ایجاد یک تالار با نام و مخصوص رباتیک

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام و تشکر از همه دوستانی که اظهار تمایل کردند برای یاد گیری ربات
دوستان با کمی بررسی شرایط به این نتیجه رسیدم که ما نیاز به جایی داریم که همه علاقه مندان بتونن به طور هم زمان از مطالب در یک لحظه(اموزش) مطلع و استفاده کنند و بد سوالهای خودشونو بپرسن
از اونجای که همه باید میکرو بلد باشن میخوام از اموزش 8051شروع و پس رسیدن به سطح لازم در 4 هفته وارد بخش اصلی برنامه نویسی و مونتاز ربات بشیم

پیشنهاد من ایجاد یک تالار مخصوص برای اموزش و طرح سوالهای مربوط به اون هستش
که تو همین تالار الکترونیک دایر بشه
از همه عزیزانی که موافق هستن لطفا به طور شفاف اعلام کنند تا با مدیریت سایت در میان گذاشته و تاسیس و راه اندازی بشه
با توکل به خد از جمعه هفته اینده پس از اسکن واماده کردن جزوه برا هر بخش شروع به اموزش میکنیم
قبلا از دوستان گرامی که فعالیت داشتند در زمینه های ربات دعوت به عمل میاد تا با سهیم کردن من و دیگران در اطلاعات خودشان ما را همراهی کنند
با تشکر بهنام
بخدا تو خود خدایی اگر اندکی به خود ایی;)

مهرا

عضو جدید
سلام بهنام جان
خیلی عالیه که داری اینقدر زود شروع میکنی
من به شخصه ازت ممنونم
ولی با ایجاد یه تالار مجزا مخالفم
تاپیکای مربوطه رو تو همین تالار هم میشه داد
اول یه تاپیک آموزشی بزنید در کنارش یه تاپیک سوالات که وسط اموزشت کسی سوال نپرسه و .تو فقط توش پست بدی(تو تاپیک آموزشیا) اگر دییدیم این تالار دیگه جوابگوی ما نیست همه هم موافق بودن درخواست یه تالار یا زیر تالار میدیم
اینطوری اگر تالار رو بزنیم فعالیت نکنیم میشه یه جایی مثل این تالار خودمون یه جای سرد و بی روح
بعدا که تالار روباتیک رو زدیم میگیم تاپیکا رو تو اون تالار منتقل کننن
به نظر من زوده برای تالار زدن
هنوز نمیدونیم روند چه جوریه!!!!!!!!!
نظرت چیه؟؟؟؟؟؟

shahrammrl

عضو جدید
نظر

نظر

سلام
اول از هم بابت این هم حرص و جوش خوردنت واسه این بحث روباتیک ازت تشکر میکنم.
دوم اینکه این فوق العادست که قراره به این زودی و با 8051 شروع کنیم.
سوم اینکه با نظر این دوستمون که گفته بود تالار جدید فعلا زوده موافقم.
بهتره یه مقدار این مبحث رو ادامه بدیم تا اگه دیدیم گرفت اونوقت اقدامات جدی تری انجام بدیم.
بازم ازت تشکر میکنم;););)

aries

عضو جدید
اول از همه ازت ممنونم .منم با نظر بچه ها موافقم.منتظرم که هر چه زودتر اموزش شروع بشه.

آخرین ویرایش:

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
اوکی
چشم هر جور شما راحتین
مطمئن باشین که به خوبی 8051 رو یاد میگیرین
اگه دوست داشته باشین میتونیم چند تا پروزه با 8051 هم بهتون یاد میدم پروزه های که مفید هم از لحاظ برنامه نویسی هم عملی
که اگه عملی کار کنید و صد البته تمییز
بسیار موفق تر از دانشجوهای دیگه خواهی بود
فقط بگین ترم چندین و کجادرس میخونید و کی قراره بخونید و کیا خوندن و میخوان رغع اشکال کنن
فکر کنم 8051 بیشتر از ربات طرفدار داشته باشه البته اینجور بهتره چون اگه اینجا قوی باشید تو ربات درست کردن هیچ مشکلی نخواهید داشت
فقط بچه ها من به خاطر پرونده فوت پدرم که داخل یه 405صفر اتفاق درگیره دادگاه هستم
هفته اینده هم با ایران خودرو دادگاهی دارم شاید یه مقدار یعنی 2 3 روز دیر بشه که سعی میکنم تو مراحل بعدی جبران کنم;)

