این ترم چه واحدهایی دارید ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان دانشجو ؟ اول ترمه ، این ترم چه واحدهایی دارید ؟ :) من خیلی دلم هوای دانشجویی کرده .. شاید بتونیم کمکی به هم بکنیم ؟!

The Lunatic

عضو جدید
سلام آقا مصتفی ممنون از تاپیک جالبتون.
آقا من این ترم رفتم ترم 3
واحدایی که برداشتم از این قراره:
مقاومت مصالح1:w45::w10:
مکانیک سیالات
آمار احتمالات مهندسی
طراحی معماری و پروژه :w00:
اصول مهندسی تصفیه آب و فاضلاب:w20:
بقیش ربطی به عمران نداره.
راستی آقا مصطفی مگه کمکی هم از دستت بر میاد وقتی ما از پایه بیقیم/:w01:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
کارشناسی نا پیوسته

کارشناسی نا پیوسته

سلام!!!
اولاً مصطفی درسته!!!
بعدشم من هم که ترم1 شدم! :D
این درسا رو دارم:
مقاومت مصالح (1)
اندیشه (2)
زمین شناسی مهندسی
ریاضی (2)
معادلات دیفرانسیل
اصول و مبانی معماری شهرسازی

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام آقا مصطفی ممنون از تاپیک جالبتون.
آقا من این ترم رفتم ترم 3
واحدایی که برداشتم از این قراره:
مقاومت مصالح1
مکانیک سیالات
آمار احتمالات مهندسی
طراحی معماری و پروژه
اصول مهندسی تصفیه آب و فاضلاب
بقیش ربطی به عمران نداره.
راستی آقا مصطفی مگه کمکی هم از دستت بر میاد وقتی ما از پایه بیقیم/

سلام ، خیلی الانم بالا نیستی که میگی از پایه بیقی عزیزم :) بعدشم کاردانی به کارشناسی هستش ؟ حالا به هر حال .. یع چیز دیگم یادت باشه اینا خودش پایه درساته ..
مکانیک سیالات پایه " هیدرولیک " و " هیدرولوژی مهندسی " و " بناهای آبی " و چند تا درس دیگست ... خیلی درس سختی نیست ولی مطلب زیاد داره .. ، سعی کن یک جزوه خوب تهیه کنی و ترجیحاً دستخط خودت باشه ( من اینو به همه میگم ) و اینکه شکل و اینها رو با خط کش و ... بکشی .. جزوه تو به هیچ کس نده و سعی کن همیشه نگهش داری حتی بعد از فراغت ... مقاومت هم همینطور ، پایه درس های طراحی و سازه همین مقاومته ، پیش نیازه تحلیله ولی در واقع برای فهمیدن دروس سازه مثل فولاد و بتن خیلی مهمتره ..
قسمت های خمش ، برش ، پیچش و فشار و کشش رو سعی کن خوب یاد بگیری :)

30vil7

عضو جدید
سلام :smile: منم ترم چهارم! این ترم اینارو دارم:
تکنولوژی بتن و آز - آزمایشگاه مقاومت1 - مقاومت مصالح2 - مکانیک سیالات - محاسبات عددی - آمارو احتمالات - تحلیل سازه1 - معادلات دیفرانسیل :confused: (دلتون واسم سوخت,نه؟!!:cry: )
من به یه مشکل اساسی برخوردم در زمینه آزمایشگاه مقاومت1 !! کمممکککککک!!!!من چی کار کنم؟!چطوری گزارش کار بنویسم؟!:crying:یعنی از چه کتابا و مراجعی میتونم کمک بگیرم؟مثلا اولین آزمایش استرین گیج بود!!!:question: واااااای که گزارش نوشتن چه کار سختیه!!:wallbash:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام.
خوش اومدی!
اگر خودت موقع آزمایش حاضر بودی، هر چی رو که دیدی بنویس.

