بازارکار مهندسین متالورژی رای بدید؟

بازارکار مهندسین متالورژی رای بدید؟

• مجموع رای دهندگان
    53

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
باریک ا.. .عالیه مهندس
انشاا... همونطور که گفتم کفالتت مشکلی نداره ، ارشد هم که سد نیست ! یه پله . اینطوری به قضیه نگاه کن که حتماً قبولی .
اگه شما قبول نشی حمید جان ، کی میخواد قبول شه ؟!!

شما !!!
من کعبه آمالم سرامیک روزانه شریف ه!!! زور بزنم ببینم شبانه ای تو مالک اشتر مرکب قبول می شم!!! ان شالله شما شناسایی یا جوش شریف بیاری. منم سرامیک :) :)))) چه حالی میدهههاااا

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
داداش چرا قاطی می کنی؟
صنعت که رتبه 1 کشوری نمی خواد کسی رو می خواد کار بلد باشه شما باش خدای تئوریسین. کار باید بلد باشید! درود بر شما که اینقدر موفق بودید. ولی مطمئناً نیروی محرکه ای داشتید! در هرصورت موفق و موید باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من اصولا تو اين طور بحث ها كه هيچ نتيجه اي نداره شركت نمي كنم ولي نتونستم الان چيزي نگم...
مهندساي عزيز من نمي گم بند پ دروغه . خودمم ازش زياد ضربه ديدم . ولي به نظرتون درسته اين طوري بشينيم و پشت سر دوستانمون صحبت كنيم؟ من كاري ندارم كه حالا كي رابطه داشته كي نداشته ولي اين طور گفتن بحث ها مسئوليت شرعي و اخلاقي براتون مياره.
مهندس حميد ، استاد ما كه خودشون تو صنايع دفاع بودن ميگفتن رفتن به كاخانجاتي مثل اين جايي كه شما رفتين براي كارآموزي از هفت خان هم سخت تره. حتي براي دانشجوهاي خوب و كار بلد. حالا با اين تفاسير شما ناراحت نمي شين كه كسي بگه شما هم پارتي يا نيرو محركه داشتين؟
من ميگم نبايد اين طوري پشت سر آدم ها قضاوت كرد. هميشه استثناهايي نسبت به باور هاي ما وجود داره.

9434

عضو جدید
به نظر من بازار کار بد نیست، چه با پارتی چه بی پارتی البته برای خانمها نسبت به آقایون کمتر است.

reza_1364

مدیر بازنشسته
والا من نمیدونم شما سر چی دارین دعوا می کنین؟؟؟؟

اما در جواب دوستان بگم که کلا سیستم مکان های نظامی با بقیه جاها فرق می کنه و اصلا از جایی فرمان نمیگیره

مثلا میگن شهرهای بزرگ استخدام رسمی نگیره اما وزارت دفاع میاد استخدام می کنه و اونم به صورت رسمی

حرف دوم درسته پارتی نقش داره اما نقشش اونقدر مهم نیست که در بقیه جاها هست منظور اینه کمتر با پارتی میشه رفت داخل قسمت های نظامی

بعدم همون جور که اقا جواد گفت 7 خوان داره (میخوای شاگرد اول باش میخای نباش)

فکر کنم در این مورد بحث کافی باشه

اقا حسین هم برمیگردن و مثل قبل با جدیت به کمک به همنوعشون ادامه میدن

موفق باشید

mattt

عضو جدید
متاسفانه از اواخر دهه 70 شمسی دانشگاه آزااد با ظرفیتی دوبرابر دانشگاه های دولتی دانشجوی مواد گرفت، از اون طرف عدم وجود تشکل صنفی در این رشته( نظام مهندسی مواد و یا یه تشکل صنفی فراگیر ملی شبیه این) باعث یک فاجعه شده، حدود 20 تا 35 درصد فارغ التحصیلان وارد بازار کار مرتبط میشوند که از این تعدا حدود 25 درصد بعد از یک تا پنج سال اشتغال به کار در شهرکهای صنعتی وقتی از ثابت ماندن حقوقشان در حد حقوق اداره کار خسته میشوند شغلشان را رها کرده و به دنبال شغل جدید یا جرگه بیکاران می پیوندند و فقط حدود 5 درصد در این رشته ادامه کار می دهند