آخرین ویرایش:

aries

عضو جدید
thx a lot dear freind.من ترم 3 الکترونیک هستم.غیر انتفاعی سجاد مشهد.در ضمن هیچی هم از رباتیک بلد نیستم:Dولی علاقه دارم.همیدوارم کار دادگاهیت هم موفقیت امیز باشه.

مهرا

عضو جدید
سلام
بابت فوت پدرت تسلیت میگم
انشالله کارتم حل شه
خیلی ممنون که زود شروع میکنی
منم ترم 3 رو دارم تموم میکنم از درسای تخصصی هم فقط مدار 1 پاس کردم کمی بیسکام بلدم از c++هم یه چیزای خیلی کمی هم میدونم vb هم دبیرستان بودم کمی یاد گرفتم ولی الان تقریبا هیچی یادم نیست ولی یه نگاه بکنم زود یادم میاد در مورد رباتیک هم تقریبا offهستم
دیگه فکر میکنم هر چی نیاز بود گفتم
اگر سواله دیگه ای بود درخدمتم

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام فک میکنم تالار رباتیک هست
اگه یه بار دیگه کنترل پنل اعضارو نیگاه کنید میبینید(اگه جدیدا حذف نکرده باشنش)

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام
امیدوارم موفق بشی...
8051 مرد!
آرم خیلی بهتره ...!

سام مصطفی جان ممنون
میدونم مرده خودمم avr یاد گرفتم تا حدی دارم کار میکنم تا حر فه ای بشم
اما فراموش نکن اکثرا دانشجوهای هستند که اصلا میکرو بلد نیستند و حتی دیجیتالم نخوندن از طرف دیگه دانشگاه به اونا و م 8051 ییاد میدن واین هم میتونه کمک خوبی برا اونا باشه هم گام اول برا ورود به دنیای رباتیک
خوشحال میشم ایرادات منو بهم گوشزد کنی و منو در این راه کمک کنی حتما تو کارم مشکلاتی وجود خواهد داشت
از همه دعوت میکنم تا در این را منو همراهی و راهنمای کنن
با تشکر بهنام;)

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با دوستمون موافقم، الان دیگه 8051 جایگاهی نداره و این یک کار اشتباه هست که ما بیاییم چیزی که کاربرد نداره رو اول یاد بگیریم بعد بخواهیم ارتقا بدیم چون این بین زمان زیادی از دست میره، الان دیگه AVR و ARM هستند که بازار دسشون هست پس حالا که قراره افراد چیز جدید یاد بگیرند معقول و منطقیش این هست که تکنولوژی روز رو یاد بگیرند. اگه قرار باشه ما هم راه دانشگاه رو بریم که پس در همین حدی که بودیم باقی می مونیم.

یادگیری AVR حتی از 8051 هم آسون تر هست و قابلیت هاشم بیشتر هست.

پس وقت و انرژی خودتون رو در زمینه جدید بزاریدو

تشکر از زحماتت و موفق باشید

behnam_elec

کاربر بیش فعال
منم با دوستمون موافقم، الان دیگه 8051 جایگاهی نداره و این یک کار اشتباه هست که ما بیاییم چیزی که کاربرد نداره رو اول یاد بگیریم بعد بخواهیم ارتقا بدیم چون این بین زمان زیادی از دست میره، الان دیگه AVR و ARM هستند که بازار دسشون هست پس حالا که قراره افراد چیز جدید یاد بگیرند معقول و منطقیش این هست که تکنولوژی روز رو یاد بگیرند. اگه قرار باشه ما هم راه دانشگاه رو بریم که پس در همین حدی که بودیم باقی می مونیم.

یادگیری AVR حتی از 8051 هم آسون تر هست و قابلیت هاشم بیشتر هست.

