسلام بعد از پیروزی اهل نماز و قرآن بودن، چرا همیشه این اکثریت اهل نمازند ولی نماز تاثیری در جنایاتشون نداره؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما فقط درباره ادیان ابراهیمی توی خاورمیانه میگین نماز تحریف شده.

چین و هند و آفریقا و امریکای جنوبی و.... با هزاران سال تاریخ هم چیزی داشتند که تحریف بشه؟

خب در قرآن ما هم ما فقط به ادیان ابراهیمی اعتقاد داریم.
آیا چینی ها خدا پرست اند؟
هر آدمی در درون خودش خدا رو احساس میکنه این که اون ها با نخواندن نماز چه اتفاقی براشون می افته به خدا برمیگرده
که خداوند هم انقدر مهربان و رئوف هست که اگه کسی در جایی باشه که با ادیان الهی آشنا نشده باشه و قلبا" و حقیقتا" خدا پرست باشه بالاخره به راه راست هدایتش کنند
ولی ما چی اون ها بهونه دارن هر چند که باید تحقیق میکردن.
ولی اگه به ما بگن نمازی رو که جز دستورات دینت بوده چرا نخواندی چی میگیم؟
اون ها همه احکام دینشون رو با اینکه دین حق نیست کامل انجام میدن و خ براش ارزش قائل اند
ما که دینمون حقه چرا انقد نسبت به دستورات دینمون بی توجهیم؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حکمت وجوب نماز چیست؟
امام رضا (ع) فرمودند:
علت اینکه نماز بر مردم واجب شد آن است که نمازگزار به ربوبیت خداوند متعال اقرار و اعتراف می کند و هرگونه شریکی را از ساحت قدس او به دور می افکند

و در پیشگاه خداوند جبار-جل جلاله- با حالت فروتنی و بیچارگی و با اعتراف به ضعف خویش می ایستد و چشم پوشی از گناهان گذشته ی خویش را از خداوند خواستار میشود

هر روز صورت بر زمین می گذارد تا بدین وسیله تعظیم خدای عزوجل بنماید و همیشه به یاد خدا باشد و آنی او را فراموش نکند و سرکشی و طغیان ننماید. و تا این که حالت دل شکستگی و تذکر را از

دست نداده و خواستار و راغب دین و دنیای خود باشد.

نماز موجب یاد خدا و تداوم ذکر او در تمام شب و روز می باشد. در نماز, بنده سرور و تدبیر کننده و آفریننده خود را فراموش نمی نماید که اگر فراموش کند یا ناسپاسی کند و گردن کشی نماید, با یاد خدا و ایستادن

منم یه توصیح اصافه کنم که

اگر نماز می خونید و نمازتان باعث جلوگیری از گناه نمی شود ! نماز شما نماز نبوده است! (مقبول نبوده نمازتون)

*Essi*

اخراجی موقت
خب در قرآن ما هم ما فقط به ادیان ابراهیمی اعتقاد داریم.
آیا چینی ها خدا پرست اند؟
هر آدمی در درون خودش خدا رو احساس میکنه این که اون ها با نخواندن نماز چه اتفاقی براشون می افته به خدا برمیگرده
که خداوند هم انقدر مهربان و رئوف هست که اگه کسی در جایی باشه که با ادیان الهی آشنا نشده باشه و قلبا" و حقیقتا" خدا پرست باشه بالاخره به راه راست هدایتش کنند
ولی ما چی اون ها بهونه دارن هر چند که باید تحقیق میکردن.
ولی اگه به ما بگن نمازی رو که جز دستورات دینت بوده چرا نخواندی چی میگیم؟
اون ها همه احکام دینشون رو با اینکه دین حق نیست کامل انجام میدن و خ براش ارزش قائل اند
ما که دینمون حقه چرا انقد نسبت به دستورات دینمون بی توجهیم؟

خوب عزیز جان شما معتقدین بر حقین، شما پیرو یک مکتب رو که اعمال مکتبش رو انجام میده به من معرفی کن که مدعی باشه بر حق نیست !!!

کسی اگه بدونه حق نیست که اصلا دنبالش نمیره.

pouyajon

عضو جدید
تکلیف 5 میلیارد غیر مسلمان که سجده نمیکنند در برابر الله متعال چی میشه؟
اینا هم از شیطان بدترند؟
اگر از روی عناد باشه بله بدترند
اما اگر از روی تعمق و جستجو و نیافتنم دلیل باشه حساب اونها با خداست.

pouyajon

عضو جدید
خوب عزیز جان شما معتقدین بر حقین، شما پیرو یک مکتب رو که اعمال مکتبش رو انجام میده به من معرفی کن که مدعی باشه بر حق نیست !!!