mattt

عضو جدید
متاسفانه از اواخر دهه 70 شمسی دانشگاه آزااد با ظرفیتی دوبرابر دانشگاه های دولتی دانشجوی مواد گرفت، از اون طرف عدم وجود تشکل صنفی در این رشته( نظام مهندسی مواد و یا یه تشکل صنفی فراگیر ملی شبیه این) باعث یک فاجعه شده، حدود 20 تا 35 درصد فارغ التحصیلان وارد بازار کار مرتبط میشوند که از این تعدا حدود 25 درصد بعد از یک تا پنج سال اشتغال به کار در شهرکهای صنعتی وقتی از ثابت ماندن حقوقشان در حد حقوق اداره کار خسته میشوند شغلشان را رها کرده و به دنبال شغل جدید یا جرگه بیکاران می پیوندند و فقط حدود 5 درصد در این رشته ادامه کار می دهند، به طور کلی این رشته یه رشته غیر طبقه متوسط است، یا باید تو مافیاهای ایران باشی تا بتونی تو زمینه های تجارت فلزات ثروت کلان داشته باشی، یا حقوق اداره کار بگیری و زیر زیر زیر زیر خط فقر نون خالی بخوری

mattt

عضو جدید
چرا مهندسان مواد یک تشکل صنفی اساسی و فراگیر مثل نظام مهندسی های دیگر ندارند؟

چرا مهندسان مواد یک تشکل صنفی اساسی و فراگیر مثل نظام مهندسی های دیگر ندارند؟

رشته مهندسی مواد یک رشته غیر بورژوازی است، همیشه پیشرفت با بورژوازی همراه بوده، بورژوازی یعنی طبقه متوسط، طبقه ای که به یک ثبات برسه و .. بورژوازی بیشترین خدمت را به جامعه میکنه، بورزوازی باعث پیشرفت جامعه میشه، متاسفانه بر خلاف مهندسی معماری ، عمران و مکانیک که شرایط کاری و تشکل های صنفیشون به گونه ای است که یک مهندس بعد از چند سال به یک ثباتی میرسه و به عبارتی یک خورده بورزوا میشه در مورد مهندسی مواد اوضاع متضاد است، در این رشته به جز گروه کوچکی که درمافیای فلزات و فولاد در گیر هستند و ثروت کلانی دارند سایر افراد شاغل حقوقی در حد حقوق اداره کار دارند و زیر زیر زیر زیر خط فقر هستند، تا موقعی که یه نظام صنفی نباشه که مهندسان ای رشته بعد از مدتی بتونن به خورده بورزوا تبدیل کنه این رشته مزخرف ترین رشته مهندسی اشت

mattt

عضو جدید
من هم با نظر حسین جان موافقم
به قول یکی از اساتید یه کشور که نمی خوام اسم ببرم (کانادا) تو یک سال 180 تا متالورژ داره ولی ورودی یکی از دانشگاه های آزاد ما 200 تا متالورژه :surprised:

در نتیجه من به متوسط رای دادم

دانشگاه آزاد نجف آباد از سال 76 تا 81 هر سال جدود 550 دانشجو می گرفت، سال 82 که بهش گیر دادند و گفتند باید اسم ثبت نام شوندگان را اعلام کنی 386 نفر ثبت نام کردند

mattt

عضو جدید
به نظر من بازار کار بد نیست، چه با پارتی چه بی پارتی البته برای خانمها نسبت به آقایون کمتر است.

منظورتان حقوق ادراه کار تو ریختگری ها است با قرارداد سه ماه؟
من نمیدونم این بازار خوب را از کجا آوردین من 7 سال سابقه کار تو ساخت تجهیزات و اسکلت فلزی دارم الان 6 ماهه بیکارم و هیچ پروزه ای نیست؟

mattt

عضو جدید
داداش چرا قاطی می کنی؟
صنعت که رتبه 1 کشوری نمی خواد کسی رو می خواد کار بلد باشه شما باش خدای تئوریسین. کار باید بلد باشید! درود بر شما که اینقدر موفق بودید. ولی مطمئناً نیروی محرکه ای داشتید! در هرصورت موفق و موید باشید

مگه صنعتی مونده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!1

بالا