ایلام لرزیـد

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بعله :d

سلام شوخی کردم

خدا رو شکر اینجا همه چی مرتبه و مردم زندگی عادی دارن

فقط حدودا ساعت 4 اینا دوباره ی پس لزره نسبتا بزرگ اومد

در مجموع سه بار از امروز صبح

فقط کسانی که مصدوم شدن تو خبرها گفتن 51 نفر بوده تا الان که تلفات جانی نداشته خدا رو شکر

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انشالله که صدمه ی زیادی به هموطنان عزیزمون و خانه و کاشانه هاشون وارد نشه .......

منم این تجربه های وحشتناکو داشتم .........خودشم تو آپارتمان طبقه 3.........که کلآ حس کردم خونه اینورو اونور رفت .........خودشم ماه

رمضون بود............و بعد شب احیا بود که خونه همسایه مون مراسم بوریم که یهو باز زلزله شد و لوسترا به حرکت دراومدن خیلی

وحشتناک بود.من اعتراف میکنم که بعد احیا دیگه نتونستم تا صبح بخوابم و هی چشمم به لامپو لوستر بود که ببینم تکون میخوره یا نه

..........

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعله :d

سلام شوخی کردم

خدا رو شکر اینجا همه چی مرتبه و مردم زندگی عادی دارن

فقط حدودا ساعت 4 اینا دوباره ی پس لزره نسبتا بزرگ اومد

در مجموع سه بار از امروز صبح

فقط کسانی که مصدوم شدن تو خبرها گفتن 51 نفر بوده تا الان که تلفات جانی نداشته خدا رو شکر

​الحمد الله ........

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
6.1 ریشتر؟؟....:eek:
ایشالا همه سالم باشن و اتفاقی نیافتاده باشه ...
ممنون از استارتر عزیز واسه اطلاع رسانی ...

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
6.1 ریشتر؟؟....:eek:
ایشالا همه سالم باشن و اتفاقی نیافتاده باشه ...
ممنون از استارتر عزیز واسه اطلاع رسانی ...

اره
البته عمقش 10 کیلومتری زمین بود.فک کنم اگه نزدیک تر بود که دیگه خدای نکرده شاهد فاجعه ای مثل بم شاید بشدیم
الحمدلله که بخیر گذشته فعلا

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالا که کاملا به خیر بگذره و تلفات جانی نداشته باشیم ایشالا...

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
ˈرضا آریاییˈ شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارسال این محموله، بر اساس اعلام ستاد بحران استان ایلام و در راستای رفع نیازهای آسیب دیدگان از این زلزله انجام شده است.

وی اظهار کرد: درهمین ارتباط، هشت هزار قوطی کنسرو خوراکی نیز برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر مورموری استان ایلام ارسال شد.

آریایی گفت: همچنین 10 هزار بطری آب معدنی نیز از استان لرستان برای رفع نیازهای مردم مناطق زلزله زده شهرستان آبدانان استان ایلام ارسال شده است.

وی اظهار کرد: صبح امروز نیز سه دستگاه تانکر 12 هزار لیتری حمل آب شرب نیز از طریق شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر مورموری به استان ایلام اعزام شدند.

مدیرکل ستاد بحران استان لرستان افزود: استان لرستان به عنوان استان معین ایلام برای امداد رسانی در مواقع بروز بحران انتخاب شده که بر همین اساس نیروهای امداد و نجات این استان به منظور امداد رسانی به آسیب دیدگان زلزله صبح امروز شهرستان آبدانان در آماده باش کامل هستتند.

آریایی گفت: در همین رابطه، نیروهای امداد و نجات هلال احمر و دیگر دستگاههای خدماتی لرستان به همراه یکدستگاه بالگرد امدادی، از ابتدای وقوع حادثه زلزله در شهر مورموری استان ایلام آمادگی خود را به منظور امداد رسانی به این مناطق اعلام کرده اند.

زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر صبح امروز شهر مورموری از توابع شهرستان آبدانان استان ایلام را لرزاند، این زمین لرزه در شهرستان پلدختر و بخش های از مناطق مرزی استان لرستان احساس شد.

خب خداروشكر كه تلفات نداشته.

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی جدیدا از ایلام خبر نداره؟
یوسف نیومده؟
دوباره زلزله بود...دقیق نشنیدم ولی فکر کنم گفت 5.8 بود
بازم اینجا هم لرزید
صبح ساعت 7 رو من خودم متوجه نشدم چون خواب بودم...ولی مامانو خواهرم متوجه شدن
ولی حدود ساعت 10:40 ( تو این مایه ها) خودم حس کردم...قشنگ مبل لرزید!

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

:gol:

بچه ها من از همتون ممنونم که بیادم هستین

واقعا نمیدونم چطور محبتاتونو جبران کنم

امروز صبح اومدم باشگاه دیدم کلی پیام برام چه خصوصی و غیر خصوصی اومده و

همه حالمو پرسیدین :smile:

خدا رو شکر اتفاق خاصی نیفتاد و همگی خوبیم

گفتم بیام اینجا پست بذارم که خیالتون راحت بشه

ممکنه برای مدتی کمتر فرصت کنم بیام باشگاه لطفا نگرانم نباشید

همتونو دوس دارم و ممنون از همگی:gol:

B.seda

عضو جدید
[h=1]استاندار ایلام: ساخت منازل آسیب‌دیده به سرعت آغاز می‌شود
[/h]

» سرویس: استان ها - ايلام

استاندار ایلام گفت: ساخت منازل بعد از امدادرسانی و رفع نیازهای اولیه زلزله‌زدگان به سرعت آغاز خواهد شد.
مهندس «محمدرضا مروارید»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: الحمدلله با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام گرفته در مناطق زلزله‌زده آبدانان که مرکز آن مورموری بود، هیچگونه تلفات جانی نداشته‌ایم.
وی ادامه داد: گروه‌ها و کارشناسان ارزیاب در حال بررسی خسارات مالی به مناطق زلزله زده هستند و ساخت منازل بعد از امدادرسانی و رفع نیازهای اولیه زلزله‌زدگان به سرعت آغاز خواهد شد.
استاندار ایلام در خصوص تحویل مایحتاج مورد نیاز مردم در مناطق زلزله زده خاطر‌نشان کرد: مواد غذایی و دیگر مایحتاج مورد نیاز مردم به اندازه کافی و حتی بیشتر بین مردم توزیع شده است و در این خصوص هیچ گونه کمبودی مشاهده نمی‌شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه کلیه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی استان برای امدادرسانی و رفع نیازهای مردم منطقه بسیج شده ‌و به سرعت در حال امداد رسانی و رفع مشکلات و مسائل مردم مناطق زلزله زده هستند.
وی از پیگیری‌های مکرر رئیس جمهور و هیئت دولت در خصوص زلزله آبدانان خبر داد و گفت: دولت خود را موظف می‌داند نسبت به جبران خسارات ناشی از زلزله و حمایت از زلزله زدگان از هیچ گونه اقدامی کوتاهی نکند.
http://isna.ir/fa/news/93052814480/استاندار-ایلام-ساخت-منازل-آسیب-دیده-به-سرعت

B.seda

عضو جدید

در گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری اعلام شد/
[FONT=BNazanin_Mehr]ثبت 211 زلزله در مورموری/ جزئیات لرزه ها
ایلام- خبرگزاری مهر: شبکه های لرزه نگاری 211 زمین لرزه را در منطقه مورموری ایلام ثبت کرده اند.

[/FONT]

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت موسسه ژئوفیزیک در گزارشی اعلام کرده است: شبکه های لرزه نگاری وابسته به مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از ساعت 15:54 روز یکشنبه 26 مرداد تا ساعت 7 سه شنبه 28 مرداد، 211 زمین لرزه در حوالی مورموری واقع در استان ایلام ثبت کرده اند.

بر این اساس، 177 زلزله زیر 4 ریشتر، 29 زلزله بالای 4 و زیر 5 ریشتر و 4 زلزله نیز بالای 5 و زیر 6 ریشتر در این منطقه رخ داده است .
زمین لرزه اصلی با بزرگی 6.2 ریشتر در ساعت 7:02:04 صبح دوشنبه 27 مرداد 1393 و بزرگترین پس لرزه ها تا این لحظه در ساعت 9:55:51 و 22:38:24 روز دو

B.seda

عضو جدید
طبق گزارش مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی کشور زلزله ایلام تاکنون 332 مصدوم داشته که از این بین تنها 17 نفر برای گرفتن خدمات درمانی بیشتر ه بیمارستان‌های منطقه اعزام شدند.
مجتبی خالدی سخنگوی مرکز مدیریت حوادث در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: از 2 روز گذشته که زلزله در ایلام آغاز شده تاکنون 211 زمین لرزه اتفاق افتاده که 34 زلزله بالای 4 ریشتر بوده است در حال حاضر 15 اکیپ درمانی فعال و 5 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 8 دستگاه آمبولانس در منطقه آبدانان و مورموری مستقر هستند.

وی ادامه داد: طبق آمار اورژانس کشور تاکنون این زلزله 332 مصدوم داشته که 17 نفر آنها برای گرفتن خدمات بیشتر به بیمارستان‌های منطقه اعزام شدند و مابقی در منطقه توسط تکنسین های اورژانس به صورت سرپایی درمان شدند.

خالدی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت رسیدگی به مصدومین زلزله و در کل وضعیت درمان در این مناطق به یک وضعیت ثابتی رسیده است عنوان کرد: در حال حاضر 5 اکیپ بهداشتی برای نظارت بر آب آشامیدنی و مواد غذایی در منطقه حضور دارند و نظارت‌های کامل را بر روی این موارد انجام می‌دهند باید توجه داشت که از روز گذشته شبکه آب آشامیدنی منطقه وصل شده است اما با این حال آب بطری بین مردم منطقه پخش می‌شود و تانکرهای آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده مستقر شده است.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاندار ایلام: ساخت منازل آسیب‌دیده به سرعت آغاز می‌شود

» سرویس: استان ها - ايلام

استاندار ایلام گفت: ساخت منازل بعد از امدادرسانی و رفع نیازهای اولیه زلزله‌زدگان به سرعت آغاز خواهد شد.
مهندس «محمدرضا مروارید»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: الحمدلله با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام گرفته در مناطق زلزله‌زده آبدانان که مرکز آن مورموری بود، هیچگونه تلفات جانی نداشته‌ایم.
وی ادامه داد: گروه‌ها و کارشناسان ارزیاب در حال بررسی خسارات مالی به مناطق زلزله زده هستند و ساخت منازل بعد از امدادرسانی و رفع نیازهای اولیه زلزله‌زدگان به سرعت آغاز خواهد شد.
استاندار ایلام در خصوص تحویل مایحتاج مورد نیاز مردم در مناطق زلزله زده خاطر‌نشان کرد: مواد غذایی و دیگر مایحتاج مورد نیاز مردم به اندازه کافی و حتی بیشتر بین مردم توزیع شده است و در این خصوص هیچ گونه کمبودی مشاهده نمی‌شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه کلیه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی استان برای امدادرسانی و رفع نیازهای مردم منطقه بسیج شده ‌و به سرعت در حال امداد رسانی و رفع مشکلات و مسائل مردم مناطق زلزله زده هستند.
وی از پیگیری‌های مکرر رئیس جمهور و هیئت دولت در خصوص زلزله آبدانان خبر داد و گفت: دولت خود را موظف می‌داند نسبت به جبران خسارات ناشی از زلزله و حمایت از زلزله زدگان از هیچ گونه اقدامی کوتاهی نکند.
http://isna.ir/fa/news/93052814480/استاندار-ایلام-ساخت-منازل-آسیب-دیده-به-سرعت

امیدوارم همینطور بشه و خیلی زود شاهد جبران خسارت ها و مخصوصاً بازسازی منازل باشیم..

