ایده هایتان را اینجا بگویید

amirhossein71

عضو جدید
با سلام به همه... سوال من اینه که وقتی ایده ای در زمینه ی تولید یا بهبود یک محصول مثلا در حوزه ی الکترونیک داریم، اولا با کدام سایت در میان بگذاریم و ثانیا با چه ادبیاتی برای مجموعه ایمیل بزنیم که رسمی باشد؟ سایتی که از طریق آن در مسابقه ی ایده های برتر ماکروسافت می توان شرکت کرد چیست؟و یا اینکه مستقیما با شرکتی مانند اپل در میان بگذاریم؟:cry:

1716

عضو جدید
ایده هایی که واقعا ایده ی نابی باشن و توانایی بالفعل شدن رو دارن اما صاحب ایده توانایی تولید انبوهش رو نداره در خارج میان در ی سایتی بنام کیک استارتر http://www.kickstarter.com/ ایده ی خودشون رو همراه با توضیحات قرار میدن و افرادی که تمایل به سرمایه گذاری روی اون ایده رو دارن ثبت نام میکنن و پول جمع میکنن
البته مثلا امروز صبح *****نبود ولی الان *****شده

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییتون

مهندس یک راه دیگه هم هست شرکتی در ایران وجود داره به اسم دیمون که اولین تبلت ایرانی رو ابدا و تولید کرد و همچنین گوشی لمسی ابشار رو اگر طرحت واقعا در حد تیم ملی کشتی فرنگی باشه برای کل کل هم که باشه با دیگر شرکتهای خارجی طرحت رو قبول میکنند
یکی هم اینکه طرحتو به پارک علمی فناوری ببری انجا بیشتر طرح ها قبول میشه اگر توجیه اقتصادی داشته باشه:gol:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایده هایتان را اینجا بگویید

سلام

داشتم فکر میکردم که یکی از دانشجو ها این هست که خلاقیت و ایده پردازیشون ضعیف هست و تقویت نشده و چیزی که بین همه ی دانشجو ها کمه قدرت ایده هست . ایده خیلی معانی میتونه بده . مثلا من میگم ایده نحوه ی حل یه مشکل به طریقی نا آشنا هست . هر کسی هرچیزی میتونه براش تعریف کنه . هدف از زدن این تاپیک اینه که قدرت خودمون رو تو این زمینه افزایش بدیم . چه خوب که ایده هاتون رو در هر موردی که هست اینجا بگید . اصلا فکر کنید و ببینید چه ایده ای به ذهنتون میرسه برای چیز های اطرافمون . مثلا ایده کسی تو سایتی خوندم از این قرار که مغازه های سوپرمارکت ساعت 12 به بعد دیگه همه تعطیل هستن و حالا اگر کسی به چیزی نیاز داشته باشه باید تا صبح صبر کنه و ایده اش این بود که کنار پمپ بنزین ها (که 24 ساعته باز هستن) سوپرمارکت هایی زده بشه و همون اپراتورها جایگاه ها اداره کنن اونجا رو . ایده هایی که به ذهنتون میرسه رو بیان کنید .... :gol:

hamid051

کاربر ممتاز
اره بیشتر به نظرم ایده ها رو میشه تقویت کرد و بیشتر اکتسابی تا ذاتی من خودم یک ایده دارم واسه کمتر شدن مصرف برق
بیشتر ما موقعی که از خونه میریم بیرون حالا بین 1 ساعت تا 6 یا 7 ساعت بیشتر موقع ها یادمون میره لامپهای خونه رو خاموش کنیم
ایده من بر این اساس که یک حسگر بر سر در ورودی اتاق نصب بشه و با ورود و خروج فرد به صورت خودکار لامپها روشن و خاموش بشن البته یک چند تا دیگه هم بود که لان یادم نمیاد

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اره بیشتر به نظرم ایده ها رو میشه تقویت کرد و بیشتر اکتسابی تا ذاتی من خودم یک ایده دارم واسه کمتر شدن مصرف برق
بیشتر ما موقعی که از خونه میریم بیرون حالا بین 1 ساعت تا 6 یا 7 ساعت بیشتر موقع ها یادمون میره لامپهای خونه رو خاموش کنیم
ایده من بر این اساس که یک حسگر بر سر در ورودی اتاق نصب بشه و با ورود و خروج فرد به صورت خودکار لامپها روشن و خاموش بشن البته یک چند تا دیگه هم بود که لان یادم نمیاد

