بالا بردن درك رياضيات

Alir3z4

عضو جدید
درود
اولين پست من هست:heart:
سوالي داشتم و اوم اينكه با چه روش هايي ميتونم قدرت رياضيات خودم رو بالا ببرم
مثلا در برخي موارد درك رياضي واسم سيخت ميشه
خيلي از رياضي و فيزيك خوشم مياد ولي فك ميكنم قدرت رياضيات مغزم كمي ضعيف باشه يا بطوري نياز هست كه قوي تر بشه
خب مثلا واسه درست كردن هيكل ملت ميرن به بدنسازي كه خوش استيل:cry: بشن
حالا چه راه و روش هايي هست كه واسه رياضيات مغز اينكار رو بكنيم و اونو قوي تر كنيم
در ضمن من كاري به دروس مدرسه ندارم...
خوشحال ميشم دوستان راهنمايي كنند
مرسي

shanya

عضو جدید
faghat bayad tamrin koni, unam az paye
yani saay kon az tamrin haye asoon tu mozuhaii ke mikhay shuru koni w kamkam mibini ke dare khoshet miad w mituni behtar darkesh koni
manam tu riazi hamishe motewaset budam wali alan dige ziad moshkeli nadaram chon hamutor ke goftam faghat bayad tamrin koni
barat arezuye mowafaghiat mikonam!!!!

Alir3z4

عضو جدید
faghat bayad tamrin koni, unam az paye
yani saay kon az tamrin haye asoon tu mozuhaii ke mikhay shuru koni w kamkam mibini ke dare khoshet miad w mituni behtar darkesh koni
manam tu riazi hamishe motewaset budam wali alan dige ziad moshkeli nadaram chon hamutor ke goftam faghat bayad tamrin koni
barat arezuye mowafaghiat mikonam!!!!
مرسي واسه پاسخ
ميشه بيشتر راهنمايي كني مثلا از چي شروع كنم يا اينكه چه كتاب هايي پيشنهاد ميدي !
مرسي

NAV!D

عضو جدید
سطح تحصیلاتت چقدره؟
اگر دانشجویی پیشنهاد میکنم کتاب دیفرانسیل و انتگرال توماس رو بگیری عالیه.

Alir3z4

عضو جدید
سطح تحصیلاتت چقدره؟
اگر دانشجویی پیشنهاد میکنم کتاب دیفرانسیل و انتگرال توماس رو بگیری عالیه.
درود
من ديپلم رياضي فيزيك رو دارم.
و دانشجو نيستم و فعلا هم دانشگاه نميخوام برم..
ولي علاقه دارم درك رياضي خودم رو بالاتر ببرم
چون واقعا همه چيز رياضي هستش !
مرسي

financialmanager

عضو جدید
سلام
خوش اومدی تازه وارد
shanyaراست میگه فقط باید تمرین کنی من رشته ام ریاضی نیست ولی مشکلات زیادی برای همون سطح ریاضی رشته خودم دارم که فقط باتمرین تونستم حلشون کنم.اگر دوست داری تو همون مسائل اولیه قوی بشی بازی و ریاضی زیاد حل کن هم شیرین هم مرور

Alir3z4

عضو جدید
سلام
خوش اومدی تازه وارد
shanyaراست میگه فقط باید تمرین کنی من رشته ام ریاضی نیست ولی مشکلات زیادی برای همون سطح ریاضی رشته خودم دارم که فقط باتمرین تونستم حلشون کنم.اگر دوست داری تو همون مسائل اولیه قوی بشی بازی و ریاضی زیاد حل کن هم شیرین هم مرور
مرسي !
خب من نمي دونم مطالب پايه چي هستن
يعني نقطه شروع ي اگه مشخص كنيد خيلي كمك ميكنه به من
مثلا از چه مباحثي شروع كنم
چه مباحثي بيشترين كمك رو ميكنه
تمرين به چه صورت؟
و.و.و.و.!!!!

