اندر مباحث كلاس تاريخ صدر ما...

MaFia

عضو جدید
استاد ميفرمايند كه

بله ، مسيحيان هم آمدن پيامبر آخر را به مردم وعده داده بودند .
خود مسيح هم آمدن فردي به نام احمد ، كه خاتم پيامبران بود را وعده داده بود .

ميپرسم استاد
كل ستون هاي مسيحيت بر بناي منجي بودن مسيح است !
آنها اعتقاد دارند كه مسيح خاتم پيامبران و منجي عالم بشريت است .
اگر آنها بگويند كه مسيح آخرين پيامبر نيست ، پس در نتيجه به روي سليب رفتن مسيح رد ميشود !
يعني مسيح بالاي سليب نرفته ( حرفي كه اسلام ميزند!! ) و به آسمان رفته .

اگر اينگونه باشد ، پس هيچ مسيحي نبايد در دنيا وجود داشته باشد !!!

ميفرمايند ، شما مسيحي هستي خانوم ؟
نه استاد .

پس در اين موارد اظهار نظر نكن !

آها ، بله بله عزت عالي مستدام استاد...

در ادامه ي بحث...

استاد نطق ميكنند
بله ، قرآن دستور به جنگ نداده بود...گفته بود جنگ بد است .

آيه نازل شد ! اي مسلمان ! نبينم كه باز نشستي...مگر تو نيستي كه مظلوم واقع شدي ؟ دست به سلاح ببر و از حق خود دفاع كن .

ميپرسم استاد ، يعني مورد ظلم بودن كه به ايران حمله كردن آن ملخ خور ها ؟
بچه ها ميخندند...
استاد ميگويد اگر ميخواهي جوو را خراب كني بفرستمت بيرون !
نه استاد جدي پرسيدم
خير خانوم ، آنها ديدند مردم ايران زير ظلم شانه خم كرده اند ، پس به قصد رها سازي انسان ها و هم نوعان ، به ايران حمله كردن .

استاد قصدشان خير بوده پس...چرا غارتمان كردند پس ؟
چرا كتابخانه هايمان را به آتش كشيدند ؟

استاد ميفرمايد بحث گسترده است و بيخيال شو خلاصه...

استاد در زماني ديگر ميگفتند كه حضرت محمد 13 زن داشت .
گفتم استاد تا زمان مرگ خديجه كه زن ديگري اختيار نكرد ، درسته ؟
بله خانوم اينبار درست گفتي...
خوب جراتشو نداشت استاد !
خديجه هم ثروت داشت و هم سن و سالش بيشتر از پيامبر بود !!!

استاد ميفرمايند : اولا اينطور بحثا جايش اينجا نيست ، بعد هم دلايل ديني داشته همسر گزيدن زياد پيامبر

استاد در مورد عايشه چطور ؟ پيامبر آن را ميخواست چكار ؟

خانوم فلاني اجازه ميدهي درسمان را بدهيم ؟
.
.
.

از سر دلتنگي بود...:gol:

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
جای استادتون بودم می کشوندمت کمیته انظباطی یکم بهت بخندم تا دیگه مباحثو سر کلاس باز نکنی بزاری استاد درسشو بده

یومیی

عضو جدید
ایول;)

ولی پیامبر 36 تا زن داشته
لیسته زن هاشو یه بار گذاشتم:D

درباره اون دختر 6 سالهه میپرسیدی چه دلیل دینی داشته آخه؟:surprised:

منم بعضی وقتا از این بحث ابا استادا میکنم
همینجوری میشه:(

archi_arch

مدیر بازنشسته
منم دقیقا همین تجربه هارو سر کلاسهای تفسیر موضوعی قران و اندیشه اسلامی دارم!!
آی قیافه ی استادا خنده دار میشه وقتی نمیتونن جواب بدن و به حتب و جوش میفتن!!
اخرم که جوابی ندارن یا پاس میدن به بحث جلسه ی بعد یا جلسه ی قبل! یا احیانا اون یه روزی که تو غیبت کردی و نیومدی درباره ی اینها مفصل توضیح دادن ... !!!
و در نهایت به این میرسه که میخواستی غیبت نکنی تا الان سوالی واست پیش نیاد!! ساکت شو بذار درسمونو بدیم!

