با این تفاسیر شما فک میکنید چه تعداد«سگ» تو کشور وجود داره ؟!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به گزارش مشرق:

«آیت الله جوادی آملی گفت:حتی سگ شکاری قابل تربیت است که برود و شکاری مانند کبک که دارای گوشت لذیذی است را شکار کند و با وجود گرسنگی به آن امانت خیانت نکند و آن را برای شکارچی بیاورد، این شکار سگ شکاری حلال است اما کسی که اختلاس می کند و رومیزی و زیر میزی می گیرد و در امانت خیانت می کند از آن حیوان نیز پست تر می شود.»
با این تفاسیر و سخنان آیت الله آملی گرانقدر، این سوال پیش می آید که چه تعداد سگ تو کشور وجود داره و به حیات خود ادامه می دهند؟! وچه عاملی سبب بروز و رشد قارچ گونه این فرهنگ در جامعه شده؟! و چه نتایجی برای آن در بلند مدت متصور است؟!

گرچه سگ از مخلوقات خوب! خدای خوب!است و قیاس این دو ، از خیلی جهات ،محل اشکال است !
در انتها شعری به یاد افتاد که شاید هیچ ربطی به این موضوع نداشته باشد اما به شخصه خیلی دوسش دارم و شاید خالی از لطف نباشد برای دو ستان!

دنیا پر از سگ است جهان سر به سر سگی‌ست
غیر از وفا تمام صفات بشر سگی‌ست

لبخند و نان به سفره‌ی امشب نمی‌رسد
پایان ماه آمد و خلق پدر سگی‌ست

از بوی دود و آهن و گِل مست می‌شود
در سرزمین من عرق کارگر سگی‌ست

جنگ و جنون و زلزله؛ مرگ و گرسنگی
اخبار یک ، سه ، چار، دو ،تهران، خبر سگی‌ست

آهنگ سگ ترانه‌ی سگ گوش‌های سگ
این روزها سلیقه‌ی اهل هنر سگی‌ست

بار کج نگاه شما بر دلم بس است
باور کنید زندگی باربر سگی‌ست

آدم بیا و از سر خط آفریده شو
دیگر لباس تو به تن هر پدرسگی‌ست

****بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم

نگار88

کاربر بیش فعال
به گزارش مشرق:

«آیت الله جوادی آملی گفت:حتی سگ شکاری قابل تربیت است که برود و شکاری مانند کبک که دارای گوشت لذیذی است را شکار کند و با وجود گرسنگی به آن امانت خیانت نکند و آن را برای شکارچی بیاورد، این شکار سگ شکاری حلال است اما کسی که اختلاس می کند و رومیزی و زیر میزی می گیرد و در امانت خیانت می کند از آن حیوان نیز پست تر می شود.»
با این تفاسیر و سخنان آیت الله آملی گرانقدر، این سوال پیش می آید که چه تعداد سگ تو کشور وجود داره و به حیات خود ادامه می دهند؟! وچه عاملی سبب بروز و رشد قارچ گونه این فرهنگ در جامعه شده؟! و چه نتایجی برای آن در بلند مدت متصور است؟!

گرچه سگ از مخلوقات خوب! خدای خوب!است و قیاس این دو ، از خیلی جهات ،محل اشکال است !
در انتها شعری به یاد افتاد که شاید هیچ ربطی به این موضوع نداشته باشد اما به شخصه خیلی دوسش دارم و شاید خالی از لطف نباشد برای دو ستان!

دنیا پر از سگ است جهان سر به سر سگی‌ست
غیر از وفا تمام صفات بشر سگی‌ست

لبخند و نان به سفره‌ی امشب نمی‌رسد
پایان ماه آمد و خلق پدر سگی‌ست

از بوی دود و آهن و گِل مست می‌شود
در سرزمین من عرق کارگر سگی‌ست

جنگ و جنون و زلزله؛ مرگ و گرسنگی
اخبار یک ، سه ، چار، دو ،تهران، خبر سگی‌ست

آهنگ سگ ترانه‌ی سگ گوش‌های سگ
این روزها سلیقه‌ی اهل هنر سگی‌ست

بار کج نگاه شما بر دلم بس است
باور کنید زندگی باربر سگی‌ست