اکسترودر

dragonfly

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
من مهندس الکترونیک هستم و در کارخانه ساخت ظروف یکبار مصرف چاپی کار میکنم در این جا برای تولید ورق پلی استایرن از دستگاههای اکسترودر استفاده میشود گرانول پس از حرارت دیدن در ماردون وارد هد شده و از این طریق وارد کلندر میشود کلندر از چندین غلتک
تشکیل شده است که با کنترل سرعت غلتک میتوان ورق را به ضخامتهای مختلف تبدیل کرد
و از طرفی دمای غلتک باید بین 50 تا 60 درجه باشد غلتک دارای دو مجرای ورودی و خروجی
آب است ولی در دراز مدت بدلیل رسوب آب مسیر غلتک مسدود میشود که با اسیدشویی
هم این مشکل بر طرف نمیشودواین باعث میشود که دمای غلتک زیاد شده و ورق موجدار
شود برای حل این مشکل من میخواهم از چیلر 15 تنی و مبدل حرارتیexchanger heating استفاده کنم که آب چیلر روغن مبدل را خنک کرده و روغن وارد غلتک شود تا غلتک رسوب نبندد و دمای غلتک ثابت بماند من برای انجام این کار با چند مشکل مواجهم:
1-اطلاعاتی درباره مبدل حرارتی و شرکتهای سازنده آن
2-قیمت چیلر 15 تنی و مبدل حرارتی
3-اطلاعاتی درباره شرکتهای انجام دهنده این پروژه

karoon245

عضو جدید
سلام

سلام

سلام مهندس .من مهندسی پلیمر هستم و در یکی از همین شرکتها مشغولم . این مشکل شما ممکن است از گاز ورودی به اکسترودر شما باشد البته ما فوم پلی استایرن برای ظروف یکبار مصرف تولید میکنیم و برای خنک کردن فیلم از نازل هوا استفاده میکنیم اگه امکان داره در مورد موج دار بودن بیشتر توضیح بدید

dragonfly

عضو جدید
اکسترودر2

اکسترودر2

با عرض سلام و تشکر
موجدار بودن یعنی اینکه بدلیل چسبیدن ورق به غلتک ورق دچار خط در طول خود میشود
و چون در پروسه بعدی که تولید ظرف توسط دستگاههای ترموفرمینگ میباشد این مشکل
باعث پایین آمدن کیفیت ظرف میشود
منظور شما از گاز ورودی چیست:gol:
طریقه خنک کردن فیلم با نازل هوا به چه صورت است :gol:

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه بیشتر درمورد اکسترودر توضیح بدین دوستان؟

mehrdada kosari

عضو جدید
سلام
من هم مشکلاتی مشابه شما داشته ام و آنها را برطرف نموده ام در صورت نیاز با من تماس بگیرید

F. Rezaie

عضو جدید
با عرض سلام و تشکر

با عرض سلام
یکی از مشکلات در پرسه اکسترودینگ همین موردی است که شما اشاره فرمودید و با ترکیباتی به نام کمک فرایند این مشکلات را برطرف می کنند.
کمک فرایندها در موارد زیر کمک می کنند.
در مورد مشکل شما دقیقا نمی دونم چه ترکیبی میتونید اضافه کنید به مواد اولیه قبل از ورود به اکسترودر . ولی فکر میکنم مشکل شما به همین علته.
Melt fracture elimination / Blown & cast film
حذف Melt Fracture

معمولا بدلیل بوجود آمدن ناهمواری در سطح پلیمر به خصوص در فرایندextrusion باعث محدود شدن پرسه تولید میشود که با افزایش کمک فرایند این مشکل بهبود میابد.
Die build-up reduction /Extrusion blow molding

در طول پرسه extrusion حالتی بوجود می آید که مقداری از مواد پلیمری هنگام خروج از Die به جدازه خارجی چسبیده و باعث ایجاد خراش در سطح پلیمر خروجی از Die می گردد که برای حذف این مزاحمت از کمک فرایندها استفاده می شود.