الان ما یه همچین چیزی رو تو آپارتمان داریم . وقتی درو باز کنی همون حسگر میفهمه و چراغ روشن میشه . وقتی هم که دور شی چراغ خاموش می شه .

hamid051

کاربر ممتاز
اون تایمر راه پله ها رو میگی پس بابا علم پشرفت کرده :biggrin:- حالا اگر توی اتاق ها پیاده سازی بشه فکر کن در کل ایران چقدر مصرف برق کاعش پیدا میکنه ;)

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اون تایمر راه پله ها رو میگی پس بابا علم پشرفت کرده :biggrin:- حالا اگر توی اتاق ها پیاده سازی بشه فکر کن در کل ایران چقدر مصرف برق کاعش پیدا میکنه ;)

نه تایمر و نمیگم که :دی ... اون جداس . تا بفهمه تو تو راه پله هستی روشن میشه ، تا دور شی سریع خاموش میشه :D

hamid051

کاربر ممتاز
ایمان جان میخوای یکسری از راهکار های ایجاد خلاقیت رو بذاریم البته نیاز به مشارکت همه داره - مثلا گشتهای تخیلی یا طوفان مغزی - البته طوفان مغزی زیاد مربوط به خلاقیت نمیشه ولی گردش تخیلی چرا مربوط

melika02

عضو جدید
نه تایمر و نمیگم که :دی ... اون جداس . تا بفهمه تو تو راه پله هستی روشن میشه ، تا دور شی سریع خاموش میشه :D
اینی که ایمان میگه 2 نوعه. بعضیاش با حرکت فعال میشن بعضی هم به اشعه مادون قرمز بدن موجودات زنده حساسن. اولیش خوب نیست چون 1کم بی حرکت وایستی زود خاموش میشه همش باید تکون بخوری! اما مادون قرمزاش خوبه ولی باز این اشکالو داره اگه بخوای تو اتاق خواب ازش استفاده کنی بخوای تو اتاق باشی و چراغو خاموش کنی نمیفهمه! البته باید 1 لامپ هم داشته باشه حتماً.

hamid051

کاربر ممتاز
اینی که ایمان میگه 2 نوعه. بعضیاش با حرکت فعال میشن بعضی هم به اشعه مادون قرمز بدن موجودات زنده حساسن. اولیش خوب نیست چون 1کم بی حرکت وایستی زود خاموش میشه همش باید تکون بخوری! اما مادون قرمزاش خوبه ولی باز این اشکالو داره اگه بخوای تو اتاق خواب ازش استفاده کنی بخوای تو اتاق باشی و چراغو خاموش کنی نمیفهمه! البته باید 1 لامپ هم داشته باشه حتماً.
سلام مهندس - باورکنید که تقصیر من نیست 2 سال که سربازی بودم از هیچ جای خبر نداشتم - 2 سال هم تبریز بودم دانشگاه که خونه دانشجویی گرفتیم که خونه اونجا شبیح به خونه های 200 سال پیش بود و از اینجور چیزا نداشت - ا سال هم که اومدم مشهد فقط برای رفتن به دانشگاه از خونه میام بیرون بهم حق بدید خبر نداشته باشم :biggrin:کلا من 5 سال عقبم از همه
اگر مشارکتی بیشتری باشه و اگر بشه میخوام یک گردش تخیلی بزارم میدونید دیگه یک نفر ایده میده بعد اطرافیان هر چیزی که به ذهنشون اومد میگن بعد ما بین همین خیال پردازی ها خلاقیت و نواوری پیدا میشه - مثلا همین چند وقت پیش من بحث گاو حسن و ... رو پیش کشیدم که دیشب فکرشو میکنم میبینم واسه چی یک وسیله ای ساخته نمیشه که ما انسان ها با حیوانات در ارتباط باشیم اینو بهش میگن گردش تخیلی :biggrin:

