انرژی چشم زخم

انرژی چشم زخم

• مجموع رای دهندگان
    49

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چقدر به چشم زخم و انرژی آن اعتقاد دارید؟
آیا تا به حال براتون اتفاقی پیش اومده که اون رو به چشم شور یکی یا مورد دیگری نسبت بدید؟
اگر براتون امکان داره برای بچه ها تعریف کنید

نرگس313

عضو جدید
من خیلی به این موضوع معتقدم و واقعا چشم زخم رو یه انرژی می دونم که قادر خیلی تاثیرات رو در زندگی آدما بذاره..تا به حال چند مورد چشم زخم برام پیش اومده که تو یکیشون در حد مرگ هم رفتم...برا همین کاملا معتقد شدم که این قضیه خرافات نیست و حتی با ابزارایی که در عرف جامعه برا رفع چشم زخم می ذارن هم موافقم چون اکثرا در رفع اون تاثیر دارن مثل صدقه و یا قربانی کردن...حالا اثباتش بمونه بار وقتی که دانشمند شدم!

spow

اخراجی موقت
سلام:gol:
واقعا از شما دوتا ابجی گلم بعیده :eek::wallbash:
خداییش شروع کننده تاپیک رو دیدم اولش کپ کردم :question:
با دیدن پیغام بعدی تا مرز سکته هم رفتم :w06::w00:
اخه بابا شما دیگه چرا :w09:
این همه میگم به خرافات دل نبندین بعد میاین میگین انرژی داره :w13::w43:
واقعا که امروزمو خراب میکنین با این کاراتون :w47::w29:
اهههههههههههههههههههههههه:mad:

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز

دانشمندان امروز بر اين باورند كه در برخي از افراد، روح و توان منحصر به فردي است كه مي تواند اشيا را نه تنها جا به جا كند بلكه مانند اشعه ليزر آن را منفجر و متلاشي نمايد. اين انرژي گاه از راه چشم، بيرون و ساطع مي شود.