Improved surface finish with higher gloss / Pipe & tubeextrusion

برای بهبود جلا و سطح پلیمر از کمک فرایندها استفاده می شود.

آخرین ویرایش:

F. Rezaie

عضو جدید
سلام

با عرض سلام

در مورد اکسترودر در همین سایت مطلبی تحت عنوان اکسترودر وجود دارد که با search میتونید اونو پیدا کنید. توضیح به همراه شکل

موفق و در پناه حق باشید

smeal2

عضو جدید
با عرض سلام و تشکر
سلام آقاي مهندس
من دنبال كتاب زير هستم . لطفا مرا كمك كنيد با سپاس
single screw extruder handbook

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
من مهندس الکترونیک هستم و در کارخانه ساخت ظروف یکبار مصرف چاپی کار میکنم در این جا برای تولید ورق پلی استایرن از دستگاههای اکسترودر استفاده میشود گرانول پس از حرارت دیدن در ماردون وارد هد شده و از این طریق وارد کلندر میشود کلندر از چندین غلتک
و از طرفی دمای غلتک باید بین 50 تا 60 درجه باشد غلتک دارای دو مجرای ورودی و خروجی
شود برای حل این مشکل من میخواهم از چیلر 15 تنی و مبدل حرارتیexchanger heating استفاده کنم که آب چیلر روغن مبدل را خنک کرده و روغن وارد غلتک شود تا غلتک رسوب نبندد و دمای غلتک ثابت بماند من برای انجام این کار با چند مشکل مواجهم:

سلام دوست عزیز

استفاده از چیلر و روغن راهکار مناسبی نیست
بهترین راه استفاده از یک استخر یا یک کولینگ تاور و بوجود آوردن یک چرخه برای آب خنک است. در این حالت آب در اولین چرخه رسوبگذاری کرده و در چرخه های بعدی دیگه هیچ رسوبی نمیذاره.
من این کار رو انجام دادم.

10016

عضو جدید
اکستروژن سرد

اکستروژن سرد

سلام.من یه مقاله درباره ی اکستروژن سرد می خواستم.

لاوي

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
سلام
مبدل حرارتي زياد گرون نيست ولي شما نياز به يه چيلر داريد كه ترموستات و شير برقي داشته باشه كه اگه دماي كلندرتون بالا رفت اتوماتيك عمل كرده و آب سرد بده توي كلندر ضمنا حتما توي ورودي آب مخزن چيلر سختي شكن بذار تا ديگه رسوب نگيره..:gol:

لاوي

عضو جدید
سلام دوست عزیز

بهترین راه استفاده از یک استخر یا یک کولینگ تاور و بوجود آوردن یک چرخه برای آب خنک است. در این حالت آب در اولین چرخه رسوبگذاری کرده و در چرخه های بعدی دیگه هیچ رسوبی نمیذاره.
سلام
زماني كه خط 24 ساعته كار كنه كولينگ تاور جواب نميده امتحان كردم فقط چيلر ميخواد علي الخصوص توي تابستون..:gol:

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
زماني كه خط 24 ساعته كار كنه كولينگ تاور جواب نميده امتحان كردم فقط چيلر ميخواد علي الخصوص توي تابستون..:gol:

جواب میده
کارو سخت نکنین

من بعد از 8 سال تجربه تو زمینه تولید لوله دارم اینو میگم. ما یه چیلر 40 تنی داریم ولی روشنش نمیکنیم
فقط استخر و کولینگ تاور
اونم توی تابستون برای تولید 450 کیلوگرم در ساعت ! اونم 24 ساعته

یه استخر 6 متر در 6 متر در 2 متر عمق با یه کولینگ تاور 30 تن براحتی با این حجم تولید ما جواب میده.
شیت پلی استایرن یک بار مصرف که اصلا چیزی نیست که براش 20 میلیوت تومن بدن چیلر 15 تنی بخرن !