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
راستش چیزی که میخوام بگم خیلی خلاقانه نیس ولی به نظرم ضروریه!
ایده من واسه پروازهای خارجی فرودگا هاست چون مسافرای این پروازا معمولا توسط تعداد زیادی از افراد مورد استقبال قرار میگیرن،خروجی گیت ویژه ازدحام وحشتناکی پیدا میکنه...تازه اگه چند درب خروجی پرواز وجود دارشته باشه سردرگمی و هرج و مرج هم اضافه میشه(چون همه بین این در ها مدام رفت و آمد میکنن تا ببینن مسافرشون از کدوم در میاد!)واسه همین فکر کردم توی بلیط هر مسافر قید بشه مثلا خروجی1 اینجوری فرد میتونه همونطور که شماره پروازشو به خونوادش میگه شماره خروجی رو هم بگه(میدونم شاید خیلی ساده به نظر بیاد ولی واقعا الاف بودن و سردرگم شدن عده زیادی که واسه استقبال هر پرواز میان خیلی اعصاب خوردکنه!!!)

hamid051

کاربر ممتاز
سلام به همه
راستش چیزی که میخوام بگم خیلی خلاقانه نیس ولی به نظرم ضروریه!
ایده من واسه پروازهای خارجی فرودگا هاست چون مسافرای این پروازا معمولا توسط تعداد زیادی از افراد مورد استقبال قرار میگیرن،خروجی گیت ویژه ازدحام وحشتناکی پیدا میکنه...تازه اگه چند درب خروجی پرواز وجود دارشته باشه سردرگمی و هرج و مرج هم اضافه میشه(چون همه بین این در ها مدام رفت و آمد میکنن تا ببینن مسافرشون از کدوم در میاد!)واسه همین فکر کردم توی بلیط هر مسافر قید بشه مثلا خروجی1 اینجوری فرد میتونه همونطور که شماره پروازشو به خونوادش میگه شماره خروجی رو هم بگه(میدونم شاید خیلی ساده به نظر بیاد ولی واقعا الاف بودن و سردرگم شدن عده زیادی که واسه استقبال هر پرواز میان خیلی اعصاب خوردکنه!!!)

سلام مهندس اره راست میگید - من یکبار یک ایده دادم البته خیلی خنده دار بود راستش یکجورایی برای شوخیش گفتم - رفته بودم حرم بعد داشتم زیارت میکردم که یک نفر بشدت منو هل داد منم محکم خوردم به یک نفر دیگه دیگه کلا زنجیره وار همین قضیه ادامه پیدا کرد بعد من رفتم به یکی از خادم ها گفتم نمیشه یک پیاده روی متحرک بزارین دور ضریح بابا اگر اینطوری باشه دیگه نه کسی هل میده نه کسی دستش شکسته میشه :biggrin:

melika02

عضو جدید
سلام مهندس اره راست میگید - من یکبار یک ایده دادم البته خیلی خنده دار بود راستش یکجورایی برای شوخیش گفتم - رفته بودم حرم بعد داشتم زیارت میکردم که یک نفر بشدت منو هل داد منم محکم خوردم به یک نفر دیگه دیگه کلا زنجیره وار همین قضیه ادامه پیدا کرد بعد من رفتم به یکی از خادم ها گفتم نمیشه یک پیاده روی متحرک بزارین دور ضریح بابا اگر اینطوری باشه دیگه نه کسی هل میده نه کسی دستش شکسته میشه :biggrin:
اونطوریم باز هول میدن! 1 بار بچه بودم از طرف مدرسه مارو بردن مشهد گفتن هرکی دستشو به ضریح بزنه فلان میشه و... منم که ساده، رفتم جلو، ریزی میزه ام بودم رسیدم بهش حالا دیگه نمیتونستم بیام بیرون! مجبور شدم از ضریح برم بالا تا معلم پرورشیمون بیاد آخر نجاتم بده! :redface:

melika02

عضو جدید
من هروقت GTA بازی میکردم به این فکر می کردم که چقدر خوب میشد منم یه دونه ازون کپسولا داشتم. نمیدونم تاحالا بازی کردین یا نه. 1 کپسوله گازه که آدم مثل کوله پشتی پشتش میبنده دسته ام داره میره هوا این دسته هاشم دست آدمه میتونه تنظیم کنه کدوم وری بره یا مثلاً بره بالاتر یا پایین بیاد! تو این ترافیک تهران خیلی به درد میخوره! شنیدم تو آمریکا ام همچین چیزایی هست!