محمدرضا آل حسيني
قرآن كريم هر چند بسياري از امور اعتقادي را خرافي و نادرست و باطل مي شمارد ولي با اين همه برخي از اقسام و انواع امور شگفت انگيز را تاييد كرده و حتي به آن ها به صورت هاي مختلف پرداخته است. يكي از مسايل مطرح شده در قرآن چشم زخم و شور چشمي است. مقاله حاضر در صدد تبيين اين موضوع و راه كارهاي رهايي از اين معضل است كه با هم آن را مي خوانيم.
¤ ¤ ¤
واقعيت چشم زخم
بسياري از مردم چشم زخم و شور چشمي را جزو امور خرافي دسته بندي مي كنند و هيچ گونه اعتقاد و باوري به آن ندارند. با اين همه به نظر مي رسد كه قرآن بر خلاف اين باور نه تنها آن را جزو امور خرافي دسته بندي نمي كند بلكه به نمونه هايي از آن نيز اشاره مي كند و گزارش هاي تاريخي قرآني از گذشتگان و پيشينيان نيز آن را تاييد مي كند.
بررسي هاي علمي اثبات كرده است كه آدمي داراي نيروي شگفتي است كه مي تواند آثار مثبت و يا منفي به جاي گذارد.
دانشمندان امروز بر اين باورند كه در برخي از افراد، روح و توان منحصر به فردي است كه مي تواند اشيا را نه تنها جا به جا كند بلكه مانند اشعه ليزر آن را منفجر و متلاشي نمايد. اين انرژي گاه از راه چشم، بيرون و ساطع مي شود.
قدرت تخريبي چشم بستگي به نيروي باطني هر شخص مختلف است. انسان ها به طور طبيعي از چنين توان و انرژي برخوردار مي باشند. البته در برخي از اشخاص به سبب علل طبيعي و يا آموزش هاي خاص و تحولات دروني و بيروني تقويت مي شود و ناخودآگاه آثار خود را به جا مي گذارد ولي اين گونه نيست كه اين نيرو اختصاص به برخي داشته باشد و ديگران از آن محروم باشند بلكه همگان داراي نيرو و تواني از اين دست هستند.
مفسران تفسير نمونه بر اين باورند كه اين نيرو در برخي از چشم ها تقويت شده و شخص از راه امواج ويژه اي مي تواند در ديگري تأثير بگذارد.
بسياري مي گويند كه افرادي را ديده اند و يا مي شناسند كه مي توانند از راه چشم، حيواني را بكشند و يا اشيايي را جابه جا كرده و يا وسيله اي را تخريب كنند. به نظر آنان نه تنها نبايد در انكار اين امور لجاجت كرد بلكه بايد امكان وجودي و وقوعي آن را از نظر عقل و علم دور نداشت و آن را پذيرفت. (تفسير نمونه، ج24 ص427)
از حضرت اميرمؤمنان علي(ع) نقل شده كه فرمودند: العين حق و الرقي حق؛ چشم زخم حق است و توسل به دعا و خداوند براي دفع آن نيز حق است. (نهج البلاغه؛ كلمات قصار جمله 400 مفسران تفسير نمونه بر اين اعتقادند كه دعا و توسل به خدا مي تواند نيروي مرموز چشم ها را بي اثر سازد و از آثار مخرب آن جلوگيري كرده و يا بكاهد.
(نگاه كنيد تفسير نمونه ج24 ص428) از رسول گرامي نقل شده كه فرمود: چشم زخم واقعيت دارد و مرد را در قبر و شتر را در ديگ قرار مي دهد. (بحارالانوار؛ ج63) و نيز آن حضرت روزي از گورستان بقيع مي گذشت به همراهان خويش فرمود: به خدا سوگند! بيش تر اهل اين گورستان به سبب چشم زخم در اين جا آرميده اند. (تفسير منهج الصادقين ج9 ص391)
چشم زخم در قرآن
البته اين تفكر در آيات قرآني مشهود است از جمله مشهورترين آيات در اين مسئله آيه 51سوره قلم است كه خداوند مي فرمايد: و ان يكادالذين كفر واليزلقونك بابصارهم لما سمعوا الذكر و يقولون انه لمجنون؛ كافران هنگامي كه كتاب الهي را مي شنوند نزديك است با چشم زخم خود، تو را از ميان بردارند و مي گويند كه او ديوانه است.
علامه طباطبايي(ره) مي فرمايد همه مفسران، اين آيه را به چشم زخم زدن معنا كرده اند كه خود نوعي از تأثيرات نفساني است و دليل عقلي بر نفي آن نداريم؛ بلكه حوادثي ديده شده كه با چشم زدن منطبق است و رواياتي هم براساس آن وارد شده است.
از ديگر آياتي كه در اين باره وجود دارد مي توان به آيه 67 سوره يوسف اشاره كرد كه حضرت يعقوب(ع) به فرزندان خويش فرمان مي دهد كه هنگام ورود به شهر مصر از دروازه هاي مختلف آن وارد شوند و همگان از يك در و همزمان وارد نشوند.
«سپس مي افزايد كه من نمي توانم با اين دستور شما را از رخدادي كه بر شما حتم شده و قضاي الهي به آن تعلق گرفته است برهانم و دورسازم.
مفسران بر اين باورند كه علت اين حكم يعقوب آن بود كه ورود دسته جمعي برادران كه همگي در جمال و كمال بي مانند و همانند حضرت يوسف(ع) بودند و قامت هاي رشيد و جمال و زيبايي داشتند، مي توانست توجه برخي را به ايشان جلب كند و موجبات چشم زخم شود.
(تفسير نمونه ج6 ص29و 30)
به هر حال از نظر عقلي و علمي و تجربي ثابت شده كه آدمي داراي نيروهاي شگفت نفساني و روحي است كه مي تواند به شكل هاي مختلف خير و يا شر عمل كند و آثار مثبت و منفي بر جا گذارد.
ضرورت استفاده از استاد در كلاس
استاد علامه حسن زاده آملي (مدظله العالي) در درس هاي خويش همواره از دانشجويان و طلاب علوم ديني مي خواست كه در سر درس حاضر شوند؛ زيرا حضور در درس موجب مي شود تا تحت تأثير نيروي شگفت روحي استاد قرارگيرند و متأثر از روح قوي و انرژي ساطع از استاد درك بهتري از درس يافته و متأثر از روح و روان استاد شوند.از نظر ايشان نوار و ابزارهائي از اين دست نمي تواند تأثيري كه استاد در هنگام حضور بر جا مي گذارد داشته باشد.
برخي از افراد به سبب دارا بودن يك نيرو و كنترل و مديريت آن به سوي شر و بدي مي توانند از راه چشم و ساطع كردن و متمركز كردن نيرو و توان باطني بر شخصي و يا چيزي آن را به نابودي بكشانند. به هر حال چشم زخم و شور چشمي امري است كه نمي توان منكر آن شد. در غرب و شرق عالم مي توان افراد خاصي را يافت كه از اين نيرو و توان به خوبي استفاده مي كنند.
راه درمان و پيش گيري
حضرت امام جعفر صادق(ع) مي فرمايند اگر كسي از چشم زخم كسي مي ترسد سه مرتبه بگويد: ماشاءالله لاحول و لاقوه الا بالله العلي العظيم و سوره فلق و ناس را بخواند، تا چشم بد در او اثر نكند. هم چنين گفته شده كه آيه و ان يكاد را بنويسيد و با خود همراه داشته باشيد.
در حديثي ديگر آمده است كه رسول اكرم(ص) براي امام حسن(ع) و امام حسين(ع) به منظور پيش گيري از چشم زخم دعايي خواندند كه مضمونش چنين بود:
(اعيذكما بكلمات الله التامه و اسماءالله الحسني كلها عامه من شر السامه و الهامه و من شر كل عين لامه و من شر حاسد اذا حسد؛ شما را به تمام كلمات و اسماي حسناي خداوند از شر مرگ و حيوانات موذي و هر چشم بد و حسود آن گاه كه حسد ورزد، مي سپارم). سپس پيامبر(ص) فرمود:
اين چنين حضرت ابراهيم براي دو فرزندش اسحاق و اسماعيل تعويذ كرد (بحارالانوار، ج60، ص60) امام صادق(ع) مي فرمايد: اگر قبور را بشكافيد، خواهيد ديد كه بيش تر مردگان بر اثر چشم زخم از دنيا رفته اند، زيرا چشم زخم حق است. (همان، ص250)البته قبول تأثير چشم زخم به معناي پناه بردن به كارهاي خرافي و اعمال عوامانه نيست. اسلام براي پيش گيري از تأثير سوء چشم زخم، استعاذه و ياد خدا را مطرح كرده، همچنين صدقه دادن نيز توصيه شده است. امام صادق(ع) مي فرمايد: هرگاه بخواهيد با هيئتي آراسته و چشم گير از خانه بيرون رويد، معوذتين (سوره هاي فلق و ناس) بخوانيد تا چشمي در شما اثر نكند. (همان، ج92، ص1330) و در روايت ديگري از حضرت مي فرمايد: هر گاه از چشم زخم ترسيدي بگو:
ما شاءالله لاقوه الا بالله العلي العظيم.(همان، ج60، ص026)