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم ترم 5
هيدروليك
فولاد 1
خاك 1
تصفيه فاضلاب
تحليل سازه هاي 2
دو واحدم عمومي ميشه 17
قبلا 19 تا بود تا حذفيدم:D

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام :smile: منم ترم چهارم! این ترم اینارو دارم:
تکنولوژی بتن و آز - آزمایشگاه مقاومت1 - مقاومت مصالح2 - مکانیک سیالات - محاسبات عددی - آمارو احتمالات - تحلیل سازه1 - معادلات دیفرانسیل :confused: (دلتون واسم سوخت,نه؟!!:cry: )
من به یه مشکل اساسی برخوردم در زمینه آزمایشگاه مقاومت1 !! کمممکککککک!!!!من چی کار کنم؟!چطوری گزارش کار بنویسم؟!:crying:یعنی از چه کتابا و مراجعی میتونم کمک بگیرم؟مثلا اولین آزمایش استرین گیج بود!!!:question: واااااای که گزارش نوشتن چه کار سختیه!!:wallbash:

مقاومت و سیالات رو که گفتم برای دوستان .. اولاً اینکه نترس .. نمیدونم تا چه حد قوانین رو رعایت میکنه دانشگاه ولی شما هم نیاز و پیش نیاز زیاد داری .. اینکار خیلی اشتباهیه .
من میدونم توی چارت آزاد اگر سیستم کامپیوتری باشه و کارشناسی پیوسته باشی نمیتونی راحت اینهارو برداری
چون :
آمار و محاسبات پیش نیازش معادلات ، اگر معادلات رو بیوفتی اونها هم حذف میشه ، دانشگاه ما که اینطوری بود .
مقاومت 2 خیلی راحتتر و روتین تر از مقاومت 1 هستش ، ولی چون یک سری مباحثش با تحلیل یکیه ، یکم ممکنه قر و قاطی بشه با هم ... کاش بر نمیداشتی .. توی ترمای آخر مقاومت 2 میشه یه درس گلابی ، چون توی فولاد و بتن و تحلیل 1 و 2 همشو دیدی به چشت آشناست وو
.. اما در مورد گزارش نوشتن
اول اینکه گزارشت و تایپ کن ، اعداد و جداول رو هم با Excel کار کن ، چون نمودار و .. هم باید بشکی خیلی بهت کمک میکنه ، کار خودتم راحت میکنه
خیلی جدی بگیر آزمایشگاه رو . من خودم چیزهایی که سر کلاس با فرمول تو کلم نمیرفت و تو آزمایشگاه یاد گرفتم
دوم اینکه روال گزارش نوشتن رو یاد بگیر ... نیاز به منبع و .. نداری خیلی
مثلاً :
1- نام آزمایش
2- هدف آزمایش
3- وسائل مورد نیاز
4- شرح تئوریک آزمایش ( که مثلاً فرمول از کجا اومده و .. )
5- شرح عملی آزمایش ( این و میذاریم اونجا ، این و میذاریم اینجا ، اینو به اون آویزون میکنیم و ... )
6- اعداد بدست اومده از آزمایش ( مثلاً با وزنه 250 گرمی و زاویه 15 درجه ، عدد گیج راستای ایکس اینه ، ایگرگ اینه . )
7- نتایج حاصل از آزمایش و محاسبات : با استفاده از جایگذاری توی فرمول ها به چندین نتیجه میرسی
8- بحث روی نتایج : که میای نتیجه رو با یک معیار استاندارد مقایسه میکنی . مثلاً میگی مدول الاستیسیته فلز ما شده 2.05 که استاندارد اون 2.01 تا 2.1 هستش و نتیجه آزمایش مورد قبوله
همین ...
خیلی هم به این فکر نکن که بپیچونی ، بندازی گردن همگروهی و ... ، شاید هفته ای 1 ساعت هم وقتت و نگیره :) ارزشش و داره ، بخصوص اگر آزادی باشی و ببینی برای همون 1 واحد آزمایشگاه دارند ازت 40-50 هزار تومن پول میگیرند ، حیف که نمره بالا نیاری .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم ترم 5
هيدروليك
فولاد 1
خاك 1
تصفيه فاضلاب
تحليل سازه هاي 2
دو واحدم عمومي ميشه 17
قبلا 19 تا بود تا حذفيدم:D