hamid051

کاربر ممتاز
اونطوریم باز هول میدن! 1 بار بچه بودم از طرف مدرسه مارو بردن مشهد گفتن هرکی دستشو به ضریح بزنه فلان میشه و... منم که ساده، رفتم جلو، ریزی میزه ام بودم رسیدم بهش حالا دیگه نمیتونستم بیام بیرون! مجبور شدم از ضریح برم بالا تا معلم پرورشیمون بیاد آخر نجاتم بده! :redface:
:w15:-اره همچین وسیله ای هست اتفاقا عکس شو هم داشتم - من چند سال پیش موقعی که نوجوان ب.دم میخواستم با یک موتور ژیان و چند تا از این پره های پنکه سقفی یک هلیکوپتر درست کنم - که نشد :Dاما قایق موتوری که یک زمانی داشتم که با نفت کار میکرد و کلا زدم ریختم و داغونش کردم و دوباره درستش کردم فقط ایندفعه با نفت کار نمیکرد با اتیش کار میکرد :D

melika02

عضو جدید
من 1 جا شمعی دارم که هرشب توش ازین شمع کوچولوها روشن می کنم.1 سری شمع جدید خریدم دیدم تا روشنش میکنم بعد 5 دقیقه خاموش میشه. 1 بار وقتی روشنش کردم کبریتو همینجوری تو شمع گذاشتم دیدم کبریته مثل نخه نسوز شمع عمل میکنه و دیگه خاموش نمیشه. 1 جوریه انگار گاز بهش وصله! وقتی فوتشم میکنمم خاموش نمیشد و بیشتر میشد! (بماند که نزدیک بود خونه رو آتیش بزنم!!!) اما برام جالب بود. پارافین شمعه هم تموم شده بود این هنوزم شعله اش خیلی زیاد بود! نمیدونم چه جوری اما فکر کنم شیخ بهاییم یه همچین کاری کرده بود که این همه مدت 1 شمع زیر حمامش روشن بود و خاموش نمیشد و آب حمامه رو گرم می کرد! :D
آخرشم مجبور شدیم 1 ظرف بذاریم رو شمعه و خفش کنیم.

hamid051

کاربر ممتاز
من 1 جا شمعی دارم که هرشب توش ازین شمع کوچولوها روشن می کنم.1 سری شمع جدید خریدم دیدم تا روشنش میکنم بعد 5 دقیقه خاموش میشه. 1 بار وقتی روشنش کردم کبریتو همینجوری تو شمع گذاشتم دیدم کبریته مثل نخه نسوز شمع عمل میکنه و دیگه خاموش نمیشه. 1 جوریه انگار گاز بهش وصله! وقتی فوتشم میکنمم خاموش نمیشد و بیشتر میشد! (بماند که نزدیک بود خونه رو آتیش بزنم!!!) اما برام جالب بود. پارافین شمعه هم تموم شده بود این هنوزم شعله اش خیلی زیاد بود! نمیدونم چه جوری اما فکر کنم شیخ بهاییم یه همچین کاری کرده بود که این همه مدت 1 شمع زیر حمامش روشن بود و خاموش نمیشد و آب حمامه رو گرم می کرد! :D
آخرشم مجبور شدیم 1 ظرف بذاریم رو شمعه و خفش کنیم.

میدونید احتمالا چون چوب کبریت پارافین شمعه رو به خودش میکشیده بود اینطوری شده - اره منم امتحان کردم ولی فکر نکنم واسه گاز تولید شده باشه چون دقیقا برای چراغ های خیلی خیلی پیش که پارچه ای رو به نفت اغشته میکردنند و اونو روشن میکردن و اون پارچه خیلی دیر تموم میشود اصلا خود چراغ نفتی ها دقیقا همینطوری:D

melika02

عضو جدید
میدونید احتمالا چون چوب کبریت پارافین شمعه رو به خودش میکشیده بود اینطوری شده - اره منم امتحان کردم ولی فکر نکنم واسه گاز تولید شده باشه چون دقیقا برای چراغ های خیلی خیلی پیش که پارچه ای رو به نفت اغشته میکردنند و اونو روشن میکردن و اون پارچه خیلی دیر تموم میشود اصلا خود چراغ نفتی ها دقیقا همینطوری:D

