ایده های شما برای پیشرفت کشورمون ایران

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
بياييد از پول،پول نسازيم،بياييد هي نرخ سكه و ارز رو چك نكنيم،بياييد كار كنيم،بياييد اوضاع رو تو دست خودمون بگيريم!!بياييد قانع باشيم،زحمت بكشيم،شادباشيم. زندگي كنيم،بياييد حرص نزنيم،دروغ نگيم،ريا نكنيم،بياييد يك رنگ باشيم،بياييم خوب باشيم،بياييم يادمون نره بار كج،به منزل نميرسه.
بياييم مشكلمون رو خودمون حل كنيم.ما نيازي به كسي جز خودمون نداريم...

من برای دوستان گفته های پر بار شما رو ترجمه می کنم.

بياييد از پول،پول نسازيم یعنی پول نذاریم تو بانک بعد نذولش بگیریم و بگیم این نذول نیست، سود است چون فلان و فلان گفته اند حلال است.
بياييد هي نرخ سكه و ارز رو چك نكنيم یعنی دست از منفعت طلبی حقیرانه برداریم.
بياييد كار كنيم ببخشید تا ایران نفت داره هیچکس معنی کار رو نمی فهمه حتی اگر یه کتاب توضیح بدم.
بياييد اوضاع رو تو دست خودمون بگيريم معنی اش برمیگرده به همون کار که اون هم در ایران کسی نمی دونه چیه.
بياييد قانع باشيم یعنی حقارت مالی رو کنار بزاریم ( البته شامل دوستانی مثل بنده نیست، بیشتر به گروه بچه پر پول ها که مملکت رو داغون کردن بر میگرده.)
زحمت بكشيم یعنی دنبال منفعت طلبی از اقتصاد بحران زده نباشیم (مثل خرید سکه و طلا و پول نذول گذاشتن تو بانک )
شادباشيم ببخشید معنی این یکی رو من و دوستام نمی دونم چیه!
بياييم مشكلمون رو خودمون حل كنيم.ما نيازي به كسي جز خودمون نداريم معنی این یکی احتیاج به توضیح نداره.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
کشوری که قاجار و پهلوی به گند کشیدن درست کردنش نیاز به زمان داره.
به همه دوستان پیشنهاد میکنم نگاه استراتژیک داشته باشن نه تاکتیکی......همه شما دانشجو و جز خواص جامعه هستید.
متاسفانه دولت ها هم نگاه تاکتیکی دارن به حوزه های مختلف.
فقط رهبری طرح ریزی استراتژیک دارن و افق ها رو روشن میکنن.دولت ها هم جسته و گریخته کار رو پیش میبرن.
نگاه استراتژیک یعنی اینکه دانشگاه و علوم باید اصلاح شن....یعنی اون علم اقتصاد لیبرال اون جامعه شناسی لیبرال و ....باید اصلاح بشه.
این بانک پدر بشریت رو درآورده.این باید اصلاح شه....ولی شما میبینید چقدر مقاومت میشه چون سود و منفعت خیلیا در اینه.

جمهوری اسلامی الان تو مرحله نظام سازیه.قطعا در اومدن از نظام فعلی اقتصادی که حاصل تفکر اساتید پوچ مغز دانشگاه هاست خیلی مشکله.درد داره.
این نگاه استراتژیک نباشه فایده ای نداره......دولت قبل اقتصاد لیبرال داشت از نوع فریدمنی....این دولت هم اقتصاد لیبرال داره از نوع نئوکینزی......یعنی تاکتیک ها فقط فرق میکنه.همین.

خیلی از این کشور های پیشرفته ای که میگید صدای خورد شدن استخوان هاشون داره میاد.فعلا یونان و اسپانیا و ایتالیا(بخاطر اقتصاد لیبرالی) در آینده هم آمریکا با بدهکاری 17 تریلیون دلاری.