پس وقت و انرژی خودتون رو در زمینه جدید بزاریدو

تشکر از زحماتت و موفق باشید

با سلام به دوست عیزم
از اونجای که چند بار هم گفتم تو دانشگاه 8051 تدریس میشه و 3واحدم هست
پس خواه نا خواه باید بلد باسن
بد هم من تنها تو چند جلسه تمومش میکنم و وقت زیادی یمیبره
بد هم دوست عزیز خودت که واردتری و تو دانشگاه هستی میدونی هیچکسی avrتدریس نمیکنه یعنی هیچ استادس تدریس نمیکنه مگه اینکه کل کلاس از پایه قوی زبان cبرخوردار باشن
از طرفی بسیاری از بچه های کارشناسی نرم افزار و دیگر رشته از 8051 استفهده میکنند
از به کاردانی الکترونیک کسی انتظار avr نداره
اما تو کارشناسی به راحتی میتونه یاد بگیره
من هم به مزایای به مراتب بهتر و عالی avr اشراف کامل دارم اما بخوای نخوای اینها باید 8051 بخونن مگه اینکه بخواییم نظام دانشگاه هارو تغییر بدیم
من قبلا هم گفتم یه مهندس الکترونیک باید یه مهندس نرم افزار و برنامه نویس خوب باشه
من اعتقاد دارم که از 8051 شروع کنند براشون بهتره
اگه کسی هست که میتونه avrتدریس کنه داوطلبانه اعلام میکنم که اماده یاد گیری هستم حتی حضوری و پرداخت تمام و کمال هزینه هاش
;)

مهرا

عضو جدید
منم موافقم که 8051 رو یادبگیرم هر چند من خودم در حد خیلی کم avr بلدم
تو دانشگاهمون هم تو کارشناسی avr یاد میدن تو کاردانی 8051
منم میدونم کاربرد نداره ولی یه چیزایی مثل پایه میمونه مثل فیزیک که یه چیزایی توش واقعا جواب نمیده ولی تو همه جای دنیا وقتی میخوان شروع کنن به آموزش فیزیک نمیان از معادلات ماکسول شروع کنن از خیلی قبلش میگن اینم مثل همونه البته به نظر من هر چند از یادگیری آرم و ای وی آر هم نباید غافل شد
به نظر من کاری نداره که اول 8051 رو که یادگفتیم بعدش avr رو شروع میکنیم ما اگر بدونیم ار avr چی میخوایم راحت تر یاد میگیریم
البته من نظرمو گفتم
موفق باشید

nima_k700

عضو جدید
با سلام به همه.
من دانشجوي سال دوم مهندسي برق دانشگاه صنعتي بابل هستم.
داشگاه ما يه باشگاه روبوتيك داره كه هر ساله مسابقات كشوري تو رشته هاي مسيرياب مين ياب و آتش نشان برگزار مي كنه.
من خودم تو قسمت مسير ياب پارسال شركت كردم. اكثر روبات هايي هم كه تو مسير ياب شركت كردن از AVR استفاده مي كردن. چندتايي هم با آپ امپ بود.ولي تا اونجايي كه من در جريان بودم كسي از 8051 استفاده نكرده بود.
ميخوام بگم درسته كه به قول دوستمون 8051 مرد، ولي با توجه به اينكه تو دانشگاه تدريسش ميكنن، اگه بشه اينجا توي چند جلسه مختصر و مفيد تدريس بشه و بعد بريم سراغ AVR، من هم موافقم. به هيچ دردي هم اگه نخوره، نمره مونو كه تضمين ميكنه!:D

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز

خیلی جاها الان دیگه تو دانشگاه AVR درس می دهند نمونه آن دانشگاه ما(علوم و تحقیقات فارس). ضمناً AVR فقط با کامپایلر C کار نمی کنه و کامپایلرهای ساده ای نظیر Bascom هم داره که یادگیریش بسیار ساده است. در ضمن دوستی که می گیه 8051 مثل فیزیک پایه هست و ... این حرف کاملاً غلط هست و شما برای یادگیری AVR نیازی به یادگیری 8051 نداری. نکته دیگه این است که وقتی شما یک میکرو رو یاد بگیری و حرفه ای بشی توش یادگیری دیگر میکرو ها در شرایط خاص کار ساده ای است. پس منطقی این است که ما میکرو پر کاربرد رو یادبگیریم بعد اگه جایی یک در هزار نیاز به میکرو کم کاربرد شد بریم سراغ اون.

من نمی خوام تو کار شما وقفه ایجاد کنم ولی شما می خواهین رباتیک کار کنید یکبار برین به مسابقات ایران اپن می بینید ضعیف ترین تیمها هم از تکنولوژی روز دارن استفاده می کنند.

دیگه خودتون بعتر صلاح می دونید جه مسیری رو انتخاب کنید من قصدم راهنمایی بود.

موفق باشید.

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام به همه.
من دانشجوي سال دوم مهندسي برق دانشگاه صنعتي بابل هستم.
داشگاه ما يه باشگاه روبوتيك داره كه هر ساله مسابقات كشوري تو رشته هاي مسيرياب مين ياب و آتش نشان برگزار مي كنه.
من خودم تو قسمت مسير ياب پارسال شركت كردم. اكثر روبات هايي هم كه تو مسير ياب شركت كردن از AVR استفاده مي كردن. چندتايي هم با آپ امپ بود.ولي تا اونجايي كه من در جريان بودم كسي از 8051 استفاده نكرده بود.
ميخوام بگم درسته كه به قول دوستمون 8051 مرد، ولي با توجه به اينكه تو دانشگاه تدريسش ميكنن، اگه بشه اينجا توي چند جلسه مختصر و مفيد تدريس بشه و بعد بريم سراغ AVR، من هم موافقم. به هيچ دردي هم اگه نخوره، نمره مونو كه تضمين ميكنه!:D

دوباره سلام دوست عزیز نه همچین اشتباهی رو نکن
نفر اول بخش سرعت مسابقات شما اقای نیما گلفروشان از دانشگاه سراج بود تو بخش سرعت و تو بخش دقت هم 6بود
من هم همه چیز رو از ایشون یاد گرفتم
قابل توجه هم هست که تو مسابقات تبریز که اول شدیم با avrنوشته بودیم
اما من به شخصه اگه 8051 رو خوب یاد نگرفته بودم الان به سختی با avr برخورد میکردم
;);)

behnam_elec

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز

خیلی جاها الان دیگه تو دانشگاه AVR درس می دهند نمونه آن دانشگاه ما(علوم و تحقیقات فارس). ضمناً AVR فقط با کامپایلر C کار نمی کنه و کامپایلرهای ساده ای نظیر Bascom هم داره که یادگیریش بسیار ساده است. در ضمن دوستی که می گیه 8051 مثل فیزیک پایه هست و ... این حرف کاملاً غلط هست و شما برای یادگیری AVR نیازی به یادگیری 8051 نداری. نکته دیگه این است که وقتی شما یک میکرو رو یاد بگیری و حرفه ای بشی توش یادگیری دیگر میکرو ها در شرایط خاص کار ساده ای است. پس منطقی این است که ما میکرو پر کاربرد رو یادبگیریم بعد اگه جایی یک در هزار نیاز به میکرو کم کاربرد شد بریم سراغ اون.

من نمی خوام تو کار شما وقفه ایجاد کنم ولی شما می خواهین رباتیک کار کنید یکبار برین به مسابقات ایران اپن می بینید ضعیف ترین تیمها هم از تکنولوژی روز دارن استفاده می کنند.

موفق باشید.

سلام
دوست عزیز من از قصد شما مطلعم
و میدونم که زبان بسکام بسیار راحتر از c هست اما
مسئله چیزه دیگه ای یه
ما میخواهیم در وحله اول یه نمره تثبیت شده تو درس3 واحدی بگیریم بد بریم سر ربات
چشم اگه واقعا از دید همه اینقدر یاد گرفتنش بی فایده هست
من بد از اطمینان از اینکه بچه 8051 رو خوب یاد گرفتن
شروع به اموزش avrبا ساده ترین زبان و سریع ترین زمان اموزش بدیم
اما همانطور که گفتم تسلط زیادی روش ندارم اما خوب جزوات و کتابهای زیادی دارم که برای استفاده همه میزارم
من فعلا سرگرم ثبت نام تو دانشگاه جدیدم و یه سری کاره دیگه
به محض ردیف شدن کارهام شروع میکنیم
بازم میگم به تنهای سخته و از همه دعوت به همکاری میکنم
;)

نازنين مريم

عضو جدید
بابا يكي نيست به من جواب بده!!!!!!!!!!
من همون :
:redface:كمك خيييييييييييييييييييييييييييييييييلي فوري!
توروخدا جواب بدين. چند روز ديگه تحويل پروژست!!:cry:

aries

عضو جدید
دوستان عزیز

موفق باشید.

منم با نظرت موافقم .دانشگاه ما هم الان avrدرس میده(غیرانتفاهی سجاد مشهد)

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از همه دوستانی که اظهار تمایل کردند برای یاد گیری ربات
دوستان با کمی بررسی شرایط به این نتیجه رسیدم که ما نیاز به جایی داریم که همه علاقه مندان بتونن به طور هم زمان از مطالب در یک لحظه(اموزش) مطلع و استفاده کنند و بد سوالهای خودشونو بپرسن
از اونجای که همه باید میکرو بلد باشن میخوام از اموزش 8051شروع و پس رسیدن به سطح لازم در 4 هفته وارد بخش اصلی برنامه نویسی و مونتاز ربات بشیم

پیشنهاد من ایجاد یک تالار مخصوص برای اموزش و طرح سوالهای مربوط به اون هستش
که تو همین تالار الکترونیک دایر بشه
از همه عزیزانی که موافق هستن لطفا به طور شفاف اعلام کنند تا با مدیریت سایت در میان گذاشته و تاسیس و راه اندازی بشه
با توکل به خد از جمعه هفته اینده پس از اسکن واماده کردن جزوه برا هر بخش شروع به اموزش میکنیم
قبلا از دوستان گرامی که فعالیت داشتند در زمینه های ربات دعوت به عمل میاد تا با سهیم کردن من و دیگران در اطلاعات خودشان ما را همراهی کنند
با تشکر بهنام
بخدا تو خود خدایی اگر اندکی به خود ایی;)
سلام ببخشيد فوضولي مي كنم اما ما يك تالار به اسم مهندسي روباتيك داريم
دوباره مي خوايد بزنيد؟؟؟:surprised::surprised:
ولي مي شه به جاي 8051 avrباشه
چون هم من اندكي بلدم هم راحت تره خوب
بيشتر هم كاربرد روباتيكي داره
(البته تا اون جايي كه من روباتيك كار كردما)
اميدوارم بتونم از مطالبتون استفاده كنم
اگر جايي چيزي هم بلد بودم اميدوارم بتونم ياد بدم
موفق باشيد

مهرا

عضو جدید
مهندس منصور
اجازه بدید با 8051 شروع کنیم تا بعد برای ای وی آر بعدن تصمیم میگیریم
استارت کار زده بشه تا ای وی آر خدا بزرگه........
...........
..........
........

alireza niazi

عضو جدید
خب اگه همي بيسيك رو بلدند از AVr‌ شروع كنيم خيلي بهتره
من مي تونم نمونه پروژه اي كه تازه درستش كرئم رو براتون بزارم ولي اين مستلزم اينكه بدونيم بچه ها چقدر اطلاعات دارند كه شروع كنيم
پس اول هر كي بياد بگه چي بلده تا شروع كنيم خوبه؟

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام دوستان عزیز
بخدا نمی دونم دیگه چی بگم
بخدا این 2تا دانشگاهها اولین جاهای هستن که من شنیدم ای وی ای تدریس میکنن1
2وم اینکه دوست عزیزم من هم میدنم تالاره رباتیک داریم
اما عزیزم اگه پستهای منو خونده باشی متوجه میشی که من گفتم تو تالار الکترونیک یه زیر تالار مخصوص الکترونیک بزاریم
بابا بخدا گفتم ما باید از همه چی سر در بیاریم
د اخه اگه میخواستم برم تو تالار رباتیک که دیگه دیوانه نبودم بیام اینجا اینقدر حرص بدین که
در برنامه دراز مدت هدف من اینکه بتونیم با کمک بچه ها اموزش نرم افزارهای مختلف برق رو هم بزاریم
حالا فردا بیاین بگین که اقا ما تالار مهندسی نرم افزار داریم
بدشم اقا شما نمیخوایین 8051رو باشه قبول شما نیاین هر وقت 4 5 جلسه 8051 تمام شد و بچه ها یاد گرفتن و از 3واحدشون مطمئن شدن من شروع به ای وی ار میکنم بخدا
بد از اون هم وارد اشنا کردن شما با قطعات لازم مونتاز کردن و...... و بد هم وارد برنامه نویسی ربات میشم
بخدا زوری نیست
من گفتم چشم حق با شماست خودم هم قبول دارم 8051 تموم شده پروزه کاردانی خودم هم رمریدر بو اما با ای وی ار نوشتم
والا اگه میگید بلدید بشین برنامه اینو بنویسین
تازه متوجه میشید که هیچی نمیدونین از ای وی ار
در اخر اضافه میکنم که قصد جسارت به کسیو نداشتم همه شما ها استادای منید اما بیایییم راه رو برای کسانی که بلد نیستن یا مشتاق هستن باز کنیم
با تشکر بهنام;)

hengum

عضو جدید
سلام..من پیش دانشگاهی ام..ممنون می شم اگه یه اطلاعاتی راجع به برق روباتیک بهم بدین....خیلی گیج شدم هر کی یه چیز می که!!!!

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلااااامه مخصوص به بچه های گل رباتیک

من ارمین هستم و با زدن یه تاپیک مخصوص رباتیک موافقم

راستی کسی از مسابقات جدید تعقیب خط اگه خبر داره بهم پیام شخصی بده:gol:

adavoudi

عضو جدید
بهنام عزیز سلام. ممنون از اینکه همچین بخشی رو راه انداختی. ولی میخواستم خدمتت عرض کنم من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد شهر ری هستم. اونجا هم تو کاردانی هم کارشناسی به ما AVR یاد دادن. اگه بچه ها میگن AVR صرفا به خاطر راهنماییه و اینکه فکر میکنن اینجوری بهتر پیش بره. و الا نه اونا مجبورن بیان اینجا نه تو مجبوری به نظرات اونا توجه کنی. منتهی شما هدفت رو از گفتن 8051 بیشتر کمک به پاس کردن درس بچه ها عنوان میکنی که خیلی خوبه ولی اومدیم اینجا به قصد رباتیک نه پاس کردن درس. در ضمن آقا بهنام فکر کنم من یه چیزایی از AVR میدونم و حدود 20 تایی پروژه بسکام فقط واسه همکلاسی های خودم نوشتم. البته فقط یه کم بلدم

behnam_elec

کاربر بیش فعال
بهنام عزیز سلام. ممنون از اینکه همچین بخشی رو راه انداختی. ولی میخواستم خدمتت عرض کنم من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد شهر ری هستم. اونجا هم تو کاردانی هم کارشناسی به ما AVR یاد دادن. اگه بچه ها میگن AVR صرفا به خاطر راهنماییه و اینکه فکر میکنن اینجوری بهتر پیش بره. و الا نه اونا مجبورن بیان اینجا نه تو مجبوری به نظرات اونا توجه کنی. منتهی شما هدفت رو از گفتن 8051 بیشتر کمک به پاس کردن درس بچه ها عنوان میکنی که خیلی خوبه ولی اومدیم اینجا به قصد رباتیک نه پاس کردن درس. در ضمن آقا بهنام فکر کنم من یه چیزایی از AVR میدونم و حدود 20 تایی پروژه بسکام فقط واسه همکلاسی های خودم نوشتم. البته فقط یه کم بلدم

با سلام مجدد به تو دوست عزیز
بخدا منم میدونم قدیمیه
چشم من واقعا پایه هستم که از شما avrیاد بگیرم
من قسمت اول 8051 را میزارم برا بچه
اونای که خواستن میتونن ور دارن بخونن سوالاشونو بپرسن
و انشااله با یاری شما عزیزانی که avrرو بلدین شروع به avr میکنیم
;)

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حالا از كي شزوه مي كني دوست عزيز
منتظريم ها