اینترنت در این دانشگاه ؟

kambiz18

عضو جدید
سلام
هزینه استفاده از اینترنت در دانشگاه به چه صورت هست ؟
زمان استفاده از آن به چه صورته ؟
آیا محدودیت های خاصی وجود داره ؟

kambiz18

عضو جدید
منظورم استفاده آزاد برای اینترنت هست
ایمیل
وبگردی
مسنجر و ....

Nooshin-M

عضو جدید
تو هر دانشگا احتمالا فرق داره؛من تو سایت دانشگاه؛تو مسنجر نرفتم؛اما بقیه جاها ازاده؛با کارت اینترنت البته

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به دانشگاهش و امکاناتش داره
تو دانشگاه ما که وایرلس هست و اکثرا با لپ وصل میشن حتی تو کلاس من همش تو نت هستم و تو سایت هم که کلی سیستم هست هر کسی نشست هر قدر میتونه استفاده کنه از صبح تا شب مفت مجانی هم هست البته نوشتن حداکثر استفاده یک ساعت ولی فقط یه نوشته هست

hunny

عضو جدید
دوستان فکر کنم معلوه اینجا
باشگاه مهندسان ایران > دانشگاه‌ها > دانشگاه ها > دانشگاه آزاد > علوم و تحقيقات فارس

هستش
پس لطفا دانشگاه خودتونو مثال نزید من این دانشگاه رو می خوام

استفاده از سایت دانشگاه که مجانیه بقیه سایت ها هم که باید بری بانک پول بریزی به حساب مثلا 2000 بعد فیش و ببری کافی نت تا بتونی از بقیه سایت ها استفاده کنی

nmare2009

عضو جدید
استفاده از سایت دانشگاه که مجانیه بقیه سایت ها هم که باید بری بانک پول بریزی به حساب مثلا 2000 بعد فیش و ببری کافی نت تا بتونی از بقیه سایت ها استفاده کنی
مگه بیکاریم ، راحت میشه از GPRS 256kb/s ، نامحدود ، ماهی 10 تومن ، استفاده کرد. وسایل مورد نیاز هم یک عدد سیم کارت اعتباری ایرانسل و یک گوشی که GPRS ساپورت کنه و همچنین لپ تاپ.

kambiz18

عضو جدید
gprs ایرانسل واقعا جوابگو نیست
به نظر من فقط بدرد کاربر های مبتدی می خوره

تازه وارد

عضو جدید
سلام
هزینه استفاده از اینترنت در دانشگاه به چه صورت هست ؟
زمان استفاده از آن به چه صورته ؟
آیا محدودیت های خاصی وجود داره ؟

سلام

سایت دانشگاه رایگان است اما برای سرچ در اینترنت باید مبلغی رو که خودتون می خواید به حساب مشخصی بریزید و بعد بیارید و به مسئول کافی نت بدید تا با شماره ی دانشجویی خودتون و با رمزی که شما تعیین می کنید یوزر و پسورد بگیرید بعد هر وقت خواستید تا تموم شدن هزینه ی واریز شده می تونید در زمانهایی که کافی نت باز هست از اینترنت استفاده کنید ...

nmare2009

عضو جدید
gprs ایرانسل واقعا جوابگو نیست
به نظر من فقط بدرد کاربر های مبتدی می خوره
چرا جوابگو نباشه ؟ منی که توی خونه adsl256 نامحدود دارم ، برام فرقی نداره. همین نوع اینترنت رو با همین کیفیت رو ، توی سد سیاه بیشه وسط جاده ی چالوس :surprised: با همین GPRS راه انداختیم :)

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا جوابگو نباشه ؟ منی که توی خونه adsl256 نامحدود دارم ، برام فرقی نداره. همین نوع اینترنت رو با همین کیفیت رو ، توی سد سیاه بیشه وسط جاده ی چالوس :surprised: با همین GPRS راه انداختیم :)

حالا نیومده با هم دعوا نکنید ;)

احتمالاً ایشون فکر کردند شما از طریق گوشیتون GPRS استفاده می کنید نه لپ تاپ!

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته یه چیزی یادتون نره، اون دانشگاه کلی مشکل شبکه مخابراتی داره ها، سال اول که ما حتی ارتباط عادی با همراه اول نمی تونستیم برقرار کنیم، از ایرانسل هم خبری نبود.

در حال حضور هنوز همراه اول خیلی کیفیتش خوب نیست و GPRS هم فعال نیست.

