اگه سئوال در مورد power mill یا mechanical دارید بپرسید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

smmoosavian

عضو جدید
لطفا اگه میشه نرم افزار power mill رو به طور مختصر معرفی کنید . اگه مقاله کاملی در مورد
اون دارید لطف کنید بذارید تا استفاده کنیم . :smile:
بدرود !

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
آموزش فارسی power mil رو شروع کنید.
اگر هم لینک آموزشی سراغ دارید برامون بزارید اگر فیلم آموزشی باشه بهتره.

esf javanan

عضو جدید
سلام مهیاری هستم از اصفهان- میخواستم بگم که من در مکانیکال خیلی حرفه ای هستم اما از سور فیسها هیچی بلد نیستم و جاهایی که به مشکل میخورم موضوع را با شل کردن حل می کنم چطور باید سورفیس ها رو خیلی خوب یاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟

koorush_joker

عضو جدید
دوست عزیز اگه لطف کنی بگی که برنامه ی power mill با چه پسوندی save میکنه خیلی ممنون میشم. یا اگه یک نمونه (طراحی یک قطعه) به صورت g code های save شده برام بزاری که خیلی خیلی ممنون میشم.

پرواز آبی

عضو جدید
سوال

سوال

اگه سئوال در مورد power mill یا mechanical دارید بپرسید
سعی مکینم جواب بدم (البته اگه سخت نباشه) :smile:
سلام/ خسته نباشید. میخواستم اگه امکان داره نحوه انتقال مدل رو به دستگاه cnc از طریق powermill بصورت ساده برام توضیح بدید. من کتابش رو هم گرفتم ولی نتوانستم استفاده کنم ازش.
ممنون میشم:gol:

Saeid1212

عضو جدید
سلام مهیاری هستم از اصفهان- میخواستم بگم که من در مکانیکال خیلی حرفه ای هستم اما از سور فیسها هیچی بلد نیستم و جاهایی که به مشکل میخورم موضوع را با شل کردن حل می کنم چطور باید سورفیس ها رو خیلی خوب یاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟

سلام :smile:
در مورد سوالی که پرسیدی میتونی به کتاب های آموزش مکانیکال از انتشارات ایزایران مراجعه کنی، باید بگم که جلد دور این کتاب ها کاملا در مورد سطوح می باشه. در هر صورت اگه بتونی از help خود نرم افزار استفاده کنی خیلی بهتر چون تمام کتب موجود ترجمه همون help هستند.

mirhoseinhoseine

عضو جدید
سلام دوست عزيز
شما جه كتابي رو براي يادگيري power mill بيشنهاد مي كنيد؟
سلام
در رابطه باآموزش پاورمیل بهترین مرجع راهنمای خود نرم ازار ه اگه اونو یه دورکامل مطالعه کنی استاد کامل پاورمیل میشی اینو ازجدی میگم کتاب خوبی دراین مورد خیلی کمه

آخرین ویرایش:

mirhoseinhoseine

عضو جدید
ببخشید استراتژیهای ماشین کاری پاورمیل بیشتر هستش یا مستر کم ؟
سلا م
من قبلا مسترکم کارمیکردم الان دارم با پاور میل کار میکنم که واسه کارهای سه بعدی فوق العاده است استراتژیهای پاورمیل هم واسه خشنکاری وپرداخت وهم واسه ماشینکاری 5محوره بی نظیره وهم زیاده.
یه راهنمایی :نگاهی به helpنرم افزار بینداز :gol:

mirhoseinhoseine

عضو جدید
لطفا بفرمایید چطور میشه برا فرز پنج محور از پاورمیل کد گرفت
سلا م
اگه میخوای پاور میل رو واسه پنج محور همزمان تنظیم کنی باید پنجرهtoolaxis روباز کنی وزوایای چرخشی ماشین افزارتو درقسمت lead,leanوارد کنی نگاهی هم به helpبنداز

rulycacau

عضو جدید
پروگرام بین cnc و power mill

پروگرام بین cnc و power mill

سلا م
اگه میخوای پاور میل رو واسه پنج محور همزمان تنظیم کنی باید پنجرهtoolaxis روباز کنی وزوایای چرخشی ماشین افزارتو درقسمت lead,leanوارد کنی نگاهی هم به helpبنداز
سلام خسته نباشید ، بهترین پروگرامی که بین cnc و power mill میشه استفاده کرد رو تعریف کنید . با تشکر

mirhoseinhoseine

عضو جدید
با عرض سلام . بعد از گرفتن خروجی از پاور میل بهترین برنامه واسطه بین سی ان سی و کامپیوتر چیست ؟