به به .. میبینم که شاخه راه قاطی باقالیا هستی که ... خاک 1 ؟ بچه بشین درس بخون ... راه سازی ، روسازی ، ماشین آلات ، ترافیک ، ترابری ، راه آهن ، پروژه راه ، اینا همش با خاک و راه سازی باز میشه ها :)
تحلیل 2 هم خیلی چیز کوفتیه :)) خیلی .. من با شماره دانشجویی و منت و .. مالی تونستم بعد از 2 ترم از استادش 10 بگیرم :( میانترم و پایانترم 40 نمره بود ، هرکی 14 میشد پاس میکردش :(
فولاد 1 هم عشق من بود :) زندگی بود ... صفا بود .. صمیمیت بود ... خوراک بود :) چون یک استاد ماه داشت ... خدا حفظش کنه ... فوق زلزله داشت ، برای دکتری توی علوم تحقیقات با استادش دعواش شده بود به یارو گفته بود تو هیچی حالیت نیست :)) برامون از خاطراتش تعریف میکرد که چطوری درس میخوندند ...
هیدرولیکم که فقط عدد گذاریه ... پیش نیاز سد و بناهای آبی هم هست :)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها ، یکی از چیزهای خیلی مهم توی مهندسی عمران ، داشتن یک ماشین حساب خوب هستش . یک ماشین حساب کار راه بنداز و دوست داشتنی و راحت ... من برادرم سال 71 یک کاسیو 4500 خرید که الان هم من دارم ازش استفاده میکنم بگو ماشالله ، 17 سال عمر کرده ، فقط الان یکم زود باطری خالی میکنه . به نظر من خوش دست ترین ماشین حساب توی دنیا هستش . البته کاربرداش الان دیگه خیلی محدود شده ولی کارراه بنداز و مفید هستش . اگر دوست دارید از ماشین حساب هاتون بگید .

The Lunatic

عضو جدید
کاردانی به کارشناسی هستش ؟
نه آقا مصطفی من کارشناسی آزاد میخونم
از راهنماییات هم ممنون.
عذاب آور ترین واحدی که این ترم برداشتم همین طراحی معماری کوفتی بود که 72 هزار تومن واسش پیاده شدم. :mad: به دوستان آزادی پیشنهاد میکنم اینو اگر مجبورم شدن ور ندارن ما جوونی کردیم برداشتیم. (رفیق ناباب و از این جور حرفا)
راستی آقا مصطفی من با این اطلاعات و این واحدایی که دارم به نظرت الان چه برنامه هایی رو یاد بگیرم چون خدایی وقت آزاد خیلی دارم.(البته اتوکدو تا یه حدی آشنا هستم)

ali1362

عضو جدید
سلام
منم این ترم این واحدها رو دارم
بتن2
فولاد2
تصفیه آب و فاضلاب
راه آهن
مهندسی زلزله
مهندسی پی
پروژه بتن
پروژه فولاد
پروژه تخصصی

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به .. میبینم که شاخه راه قاطی باقالیا هستی که ... خاک 1 ؟ بچه بشین درس بخون ... راه سازی ، روسازی ، ماشین آلات ، ترافیک ، ترابری ، راه آهن ، پروژه راه ، اینا همش با خاک و راه سازی باز میشه ها :)
تحلیل 2 هم خیلی چیز کوفتیه :)) خیلی .. من با شماره دانشجویی و منت و .. مالی تونستم بعد از 2 ترم از استادش 10 بگیرم :( میانترم و پایانترم 40 نمره بود ، هرکی 14 میشد پاس میکردش :(
فولاد 1 هم عشق من بود :) زندگی بود ... صفا بود .. صمیمیت بود ... خوراک بود :) چون یک استاد ماه داشت ... خدا حفظش کنه ... فوق زلزله داشت ، برای دکتری توی علوم تحقیقات با استادش دعواش شده بود به یارو گفته بود تو هیچی حالیت نیست :)) برامون از خاطراتش تعریف میکرد که چطوری درس میخوندند ...
هیدرولیکم که فقط عدد گذاریه ... پیش نیاز سد و بناهای آبی هم هست :)
اقا مصطفي اينكه ميبيني خاك توي باقالياست چون من بايد متناسب با بعضيا پاس كنم:thumbsup2::thumbsup2:اخه بعضيا ترم قبل خاك حذف كردن منم ميتونستم پاس كنم ولي وسط تزم حذفش كردم:w02::w02:من سيالاتم يه بار يه همچين بلايي سرش اوردم:thumbsup2::thumbsup2:
الانم كه ميبيني از 19 شدم 17 چون بعضي 17 واحدن اون 2 واحدو برنداشته بودن من حذفيدم:w01::w01:
الانم فقط توي 3 واحد باهاشون اختلاف دارم اونم استادامون فرق ميكنه بقيش طبق تدابير شديد داش والكانو همشو ور دل ايشون سپري ميكنم:thumbsup2::thumbsup2:
البته به خاطر منم جمعي حدود 5 تا پسرم همين طريق كار كردن ولي اونا نميدونن من بخاطر يكي ديگه دارم اين كارا رو ميكنم حرصشون در اومده ميگن والي خل شديا:w02::w02:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه آقا مصطفی من کارشناسی آزاد میخونم
از راهنماییات هم ممنون.
عذاب آور ترین واحدی که این ترم برداشتم همین طراحی معماری کوفتی بود که 72 هزار تومن واسش پیاده شدم. :mad: به دوستان آزادی پیشنهاد میکنم اینو اگر مجبورم شدن ور ندارن ما جوونی کردیم برداشتیم. (رفیق ناباب و از این جور حرفا)
راستی آقا مصطفی من با این اطلاعات و این واحدایی که دارم به نظرت الان چه برنامه هایی رو یاد بگیرم چون خدایی وقت آزاد خیلی دارم.(البته اتوکدو تا یه حدی آشنا هستم)

