بانوی دزفولی طلاهایش را برای کمک به قحطی زدگان سومالی اهدا کرد+عکس

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درد ما همین کمیته امداده
این قدر این رو کوبیدن سر مردم که دیگه هیشکی به هیشکی کمک نمیکنه
چی کمک در جریانه؟
کمیته امداد صلاحیت خودش رو در زلزله بم به همه نشون داد
ما از این شهر کمک میکردیم تو اون یکی شهر میفروختن
در جریانه برادر من
مشکلاتش به کنار ولی دارن بندگان خدا کارشونو میکنن

الآن مرجع ارسال کمک به سومالی هلال احمر و کمیته امداده...

parna wanna u

عضو جدید
چند روز پیش بود که برای دیدن حاج آقا به دفتر مراجعه کردم . جعبه ای شامل چند قطعه طلا توجه ام را جلب کرد . داستان را از آقای قارم مسئول دفتر امام جمعه دزفول جویا شدم. پیرزنی با واسطه و در نهایت گمنامی و خلوص ، همه طلاهایش معادل تقریبی ۳ میلیون تومان را برای کمک به مردم قحطی زده ی کشور سومالی بخشیده بود.
نمی دانم شب قدرش را چگونه صبح کرده بود لیک نیک می دانم که قدر علی (ع) را ، قدر سخاوت ، جود و یتیم نوازی امیر المومنین را خوب شناخته است و شاید به او شناسانده اند . خیلی پیگیر مصاحبه ای با این بانوی شدم ، ولی تلاش هایم به جایی نرسید.
و چقدر دلم برای آن آدم هایی که یک تک هزاری به این مردم مسلمان نیازمند کمک نکرده اند سوخت و چقدر بر خود بالیدم که هم شهری این بانوی سخاوتمندم .
“واحد مرکزی خبر چند روز قبل به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی نوشت: هر۶ دقیقه یک کودک بر اثر گرسنگی در جنوب سومالی جان می‌دهد.”

منبع.شبکه خبری دزفول

.زنکه......خاک بر سر.

parastoo kh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دزفولی ها از این چیزا زیاد دارن نصف وزنشون طلاهاشونه هرجا میرن چیکول چیکول صدا طلا هاشون میاد
ولی باید تو کتاب رکوردها ثبت بشه

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
در جریانه برادر من
مشکلاتش به کنار ولی دارن بندگان خدا کارشونو میکنن

الآن مرجع ارسال کمک به سومالی هلال احمر و کمیته امداده...
اگه اونا نبودن میزان کمک ها خیلی بیشتر بود
اینقدر هم به من نگو برادر
برادر اگه مال مردم خوری باشه مال خودتون و خودشون
به همین کمیته امدادی ها بگو برادر

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر این حسن انسانی دوستی را هم برای مردم فقیر کشور خودمان نیز داشتیم خیلی خیلی خوب می شد .... دیگه فقیر نداشتیم :cry:

Parsi.Eng

عضو جدید
شایدم کمک کرده به مردم خودمونم ول رسانه ایی نشده الله اعلم
اینجور آدمی که به همین راحتی از طلاهاش میگذره 100 درصد دل بزرگی داره

• Like
واکنش ها: Sarp

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند روز پیش بود که برای دیدن حاج آقا به دفتر مراجعه کردم . جعبه ای شامل چند قطعه طلا توجه ام را جلب کرد . داستان را از آقای قارم مسئول دفتر امام جمعه دزفول جویا شدم. پیرزنی با واسطه و در نهایت گمنامی و خلوص ، همه طلاهایش معادل تقریبی ۳ میلیون تومان را برای کمک به مردم قحطی زده ی کشور سومالی بخشیده بود.
نمی دانم شب قدرش را چگونه صبح کرده بود لیک نیک می دانم که قدر علی (ع) را ، قدر سخاوت ، جود و یتیم نوازی امیر المومنین را خوب شناخته است و شاید به او شناسانده اند . خیلی پیگیر مصاحبه ای با این بانوی شدم ، ولی تلاش هایم به جایی نرسید.
و چقدر دلم برای آن آدم هایی که یک تک هزاری به این مردم مسلمان نیازمند کمک نکرده اند سوخت و چقدر بر خود بالیدم که هم شهری این بانوی سخاوتمندم .
“واحد مرکزی خبر چند روز قبل به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی نوشت: هر۶ دقیقه یک کودک بر اثر گرسنگی در جنوب سومالی جان می‌دهد.”

