اگر می خواهید حافظه تان قوی باشد ...

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که گرسنگی می‌تواند به تقویت حافظه و یادآوری محفوظات کمک کند.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز، دکتر سید محمد طباطبایی متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اگر این هورمون گرسنگی می‌تواند تعداد ارتباط عصب‌ها با بخشی از مغز را که محفوظات جدید در آن‌ها حفظ می‌شود افزایش دهد، خالی بودن شکم هورمون گرلین را وارد جریان خون می‌کند و موجب فعال شدن عصب‌های گیرنده مغز می‌شود.وی ادامه داد: همچنین این هورمون بر عملکرد ناحیه‌ای از مغز به نام هیپوکامپ که در یادگیری ضروری است، تاثیر می‌گذارد و باعث افزایش تعداد اتصالات عصبی در این ناحیه می‌شود.طباطبائی تصریح کرد: از طرفی کم خوابی نیز مقدار گرلین را افزایش و مقدار لپتین را کاهش می‌دهد و این منجر به افزایش وزن می‌شود. تحقیقات نشان داده است کسانی که کمتر از ۸ ساعت می‌خوابند، لپتین کمتر و گرلین بیشتری داشته و مقدار چربی بدنشان بیشتر می‌باشد.

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد من کاملا صدق میکنه...اما خیلیا میگم معده ات عصبیه!!

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن کسی که صبحانه نخوره ریاضی و فرمول رو کم تر یاد می گیره من کلا غذا کم میخورم و بیشتر اوقات صبحانه نمیخورم به خصوص موقع امتحانات ولی ریاضیم عالیه ،اطرافیانم واسشون سوال شده.
حالا دلیلشو فهمیدم که گرسنگی بعضی اوقات هم بد نیست...

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
خیلی جالب بود مرسی من به شخصه اصلا این چنین فکر نمی کردم!!!!!!!!

e n g

عضو جدید
چه بامزه!
فکرکنم اگه یه مقدار قبل از مطالعه مواد قندی مصرف کنید بد نباشه ها...
من خودم شخصا شبها پنج ساعت و حداکثر 6 ساعت می خوابم اما اصلا چاق نیستم و نشدم
یه کم تحقیقاتشون رو باید بیشتر کنن

l-mohajeri

عضو جدید
من خیلی گرسنگی میکشم خیلی وقتها ماه رمضون بدون سحری روزه میگیرم ولی خیلی لاغرم!!!!!!!!!!!:surprised:

بالا