Alir3z4

عضو جدید
اينترنت رو سرچ كردم و بعضي جاها كتاب حساب دیفرانسل و انتگرال جورج توماس معرفي كرده بودن ولي نتوسنتم گير بيارم كه دانلود كنم...
كتاب خوبيه؟
اگه دوستان لينك دانلود دارن مرسي ميشم
همچنين اگه كسي اسم لاتين اين كتاب رو ميدونه بگه كه بتونم بخرم آنلاين!

Alir3z4

عضو جدید
چقدر بار علمي از اين تاپيك ميباره
آخ از كت و كول افتادم بس كه بار علميش سنگينه :D
اگه تاپيك چگونه شوهر كنيم ميزدم حالا شوهر كرده بودم!

RAYSOLM

عضو جدید
پیشنهاد میکنم کتاب ریاضیات چیست؟ ریچارد کورانت رو بخونی
تو این کتاب بدون اینکه بلافاصله شما رو با قضایای پیچیده بمبارون کنه تمام بخشهای ریلضی رو به شما معرفی میکنه
از همه مهمتر اینکه خوندنش برای کسانی که پایه قوی ای ندارن لذت بخشه

محمدحسینی

عضو جدید
مرسي !
خب من نمي دونم مطالب پايه چي هستن
يعني نقطه شروع ي اگه مشخص كنيد خيلي كمك ميكنه به من
مثلا از چه مباحثي شروع كنم
چه مباحثي بيشترين كمك رو ميكنه
تمرين به چه صورت؟
و.و.و.و.!!!!
سلام علیرضای عزیز
گفتین دیپلم دارین.
خب از همین جا شروع کنید.
همونطورکه دوستان گفتند از تمرینهای ساده تر و کم نکته تر شروع کنید و آهسته آهسته با حل تمرینات وقتی شیرینی این تمرینات زیر زبانتون رفت اعتماد به نفستون هم بیشتر میشه و .... .
بیایید و کتاب های تمرین طبقه بندی شده ی کنکور همون رشته ی خودتون و یا نزدیکترین رشته نزدیک به خودتون رو بردارید و شروع به حل تمارین اون بکنید.

اولین تمرینها را همان مثالها ی کتاب و یا تمرینات حل شده قرار بدهید اما سعی کنید تا می تونید روی نحوه ی تاثیرپارامترها بر روی هم و نیز روشهای مختلف حل تمرینهای موجود فکر کنید.

تا می توانید دسته بندی شده و یا به تعبیری دیگر طبقه بندی شده تمرین حل کنید و از پراکنده حل کردن حتما بپرهیزید.

مثلا اتحادهای نوع اول و دوم و مزدوج و ... رو که یادتون هست؟
از همون اتحاد نوع اول 10 تا تمرین حل کنید بعد برید سراغ اتحاد نوع دوم و از اون هم 10 تا تمرین. همینطور 10 تمرین از اتحاد مزدوج و الی آخر.{اینها را به عنوان مثال گفتم . لابد شما اطلاعات ریاضی تون بیشترتر از اینهاست}

اگر به همین سبک تمرین حل کنید همونطور که گفتم شیرینی زایدالوصفی را احساس خواهید کرد.
اگر در کنار خودتان کسی را داشته باشید که مثلا هفته ای یکبار باهاش سوالاتتون رو بصورت حضوری مطرح کنید خیلی براتون جذاب تر خواهد شد. اگر این شرایط براتون فراهم نشد از دوستان باشگاه هم می تونید بهره کافی رو ببرید .

اگر سوالی بود درخدمتم.
یاعلی.

راضیه (ت)

عضو جدید
سلام.خیلی برام جالبه که اینقدر به ریاضی علاقه داری.من سیلورمن رو خوندم (رشته ام ریاضی کاربردی هست ) یکم سخته ولی خوبه ولی منم مثل نوید بهت توماس رو پیشنهاد میکنم.از همون مبحث اولش حد شروع کن به خوندن بعد مشتق و بعد انتگرال انشالا به چیزی که میخوای برسی.