با اون گریه و زاری که جنتی تو نماز جمعه کرد دل همه بدرد اومد و باعث شد کمک ها 100 برابر بشه!!!!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه اونا نبودن میزان کمک ها خیلی بیشتر بود
اینقدر هم به من نگو برادر
برادر اگه مال مردم خوری باشه مال خودتون و خودشون
به همین کمیته امدادی ها بگو برادر
پس بگم خواهر؟!!!!!!
ماه رمضونت تموم شد تهمتات شروع شد؟

آخرین ویرایش:

kian ahmadi

عضو جدید
بني آدم اعضاي يك پيكرند/كه در آفرينش ز يك گوهرند
چو عضوي به درد آورد روزگار/دگر عضو ها را نماند قرار
تو كز محنت ديگران بي غمي/نشايد كه نامد نهند آدمي
در اينكه ايران براي خود نياز دارد حرف درستي است كه مردم و مسئولين بايد جوابگو باشند.ولي دوستان با اين ايده كه چراغي كه رواست به مسجد حرام نميشه جلو رفت.انسان انسان ديگه.اوني كه در شرايط اضطراره واجب تره.گاهي وقت ها شرايطي مثل قحطي و سيل و زلزله و ... شرايط اضطراري هستند كه اگر دير بجنبيم يك فاجعه انساني رخ مي دهد كه دامنگير تمام نسل بشر و تمدن مي شود.ما بايد در شرايطي مثل زلزله ژاپن و سيل پاكستان و قحطي سومالي به مردم دنيا كمك كنيم چون يك شرايط ويژه است.همانطوريكه در زلزله بم و رودبار از سراسر دنيا كمك فرستاده شد،با اينكه هر كشوري براي خود نيازمند و محتاج به نون شب داره و هيچ كشور پيشرفته اي هم ادعا ندارد كه نيازمند ندارد.به نظرم شرايط سومالي نياز به كمك هر انساني داردچون جان هزاران زن و كودك در خطر است.چه اشكالي دارد كه آدمي در كنار كمك به هموطن به همنوع خودش هم كمك كند.من به نوبه خودم كار اين بانو را تحسين مي كنم.:gol:

parna wanna u

عضو جدید
نه خیرم اول به داد کشور خودمون برسن که از بقیه کشورا در اولویت بالاتری قرار داره.سومالی مشکل خودشه میخوان مانند خرگوش زاد و ولد نکنن .کی ازشون خواسته ای همه جمعیت داشته باشن؟وقتی میدونن قحطیه واسه چی خودشونو اصلاح نمیکنن که جلو تجاوزهاشونو و بچه های اضافی اوردنشونو بگیرن؟بیفرهنگن؟ما دیگه نمیتونیم براشون کلاس فرهنگ بزاریم
مگه تو افریقا زندگی نمیکنن؟مگه ای همه کشور پولدار تو افریقا نیست؟چرا خودشون به همنوعان و هم قاره ای های خودشون کمک نمیکنن؟ما تو مسائل خودمون موندیم اون وقت همش تو فکر سومالیو ...........