منبع

spow

اخراجی موقت
نشد دیگه ابجی اکسی
وقتی یه باور خرافی رایج مثل اینو به راحتی اب خوردن هضم میکنیم مشکلی برا بقیه خرافات نمیمونه
شما چطور میخواید این نیرو رو اثبات کنین
کسایی که از این موهبت خیالی بهره مندند چه کاری برا خودشون ارتقا سطح زندگیشون وبهره مندی از یک زندگی ابرومند انجام دادند یا میتونن انجام بدن
اینا خرافاتیه که ما طی سالیان متمادی به اونا اعتقاد پیدا کردیم وحالا بامون سخته این هنجارهای نادرست خود ساخته رو از بین ببریم
من که هیچ جوری تو کتم نمیره

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشد دیگه ابجی اکسی
وقتی یه باور خرافی رایج مثل اینو به راحتی اب خوردن هضم میکنیم مشکلی برا بقیه خرافات نمیمونه
شما چطور میخواید این نیرو رو اثبات کنین
کسایی که از این موهبت خیالی بهره مندند چه کاری برا خودشون ارتقا سطح زندگیشون وبهره مندی از یک زندگی ابرومند انجام دادند یا میتونن انجام بدن
اینا خرافاتیه که ما طی سالیان متمادی به اونا اعتقاد پیدا کردیم وحالا بامون سخته این هنجارهای نادرست خود ساخته رو از بین ببریم
من که هیچ جوری تو کتم نمیره
شاید از نظرت خرافات باشه ولی من بهش اعتقاد دارم
چون زیاد برام پیش اومده
اما بقیه موارد خرافی رو نمی پذیرم، مطمئن باش

