بازرسي جوشكاري

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز
من درخواست راهنمايي از دوستاي عزيزي دارم كه در خصوص بازرسي جوشكاري اطلاعاتي دارن.
همانطور كه ميدونيم بازرسي جوشكاري يكي از شاخه هايي از صنعته كه مهندسين متالور‍ژي مي تونن توش حضور پررنگي داشته باشن.
با توجه به اينكه بازرسي جوشكاري اسكلت ساختمان و هر چي كه به ساختمون مربوطه ، داره توي شهر ما خيلي باب ميشه ، من مي خوام يه شركت در اين خصوص تاسيس كنم. در حال حاضر 2...3 تا شركت توي شهر ما هست كه هيچ كدومشون در اين خصوص منو راهنمايي نكردن.
اگه كسي در موارد زير اطلاعاتي داره ، خواهش مي كنم منو راهنمايي كنه شايد بقيه دوستان هم بتونن استفاده كنن.
1- براي تاسيس شركت در خصوص بازرسي ، چه مجوزي لازمه واز كجا بايد بگيرم؟
2- براي گرفتن مدرك بازرسي جوش اسكلت ساختمان و... كدوم مدركو بايد بگيرم ؟
3- بهترين موسسه برگزاركننده دوره هاي بازرسي جوش تو ايران كدومه ؟
4- درآمد اين كار چه جوريه؟ اصلا ارزش سرمايه گذاري داره يا نه؟
با توجه به دوري شهر ما از تهران و كمبود امكانات ، چاره اي جز اينكه از دوستان عزيز بخوام كه منو راهنمايي كنن نداشتم. ممنون

محسن کریمی

عضو جدید
سلام دوستان عزيز
من درخواست راهنمايي از دوستاي عزيزي دارم كه در خصوص بازرسي جوشكاري اطلاعاتي دارن.
همانطور كه ميدونيم بازرسي جوشكاري يكي از شاخه هايي از صنعته كه مهندسين متالور‍ژي مي تونن توش حضور پررنگي داشته باشن.
با توجه به اينكه بازرسي جوشكاري اسكلت ساختمان و هر چي كه به ساختمون مربوطه ، داره توي شهر ما خيلي باب ميشه ، من مي خوام يه شركت در اين خصوص تاسيس كنم. در حال حاضر 2...3 تا شركت توي شهر ما هست كه هيچ كدومشون در اين خصوص منو راهنمايي نكردن.
اگه كسي در موارد زير اطلاعاتي داره ، خواهش مي كنم منو راهنمايي كنه شايد بقيه دوستان هم بتونن استفاده كنن.
1- براي تاسيس شركت در خصوص بازرسي ، چه مجوزي لازمه واز كجا بايد بگيرم؟
2- براي گرفتن مدرك بازرسي جوش اسكلت ساختمان و... كدوم مدركو بايد بگيرم ؟
3- بهترين موسسه برگزاركننده دوره هاي بازرسي جوش تو ايران كدومه ؟
4- درآمد اين كار چه جوريه؟ اصلا ارزش سرمايه گذاري داره يا نه؟
با توجه به دوري شهر ما از تهران و كمبود امكانات ، چاره اي جز اينكه از دوستان عزيز بخوام كه منو راهنمايي كنن نداشتم. ممنون

سلام آقا رضای عزیز
من تو این زمینه اطلاعاتی رو تو قسمت کارگاه آموزشی گذاشته ام
اول از همه باس وضعیتت مشخص بشه
شرایطت چه طوری سربازی بودجه پارتی و ........
نمی شه همین جوری علی اللهی شرکت تاسیس کرد
بعد باس بیوفتی دنبال کارای ثبت شرکت و آگاهی ثبت و اساس نامه و............
که وقتی به ثبت مراجعه کنی همشو بهت می گن....با تمام شرایط خاصش
بعد از این دنبال سایر کاراش ..تامین نیرو گرفتن پروژه و ...... که مطمئن باش بدون پارتی و آشنا دو سوته کله پا میشی بعدشم با داشتن تمام اینها باس رقابتتو با شرکتای قدیمی شروع کنی
مطمئن باش هر قیمتی که تو بدی اونا زیر فی تو قیمت می دن تا کله پات کنن...آخه هیچکس از مزاحم خوشش نمیاد....بعدم باس تا اونجا که می تونی سعی کنی شرکتو تو بحران نگه داری.... بعد از این مراحل مطمئن باش به یه شرایط پایدار می رسی که ادامش برات اسون تره.... واس ما که حدود 1.5 سال طول کشید....
صحبت خیلی زیاده...اگه بازم اطلاعاتی خواستی در خدمتم;)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
محسن جان
از راهنماییت خیلی ممنونم. اگرچه مثل خودم تازه عضو سایت شدی ولی از خیلیهای دیگه فعالتری.
من سربازی رو که پیچوندمو یه جورایی معاف شدم.;) با توجه به راهنماییهایی که کردی فکر کنم بهتر باشه اول برم دنبال کارای ثبت شرکت و آگاهی ثبت و اساس نامه و... تا بعدا ببینم چی پیش می یاد و حتما دوباره مزاحمت میشم .... ممنون

TIEST

عضو جدید
سلام منم میخام یه کشتی بسازم هیجی هم راجبش نمیدونم.کجا باید برم به کی چی بگم:biggrin::biggrin:.من شرمنده ام ولی اقا رضا خودت بشین فکر کن ببین حرفایی که زدی بچگونه و در حد آرزو نیست؟بابا حداقل برو 5 .6 سال بازرسی جوش کن اینکاره شو بعد.....در ضمن بازرسی جوش واسه ساختمون که عددی نیست.معلومه دنیای پهناور جوش رو نمیدونی.با این دیدگاه بهتره نکنی.من فوق لیسانس جوش دارم و پولم دارم ولی چون کف بازار جوش نبودم هنوز جرات حتی حرفش هم ندارم.تجربه شرط لازمه