MaFia

عضو جدید
ایول;)

منم بهش گفتم استاد بالاي 36 تا بوده .
جواب داد نه اينا شايعاته و ...
مدارك معتبرش همون 13 تاس !

من زياد ميپرسم و دليل ميخوام ، اما جواب نميده كه هيچ ، گاهي غير مستقيم تهديد و محكوم هم ميشم .

منم دقیقا همین تجربه هارو سر کلاسهای تفسیر موضوعی قران و اندیشه اسلامی دارم!!
آی قیافه ی استادا خنده دار میشه وقتی نمیتونن جواب بدن و به حتب و جوش میفتن!!
اخرم که جوابی ندارن یا پاس میدن به بحث جلسه ی بعد یا جلسه ی قبل! یا احیانا اون یه روزی که تو غیبت کردی و نیومدی درباره ی اینها مفصل توضیح دادن ... !!!
و در نهایت به این میرسه که میخواستی غیبت نکنی تا الان سوالی واست پیش نیاد!! ساکت شو بذار درسمونو بدیم!

آره ديگه...
نه بهونه ي استاد ما بيشتر همينه كه ميگه خارج از بحث ماس و وقت كلاس كمه و...

يه كتاب تاريخ صدر دستش گرفته هي روخوني ميكنه !!

يه دفعه يه آيه از قرآن گفت ، گفتم استاد ميشه بگيد كدوم سوره بود
گفت دقيقا حضور ذهن ندارم اما يه آيه ي ديگه هست ميگه ( متن آيه ) . آره اين سوره ي فلان بود و آيه ي فلان .
ميگم استاد قبلي چي بود !
بي توجه به درس ادامه ميده

سوژن خدايي اين آخوند ها...

حسین-تی

عضو جدید
ایول;)

دوستم یه چیزی در مورد خدیجه اثبات کرد با دلایل کاملا منطقی و عاقلانه که اگه اینجا بگم هم اخراجم میکنن هم فک کنم سرکارم با کهریزک باشه . . .!:biggrin:

حسین-تی

عضو جدید
ولی خداییش استاد ما یه چیز دیگست . . .!
بحث میکنه بات در حد تیم ملی و آخرش خیلی ردیف آدم رو قانع میکنه . . .!
یه بار سر همین موضوع زن از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه و اینا باهاش بحث کردم . . . یه چیزایی گفت که خیلی برام جالب بود و کلا قانع شدم . . .! البته یادم نیست چی بود . . .! فک کنم بحث ناسخ و منسوخ و . . . بود!
سفر خارجم چند باری رفته و به انگلیسیم تسلط داره . . .!

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه بار سر همین موضوع زن از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه و اینا باهاش بحث کردم . . . یه چیزایی گفت که خیلی برام جالب بود و کلا قانع شدم . . .! البته یادم نیست چی بود . . .! فک کنم بحث ناسخ و منسوخ و . . . بود!
شما بابل درس میخونی؟؟
کیو میگی؟؟
اون حلیمی که از اون..های روزگاره..(حلیمی استاد معارف و این چرت و پرتا تو بابله-یعنی زمان ما بود)
بین بچه هایی که دورش جمع شده بودن گفت تو بیجا میکنی فکر کنی فلان روش برای زندگیت مناسبه..تو مگه میفهمی؟
باز استادهای شما خیلی مودب و نجیبن که چیز اونجوری نمیگن..این بشر بود میکشوندتون دادگاه انقلاب

MaFia

عضو جدید

ببين من و شما اطلاعاتمون كافي نيست كه اونا ميتونن مارو قانع كنن .

استاد شما هم حتما خوب بلده از چه كلماتي استفاده كنه كه شما فكر كنيد قانع شديد !