شاید چون بهش اعتقاد نداری ، وقتی برات اتفاقی پیش میاد راحت از کنارش رد میشی و متوجه نمیشی
ولی وقتی همسایه ای داشته باشی که انرژی منفی زیادی داشته باشه و هر دفعه هم رو ببینید ، اتفاق ناجوری پیش بیاد برات (تاکید می کنم ، هر دفعه) اونوقت شاید باورت بشه

یه سری اتفاقات که پیش میاد نتیجه حسرت خوردن مردم هست، اینو قبول نداری؟

آخرین ویرایش:

spow

اخراجی موقت
نه ابجی عزیز
من اینارو منطقی باهاشون برخورد میکنم
میگن زن حسن اقا چشمش اونجوری
من وقتی صبح از خونه دارم میرم سر کار این خانمو میبینم به من نگاه میکنه ومن چند ثانیه بعد پام پیچ میخوره وحتی بدتر در میره
خب گناه این خانم چی بوده
من حواسم نبوده که پام پیچیده من باید دید منطقی داشته باشم
اگه مثل قدیمیا که نمیتونستن برای یک واقعه علت تراشی کنن ورو به خرافات میاوردن برخورد کنم اره راسته اون زن باید اعدام بشه ولی الان دیگه این حرفا فقط برای تسکین احساسات زودگذر خوبه
وچه بهتر که اینو با تلقین نیکی ها درمان کنیم نه مداومت بر خرافات
به هر حال ارزوی شادکامی روز افزون ودوری از لاطائلات براتون دارم
موفق باشید

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ابجی عزیز
من اینارو منطقی باهاشون برخورد میکنم
میگن زن حسن اقا چشمش اونجوری
من وقتی صبح از خونه دارم میرم سر کار این خانمو میبینم به من نگاه میکنه ومن چند ثانیه بعد پام پیچ میخوره وحتی بدتر در میره
خب گناه این خانم چی بوده
من حواسم نبوده که پام پیچیده من باید دید منطقی داشته باشم
اگه مثل قدیمیا که نمیتونستن برای یک واقعه علت تراشی کنن ورو به خرافات میاوردن برخورد کنم اره راسته اون زن باید اعدام بشه ولی الان دیگه این حرفا فقط برای تسکین احساسات زودگذر خوبه
وچه بهتر که اینو با تلقین نیکی ها درمان کنیم نه مداومت بر خرافات
به هر حال ارزوی شادکامی روز افزون ودوری از لاطائلات براتون دارم
موفق باشید
به هر حال هر کسی نظری داره
ممنون شرکت کردی و نظرت رو دادی :gol::gol::gol:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من چشم زخم رو قبول دارم اما نه از باب خرافات.چون یه مدتیه تو خط انرژی و این مباحث هستم.و چشم زخم هم اثر انرژی شخصی است که با حسرت به دنبال نداشته های خود در دیگران است.و در بعضی از اشخاص این انرژی بیشتر است.رنگ قرمز قدرت جاذبه بیشتری در جذب این انرژی دارد و آبی کمتر.

spow

اخراجی موقت
سلام.من چشم زخم رو قبول دارم اما نه از باب خرافات.چون یه مدتیه تو خط انرژی و این مباحث هستم.و چشم زخم هم اثر انرژی شخصی است که با حسرت به دنبال نداشته های خود در دیگران است.و در بعضی از اشخاص این انرژی بیشتر است.رنگ قرمز قدرت جاذبه بیشتری در جذب این انرژی دارد و آبی کمتر.

خیلی ممنون عزیز
ولی اینایی که گفتی برای سنجش قدرت طیف هاس
میشه توضیح بدی ماهم عاشق این انرژی ناشناخته در دنیا وگیرا برای ایرانیان بشیم :eek:

دختر کوهستان

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته گزینه هایی که تو نظرسنجی گذاشتی جهت داره. به نظرم هیچ کسی به اعتقاداتش به دیده ی خرافات نگاه نمی کنه که بخواد گزینه ی اول رو انتخاب کنه. ولی منم باهات موافقم. فکر می کنم بحث چشم زخم با خرافات خیلی فرق داره!