آخ آخ .. الهی بگردم :( من باسه همین ترم آخر این واحد و برنداشتم..با اینکه استادش 18-19 میداد :(
در مورد برنامه هم .. خوب یکم زوده ... ولی همون کدت رو قوی کن .. سعی کن Word و Excel رو خوب یاد بگیری و MSP ، البته من خودم MSP خیلی فنی کار نکردم ... فعلاً خیلی بهتره .. اما در آینده که فولاد 1 و بتن 1 رو یاد گرفتی و بارگذاری و زلزله ، حتماً وقتت رو بذار روی Etabs و Safe .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
منم این ترم این واحدها رو دارم
بتن2
فولاد2
تصفیه آب و فاضلاب
راه آهن
مهندسی زلزله
مهندسی پی
پروژه بتن
پروژه فولاد
پروژه تخصصی

آقا خیلی بپا ... اینا خودش یه دنیا معرفته ها .... من نمیدونم سر فصل های درسیتون چیه ، ولی توی بتن 2 به ما خیز و ترک ، دال 1 طرفه ، دال دو طرفه و تحلیل اون به روش تجربی ، آیین نامه و گسیختگی ، پله ، دیوار برشی ، پی منفرد ، نواری ، گسترده ، ضوابط ویژه آیین نامه ای رو درس دادند ...
توی فولاد 2 هم تیر ورق ، پیچش ، مهاربند های هم محور ، برون محور و ... ، اتصالات جوشی و پیچی انواع و اقسام
توی پی : طراحی دیوار حائل ، طراحی پی منفرد و نواری و باسکولی و گسترده ، طراحی شمع اصطکاکی و .. تحلیل نشست زیر پی ..
توی زلزله هم تحلیل دینامیکی سازه های با درجات آزادی :( و تمام بند های آیین نامه :(
پروژه فولاد و بتن من هم یک ساختمون مسکونی ( خودم انتخاب کردم ) با ابعاد 15 در 26 ، حداقل فاصله ستون ها 5 متر ، توی فولاد سقف اول کامپوزیت ، بقیه تیرچه ، بتن تمامش دال دو طرفه .
تمام سازه تحلیل دستی ، کامپیوتری و کنترل 2 نمونه تیر - ستون - مهاربند - دیوار برشی و طراحی اونها بر اساس تحلیل کامپیوتری و مقایسه با نتیجه کامپیوتری و پی اون بود :( در نظر گرفتن کلیه ضوابط آیین نامه ای حتی اونا که فکرشم نمیکنی و تو پاورقی بود الزامی بود :))

آخرین ویرایش:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

برای فهمیدن سیالات نیاز هست که مقاومت 1 رو بلد باشیم؟

ممنون

نه ... یک مقداری استاتیک برای اینکه بفهمید نیروی هیدرواستاتیک چطوری عمل میکنه کافیه .. بقیش چیزهای جدیده ، مثل دیمانسیون ابعادی و نیرو و فشار هیدرواستاتیک و حرکت آب در لوله ها و تخلیه مخزن و ... که هر کدومشون رابطه خاص خودشون رو داره ... مقاومت هم اسمش روشه ، مقاومت جامدات ، سیالات خودش میشه مقاومت سیالات ...

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تحليل دو از يكش سخت تره؟؟؟؟

بستگی به درسی داره که بدند ، اگه مثلاً شیب افت و پخش لنگر و اینا باشه خوب نه ، که بیشتر جاها فقط رو این دو تا تاکید دارند ...
استاد ما میومد شیب افت ، پخش لنگر ، خط تاثیر سازه های نامعین ، سازه های غیر منشوری ، روش کانتیلیور و کانی و اون یکی که اسمش یادم نیست و از همه بدتر و مزخرفتر که هیچ وقت هیچ کس هیچی نمیفهمدی تحلیل ماتریسی رو درس میداد :( یادش بخیر :) تحلیل 2 تنها درسی بود که هیچ وقت نفهمیدم :))

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
حالا پس به من هم راهنمایی کن، که بهتره قبل از رسیدن به فولاد و زلزله و .... برم Etabs و Safe رو یاد بگیرم یا صبر کنم همگام با اون درس ها پیش برم؟!