ولی پیشنهاد میکنم امتحان نکنی! :D

melika02

عضو جدید
حالا 1 ایده دیگه!
تو مبانی برق ما میخوندیم که راحت میشه برق تولید کرد اما راه های راحت تولید برق زیادیم تولید نمیکنه. داشتم فکر می کردم چه خوب میشد از 1 سری چیزا استفاده می کردیم. نمیدونم شدنیه یا نه البته. مثلاً ماشینا که حرکت می کنن 1 پره رو سقفشون نصب بود مثل فرفره که این پره به 1 قاب فلزی بین 2 تا آهنربا وصل می شد و برق تولید شده تو 1 باتری ذخیره می شد مثلاً! یا کلاً ماشینه برقی بود!
یا 1 چی تو این مایه ها که نه از سوخت فسیلی استفاده می کرد و نه هوارو آلوده می کرد. پاشینهای خورسیدی خیلی پهنن. زیادی جا می گیرن. اما ماشین های برقی شاید بتونن بهتر باشن. حتی خونده بودیم زیر کفش سربازای آمریکایی 1 جور سنگه که وقتی راه میرن برق تولید می کنه و از این برق برای شارژ کردن بیسیم استفاده میشه! وقتی برق راه رفتن انقدر زیاده پس برقی که 1 ماشین با سرعت 80 تا میتونه تولید کنه احتمالاً خیلی باید بیشتر باشه.

hamid051

کاربر ممتاز
حالا 1 ایده دیگه!
تو مبانی برق ما میخوندیم که راحت میشه برق تولید کرد اما راه های راحت تولید برق زیادیم تولید نمیکنه. داشتم فکر می کردم چه خوب میشد از 1 سری چیزا استفاده می کردیم. نمیدونم شدنیه یا نه البته. مثلاً ماشینا که حرکت می کنن 1 پره رو سقفشون نصب بود مثل فرفره که این پره به 1 قاب فلزی بین 2 تا آهنربا وصل می شد و برق تولید شده تو 1 باتری ذخیره می شد مثلاً! یا کلاً ماشینه برقی بود!
یا 1 چی تو این مایه ها که نه از سوخت فسیلی استفاده می کرد و نه هوارو آلوده می کرد. پاشینهای خورسیدی خیلی پهنن. زیادی جا می گیرن. اما ماشین های برقی شاید بتونن بهتر باشن. حتی خونده بودیم زیر کفش سربازای آمریکایی 1 جور سنگه که وقتی راه میرن برق تولید می کنه و از این برق برای شارژ کردن بیسیم استفاده میشه! وقتی برق راه رفتن انقدر زیاده پس برقی که 1 ماشین با سرعت 80 تا میتونه تولید کنه احتمالاً خیلی باید بیشتر باشه.

میدونید این فرفره ای که گفتید رو دینام ماشین انجام میده و برق رو تولید و به باتری انتقال میده -بهتره اینطوری بگیم که اگر بشه یک جاده رو طراحی کرد که با حرکت کردن ماشین ها روی سطح جاده تولید برق کنند و اونو در یک جای ذخیره کنند مثل تقریبا ساختار مترو که برق خودشو از نول ریل و فاز کابلهای بالایش میگره
من همیشه توی این فکر بودم که اگر ما بتونیم اذرخش رو یکطوری هدایت کنیم که برق اذرخش رو در یک جایی ذخیره بشه چقدر خوب میشه فکر شو بکنید ما میتونیم با تولید ابر های باران زا و همچنین قطب دادن به مثبت و منفی انها اذرخش تولید کنیم بعد همین اذرخش انقدر قدرت داره که وقتی در یک طرف شهر برخورد میکنه کل شهر رو روشن میکنه و صدای مهیب ی رو تولید میکنه :)

melika02

عضو جدید
میدونید این فرفره ای که گفتید رو دینام ماشین انجام میده و برق رو تولید و به باتری انتقال میده -بهتره اینطوری بگیم که اگر بشه یک جاده رو طراحی کرد که با حرکت کردن ماشین ها روی سطح جاده تولید برق کنند و اونو در یک جای ذخیره کنند مثل تقریبا ساختار مترو که برق خودشو از نول ریل و فاز کابلهای بالایش میگره
من همیشه توی این فکر بودم که اگر ما بتونیم اذرخش رو یکطوری هدایت کنیم که برق اذرخش رو در یک جایی ذخیره بشه چقدر خوب میشه فکر شو بکنید ما میتونیم با تولید ابر های باران زا و همچنین قطب دادن به مثبت و منفی انها اذرخش تولید کنیم بعد همین اذرخش انقدر قدرت داره که وقتی در یک طرف شهر برخورد میکنه کل شهر رو روشن میکنه و صدای مهیب ی رو تولید میکنه :)