Sarp

مدیر بازنشسته
بني آدم اعضاي يك پيكرند/كه در آفرينش ز يك گوهرند
چو عضوي به درد آورد روزگار/دگر عضو ها را نماند قرار
تو كز محنت ديگران بي غمي/نشايد كه نامد نهند آدمي
در اينكه ايران براي خود نياز دارد حرف درستي است كه مردم و مسئولين بايد جوابگو باشند.ولي دوستان با اين ايده كه چراغي كه رواست به مسجد حرام نميشه جلو رفت.انسان انسان ديگه.اوني كه در شرايط اضطراره واجب تره.گاهي وقت ها شرايطي مثل قحطي و سيل و زلزله و ... شرايط اضطراري هستند كه اگر دير بجنبيم يك فاجعه انساني رخ مي دهد كه دامنگير تمام نسل بشر و تمدن مي شود.ما بايد در شرايطي مثل زلزله ژاپن و سيل پاكستان و قحطي سومالي به مردم دنيا كمك كنيم چون يك شرايط ويژه است.همانطوريكه در زلزله بم و رودبار از سراسر دنيا كمك فرستاده شد،با اينكه هر كشوري براي خود نيازمند و محتاج به نون شب داره و هيچ كشور پيشرفته اي هم ادعا ندارد كه نيازمند ندارد.به نظرم شرايط سومالي نياز به كمك هر انساني داردچون جان هزاران زن و كودك در خطر است.چه اشكالي دارد كه آدمي در كنار كمك به هموطن به همنوع خودش هم كمك كند.من به نوبه خودم كار اين بانو را تحسين مي كنم.:gol:
کمک به همنوع در قاموس زذل ترین مسلکها و آدمها هم دیده میشه
کمک به بازمانده های بلایای طبیعی در هر نقطه دنیا هم کاریست بسیار بسیار خداپسندانه و انسان پسندانه

کمک به هموطن هم که مزایاش نیاز به شمردن نداره

ولی کمک به بازمانده های زلزله ژاپن و قحطی سومالی و . . .تحت چه شرایط ؟!
والا اون کودکان اسکلت مانند رو هر پیرزن و ادم نازک دلی ببینه همچین کمکهایی میکنه
صحبت ما اینه که آیا نیازمندان داخل مملکت رو همچین تبلیغ میکنند ؟
یعنی جدا باورشون شده این مملکت گرسنه نداره ؟

بهتره هم نیازمندان داخلی رو نشون بدن و هم خارجی رو
قضاوت رو بذارن به عهده مردم
پیرزن هم خودش میتونه انتخاب کنه و طلاهاش رو اونی که مستحق تر تشخیص میده بخشش کنه

parna wanna u

عضو جدید
کمک به همنوع در قاموس زذل ترین مسلکها و آدمها هم دیده میشه
کمک به بازمانده های بلایای طبیعی در هر نقطه دنیا هم کاریست بسیار بسیار خداپسندانه و انسان پسندانه

کمک به هموطن هم که مزایاش نیاز به شمردن نداره

ولی کمک به بازمانده های زلزله ژاپن و قحطی سومالی و . . .تحت چه شرایط ؟!
والا اون کودکان اسکلت مانند رو هر پیرزن و ادم نازک دلی ببینه همچین کمکهایی میکنه
صحبت ما اینه که آیا نیازمندان داخل مملکت رو همچین تبلیغ میکنند ؟
یعنی جدا باورشون شده این مملکت گرسنه نداره ؟

بهتره هم نیازمندان داخلی رو نشون بدن و هم خارجی رو
قضاوت رو بذارن به عهده مردم
پیرزن هم خودش میتونه انتخاب کنه و طلاهاش رو اونی که مستحق تر تشخیص میده بخشش کنه
.ای گل گفتی.چرا فقیرای ایرانو نشون نمیدن.؟ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا همش خارج رو نشون میدن>؟؟؟؟؟؟ه؟؟؟؟؟؟نه واقعا میخوان بگن ایران فقیر نداره؟حرف خنده دار میزنه هرکی اینو میگه

parna wanna u

عضو جدید
من مزاح کردم.کسی جنتی رو آدم حساب نمیکنه!!تازه گریه زاریاش همش فیلمه!!!
.گریه زاریاشو خونه خالم بودم دیدم اخه تل ایرانو ندارم.
تا یه هفته میخندیدم همش.خیلی تاثیر کذار بود.برنامه کودکم کارکنه بد نیستا.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر از بهنام عزیز