ادعا ملاک حقانیت نیست
استدلال ها و تاریخ ادیان نشون میده کی چیکاره س
آیا شما ادعاتون این هست که در عالم هیچ حقی وجود نداره؟
شما خودتون را محق نمی دونید؟

*Essi*

اخراجی موقت
ادعا ملاک حقانیت نیست
استدلال ها و تاریخ ادیان نشون میده کی چیکاره س
آیا شما ادعاتون این هست که در عالم هیچ حقی وجود نداره؟
شما خودتون را محق نمی دونید؟

تاریخ چه افرادی؟
اگر تاریخ اینقدر واضحه پس مشکل به نظرتون کجاست؟

نه من خودم رو محق نمیدونم چون باور دارم آدم ها دنیا رو از عینکی که به چشم خودشون دارند میبینند و اون عینک در شکل گیریش خیلی چیزا موثره از جامعه گرفته تا خانواده تا تحصیلات تا حاکمیت و.....

pouyajon

عضو جدید
نه من خودم رو محق نمیدونم چون باور دارم آدم ها دنیا رو از عینکی که به چشم خودشون دارند میبینند و اون عینک در شکل گیریش خیلی چیزا موثره از جامعه گرفته تا خانواده تا تحصیلات تا حاکمیت و.....

اگر خودتون رو محق نمی دونید
نه حق دارید از چیزی دفاع بکنید (چون ممکنه اون چیز باطل باشه و شما بپندارید که حق است)
و نه حق دارید چیزی رو رد بکنید (چون ممکنه اون چیز حق باشه و عینک شما اون رو زشت و باطل جلوه بده)
صاحب این عقیده اصلا نبایستی حرف بزنه!

*Essi*

اخراجی موقت
اگر خودتون رو محق نمی دونید
نه حق دارید از چیزی دفاع بکنید (چون ممکنه اون چیز باطل باشه و شما بپندارید که حق است)
و نه حق دارید چیزی رو رد بکنید (چون ممکنه اون چیز حق باشه و عینک شما اون رو زشت و باطل جلوه بده)
صاحب این عقیده اصلا نبایستی حرف بزنه!

خوب اینکه شما میگین نظر شخصی شماست و از باورهای تمامیت خواهی حضرت عالی نشات میگیره که کسانی حق دفاع یا نظر دادن دارند، که محق باشند.

باید رو روی چه حسابی الان گفتین؟!!!

عجب !!!!!!!!!

نظر دادن در مورد مسائل ربطی به حق یا باطل بودن اونا نداره.

راستی همون پویا نیستی عکس شیر داشتی؟ لحنت مثل اونه.........

pouyajon

عضو جدید
خوب اینکه شما میگین نظر شخصی شماست و از باورهای تمامیت خواهی حضرت عالی نشات میگیره که کسانی حق دفاع یا نظر دادن دارند، که محق باشند.

باید رو روی چه حسابی الان گفتین؟!!!

عجب !!!!!!!!!

نظر دادن در مورد مسائل ربطی به حق یا باطل بودن اونا نداره.

راستی همون پویا نیستی عکس شیر داشتی؟ لحنت مثل اونه.........

بله من باور دارم یک حق وجود دارد و یک باطل

و هر کسی از یک اندیشه ای که بنظر خودش عقلایی هست طرفداری میکنه
شما بهتره بجای فرافکنی نطر خودتونو در مورد پلورالیسمی که معتقدین بیان کنید!
آیا بنظر شما در این دنیا حق و باطل و خوب و بد وجود داره؟
اینو بگین تا سوال بعدیمو بپرسم

*Essi*

اخراجی موقت
بله من باور دارم یک حق وجود دارد و یک باطل

و هر کسی از یک اندیشه ای که بنظر خودش عقلایی هست طرفداری میکنه

شما بهتره بجای فرافکنی نطر خودتونو در مورد پلورالیسمی که معتقدین بیان کنید!
آیا بنظر شما در این دنیا حق و باطل و خوب و بد وجود داره؟
اینو بگین تا سوال بعدیمو بپرسم

خوب و بد که مسلما وجود داره، خوب هر چیزی هست که برای آدم ها آرامش جسمی و فکری بیاره و بد هرچیزی هست که این آرامش رو زیر سئوال ببره.

خوب و بد بیشتر در مورد اخلاقیات مطرحه که موضوع بحث ما نیست.