نرگس313

عضو جدید
اهههههههههههههههههههههههه :mad:
منم می گفتم چرته...ولی خوب یه چیزایی دیدم که دارم می گم دیگه!
مثلا تصادف...من دو روز بعد کنکور قبول شدنم تو جاده شمال تصادفی کردم که دکترا گفتن همتون از مرگ بر گشتید!ماشینمون که له شد!دقیقا شبش کسی از اقوام خواب دید که چشم زخم بوده!خوب یه چیزایی وجود داره که اینقدر می گن...دلیل نداره هر چیزی رو که علم نتونسته ثابت کنه بگیم خرافات!

spow

اخراجی موقت
من نگفتم علم باید ثابت کنه ولی حداقل دلایل برای اثبات وجودیش وامکان وجودیش باید فراهم باشه
من دیگه نمیدونم چی بگم والا

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اعتقاد دارم جون برام پیش اومده پیامبر هم توی حدیثی میفرمود از از چشم زخم بترسید

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسپو جان تو یکی بخاطر اواتارت ضد جشمی من تضمین میکنم:w43:
اتفاقا منم همینو می خواستم بگم
اگه راست میگی عکست رو بزار ببینم
منکه چشمام شور نیست ولی خوب حالا یک کاریش می کنیم دیگه:biggrin:

spow

اخراجی موقت

laleh_a

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهههههههههههههههههههههههه:mad:

دوست عزیز...
اولا که اون آواتارت کلی از آدم انرژی میگیره :cry::cry: به خصوص اگه اول صبح هم باشه :crying:
دوما مسئله چشم زخم در قرآن اومده... آیه و ان یکاد اللذین کفرو.... برای همین موضوع هست... این با خرافات فرق داره... تو حتما به انرژی مثبت و منفی اعتقاد داری... چشم زخم نوعی انرژی منفیه...

spow

اخراجی موقت
دوست عزیز...
اولا که اون آواتارت کلی از آدم انرژی میگیره :cry::cry: به خصوص اگه اول صبح هم باشه :crying:
دوما مسئله چشم زخم در قرآن اومده... آیه و ان یکاد اللذین کفرو.... برای همین موضوع هست... این با خرافات فرق داره... تو حتما به انرژی مثبت و منفی اعتقاد داری... چشم زخم نوعی انرژی منفیه...

سلام
اولا اواتار من به دلیلی انتخاب شده که بیشتر بجه ها در جریانش هستن حالا شما از قسمت مثبتش برداشت کنین چرا اینهمه خرافات فراگیر شده بابا عزراییل هم دل داره!!!
دوما ربط دادن یک تفسیر به چشم زخم چه دلیل عقلانی به اثبات وجودی این مسئله داره
قضیه ایه کاملا مشخصه حفاظت پروردگار از پیامبرش در برابر مشرکین
کجای ایه خدا گفته من از چشم زخم تورو نگه داشتم
اینا همان تفاسیر خرافی هستش که مایه مسرت رمال وکف بین شده وگرنه ایه مشخص تفسیرش هم مشخص
انرژی یک بحث مجزاست ومثت ومنفی قراردادیه
اگه بحث روانی این انرژی رو بگید که میشه تلقین وبله من به اثار منفی ومثبت تلقین اعتقاددارم واز جنبه روانشناختی کاملا درسته ولی تنها قومی که چشم رو به عنوان منبع انرژی کشف کردن ما ایرانیها بوده ایم
ول کنید این خرافات رو;)

laleh_a

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اولا اواتار من به دلیلی انتخاب شده که بیشتر بجه ها در جریانش هستن حالا شما از قسمت مثبتش برداشت کنین چرا اینهمه خرافات فراگیر شده بابا عزراییل هم دل داره!!!
دوما ربط دادن یک تفسیر به چشم زخم چه دلیل عقلانی به اثبات وجودی این مسئله داره
قضیه ایه کاملا مشخصه حفاظت پروردگار از پیامبرش در برابر مشرکین
کجای ایه خدا گفته من از چشم زخم تورو نگه داشتم
اینا همان تفاسیر خرافی هستش که مایه مسرت رمال وکف بین شده وگرنه ایه مشخص تفسیرش هم مشخص
انرژی یک بحث مجزاست ومثت ومنفی قراردادیه
اگه بحث روانی این انرژی رو بگید که میشه تلقین وبله من به اثار منفی ومثبت تلقین اعتقاددارم واز جنبه روانشناختی کاملا درسته ولی تنها قومی که چشم رو به عنوان منبع انرژی کشف کردن ما ایرانیها بوده ایم
ول کنید این خرافات رو;)

برای حفاظت از چشم مشرکین:

"و ان یکاد الذین کفرو لیزلقونک بابصارهم ...."