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا پس به من هم راهنمایی کن، که بهتره قبل از رسیدن به فولاد و زلزله و .... برم Etabs و Safe رو یاد بگیرم یا صبر کنم همگام با اون درس ها پیش برم؟!

یاد گرفتن Etabs یک مقداری اطلاعات عمومی میخواد ... همین ... شاید یک دیپلمه هم بتونه باهاش کار کردن رو یاد بگیره و خوب هم انجام بده ، اما مهم بررسی نتایج و صحت اونه که باید آدم وارد باشه . مثلاً کلیات قضیه اینه ، شما باید جزئیات اجرایی داشته باشی ، یک مدل از تیر و ستون و بکشی تو Etabs ، نوع سقف و معین کنی ، نوع ترکیبات بارگذاری و بارها رو تعریف کنی ، دکمه Run رو بزنی ، بعدشم دکمه Design ، کار تموم میشه .. ولی اینکه خوب حالا چی شد و چیکارش کنیم و اینا چیه و نتیجه چیه باید فولاد و بتن و تقویت و طراحی رو بلد باشی :)

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ترم از اون ترم های دیجیتالیه ها "یعنی خوندی میشی 1 نخونی میشی صفر"
منم میخوام بگم این ترم چه واحد هایی دارم هرچند میدونم ربطی به عمران نداره
ارتعاشات3واحد
موتور3واحد
کارگاه موتور1واحد
طراحی اجزا3واحد
زبان تخصصی 2واحد
مقامت مصالح 2-3 واحد
علم مواد3واحد
هیدرولیک3
تاریخ 2
تربیت بدنی1 واحد
جالبش میدونی چیه!!!!!
نکته اینجاس که
1- من هنوز uni نرفتم
2- دارم مهمان میگیرم و هنوز موافقت نشده
3- ترم پیش الف شدیم این ترم با کله با کله با کله هههااااااا مشروط!!!
اسمم و گنده میزنن رو سردر دانشگاه صنعتی اصفهان "میگن این "حاج خانوم"خاچ خانوم هم تحفه خواجه ای ها بود:biggrin::biggrin:

آخرین ویرایش:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ارتعاشات3واحد
موتور3واحد
طراحی اجزا3واحد
علم مواد3واحد

من فقط میتونم بگم اینا کنار هم هر مردی رو از پا در میاره :) بخصوص اون ارتعاشات :-S با اون معادلات مزخرفش ... و علم مواد با اون کتاب چرتش ، راجع به موتور نظری ندارم :) سوخت احتراق داخلیه ؟؟؟ راستی یاتاقان ندارید شماها ؟؟

ali1362

عضو جدید
آقا خیلی بپا ... اینا خودش یه دنیا معرفته ها .... من نمیدونم سر فصل های درسیتون چیه ، ولی توی بتن 2 به ما خیز و ترک ، دال 1 طرفه ، دال دو طرفه و تحلیل اون به روش تجربی ، آیین نامه و گسیختگی ، پله ، دیوار برشی ، پی منفرد ، نواری ، گسترده ، ضوابط ویژه آیین نامه ای رو درس دادند ...
توی فولاد 2 هم تیر ورق ، پیچش ، مهاربند های هم محور ، برون محور و ... ، اتصالات جوشی و پیچی انواع و اقسام
توی پی : طراحی دیوار حائل ، طراحی پی منفرد و نواری و باسکولی و گسترده ، طراحی شمع اصطکاکی و .. تحلیل نشست زیر پی ..
توی زلزله هم تحلیل دینامیکی سازه های با درجات آزادی :( و تمام بند های آیین نامه :(
پروژه فولاد و بتن من هم یک ساختمون مسکونی ( خودم انتخاب کردم ) با ابعاد 15 در 26 ، حداقل فاصله ستون ها 5 متر ، توی فولاد سقف اول کامپوزیت ، بقیه تیرچه ، بتن تمامش دال دو طرفه .
تمام سازه تحلیل دستی ، کامپیوتری و کنترل 2 نمونه تیر - ستون - مهاربند - دیوار برشی و طراحی اونها بر اساس تحلیل کامپیوتری و مقایسه با نتیجه کامپیوتری و پی اون بود :( در نظر گرفتن کلیه ضوابط آیین نامه ای حتی اونا که فکرشم نمیکنی و تو پاورقی بود الزامی بود :))
سلام دوست عزیز
باید اینو بهت بگم که سرفصل همه دروس رو شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم معین می کنه نه استاد