جوابهای بعضی دوستان بسیار خنده دار هست در عین گریه آور بودن !!!!! .......دلیل :
در حال حاضر سومالی با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست

کدوم ایرانی خاک افطار کرد در ماه رمضان
ولی مردم سومالی افطار کردن !!!!!!!!!!

یک نگاه به تصاویر بیندازین میفهمید

در ضمن فقط کشور ما کمک نکرده
مالزی ، ترکیه و ............

مشکل مردم سومالی نداشتن منزل نیس ، نخوردن گوشت و اینا نیست

مشکل مردم سومالی قحطی است .........قحطی که سبب مرگ افراد میشه و اینو سازمان ملل و یونیسف بارها داره میگه
کسی میدونه قحطی یعنی چی ؟

این چنین صحبت نکنید
اگر روزی خودتون گرفتار بشین چه توقعاتی دارین ؟

یکی به من جواب بده

parna wanna u

عضو جدید
تشکر از بهنام عزیز

مشکل مردم سومالی قحطی است .........قحطی که سبب مرگ افراد میشه و اینو سازمان ملل و یونیسف بارها داره میگه

این چنین صحبت نکنید

یکی به من جواب بده چرا ترکیه؟چرا مالزی؟ها؟مگه تو افریقا کم کشور پولدار ریخته؟
مطمئن باش اگه واسه ما همچین شرایطی پیش بیاد توقعم نمیره سمت امریکا و افریقا و اروپا.
ببین مسئله اینجاست که ترکیه به مراتب زرنگ ترو اروپاییه تازه بعدشم وضع مالیشم مث ایران نیست.
ایران ...حالا من نمیگم بیایم بریم پولارو پس بگیریم ولی میگم چرا اول کشورای بیگانه تر کمک کردن چرا خوده افریقایی ها دست به کار نمیشن که کارو زود حل کنن؟نمیتونن؟میتونن
قحطیه؟خود افریقایی ها بازم میتونن راه بدن واسه قحطی زدگانو .....

