این جمله درست است یا خیر ؟ با یه کم توضیح

زندگی به من آموخت
همیشه منتظر حمله ی احتمالیه کسی باشم که
به او محبت فراوان کرده ام
:warn:

اوژنی دزیره

عضو جدید
زندگی به من آموخت

این از جنبه ای درست تلقی می شه که آدم ها همیشه تحمل زخمی که از کسی که دوستش داشتن و بهش اعتماد داشتن می خورن براشون سنگین تره تا افراد غیر.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زندگی به من آموخت
درست هست در مورد یه عده ای و برعکسش هم ممکنه. خیلی از مادر ها جونشونو واسه بچه هاشون میدن , آخرش هم تو خونه سالمندان ار دنیا میرن.
برای هر تیپی جواب فرق میکنه

این از جنبه ای درست تلقی می شه که آدم ها همیشه تحمل زخمی که از کسی که دوستش داشتن و بهش اعتماد داشتن می خورن براشون سنگین تره تا افراد غیر.

یه کم رو جوابتون فکر کنین من از کینه و زخم چیزی نگفتم
منظورم محبت زیاد هستش
محبت زیاد بدون هیچ چشم داشتی به طرف یا خصومتی از قبل که بر طرف بشه

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه و حمله ای در کار باشه حالا بعضی استثنات که دوستان گفتن هم اتفاق ممکنه بیفته ولی باز آخرش به پشیمانی طرف منجر میشه من مطمن ام....هیچ وقت حمله ایی صورت نمیگیره حالا موضع گیری شاید بشه که بعدا طرف دوباره پشیمون میشه
:gol:

درست هست در مورد یه عده ای و برعکسش هم ممکنه. خیلی از مادر ها جونشونو واسه بچه هاشون میدن , آخرش هم تو خونه سالمندان ار دنیا میرن.
برای هر تیپی جواب فرق میکنه

در مورد مادر چطور میشه
اگر فکر کنی حق مادر هم اونطوری ضایع میشه;)

سلام

من فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه و حمله ای در کار باشه حالا بعضی استثنات که دوستان گفتن هم اتفاق ممکنه بیفته ولی باز آخرش به پشیمانی طرف منجر میشه من مطمن ام....هیچ وقت حمله ایی صورت نمیگیره حالا موضع گیری شاید بشه که بعدا طرف دوباره پشیمون میشه
:gol:

یعنی اصلا براتون پیش نیومده؟
چون محبت از حد بگذرد نادان خیال بد کند

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی اصلا براتون پیش نیومده؟
چون محبت از حد بگذرد نادان خیال بد کند
پیش اومده ولی خودش دوباره پشیمون شده به عینه دیدم....حمله فرق داره حمله دیگه طرف بر نمیگرده پشیمونی نداره....من فکرم اینه...بعدشم اینم هست که باید به آدمش محبت کرد خب:gol:

پیش اومده ولی خودش دوباره پشیمون شده به عینه دیدم....حمله فرق داره حمله دیگه طرف بر نمیگرده پشیمونی نداره....من فکرم اینه...بعدشم اینم هست که باید به آدمش محبت کرد خب:gol:

ممنون از نظری که دادی

ولی به نظر من احتمالش صفره

اوژنی دزیره

عضو جدید
یه کم رو جوابتون فکر کنین من از کینه و زخم چیزی نگفتم
منظورم محبت زیاد هستش
محبت زیاد بدون هیچ چشم داشتی به طرف یا خصومتی از قبل که بر طرف بشه

دوست عزیز قبل از نوشتن پست فکر کردم.منظورم این بود که انسان از کسانی که بهش محبت می کنن یا بهشون محبت می کنه همیشه توقع محبت داره و وقتی دلخوری یا ناراحتی یا هرچیز دیگه ای پیش بیاد تحملش براش سخت میشه و در نتیجه اونو می گه.چون شاید همون رفتار یا حرکت اگه از کسی که نسبت بهش حسی نداره یا حتی ازش خوشش نمیاد سر بزنه نسبت بهش بی تفاوت باشه و عکس العمل و بازخورد متفاوتی نشون بده.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی به من آموخت
به نظر من این جمله اشتباه هست
چون یه قانونی در محبت کردن داریم که میگن "برای بازگشتش،محبت نکن"
یعنی مهر و محبت از نوع جنس فداکاری به حساب میان که نبایستی به عنوان یه چیزیکه بعدا سود بده،بعدا به نفعت باشه بهش فکر کنی.