---------
اگرم این کارو کردین نیازی به مبدل حرارتی نیست. یه مخزن آب بذارین ورودی خروجی چیلر رو بندازین توش، ازش یه خروجی برا قلتکها بگیرین و برگشتشم باز بندازین تو خود مخزن. یه سیرکولیشن که بوجود بیارین تو اولین سیکلش رسوب خودشو میذاره و دیگه تموم میشه رسوب نمیذاره

erganox

عضو جدید
سلام
من مهندس تکنولوژی صنایع شیمیایی با 11 سال سابقه هستم. پیشنهاد من اینه که به اب مشتقات هیدرازین ویا فسفات تزریق کنید خاصیت جلوگیری از رسوب رادارد و هیدرازین اکسیژن اضافی آب را از بین میبرد . پس دیگه نه رسوب خواهی داشت وه خوردگی

Arka Company

عضو جدید
سلام
با سلام .
اکسترود یکی از روشهای شکل دهی است . که با عبور مواد از یک مقطع با شکل دلخواه میتوان مواد را شکل دهی کرد.
به زبان ساده،همانطور که مایع خمیردندان هنگام خروج از محفظه خمیردندان، به شکل استوانه شکل میگیرد، مواد نیز در اکسترود همینطوری شکل میگیرند.

F. Rezaie

عضو جدید
سلام
من مهندس تکنولوژی صنایع شیمیایی با 11 سال سابقه هستم. پیشنهاد من اینه که به اب مشتقات هیدرازین ویا فسفات تزریق کنید خاصیت جلوگیری از رسوب رادارد و هیدرازین اکسیژن اضافی آب را از بین میبرد . پس دیگه نه رسوب خواهی داشت وه خوردگی

سلام
ممنون. لطفا توضیحات بیشتری در این مورد بفرمایید. در مورد ترکیبات شیمیایی افزودنیها

golabi2007

عضو جدید
به نظر من تا زمانی که می توان از آب استفاده کرد سراغ روغن نرو .
سیکل آبی که برای خنک کردن غلتک ها استفاده می کنید بسته می باشد ؟ دارای رسوب بالا خوب اگر می تونید از سختیگیرهای رزینی استفاده کنید به همراه سختیگیر مغناطیسی یا الکتریکی..
سختیگیر مغناطیسی باعث می شود تا 24 ساعت یونها به جداره ها نچسبد و به علت پیوسته بودن کار دیگر به مشکل رسوب بر نخواهید خورد فکر کنم هزینه انجام کار 3 میلیون بشه

salivan

عضو جدید
سلام
یک کم بیشتر توضیح بدید لطفآ
میزان استفاده و نحوه استفاده زمان لازم و چگونگیش رو ،این کار تست شده استفاده از سختیگیرهای مغناطیسی و رزینی چطور
من و خیلی های دیگه با این مشکل مواجهیم و مشکل بزرگتر بنده این هست که سیستم آب بسته نیست و از آب چیلر خونه استفاده می شه که حجم بالایی رو برای تمامی دستگاهها داره

epdm

عضو جدید
سلام. ما هم همين مشكل را در كلندرها داشتيم كه پس از اسيد شويي (انتخاب اسيد با توجه به سختي آب) از سختي گير استفاده مي‌كنيم و ضمناً به صورت دوره‌اي نيز اسيد شويي مي‌كنيم.
يك ماده اي هم به بازار آمده كه بسيار گران است و لي مي‌بايست به تناسب در آب موجود به صورت دوره‌اي در سال اضافه كنيد تا از رسوب آب داخل كلندر جلوگيري نمايد.
به نظر اگر دماي آب عادي براي شما كفايت مي‌كند احتياجي به خريد چيلر نيست. نگهداري چيلر بسيارگران است.