mary_m

عضو جدید
کمی بیشتر فکر کن

کمی بیشتر فکر کن

موش ازشکاف دیوار سرک کشید تا ببیند این همه سروصدا برای چیست. مرد مزرعه دار تازه از شهر رسیده بود و بسته ای با خود آورده بود و زنش با خوشحالی مشغول باز کردن بسته بود.موش لب هایش را لیسید و با خود گفت : کاش یک غذای حسابی باشد.اما همین که بسته را باز کردند، از ترس تمام بدنش به لرزه افتاد ؛ چون صاحب مزرعه یک تله موش خریده بود.موش با سرعت به مزرعه برگشت تا این خبر جدید را به همه حیوانات بدهد. او به هرکسی که می رسید، می گفت : توی مزرعه یک تله موش آورده اند، صاحب مزرعه یک تله موش خریده است . . . مرغ با شنیدن این خبر بال هایش را تکان داد و گفت : آقای موش، برایت متأسفم. از این به بعد خیلی باید مواظب خودت باشی، به هر حال من کاری به تله موش ندارم، تله موش هم ربطی به من ندارد.میش وقتی خبر تله موش را شنید، صدای بلند سرداد و گفت : آقای موش من فقط می توانم دعایت کنم که توی تله نیفتی، چون خودت خوب می دانی که تله موش به من ربطی ندارد. مطمئن باش که دعای من پشت و پناه تو خواهد بود.موش که از حیوانات مزرعه انتظار همدردی داشت، به سراغ گاو رفت. اما گاو هم با شنیدن خبر، سری تکان داد و گفت : من که تا حالا ندیده ام یک گاوی توی تله موش بیفتد.!? او این را گفت و زیر لب خنده ای کرد و دوباره مشغول چریدن شد.سرانجام، موش ناامید از همه جا به سوراخ خودش برگشت و در این فکر بود که اگر روزی در تله موش بیفتد، چه می شود؟در نیمه های همان شب، صدای شدید به هم خوردن چیزی در خانه پیچید. زن مزرعه دار بلافاصله بلند شد و به سوی انباری رفت تا موش را که در تله افتاده بود، ببیند.او در تاریکی متوجه نشد که آنچه در تله موش تقلا می کرده، موش نبود، بلکه یک مار خطرناکی بود که دمش در تله گیر کرده بود. همین که زن به تله موش نزدیک شد، مار پایش را نیش زد و صدای جیغ و فریادش به هوا بلند شد. صاحب مزرعه با شنیدن صدای جیغ از خواب پرید و به طرف صدا رفت، وقتی زنش را در این حال دید او را فوراً به بیمارستان رساند. بعد از چند روز، حال وی بهتر شد. اما روزی که به خانه برگشت، هنوز تب داشت. زن همسایه که به عیادت بیمار آمده بود ، گفت : برای تقویت بیمار و قطع شدن تب او هیچ غذایی مثل سوپ مرغ نیست.مرد مزرعه دار که زنش را خیلی دوست داشت فوراً به سراغ مرغ رفت و ساعتی بعد بوی خوش سوپ مرغ در خانه پیچید.اما هرچه صبر کردند، تب بیمار قطع نشد. بستگان او شب و روز به خانه آن ها رفت و آمد می کردند تا جویای سلامتی او شوند. برای همین مرد مزرعه دار مجبور شد، میش را هم قربانی کند تا باگوشت آن برای میهمانان عزیزش غذا بپزد.روزها می گذشت و حال زن مزرعه دار هر روز بدتر می شد. تا این که یک روز صبح، در حالی که از درد به خود می پیچید، از دنیا رفت و خبر مردن او خیلی زود در روستا پیچید. افراد زیادی در مراسم خاک سپاری او شرکت کردند. بنابراین، مرد مزرعه دار مجبور شد، از گاوش هم بگذرد و غذای مaفصلی برای میهمانان دور و نزدیک تدارک ببیند.حالا، موش به تنهایی در مزرعه می گردید و به حیوانان زبان بسته ای فکر می کرد که کاری به کار تله موش نداشتند!اگر شنیدی مشکلی برای کسی پیش آمده است و ربطی هم به تو ندارد، کمی بیشتر فکر کن. شاید خیلی هم بی ربط نباشد.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر از بهنام عزیز

این چنین صحبت نکنید

یکی به من جواب بده چرا ترکیه؟چرا مالزی؟ها؟مگه تو افریقا کم کشور پولدار ریخته؟
مطمئن باش اگه واسه ما همچین شرایطی پیش بیاد توقعم نمیره سمت امریکا و افریقا و اروپا.
ببین مسئله اینجاست که ترکیه به مراتب زرنگ ترو اروپاییه تازه بعدشم وضع مالیشم مث ایران نیست.
ایران ...حالا من نمیگم بیایم بریم پولارو پس بگیریم ولی میگم چرا اول کشورای بیگانه تر کمک کردن چرا خوده افریقایی ها دست به کار نمیشن که کارو زود حل کنن؟نمیتونن؟میتونن
قحطیه؟خود افریقایی ها بازم میتونن راه بدن واسه قحطی زدگانو .....
آنها کمک کردن ولی ناچیز
مثلا آفریقای جنوبی تنها یک میلیارد دلار کمک کرده
میخوای بدونی چرا ؟
خیلی مسائل دلیلشه
یکی دین اونها
یکی اینکه اونا از اول فقیر بودن .........ولی این بار در قحطین
یکی دیگه اینکه اکثر کشورهای آفریقایی مردمش ندارن و این دولتها هستن که دارن البته ظاهری وگرنه همه ثروتها که مال اربابانشون هست و بس