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
دیشب ساعت تقریبا 10.40 دقیقه بود که ما هم حسش کردیم داشتیم فیلم انقلاب زیبا رو نگاه میکردیم که احساس کردم یکی داره مبل رو تکون میده بقیه متوجه نشدن منتها خودم سریع داد زدم زلزله....
تو هوای به شدت شرجی ما تو خونه موندیم هرچند همسایه ها بیرون بودن

یادمه پیش دانشگاهی که بودم یه مدت زلزله های زیادی تو منطقه ما میومد که یه بارش تو مدرسه اتفاق افتاد
تو طبقه دوم سرکلاس شیمی بودیم که یه دفعه احساس کردم ارنجم رو نیمکت داره برا خودش بازی میکنه!
همه داد زدیم زلزله ولی معلم اجازه نداد بریم بیرون!
هر چند که با توجه به شدت گرد و غبار هوا ما هم ترجیح میدادیم تو کلاس بمونیم!

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این گزارش مرکز لرزه نگاری کشور هست، منتها مقدماتی ه و ممکنه بعد از بازبینی پارامترها، کمی تغییرکنه :

زمان وقوع به
وقت محلي
بزرگي
عرض جغرافيايي
(درجه - شمالی)
طول جغرافيايي
(درجه - شرقی)
عمق
(کیلومتر)
منطقه
۱۳۹۳-۰۵-۲۹ ۱۴:۵۸:۳۸.۷ ۴.۳
۳۲.۶۴۰ ۴۷.۷۲۵ ۱۰.۰ مورموري، ايلام *
۱۳۹۳-۰۵-۲۹ ۱۴:۴۴:۱۶.۰ ۵.۶
۳۲.۶۰۰ ۴۷.۷۸۴ ۱۱.۸ مورموري، ايلام *

مورموری همچنان زلزله میاد، پس لرزه های بزرگی هم میاد..
فکر می کنم با این پس لرزه ها اون 10-20 درصد باقیمونده هم تخریب شده باشه ...

الانم باز لرزید! :cool:

شما از ایلام هستی؟ میشه بگین چقد با منطقه مورموری فاصله دارین؟

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این گزارش مرکز لرزه نگاری کشور هست، منتها مقدماتی ه و ممکنه بعد از بازبینی پارامترها، کمی تغییرکنه :

زمان وقوع به
وقت محلي
بزرگيعرض جغرافيايي
(درجه - شمالی)
طول جغرافيايي
(درجه - شرقی)
عمق
(کیلومتر)
منطقه
۱۳۹۳-۰۵-۲۹ ۱۴:۵۸:۳۸.۷ ۴.۳ ۳۲.۶۴۰ ۴۷.۷۲۵ ۱۰.۰ مورموري، ايلام *
۱۳۹۳-۰۵-۲۹ ۱۴:۴۴:۱۶.۰ ۵.۶ ۳۲.۶۰۰ ۴۷.۷۸۴ ۱۱.۸ مورموري، ايلام *

مورموری همچنان زلزله میاد، پس لرزه های بزرگی هم میاد..
فکر می کنم با این پس لرزه ها اون 10-20 درصد باقیمونده هم تخریب شده باشه ...

شما از ایلام هستی؟ میشه بگین چقد با منطقه مورموری فاصله دارین؟

بله... دقیقا نمیدونم چقدر ولی شهر ایلام تقریبا شمال استانه و مورموری نزدیک مرز جنوبی استان با خوزستانه

بالا