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام tiest
فکر نمی کنم تاسیس یه شرکت بازرسی جوشکاری با ساخت یه کشتی قابل مقایسه باشه.
در ضمن من با دنیای عظیم جوشکاری آشنا هستم.. ولی بخاطر این که شاغل هستم و زیاد وقت ندارم فقط می خواستم بعنوان شغل دوم تو زمینه بازرسی اسکلت ساختمان فعالیت کنم که شاید احتیاج به تجربه 5 ساله نداره. بالاخره باید از یه جایی شروع کرد دیگه . یه شبه که نمی تونم متخصص جوش بشم.
من با سوالاتم خواستم از تجربه بقیه استفاده کنم و گرنه توی اینترنت براحتی اطلاعاتی رو که می خواستم کسب کردم.
تو هم به نظر زیاد سخت گرفتی..... یه کم دل و جرات داشته باش... اگه فوق لیسانس جوش هستی و پول هم داری به نظرم کوتاهی از خودت بوده که هنوز توی بازار جوش حرفی برای گغتن نداری. از همون اسکلت شروع کن تا یه روزی جرات حرف زدن داشته باشی.

آخرین ویرایش:

HSLA

عضو جدید
خوب؛ هر کسی یه نظری داشت و البته از نظر همه استفاده کردیم، اما اجازه بدین بنده هم نظرم رو بگم.
آقا رضای گل، تجربه به من این مطلب رو گفته که چجوری و یا با چه امکاناتی و.. شروع بکنی چندان مهم نیست چون بالاخره دیر یا زود، کم یا زیاد میشه یه جوری جمش کرد اما مهم اینه که بعدش چیکارکنی، واضح بگم مسئله این است : بازار کار.
قبل از اینکه دنبال ثبت شرکت باشی دنبال بازارکار باش، چون تو این کارا هم خیلی پارتی بازی هست و هم رقبای شما از ابزاری به نام تجربه و رزومه کاری برخوردارند که شما نیستید. پس خوب فکر و مشورت کنید و حتماً با یک شرکت قبل از شروع کار بطور شفاهی و حدودی قرداد ببندید.

اگر آنچه را که میخواستی به دست نیامد، از آنچه هستی نگران مباش.
حضرت علی (ع)

محسن کریمی

عضو جدید
سلام tiest
فکر نمی کنم تاسیس یه شرکت بازرسی جوشکاری با ساخت یه کشتی قابل مقایسه باشه.
در ضمن من با دنیای عظیم جوشکاری آشنا هستم.. ولی بخاطر این که شاغل هستم و زیاد وقت ندارم فقط می خواستم بعنوان شغل دوم تو زمینه بازرسی اسکلت ساختمان فعالیت کنم که شاید احتیاج به تجربه 5 ساله نداره. بالاخره باید از یه جایی شروع کرد دیگه . یه شبه که نمی تونم متخصص جوش بشم.
من با سوالاتم خواستم از تجربه بقیه استفاده کنم و گرنه توی اینترنت براحتی اطلاعاتی رو که می خواستم کسب کردم.
تو هم به نظر زیاد سخت گرفتی..... یه کم دل و جرات داشته باش... اگه فوق لیسانس جوش هستی و پول هم داری به نظرم کوتاهی از خودت بوده که هنوز توی بازار جوش حرفی برای گغتن نداری. از همون اسکلت شروع کن تا یه روزی جرات حرف زدن داشته باشی.

سلام به همه دوستان عزیزم
ببخشید ولی منم نظرایی داشتم که گفتم بهتره بگم
آقا رضای عزیز.... باس بدونی شرکت زدن بهرحال با همه سختی هاش امکان پذیره ...مهم اینه که بعدش چه طوری پیش بری !
اگه می خوای موفق و با دست پر بیای تو این زمینه باس اول تجربه های زیادی به دست بیاری....
چون واقعا بازار رقابتی شده ...اگه تواناییشو نداشته باشی که گلیمتو از آب بکشی بیرون دیگه نمی تونی تا سالها دورو بر این کار بیای چون همه می شناسنتو دیگه بهت اطمینان نمی کنن... اگه بری سر یه پروژه خدای نکرده اشتباهی بکنی که دیگه هیچ..... تا ابد واست همون خطا دردسره ......
پس باید با احتیاط کار کنی .... پیشنهاد می کنم چند سال به عنوان بازرس تو یه شرکت مشغول به کار شی بعدش که به موقعیتی رسیدی که تونستی مستقل کار کنی بسم الله....
امیدوارم موفق باشی

آخرین ویرایش:

afshin108124

عضو جدید
اقا رضا دوستان درست میگن در این کار چنتا چیز مهمه:
1- آشنا یا پارتی، که بهت کار بدن
2- توانایی و دانش فنی
3- تجربه، که توی کار سوتی ندی و ایرادهای الکی نگیری که مسخره کارگرو پیمانکار بشی
4- به تازگی هم شنیدم که اول باید از سازمان استاندارد گواهی بازرسی جوش بگیری بعد اجازه ثبت شرکت بگیری. این موضوع مال 1-2 ماه پیشه

mahdibavi

عضو جدید
شرکت زدن به این راحتی نیست که فکر میکنی حداقل توی مناطق نفخیز جنوب اینطوره ، تهران رو نمیدونم میگن شهر عجایبه:child: