ایجاد لوک اپ

RIG

متخصص C#.net
راستش من چند تا جدول دارم که یکیش جدول satudent هست و یکیش هم جدول city .
راستش تو جدول student که اطلاعات رو وارد میکنم به صورت دستی میخام وقتی به قسمت کد محل تولد میرسم که یکی از ستون های جدول student هستش و با جدول city ارتباط داره (relation ship ) هستش و وقتی میخام کد محل تولد رو تو اون ستون کد محل تولد وارد کنم یه لوک اپ ایجاد بشه و جدول city رو نشون بده و من از اونجا کد هارو بردارم یا طوری این درست شه که دیگه نرم تو جدول city کد شهر ها رو ببینم .
نمیدونم متوجه منظورم شدین یا نه
خواهشمندم به صورت عملی و کاربردی یه توضیح بدید . ممنونم .
من زیاد پایگاه داده ام خوب نیست . لطفا" نکات را با معرفی محل دقیقشون توضیح بدین.
باز هم ممنونم مهندسسان عزیز:gol:

Sharif_

مدیر بازنشسته
از چه زبانی برای طراحی فرم استفاده کرده اید
ایا winapp هست یا webapp ؟

RIG

متخصص C#.net
من اصلا از فرم استفاده نکردم من بانکم access هستش و اطلاعات رو دستی وارد میکنم اگه بخاین بانک رو میزارم اینجا .
من منظورم از لوک اپ اینه که من اطلاعات رو دستی دارم میریزم و و قتی به ستون مورد نطر میرسم میخام
که دارم رکورد رو پر میکنم یه لیست باکسی چیزی باز بشه و بانکی که بهش ارتباط داره رو نشون بده محتویاتش رو و من از اونجا یکی رو انتخاب کنم . بدون فرم من منظورمه . اینجوری میشه یا نه ؟ اگه متوجه سوالم نشدین بگین دوباره توضیح بدم مهندس و مهندسین

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من اصلا از فرم استفاده نکردم من بانکم access هستش و اطلاعات رو دستی وارد میکنم اگه بخاین بانک رو میزارم اینجا .
من منظورم از لوک اپ اینه که من اطلاعات رو دستی دارم میریزم و و قتی به ستون مورد نطر میرسم میخام
که دارم رکورد رو پر میکنم یه لیست باکسی چیزی باز بشه و بانکی که بهش ارتباط داره رو نشون بده محتویاتش رو و من از اونجا یکی رو انتخاب کنم . بدون فرم من منظورمه . اینجوری میشه یا نه ؟ اگه متوجه سوالم نشدین بگین دوباره توضیح بدم مهندس و مهندسین

يعنی ميخوای تو جدول سمت بانک که اطلاعات رو دستی وارد می کنی، مثلا کمبویی باز شه در فيلد مربوطه که اطلاعات رو از جدول خودش بياره؟ يا منظورت از اکسس فرم های اون هست؟

• Like
واکنش ها: RIG

RIG

متخصص C#.net
منظورم فرم نیست . همین جدول دستی که ساختمه . اجی جان ببین من پس از دیزاین ویو که فیلد ها رو درست کردم بعدش میام بانک رو یکی یکی دستی اطلا عات رو وارد میکنم و سپس مثال بالا
اجی میشه یکم پیگیر باشی الان و الان من به نتیجه برسم.
من اصلا با قسمت form کاری ندارم منظور از ریخت اطلاعات تو همون بخش table هستش.

RIG

متخصص C#.net
فکر منظورتون این باشه . ببینید فیلد داخل جدول student رو که به نام محل تولد هستش رو روش یه کمبو باز شه مثلا و اطلاعات داخل جدول city رو نشون بده و از اونجا من کد شهر رو بردارم
امیدوارم دیگه متوجه شده باشین

RIG

متخصص C#.net
اگه متوجه شدین که عالیه توضیح کامل بدین ممنون میشم و یه نمونه کار کوچولو هم میزاشتین

RIG

متخصص C#.net
خودم مشکل رو حل کردم. تو قسمت loukup فیلد مورد نظر textbox رو به combobox تغیی دادم و ....
و تو نستم حل کنم این مشکل رو . حالا به اون چیزی که میخام رسیدم اما یه تاپیک کوچولوی دیگه زدم که اونم نگاه میکردین از همه ممنونم .