ابرانسل اوضاعش بهتره و GPRS هم فعال هست ولی کلاً مشکل شبکه زیاده.

kambiz18

عضو جدید
حالا نیومده با هم دعوا نکنید ;)

احتمالاً ایشون فکر کردند شما از طریق گوشیتون GPRS استفاده می کنید نه لپ تاپ!
نه عزیزم دعوا چیه ، داریم بحث می کنیم :D
نه منظور ایشونو می دونم من از زمانی که ایرانسل gprs آورد مشتری دائمش بودم اون زمانی که سرعت دانلودش 1 KB بود الان که خوب شده
ببین وقتی تو با ریموت دسکتاپ و ssh server و کارایی از این قبیل رو سرور انجام می دی اینترنت با کیفیت نیار داری
بحث من اصلا رو وبگردی نیست ، روی پروتکل هاست

hunny

عضو جدید
من همیشه تو دانشگاه از ایرانسل استفاده میکنم راضی هم هستم

nmare2009

عضو جدید
ببین وقتی تو با ریموت دسکتاپ و ssh server و کارایی از این قبیل رو سرور انجام می دی اینترنت با کیفیت نیار داری
بحث من اصلا رو وبگردی نیست ، روی پروتکل هاست
عزیز خود من قبلا سرور لینوکس داشتم (توی luxamborg) و میدونم چی میگی ، الانم بیش از 20 تا سرور اینجا دستمونه :biggrin: که وقتی من و بابام خونه نیستیم از همین اینترنت استفاده میکنیم.

اگه پروتوکول خاصی روی شبکه های ISP ها بسته باشه (مثلا یک زمانی تمامی L2TP ، PPTP ، SSH ، FTP و ... بسته شده بود) ، اکثرشون روی این بازه ، مخصوصا SSH. بحث امنیتش فقط مطرح میشه که SNIFF کردن GPRS ، یخورده گرون تموم میشه ، گیرنده ، دیکودر و .... :surprised:. حالا خوددانی ، از ما گفتن بود

kambiz18

عضو جدید
عزیز خود من قبلا سرور لینوکس داشتم (توی luxamborg) و میدونم چی میگی ، الانم بیش از 20 تا سرور اینجا دستمونه :biggrin: که وقتی من و بابام خونه نیستیم از همین اینترنت استفاده میکنیم.

اگه پروتوکول خاصی روی شبکه های ISP ها بسته باشه (مثلا یک زمانی تمامی L2TP ، PPTP ، SSH ، FTP و ... بسته شده بود) ، اکثرشون روی این بازه ، مخصوصا SSH. بحث امنیتش فقط مطرح میشه که SNIFF کردن GPRS ، یخورده گرون تموم میشه ، گیرنده ، دیکودر و .... :surprised:. حالا خوددانی ، از ما گفتن بود

اوهوم ;)
امیدوارم پینگش پایین باشه و یکم امنیت داشته باسیم
دیگه چاره ای نیست :دی
:gol:

nmare2009

عضو جدید
اوهوم ;)
امیدوارم پینگش پایین باشه و یکم امنیت داشته باسیم
دیگه چاره ای نیست :دی
:gol:
پینگش خوبه ، خیالت راحت باشه (توی سد سیابیشه که خوب بود ، ولی من تو دانشگاه با لپ تاپ وصل نشدم ، با گوشی وصل شدم که خوب بود باز).

پروتوکول GPRS هم Sniff کردنش همونطور گفتم کار هرکسی نیست ، باز وایرلس هکینگ کلا 40-60 تومن هزینه برمیداره (خرید یک وایرلس دیوایسی که پاکت های ریپلای رو پشتیبانی کنه :biggrin:) ، ولی از نظر امنیت بهتره باز به نظر من ، حداقل به شبکه داخلی دانشگاه وصل نیستی که هی یکی بیاد رنج آی پی اسکن کنه و Zone-Alarm اخطار بده. تازه از انواع حملات شبکه ای مثل Man In the Middle (ARP Prrotocol در امان هستی و بهتر از همه اینکه پشت روترهای ایرانسلی که باز بهتر میشه بهش اطمینان کرد. ولی نکته ای هم که هست اینه که سازمان اطلاعات دستور مستقیم داده که آرشیو های ماهانه داشته باشند ولی باز مهم نیست.

درکل حتی اگه دانشگاه اینترنت هم بده با سرعت بالا، چون توی خود شریف من تجربه کردم ، باز بهش وصل نمیشم. یادش بخیر توی مرکز امنیت شبکه ی شریف یک Pentest راه انداختیم و کل پاکت های شبکه ی داخلی دانشگاه شریف رو Sniff کردیم :surprised::surprised: (وصایل مورد نیاز: آشنایی با پروتوکل ARP ، یک عدد سیستم عامل Backtrack ، نرم افزار Wireshark برای ساختن پاکت ها :دی و ارسال پاکت ها:دی)

باز خودتون میدونید ، من حتی به روتر های داتک هم اطمینان ندارم و توی خونه یک روتر خوب با امنیت بالا دارم :دی.:D

اینم باز برای اینکه خیالت راحت باشه.
http://forums.pocketpcfaq.com/viewtopic.php?t=18232