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از بعد از انقلاب صنعتی همه کشورهای تحت تاثیر تغییر کردن.خودشونو وفق دادن.اما کشورهای سنت گیری مثل ایران فقط تحت تنش و دو گانگی موندن.هم چنان ایران خواهان اینه که تغییر نکنه.در جا زده.عواملی مثل اسلام مثل انقلاب و آرمان های شهدا و انقلاب به جای اینکه موجب پیشرفت بشن فقط گره به دست و پا بستن.این ایراد از ما ست.ما و پدران ما نتونست درست پیش برن.بعد از جنگ کسی دیگه مثل قبل نبود.
ایران نیازمند یه جنگه.مردم مشخصه که دارن کم کم خسته مشین.از این همه تظاهر.
ایران به زودی به کشوری کاملا دوگانه تبدیل میشه.به دو نیم قسمت میشه.یک قسمت دولتیا و سرمایه داران که از قضا ظاهرا مسلمانان دو آتیشه ای هم بودند و قسمت دوم که مردمانی به شدت فقیر که ظاهران بی ایمان و بی قید به همه چی هستند.قسمت اول شاید خوب و قسمت دوم شاید بد. و یه سری مردمانی هستند که طرفدار تعادل بودند اما دیگه جایی توی ایران براشون نمونده.

دیپلمات

عضو جدید
سخنان گهربار جناب زیبا کلام را در مورد اسرائیل بخوانید
به نظر من ما باید همه چنین اندیشه هایی داشته باشیم و این یک ایده

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
از بعد از انقلاب صنعتی همه کشورهای تحت تاثیر تغییر کردن.خودشونو وفق دادن.اما کشورهای سنت گیری مثل ایران فقط تحت تنش و دو گانگی موندن.هم چنان ایران خواهان اینه که تغییر نکنه.در جا زده.عواملی مثل اسلام مثل انقلاب و آرمان های شهدا و انقلاب به جای اینکه موجب پیشرفت بشن فقط گره به دست و پا بستن.این ایراد از ما ست.ما و پدران ما نتونست درست پیش برن.بعد از جنگ کسی دیگه مثل قبل نبود.
ایران نیازمند یه جنگه.مردم مشخصه که دارن کم کم خسته مشین.از این همه تظاهر.
ایران به زودی به کشوری کاملا دوگانه تبدیل میشه.به دو نیم قسمت میشه.یک قسمت دولتیا و سرمایه داران که از قضا ظاهرا مسلمانان دو آتیشه ای هم بودند و قسمت دوم که مردمانی به شدت فقیر که ظاهران بی ایمان و بی قید به همه چی هستند.قسمت اول شاید خوب و قسمت دوم شاید بد. و یه سری مردمانی هستند که طرفدار تعادل بودند اما دیگه جایی توی ایران براشون نمونده.

افق فکریتون رو ببرید بالا.
یکم مطالعه هم داشته باشید.
اون نظام لبرالی که شما فکر میکنید خیلی پیشرفتست الان داره سقوط میکنه.
کشور اگه تو اقتصاد هم اون راه رو نره (که متاسفانه دولت ها تا الان اون راه رو رفتن)کار درست میشه.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سخنان گهربار جناب زیبا کلام را در مورد اسرائیل بخوانید
به نظر من ما باید همه چنین اندیشه هایی داشته باشیم و این یک ایده

نمیدونم حرفتون کنایست یا نه.
ولی حاکمان با همون اندیشه ها کله پا شدن.
مشکل ما تو کشور همون اساتید (؟!!!)هستند.

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل اول از مدارس و دانشگاهمونه ...
همه تئوری هستن ...
مثه دانشگاه های اروپا کاربردی نیستن !
یه سری استاد بیسواد میاد از رو یه کتاب یه مطالبی رو بالا میارون که خودشون هم نمیدونن کاربردشون چجور و کجاست !
اخر ترم هم از همون کتاب یا جزوه سوال و نمره و تموم !

همچین دانشجوایی وارد صنعت بشن معلومه درجا میزنه ..چون همش محیط تئوریک بوده و الان موقع عمل باید از نو شروع کنه مطالب رو !