میدونم این کار با دانش فعلی نمیشه. آخه مثلاً استاد آز برق ما میگفت 1 وقتایی که 1 جا برق زیاد مصرف می کنن 1 جا کم آن بالانسی پیش میاد و دیسپاچینگ میاد مثلاً برق خیابونای اشرفی رو تو روز روشن می کنه که اینورم مصرف بالا بره و به شبکه آسیب نرسه یا اگه نشد برق اونورو قطع می کنه. پرسیدیم ازش نمیشه این برقو به جای حروم کردن 1 جوری ذخیره کنیم وقتی مصرف بالاست بیاریم تو شبکه؟ گفت باتریهای خیلی بزرگی هست واسه نگهداری برق اما هم خیلی بزرگه هم خیلی گرونه هم نگهداریش خطرناکه و هزینه بر. میگفت اصلاً نمی صرفه. جاده هارو میشه اینطوری کرد اما خودت که میبینی... 1 اتوبان تهران شمالو میخواد بزنن تو 20 سال 20% پیش رفتن! حالا چه برسه بخوان روش این تکنولوژیهارم پیاده کنن! اما اونکه 1 پره باشه رو ماشین شاید حتی مثل 1 وسیله اضافی بشه خرید و رو ماشین نصبش کرد. هم برق تولید میکنه هم جنبه fun داره! :biggrin:
منکه واسه ماشینم 1 صورتیشو میخرم! شمارو نمیدونم! :D

hamid051

کاربر ممتاز
میدونم این کار با دانش فعلی نمیشه. آخه مثلاً استاد آز برق ما میگفت 1 وقتایی که 1 جا برق زیاد مصرف می کنن 1 جا کم آن بالانسی پیش میاد و دیسپاچینگ میاد مثلاً برق خیابونای اشرفی رو تو روز روشن می کنه که اینورم مصرف بالا بره و به شبکه آسیب نرسه یا اگه نشد برق اونورو قطع می کنه. پرسیدیم ازش نمیشه این برقو به جای حروم کردن 1 جوری ذخیره کنیم وقتی مصرف بالاست بیاریم تو شبکه؟ گفت باتریهای خیلی بزرگی هست واسه نگهداری برق اما هم خیلی بزرگه هم خیلی گرونه هم نگهداریش خطرناکه و هزینه بر. میگفت اصلاً نمی صرفه. جاده هارو میشه اینطوری کرد اما خودت که میبینی... 1 اتوبان تهران شمالو میخواد بزنن تو 20 سال 20% پیش رفتن! حالا چه برسه بخوان روش این تکنولوژیهارم پیاده کنن! اما اونکه 1 پره باشه رو ماشین شاید حتی مثل 1 وسیله اضافی بشه خرید و رو ماشین نصبش کرد. هم برق تولید میکنه هم جنبه fun داره! :biggrin:
منکه واسه ماشینم 1 صورتیشو میخرم! شمارو نمیدونم! :D

اره منم به ارزوهای دست یافت نشدنی اضافه میکنم رنگش هم فیروزه ای :biggrin: ولی برای ابر ها جالب میشه نه :razz:فکر کنید یک روز دنیا اینقدر پیشرفت میکنه که برای تولید برق از اذرخش های طبیعی استفاده میکنه - احتمالا خیلی جالب میشه :D

mohammadjavaad

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام به همه ی مهندسین عزیز.اول از همه عذر خواهی بابت اینکه شاید سوالم یه مقدار نا مرتبطه.
میخواستم بدونم اگر ایده ای داشته باشین و بخواین به عنوان مثال محصولی رو بصورت آزمایشی واسه نمونه بسازین و کیفیتش رو بررسی کنین از امکانات و تجهیزات کدوم مراکز میتونی استفاده کنی؟
به عنوان مثال من میخوام یه ترکیبی رو با دما و نیروی ثابتی پرس کنم.کجا میتونم از تجهیزاتشون استفاده کنم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

بالا