فرض کن کشوری که ارباب خیلی از کشورهاس قحطی بگیره !!!!!!
به نظرت بازم اون کشورها این چنین کمک میکردن ؟!!!!!!!
چرا کشورهای غربی باید به دروغ بگن کمک زیادی کردن ولی حقیقت اینه که اونها کمک بسیار ناچیزی کردن

بحث انسانیت و دین هست

هیچ کشوری همیشه در ناز و نعمت نخواهد ماند به خصوص کشورهایی که کفران نعمت کنن

در این هیچ شک نکن

parna wanna u

عضو جدید
آنها کمک کردن ولی ناچیز
مثلا آفریقای جنوبی تنها یک میلیارد دلار کمک کرده
میخوای بدونی چرا ؟
خیلی مسائل دلیلشه
یکی دین اونها
یکی اینکه اونا از اول فقیر بودن .........ولی این بار در قحطین
یکی دیگه اینکه اکثر کشورهای آفریقایی مردمش ندارن و این دولتها هستن که دارن البته ظاهری وگرنه همه ثروتها که مال اربابانشون هست و بس

فرض کن کشوری که ارباب خیلی از کشورهاس قحطی بگیره !!!!!!
به نظرت بازم اون کشورها این چنین کمک میکردن ؟!!!!!!!
چرا کشورهای غربی باید به دروغ بگن کمک زیادی کردن ولی حقیقت اینه که اونها کمک بسیار ناچیزی کردن

بحث انسانیت و دین هست خواهر من

هیچ کشوری همیشه در ناز و نعمت نخواهد ماند به خصوص کشورهایی که کفران نعمت کنن

در این هیچ شک نکن
.من اصلا کاری به دین ندارم چون یه چیزیه که ......
ادم دینم که نداشته باشه وجدان داره.
ا جدی؟خودم میدونم داش.خاک تو سر مردمی که گذاشتن همه سرمایشون بره تو جیب اربابشون .مشکل خودشونه من نبودم قبلا وگرنه میرفتم از خواب غفلت بیدارشون میکردم که کارتون غلته اربابتون داره.....
خودتم میگی کشورهای غربییییییییییییییییییییییی

Sarp

مدیر بازنشسته
تشکر از بهنام عزیز

این چنین صحبت نکنید

یکی به من جواب بده
خاک ؟
با اسم و فامیل و شانی و تلفن خانواده هایی رو نشونت بدم که همون خاک رو هم افطار نکردند چی میگی ؟
باز اومدی و همه رو متهم به دروغگوئی کردی که !!!

من اگر گرفتار بشم راضی نیستم کشوری مثل ایران و سومالی و گابن و اتیوپی کمکم کنند

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
به تظر من دیونه بوده
حالا اگه میگفتن یه پولی بده خرح دوا درمون همسایهه مریضت بکنیم محال بود بده

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاک ؟
با اسم و فامیل و شانی و تلفن خانواده هایی رو نشونت بدم که همون خاک رو هم افطار نکردند چی میگی ؟
باز اومدی و همه رو متهم به دروغگوئی کردی که !!!

من اگر گرفتار بشم راضی نیستم کشوری مثل ایران و سومالی و گابن و اتیوپی کمکم کنند
اگر لطف کنی بدی ممنون میشم
چون همچین کسانی در ایران نیستن

سری به گداترین گداها بزن ........میفهمی

کشور ما در قحطی نیست

روزی که به بهانه های واهی قصد دارین مردمی رو از کمک کردن به کشوری که در قحطی بی سابقه گرفتار شده منصرف کنین

به این یاد بیفتین که روزی هم ممکنه کشور ما و حتی خود شما بر اثر ناشکری ها گرفتار این مسائل بشه