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشور اگه تو اقتصاد هم اون راه رو نره (که متاسفانه دولت ها تا الان اون راه رو رفتن)کار درست میشه.

جداً! مثل کدوم کشور: آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه یا آلمان یا شاید یک اقتصاد دیگه.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه تئوری هستن ...
یه سری استاد بیسواد میاد از رو یه کتاب یه مطالبی رو بالا میارون که خودشون هم نمیدونن کاربردشون چجور و کجاست !

همچین دانشجوایی وارد صنعت بشن معلومه درجا میزنه ..چون همش محیط تئوریک بوده و الان موقع عمل باید از نو شروع کنه مطالب رو !

استادامون رو نفت خراب کرده، ما رو هم خراب می کنه ( شایدم اکثرمون رو قبلاً خراب کرده، خودمون خبر نداریم.) . مثل میوه ای که داخل آب بندازی مزمهل می شه، نفت هم داره توانایی های ما رو مزمهل می کنه.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
قبول کنیم که فرهنگ و اخلاق اجتماعیمون افتضاحه...تا اینو درست نکنیم، تا حق همدیگه رو رعایت نکنیم، تا زیاده خواهی و طمع و خودخواهی رو کنار نذاریم هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من نظرم رو با دلایل گفتم.شاید شما قانع نباشید.
دنیا به این سادگی که شما فکر میکنید نیست. عمق بالاتر از این ظواهرش داره.این سقوط که شما میگید با چه سنده محکمی واقعا معنای سقوط داره؟
ظواهر حقایق نیستن.اخبار واقعیت نیستن.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه تئوری هستن ...

درسته ولی الان اکثر استاد ها تو کشورهای پیشرفته تحصیل کردن و به علم روز مشرف هستن باور کنید استاد ما دروس 2014 و 2013رو تدریس میکنه اگه بگیم همه استادها انصاف نیست...بحث عملی رو باهاتون موافقم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
به محیط زیست به چشم یک زباله دانی بزرگ نگاه نکنیم...!
سیزده بدر رو به روز عزای طبیعت بدل نکنیم...
به فرزندانمون یاد بدیم درخت با زندگی برابره و آب جریان زندگیه که ایستادنش مرگه...
ایران 50سال بعد جنگلی نخواهد داشت :w04:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به محیط زیست به چشم یک زباله دانی بزرگ نگاه نکنیم...!
سیزده بدر رو به روز عزای طبیعت بدل نکنیم...
به فرزندانمون یاد بدیم درخت با زندگی برابره و آب جریان زندگیه که ایستادنش مرگه...
ایران 50سال بعد جنگلی نخواهد داشت :w04:

بخدا وقتی میشنوم یه جنگل سوخته و درخت از بین میره از ناراحتی و از حسرت دلم میخواد گریه کنم:w09:...اونوقت برا ساختن برج و ویلا میان درختا و جنگلا رو نابود میکنن، ای لعنت به مسولینی که پول رو به زندگی هم وطناشون ترجیح میدن:w06:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخدا وقتی میشنوم یه جنگل سوخته و درخت از بین میره از ناراحتی و از حسرت دلم میخواد گریه کنم:w09:...اونوقت برا ساختن برج و ویلا میان درختا و جنگلا رو نابود میکنن، ای لعنت به مسولینی که پول رو به زندگی هم وطناشون ترجیح میدن:w06:
بدبختی خود مردم هم بسیار منفعت طلبانه به زیستگاهها نگاه می کنن و کمتر کسیو می شه پیدا کرد که نگاه طولانی مدت به این مسائل داشته باشه... همه به خوشی و راحتی امروز فکر می کنن...
بخدا به بعضیها می گی زباله ها رو تو جنگل نریزین یه جوری نگات می کنن انگار یه اسکل جلوشون وایساده...
و ریشه ی همه این دردها هم فقر و ناآگاهیه...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بی زحمت تعداد نگهبانان ورودی به شهر رو زیاد کنین
ممنون!