واسه همینه من اکثر مواقع هر محبتی،کار رفاقتی ای چیزی برای دوستانم انجام میدم،هیچ پاداشی رو تصور نمیکنم.بوده من در سایتهایی 2هزار پُست فقط مشاوره میدادم،ولی خدا شاهده هیچ وقت برگشتی تصور نمیکردم بسیار مواقع هم شده بهم توهین کردن.

ولی بهرحال،این جمله هه »
تو نیکی میکن و در دجله انداز
که ایزد در بیابانت دهد باز

خیلی قشنگه.من شخصا بهش رسیدم(ادعا نمیکنم خدائم،ولی خب دیگه ما اینیم :D )

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظری ندارم

sonarchitect

عضو جدید
کاملا درسته
بعضیاشون نامردا خلاقیت به خرج دادن و با ضربه های جدید شگفت زدمون کردن

یعنی مهر و محبت از نوع جنس فداکاری به حساب میان که نبایستی به عنوان یه چیزیکه بعدا سود بده،بعدا به نفعت باشه بهش فکر کنی.

واسه همینه من اکثر مواقع هر محبتی،کار رفاقتی ای چیزی برای دوستانم انجام میدم،هیچ پاداشی رو تصور نمیکنم.بوده من در سایتهایی 2هزار پُست فقط مشاوره میدادم،ولی خدا شاهده هیچ وقت برگشتی تصور نمیکردم بسیار مواقع هم شده بهم توهین کردن.

ولی بهرحال،این جمله هه »

عزیز من جمله رو یه بار دیگه بخون نوشته (محبت فراوان)
با اینکه به کسی خوبی کنی یا کار کسیرو راه بندازی زمین تا زیر زمین فرق میکنه
یه کم فکر کن بعد جواب بده

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی به من آموخت

وقتی محبت فراوانی میکنی ، در ذهنت اون محبته خیلی فراوانتر جلوه میکنه و درت یه حالت انتظار ایجاد میشه که پاسخی و محبتی بیشتر دریافت کنی ، که اگر این پاسخ رو یه مقدار کمتر دریافت کنی در ذهنت خیلی خیانت و حمله جلوه میکنه در حالی که اینا فقط حالات فکری و ذهنیه

اوژنی دزیره

عضو جدید

ولی بهرحال،این جمله هه »

عزیز من جمله رو یه بار دیگه بخون نوشته (محبت فراوان)
با اینکه به کسی خوبی کنی یا کار کسیرو راه بندازی زمین تا زیر زمین فرق میکنه
یه کم فکر کن بعد جواب بده

کلا هرکس هرچیزی میگی شما اصرار داری نپذیری و بگی نظر خودم درسته و جمله درسته من موندم پس چرا تاپیک راه انداختی؟خب وقتی به نظرت درسته کاری از دست ما برنمیاد.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا بنظرم حمله ی کسی که بهش محبت فراوان کردی ، حقته!!

چرا؟؟

برای اینکه محبتو واسه خاطر کی کردی؟ برای چی کردی؟

اگه محبت واسه خاطر اون طرفه بوده ، پس یعنی واقعا دوسش داشتی که محبت کرده ای ، پس اگه دوسش داشتی ، حمله اش هم دوس داشتنیه :
سعدی از اخلاق دوست هرچه بر آید نکوست/گو همه دشنام گو کز لب شیرین دعاست...

اگه محبته واسه خاطر خودت بوده (که قطعا واسه خاطر خودت بوده) ، که خودت لذت ببری ، خودت حالشو ببری ، خودت کیف کنی ، اونوقت حقته که بهت حمله کنن و یه چیزی هم بیشتر...

تو الانم به فکر خودتی ، چون از حمله ی به خودت میترسی ، پس تو اصلا به فکر طرف مقابل اصلا نبوده ای تا حالا...

وقتی که آدم خودش باشه و فقط به خودش فکر کنه ، دیگه نمیتونه به سود دیگران فکر کنه ، و اگه نتونه به نفع دیگری بیاندیشد ، دیگری هم به نفع اون نخواهد اندیشید و حمله خواهد کرد ، همانطوری که شما حمله کرده بودی...

بالا