"و آنان که کافر شدند چون آیات قرآن را شنیدند چیزی نمانده بود که تو را چشم بزنند...."

تازه یک آیه هم در مورد جادو کردن هست:

"و من شر نفاثات فی العقد"

"(خدایا) پناه میبرم به تو از شر زنانی که به عقده در گره ها میدمند"

دیگه من نمیدونم... اینا تو قرآن هست...

یک حدیث هم از حضرت محمد نقل شده:

"چشم زخم شتر را به قصابی و انسان را به گورستان می برد."

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
من تعجب می کنم آقای spow چطور مبانی علمی چشم زخم رو نشدیدن!!!!!
چشم انرژی داره و در صورت تمرکز می تونه این انرژی رو ساطع کنه
مثال واضحش این که یک مرتاض با کمی تمرین می تونه با نگاه کردن به یک لامپ اونو بترکونه
جدا از موارد دینی که دوستان گفتند و من هم باور دارم و این داستان مرتاض ها، بارها دانشمندان وجود انرژی های چشم رو به طور علمی اثبات کردن
قبول نکردن این انرژی ها فقط از روی تعصبه که حالا من نشون بدم به خرافات اعتقاد ندارم هر چند بقیه چیز هایی که خرافات به نظر میان هم بعضی هاشون دلایلی دارن فوق علم بنده و شما
مثلا میگن آب رو روز وایساده بخورید، شب نشسته
در نگاه اول خرافات به نظر میاد ولی معلوم شده که روده انسان در شب و روز به یک شکل نیست و این مدل آب خوردن واسه روده بهتره
یا میگن آب شب مونده نخورین چرا ؟ نمیدونم نخورین دیگه
دلیلش اینه که آبی که رو باز یه جا بمونه از شب تا صبح تغییراتی درش رخ میده که مظر میشه و
...

laleh_a

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا مثلا گلاب به روتون میگن وقتی میرید دستشویی اول پای راست رو بذارید و وقتی میایید بیرون با پای چپ بیایید دلیلش اینه که اگر خدای نکرده همونجا سکته قلبی رخ بده در مورد اول به پشت میفتید و در مورد دوم به جلو... در هر حال گلاب به روتون توی دستشویی نمیفتید... البته واقعا کسی رعایت نمی کنه ولی خوب این ها دلیل دارن...

البته من هم بسیار مخالف خرافات هستم ولی میشه راجع به دلایل اعتقادات تحقیق کرد...
و مطالعه...

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چقدر به چشم زخم و انرژی آن اعتقاد دارید؟
آیا تا به حال براتون اتفاقی پیش اومده که اون رو به چشم شور یکی یا مورد دیگری نسبت بدید؟
اگر براتون امکان داره برای بچه ها تعریف کنید

بله اعتقاددارم وبساری ازمردهم به این مسئله معتقدند که درچشم بعضی افراد قدرتی وجود دارد که وفتی ارروی حسرت یا تعجب وبدجنسی یا حتی مهربانی ودوستی به کسی نگاه کنند آن شخص بیمارمیشود یا اتقاقی بدی برای شخص رخ میدهد
ودانشمندان بسیاری امروزه مسئله راتایید کرده و معتقدهستند که بعضی چشمها قدرت مغناطیسی خاصی دارد که ازکارایی زیادی برخوداراست وحتی میتوان باتمرین بدست ایدمثل مرتاضان که باچشم کارهای عجب وغریبی می کنند ودرورایات اسلامی هم به نیروی چشم زخم اشاره شده

خودم بایکی ازاساتیدهیپوتیرم صحیت کردم ایشان مسئله راتایید کرده و حتی گفتند رنگ ابی باعث گرفتن این نیرومیشود به همین دلیل برای جلوگیری ازچشم بد از رنگ ابی وسنگهای فیروزه استفاده میشود

دایی من(خدارحمتشون کنه) بقول معروف بسیارچشم شوری داشتندو به همین خاطرخیلی خیره به کسی نگاه نمیکردند چون خودشون متوجه این قضیه شده بودند باخیره نگاه کردن به کسی اکثرمواقع برای آن شخص اتفاق بدی می اقتد

بالا