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونوقت برا ساختن برج و ویلا میان درختا و جنگلا رو نابود میکنن، ای لعنت به مسولینی که پول رو به زندگی هم وطناشون ترجیح میدن:w06:

Bank-Mellat.jpg

:w39:: با زندگی خودمون بازی نکنیم.این کارو روز طبیعت نکنید.

پیوست ها

• 85955969884206064674.jpg
    85955969884206064674.jpg
    60.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
...

images.jpeg

واسه خودمون حسرت درست نکنیم.حداقل به فکر آدمای بعد از خودمون باشیم...

imagesبل.jpeg

به زبون ساده تر میشه این : هموطن محیط اطرافتو آلوده ،خراب،کثیف نکن.
رعایت کنید.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگه فرهنگ مردم ما درست بشه همه چیز درست میشه .یک دست صدا نداره همه چیز هم تقصیر مسئولان نیست .ما مقصریم.
ما هستیم که قدر نعمت رو نمی دونیم فرهنگمون پایین هست.

معتمد20

عضو جدید
دقیقا منم نظرم همینه
همهمون چسبیدیم به رئسا و خودمون قدم به اشغال می ریزیم و به هموطنامون توهین می کنیم و کار هم و راه نمیندازیم.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی بعضیا یه حرفایی میزنن ها. من نمیدونم چطوری عقل میکنن اینطوری میگن آخه؟
شما چطوری میتونید همه کاره بشید در حالی که بسترش رو فراهم نمیکنن.
وقتی برای من بستر فراهم نمیشه تا ایده هامو عملی کنم ، وقتی دختر فلانی که در دانشگاه ازاد لیسانس و ارشد خونده و میاد دکتری یهو میزنه جای توپ قبول میشه ، یعنی چی که من مقصرم و رئسا بدبخت بیچاره ان؟
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛
بی عرضگی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند
می نامند.

گاندی

M@HY@R93

عضو جدید
دقیقا منم نظرم همینه
همهمون چسبیدیم به رئسا و خودمون قدم به اشغال می ریزیم و به هموطنامون توهین می کنیم و کار هم و راه نمیندازیم.

من اصلا نظر شما رو قبول ندارم ما فرهنگ بالایی داریم و مردممون مهربونترین و خون گرمترین مردم دنیان هر کوتاهی و کمبودی که هست فقط از بی کفایتی مسئولین و کادر زیر دستشونه نمونش همین سقوط هواپیمای طبس مردم بدبختمونو راحت کشتن دیگه صداشم در نمیارن این فقط و فقط بی توجهی مسئولین در امر پرواز رو نشون داد ....

zalzalak_amir

عضو جدید
از لحاظ شعار و توهم حرف مهیار درسته ما ملت با فرهنگی هستیم ولی بعضی وقتا
نژاد پرست میشیم،به ... هم فحش میدیم،میریزیم تو پیج فیسبوک ... ... میکنیم؟

B.seda

عضو جدید
از لحاظ شعار و توهم حرف مهیار درسته ما ملت با فرهنگی هستیم ولی بعضی وقتا
نژاد پرست میشیم،به ... هم فحش میدیم،میریزیم تو پیج فیسبوک ... ... میکنیم؟

فرهنگ و شخصیت از هم جدان اونی که اینکارو میکنه ربطی به فرهنگش نداره شخصیتش بیماره شخصیت کاملا فردیه ولی فرهنگ عمومیت داره

mehrdad14

عضو جدید
اگه یکی تونست این حس فوضولیه ایرانیا و دخالت تو زندگی اینو اونو ریشه کن کنه باید نوبلی چیزی بگیره .

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از عیب های بزرگ ما بخصوص بخصوص تبریزی ها :

هر که افزون گشت سیم و زرش
زر نباریده از آسمان بر سرش
از کجا جمع کرده این زر و مال
یا خودش دزد بوده یا پدرش

af sun

عضو جدید
یکی از عیب های بزرگ ما بخصوص بخصوص تبریزی ها :

هر که افزون گشت سیم و زرش