(هادی)

کاربر فعال تالار ریاضی ,
سلام
پیشنهاد من برای شروع، معما های ریاضیه. چون فکر رو درگیر می کنه بدون اینکه نیازی به اطلاعات قبلی خاصی داشته باشه.
این کار شاید ریاضی رو به آدم یاد نده، ولی تفکر ریاضی رو صد در صد یاد میده.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
شما الان مهندس هستید ،و این یعنی قدرت تجزیه و تحلیلتون خوبه !!
ریاضی اونقدر گسترده است که نگو ، هر چه شما بشتر می فهمینش ، احساس می کنی ،هیچی بلد نیستی و ....

به نظر من ،اگه خیلی خیلی ضیعیف هستید ، ریاضی 2 و حسابان رشته ی ریاضی رو بخونید ، قطعا خیلی کمک می کنه !!!اگه نه اینا رو بلدید ، بسته به اینکه کجا مشکل دارید ، قسمت مربوطه رو بخونید !!می تونید از دوستانتون که ریاضی اشون خوبه هم کمک بگیرید !!

برای رشته ی شما ، فکر کنم همون ریاضی 2 و حسابان و انتگرال کافی باشه !!!!

ریاضی که از ساختمان داده و برنامه نویسی و ... آسونتره !!:smile:

به هر حال موفق باشید ، هر چی رو سخت بگیری ، سخت میشه !!این یه قانونه !!

davood_1365

عضو جدید
اتفاقا من برنامه نویسیم خوبه ولی اصلا از ریاضی بدم میاد
من چیزی رو که متوجه نشم نمیتونم یاد بگیرم.
شاید حد و مشتق و انتگرال رو حل کنم اما چون نمیدونم برای چی هست و به چه کاری میاد و مفهومشون چیه ،برام گنگ میشه.
از طرفی هم میدونم باید یاد بگیرم . چون برای پیشرفتم خیلی لازمه . اما چی کار کنم

جولي

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي تقويت رياضيات بايد از پايه اصول رياضيات رو ياد بگيري. من از اول به رياضيات علاقه داشتم تمام روابط رو كنار هم جمع ميكردم و از هر رابطه چند مثال كنارش ميگذاشتم. شايد به نظرت مسخره بياد اما از روابط ساده شروع كن وقتي معادله درجه ي اول رو بفهمي درجات بالاتر رو بهتر درك ميكني. چون رياضيات زنجيرواره از كتابهاي راهنمايي شروع كن تا به كتابهاي پيشرفته تر رياضي برسي.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شاید حد و مشتق و انتگرال رو حل کنم اما چون نمیدونم برای چی هست و به چه کاری میاد و مفهومشون چیه ،برام گنگ میشه.

خب شما که میگی برنامه نویسی ات خوبه ،پس ریاضی اتونم خوبه ، خودت نمی دونی ، ولی من می دونم !!:D

ریاضی توی تمام زوایای زندگی تاثیر گذاره !!!

از پایه شروع کن ، شما که از پس دروس سخت مهندسی (!!) بر اومدین،قطعن از پس ریاضی 1 و 2 هم بر میاید !!موقع خوندش هم می تونی تمامی فرمول ها رو توی دنیای واقعی پیاده کنی !!!!!مثلن من خودم ،بعضی وقتا ،از بعضی از رفتارهای آدما ، فاکتور می گیرم !!!
بعضی وقتا ، از حرفاشون ،مشتق می گیرم !!!گاهی هم انتگرالشونو می گیرم !!!