صحبت سر حق و باطل بودن باورهایی بود که هرکسی معتقده خودش بر حق هست.

به نظر من اگر باوری به آدم ها آسیب جسمی یا ذهنی نزنه، کسی نمیتونه بگه باطله، هرچی میخواد باشه.

pouyajon

عضو جدید
خوب و بد که مسلما وجود داره، خوب هر چیزی هست که برای آدم ها آرامش جسمی و فکری بیاره و بد هرچیزی هست که این آرامش رو زیر سئوال ببره.

خوب و بد بیشتر در مورد اخلاقیات مطرحه که موضوع بحث ما نیست.

صحبت سر حق و باطل بودن باورهایی بود که هرکسی معتقده خودش بر حق هست.

به نظر من اگر باوری به آدم ها آسیب جسمی یا ذهنی نزنه، کسی نمیتونه بگه باطله، هرچی میخواد باشه.

یعنی شما اگر با ادم کشتن آروم بشی این کار کار خوبی هست؟

و اگر شما با منظبط بودن آرامشتون خدشه دار بشه نظم چیزی بدی هست؟

جالب بود !!!

و اما حق و باطل

آسیب جسمی و ذهنی یعنی چی؟

اوا باید انسان شناسی ارائه بدی و بعد اسیبها رو تعریف و تبیین کنی؟

روش معرفت شناسی شما برای رسیدن به انسان شناسی چی هست؟

*Essi*

اخراجی موقت
یعنی شما اگر با ادم کشتن آروم بشی این کار کار خوبی هست؟

و اگر شما با منظبط بودن آرامشتون خدشه دار بشه نظم چیزی بدی هست؟

جالب بود !!!

و اما حق و باطل

آسیب جسمی و ذهنی یعنی چی؟

اوا باید انسان شناسی ارائه بدی و بعد اسیبها رو تعریف و تبیین کنی؟

روش معرفت شناسی شما برای رسیدن به انسان شناسی چی هست؟

عجب، آقا چرا کامل نمیخونی !!!!!!

آدم کشی سبب برهم زدن امنیت دیگران میشه، مگه میگم خود محوری و در نظر گرفتن خودت به عنوان کانون همه چیز، مغلطه باز ماهری هستینا !!!!

الان این تاپیک در مورد نمازه پدر جان، من در مورد انسان شناسی چی بگم؟؟؟!!!!!!!

pouyajon

عضو جدید
عجب، آقا چرا کامل نمیخونی !!!!!!

آدم کشی سبب برهم زدن امنیت دیگران میشه، مگه میگم خود محوری و در نظر گرفتن خودت به عنوان کانون همه چیز، مغلطه باز ماهری هستینا !!!!

الان این تاپیک در مورد نمازه پدر جان، من در مورد انسان شناسی چی بگم؟؟؟!!!!!!!

خوب پسر جان گوش کن

من سوالم اینه شما مبنای فکری معرفت شناسی و انسان شناسی و ارزش شناسیتون چی هست که خوب وبد رو اونجوری تعریف میکنی؟

آیا غیر از عقلتون مبنایی هم دارید؟

ایا عقل خودتون برای خودتون محترم هست؟

آیا احکام عقل خودتون رو درست میدونید ؟ یا نه به عقلتون اعتنایی ندارید؟

شما خیلی از سوالاتم رو بیجواب میگذارین اما من میدونم پیچ کجاست و گردنه چجوره ...

*Essi*

اخراجی موقت
خوب پسر جان گوش کن

من سوالم اینه شما مبنای فکری معرفت شناسی و انسان شناسی و ارزش شناسیتون چی هست که خوب وبد رو اونجوری تعریف میکنی؟

آیا غیر از عقلتون مبنایی هم دارید؟

ایا عقل خودتون برای خودتون محترم هست؟

آیا احکام عقل خودتون رو درست میدونید ؟ یا نه به عقلتون اعتنایی ندارید؟

شما خیلی از سوالاتم رو بیجواب میگذارین اما من میدونم پیچ کجاست و گردنه چجوره ...

مبنای فکری شما چیه؟

اول خودتون به همه این سئوالات جواب بدین تا برسم به جواب های خودم.

میخوام ببینم این سئوالات کلا جواب دارن یا باز هم توی مغلطه غوطه وره.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خب درباره ی این سوال باید بگم این تاپیک مربوط به نمازه نه دین.
کسایی که وارد اینجا میشن اول باید دین اسلام رو به عنوان دین خودشون قبول داشته باشن.
بحث مطرح شده هم در مورد خواندن نمازه.