سلام دوست عزیز
خود نرم افزار پاور میل دارای یک زیر برنامه به نام win dncمی باشد که کامپیوتر شخصی شما رو میتونه به هرنوع کنترلر انتخاب شده تبدیل کنه یعنی ارسال مستقیم gcodeها به حافظه ماشین واجرای مستقیم توسط دستگاه

jim jim

عضو جدید
سلام دوستان
در مورد render کردن در مکانیکال ممکنه توضیحی بدید؟
و اینکه آیا مکانیکال متحرک سازی هم داره؟
با تشکر

S-H-R-M

عضو جدید
لطفا بفرمایید چطور میشه برا فرز پنج محور از پاورمیل کد گرفت
سلام
چون این برنامه کرک شده به این راحتی نمیشه خروجی 5مهوره ازش گرفت:eek:
کلا ماشینهای پنج محوره مدلهای مختلفی دارن یکی محورهاش تو کلگیشه یکی رو میزه یکی هم تو دوتاش:eek:
حالا باید برای نرم افزار کم هرچی که میخواد یاشه ماشینو معرفی کنی تا بتونه خروجیشو بر اساس او ماشین بده;)
این کارو پست پروسوسور انجام میده اگه دقت کرده باشید موقه ای که میخاید از پاور خروجی بگیریدتو قسمت تنظیمات خروجی یه قسمت ازتون مسیر پسپروسوسور رو میخواد:D
حالا برای خروجی 5 محوره باید یه پست پروسوسور بنویسی:eek:
برای این کار نرم افزار PMPOSTکه همراه مجموعه پاور هست کمکت میکنه هلپشم خیلی روونه البته نسخه کرک شدش فقط همراه PM8 من دیدم و برای خروجی گرفتن PM6ازهمه بهتره:heart:

48055

عضو جدید
ميشه كمي درباره ي انتقال جي كد از پاور به سي ان سي بگي با داك پست چه طوري كار مي كنن

S-H-R-M

عضو جدید
ميشه كمي درباره ي انتقال جي كد از پاور به سي ان سي بگي با داك پست چه طوري كار مي كنن​
سلام
pmpostبرای تولید یک پست روسوسور که کارش تبدیل برنامه و مسیرها و استراتژیهای ماشین کاری به جی کد مورد نظر بر اساس اطلاعات و مشخصات ماشین سی ان سی داره
از پیز ام پوستهاس موجود همراه نرم افزار فقط مال power8 کرک شده ولی اگه از هلپش استفاده کنی با داکت پوست power6 هم میتونی خروجی بگیری البته این کار برای ماشینکاری 3محور به بالا کاربرد داره
برای انتقال هم میتونی از برنامه win dncکه همراه خود برنامه هست استفاده کنی
البته برنامه های دیگهای هم هست مثل cimcoeditو امثالهم ولی یه نکته وجود داره و اون اینه که قبل از انتقال شما باید جی کد گرفته شده را چک کنی ببینی کاملا با جی کد های ماشینت سازه کاره یا نه چون جی کد خروجی بر اساس استاندارده ولی ممکنه ماشین شما یک استاندارد خاص برای خودش داشته باشه
همچنین در بعضی مواقع لازم میشه که خوتون جی کد های رو به برنامه اضافه کنید
اگه سوال دیگه ای هست در خدمتم
:gol:

ahmadsoraya

عضو جدید
نصب پاور میل

نصب پاور میل

با سلام اگه امکان داره نحوه نصب کرک پاور میل 2010 را به من یاد بدهید

M_JABERI

عضو جدید
با سلام.
لطفا در مورد خروجي گرفتن 4&5 محور در پاورميل توضيح بدهيد.
متشكرم

وضعیت
موضوع بسته شده است.