آدمای اخمو رو می برم زیر رادیکال ، ادمای پر انژری رو به توان می رسونم!!و گاهی هم بعضی از روابط رو می برم تو نمودار زندگیم !!!!!
ببین کلا همه چی با ریاضی ،شیرین می شه ، حتی زندگی ........:D

به هر حال موفق باشین همگی

mehdigh

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif از زیاضی متنفرم . کمکم کنید

من خیلی ریاضیم ضعیفه و نمیتونم یاد بگیرم.
چیکارکنم .:que:

البته فکر می کنی برنامه نویسیت خوبه.
اولین قدمی که باید برداری اینه که به ریاضی علاقه مند بشی. هی از یه چیزی اظهار تنفر کنی نمی تونی بهش علاقمند بشی. دست از تنفر بردار. ریاضی ساده ترین زیان بیان پدیده های موجود در دنیاست.

gretel

عضو جدید
ریاضی

ریاضی

سلام یه سوال دارم امیدوارم کسی راهنمایی ام کنه ،من امسال به صورت پودمانی در رشته آی تی ثبت نام کردم درسهای پودمان اول اعلام شده ،دوتاشون ریاضی عمومی و ریاضی در علم کامپیوتره ،من پایه ریاضی ام خیلی ضعیفه و میدونم این رشته که من علاقه زیادی بهش دارم با ریاضی عجین شده بنابراین میخوام ریاضی ام رو قوی کنم ولی اول از همه میخوام برای پایه اقدام کنم که سر کلاس صفر کیلومتر نباشم وبفهمم چه خبره میخوام بدونم واسه این دو درس چه مباحث پایه ای دبیرستان لازمه ؟ به عنوان مثال مثلا مبحث مثلثات ، یا دنباله ها ...
توی این یک ماه چیا رو بخونم که فعلا توی ترم اول که این دو تا ریاضی هست مشکل نداشته باشم !!پیشاپیش از لطف و توجه تون ممنونم

straxico

عضو جدید
Re: بالا بردن درك رياضيات

ریاضی تا وقتی پراکنده خونده بشه به جایی نمیرسه تا وقتیم که رو یه مبحث خاص زوم بشه بازده نداره.
من تازه ترم یکم...فعلا بهترین و شیرین ترین درسمون ریاضی یک بوده

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام یه سوال دارم امیدوارم کسی راهنمایی ام کنه ،من امسال به صورت پودمانی در رشته آی تی ثبت نام کردم درسهای پودمان اول اعلام شده ،دوتاشون ریاضی عمومی و ریاضی در علم کامپیوتره ،من پایه ریاضی ام خیلی ضعیفه و میدونم این رشته که من علاقه زیادی بهش دارم با ریاضی عجین شده بنابراین میخوام ریاضی ام رو قوی کنم ولی اول از همه میخوام برای پایه اقدام کنم که سر کلاس صفر کیلومتر نباشم وبفهمم چه خبره میخوام بدونم واسه این دو درس چه مباحث پایه ای دبیرستان لازمه ؟ به عنوان مثال مثلا مبحث مثلثات ، یا دنباله ها ...
توی این یک ماه چیا رو بخونم که فعلا توی ترم اول که این دو تا ریاضی هست مشکل نداشته باشم !!پیشاپیش از لطف و توجه تون ممنونم
سلام
ریاضیات عمومی ها که شامل تمام مباحثی هست که توی دبیرستان وپیش دانشگاهی داشتیم اما وسیع تر
یعنی از تعریف مجموعه اعدادحقیقی و مثلثات و دنباله ها و توابع حقیقی و چندمتغیره وتوابع برداری و حدو پیوستگی و مشتق و انتگرال و والی آخر..... که بحث حدوپیوستگی ومشتق وانتگرال بصورت پیشرفته تر مورد بررسی قرار میگیره
اون پایه ریاضی خیلی مهمه ؛ خوب سفتش کنید:D
اگه قوی باشه در علاقه مندی شما به ریاضیات درسطوح بالاتر خیلی کمک میکنه:D

آخرین ویرایش:
بالا