شفیعیان

عضو جدید
از آب دمین و مدار بسته دارای هیت اکسچاینجر لوله ای ستفاده کنید

از آب دمین و مدار بسته دارای هیت اکسچاینجر لوله ای ستفاده کنید

با سلام خدمت دوستان عزیز

ااز آب دمین و مدار بسته دارای هیت اکسچاینجر لوله ای ستفاده کنید

hossein zamani

عضو جدید
سلام

با سلام
چیلر با برج خنک کننده دمای خروجی مفاوتی دارن. شما اول باید میزان بار حارتی و دمایی که می خواین و بدست بیارین بعد به فکر استفاده از روشش باشین. این چه کمکیه که یه واحد دیگه ایجاد کنیم. اصلا ببینین کارخونه کجاست شاید مشکل کم آبی داشته باشه.
اون دوستمون باید اطلاعا بشتری بده.محاسبه واسه مقدار هزینه هم نشده. این یعنی ایجاد مشکلات بیشتر. کنترل واحد کولینگ خودشه سریالی میشه. لطفا اطلاعات بیشتر مرسی

hossein zamani

عضو جدید
ااز آب دمین و مدار بسته دارای هیت اکسچاینجر لوله ای ستفاده کنید
با سلام
از آب دمین و مدار بسته دارای مبدل حرارتی زمانی استفاده میشه که سیال با دمای پایین تر در دسترس باشه اما جهت جلوگیری از مشکلاتی نظیر رسوب دهی و یا خوردگی و غیره نخواهیم سیال به طور مستقیم با تجهیز مورد نظر در تماس باشه واسه همین از یک سیال واسطه مثل آب دمین استفاده می کنیم. با توجه به درخواست چیلر از سوی ایشان به نظرم اینجور امکانی در محیط نداشته اند. با تشکر

hossein zamani

عضو جدید
سلام دوست عزیز

با سلام
یعنی چی با چرخه ال رسوب میده بع رسو نمی ده؟ متوجه نمیشم.اگه منظورتون اینه که واد کولینگ بعد از یک سیکل گردش آب دیگه رسوب نمیده که من باید بگم این حرف آخرشه دیگه، یعنی make up &blow down کلا الکیه دیگه و کنترل شیمیایی واسه جلوگیری از رسوب بی خوده. لازم به ذکر هست با هر سیکل چرخش در کولینگهای تر ph افزایش یافته و رسوب گذاری بیشتر.
به فرض اینکه منظور شما کولینگ خشک باشه چون تحت تاثیر شدید دمای حباب خشک محیط هست و فصلی جواب می ده . مطالعه دقیق تغییرات دمایی محیط کارخونه و دمای مورد نیاز کولینگ و ...می باشد

hossein zamani

عضو جدید
سلام

باسلام
خطوط آب کولینگ مرطوب را می توان با توجه به دمای حباب مرطوب محیط تا 20 درجه سانتیگراد کنترل کرد. این رو واسه دمای تابستون توی محیط با رطوبت متوسط عرض می کنم. توی شب دما رو پایین تر هم میشه آورد.
چیلر دمای پایین تری می ده. برای انتخاب روش و اینکه کدوم جواب می ده نیاز به دمای مورد نیاز هستش.
دوستان لازمه توجه کنیم قراره این سیال واسه خنک کردن غلتکی باشه که در تماس با پلیمر مذاب هست و تنش حرارتی سیال سرد و گرم ممکنه مشکل زا بشه.

hossein zamani

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز

با سلام
رسوب گذاری به علت عدم کنترل شیمیایی آب خنک کننده می باشد نیاز به هزینه اضافی نیست . با شرکت انرژی سمنان جهت تهیه مواد شیمیایی تماس حاصل فرمایید.
جهت کنترل رسوب گذاری شما نیاز به کنترل PH حدود 8 و conductiviy زیر 1500 و نیز استفاده از anti scale می باشید.