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
باید اینو بهت بگم که سرفصل همه دروس رو شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم معین می کنه نه استاد

سلام ، اتفاقاً به نظر من استاد تعیین میکنه ، برای دانشگاه های آزاد و که میدونم استاد هر چی حال کنه درس میده . برای مثال بگم ، من یکی از دوستانم تهران درس میخوند ( آزاد جنوب ) توی بتن 2 بهشون ستون رو درس دادند ، در صورتیکه به من توی بتن 1 درس دادند . و همینطور دوست دیگه ای کرج داشتم که اصلاً دیوار برشی به اونها درس ندادند . :) برای همینه که میگم استاد بیشتر تعیین کنندست ، توی آزاد . در مورد سراسری هم که گویا دوستان الان دارند درس میخونند که نمیدونن اینجاها چه خبره .

rahimism

عضو جدید
تکنولوژی بتن پیش نیاز بتن 1 هست؟ میشه هر دوتا رو باهم برداشت؟ دونستن مطالب تکنولوژی بتن برای فهمیدن بتن 1 لازمه؟

ممنون

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تکنولوژی بتن پیش نیاز بتن 1 هست؟ میشه هر دوتا رو باهم برداشت؟ دونستن مطالب تکنولوژی بتن برای فهمیدن بتن 1 لازمه؟

ممنون

بله پیش نیازه ، و روی چارت شما قبل از بتن به تکنولوژی میرسی ، یادمه تکنولوژی پیش نیازش مقاومت بود فقط ... یعنی 1 ترم قبل از بتن . در کل درس خوبیه ، اگر خوب بخونیش و خیلی هم راحت ..

علی(110)

عضو جدید
:)سلام عليكم
ترم3:
مقاومت مصالح1
معادلات ديفرانسيل
ديناميك
اصول و مباني معماري و شهرسازي
مصالح ساختماني و آزمايشگاه
مهندسي محيط زيست
آزمايشگاه فيزيك
و دو تا درس عمومي

:confused:حالا مسئلةٌ:
آقا مصطفي با توجه به بالا رفتن قيمت كتابها و خسيستر شدن اينجانب ميخواستم بدونم اين درس ديناميك تا چه اندازه كاربرديه،تو ترمهاي بالاتر به كارمون مياد يا نه؟ ميخواستم ببينم اگه خيلي درس كاربرديي نيست بيخودي پول كتاب ندم.
ضمنا ميخواستم ببينم كتابهاي خوب براي ديناميك،مقاومت و يه كتاب خوب براي معادلات ديفرانسيل چيه؟

rahimism

عضو جدید
برای معادلات بویس و سیمونز مرجع هست و نیکوکار هم هست ولی اگر استادتون جزوه خوبی داره نیازی بهش نیست ولی کتاب حل المسایل نیکوکار که کتاب قطوری هم نیست توصیه میشه. برای مقاومت و دینامیک که معمولا همه جا کتاب جانسون رو پیشنهاد میکنن. من هم از کتابش استفاده کردم هم از حل المسایل. حل المسایل خیلی برام مفید بود. البته اگر استاد جزوه خوبی داشته باشه و بخواید اقتصادی فکر کنید شاید نیازی نباشه کتاب رو بخرید. از نظر کاربرد هم حدس میزنم تو زلزله بکار بیاد البته مطمئن نیستم چون هنوز بهش نرسیدم.

:)سلام عليكم
ترم3:
مقاومت مصالح1
معادلات ديفرانسيل
ديناميك
اصول و مباني معماري و شهرسازي
مصالح ساختماني و آزمايشگاه
مهندسي محيط زيست
آزمايشگاه فيزيك
و دو تا درس عمومي

:confused:حالا مسئلةٌ:
آقا مصطفي با توجه به بالا رفتن قيمت كتابها و خسيستر شدن اينجانب ميخواستم بدونم اين درس ديناميك تا چه اندازه كاربرديه،تو ترمهاي بالاتر به كارمون مياد يا نه؟ ميخواستم ببينم اگه خيلي درس كاربرديي نيست بيخودي پول كتاب ندم.
ضمنا ميخواستم ببينم كتابهاي خوب براي ديناميك،مقاومت و يه كتاب خوب براي معادلات ديفرانسيل چيه؟