الان يه مسيحي درست حسابي بيارم 20 دقيقه براش كافيه تا يه فرد نماز خون با دين و ايمون رو شيفته ي مسيحيت كنه و كاري كنه كه از اسلام متنفر بشه !
چرا ؟ چون ميدونه چي بگه

اما انسان بايد پايبند باشه به عقايد خودش ، چون اون عقايد رو كشكي كشكي به دست نياورده كه با خطبه سرايي يه نفر زود از بين بره .

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد ميفرمايند كه

بله ، مسيحيان هم آمدن پيامبر آخر را به مردم وعده داده بودند .
خود مسيح هم آمدن فردي به نام احمد ، كه خاتم پيامبران بود را وعده داده بود .

ميپرسم استاد
كل ستون هاي مسيحيت بر بناي منجي بودن مسيح است !
آنها اعتقاد دارند كه مسيح خاتم پيامبران و منجي عالم بشريت است .
اگر آنها بگويند كه مسيح آخرين پيامبر نيست ، پس در نتيجه به روي سليب رفتن مسيح رد ميشود !
يعني مسيح بالاي سليب نرفته ( حرفي كه اسلام ميزند!! ) و به آسمان رفته .

اگر اينگونه باشد ، پس هيچ مسيحي نبايد در دنيا وجود داشته باشد !!!

ميفرمايند ، شما مسيحي هستي خانوم ؟
نه استاد .

پس در اين موارد اظهار نظر نكن !

آها ، بله بله عزت عالي مستدام استاد...

در ادامه ي بحث...

استاد نطق ميكنند
بله ، قرآن دستور به جنگ نداده بود...گفته بود جنگ بد است .

آيه نازل شد ! اي مسلمان ! نبينم كه باز نشستي...مگر تو نيستي كه مظلوم واقع شدي ؟ دست به سلاح ببر و از حق خود دفاع كن .

ميپرسم استاد ، يعني مورد ظلم بودن كه به ايران حمله كردن آن ملخ خور ها ؟
بچه ها ميخندند...
استاد ميگويد اگر ميخواهي جوو را خراب كني بفرستمت بيرون !
نه استاد جدي پرسيدم
خير خانوم ، آنها ديدند مردم ايران زير ظلم شانه خم كرده اند ، پس به قصد رها سازي انسان ها و هم نوعان ، به ايران حمله كردن .

استاد قصدشان خير بوده پس...چرا غارتمان كردند پس ؟
چرا كتابخانه هايمان را به آتش كشيدند ؟

استاد ميفرمايد بحث گسترده است و بيخيال شو خلاصه...

استاد در زماني ديگر ميگفتند كه حضرت محمد 13 زن داشت .
گفتم استاد تا زمان مرگ خديجه كه زن ديگري اختيار نكرد ، درسته ؟
بله خانوم اينبار درست گفتي...
خوب جراتشو نداشت استاد !
خديجه هم ثروت داشت و هم سن و سالش بيشتر از پيامبر بود !!!

استاد ميفرمايند : اولا اينطور بحثا جايش اينجا نيست ، بعد هم دلايل ديني داشته همسر گزيدن زياد پيامبر

استاد در مورد عايشه چطور ؟ پيامبر آن را ميخواست چكار ؟

خانوم فلاني اجازه ميدهي درسمان را بدهيم ؟
.
.
.

از سر دلتنگي بود...:gol:
خودتون تا به حال دراینباره مطالعه ای کرده اید؟

یومیی

عضو جدید
4]
خودت تا به حال سعیی در این مورد کردی؟ کتاب خوندی؟

اون که اسمشو گذاشته استاد یعنی کلی کتاب خونده.
لازم نیست همه آدما همه ی علم ها رو بلد باشن
یه سر ی میرن میخونن ،برای بقیه توضیح میدن هر جا لازم شد.

حسین-تی

عضو جدید

الان يه مسيحي درست حسابي بيارم 20 دقيقه براش كافيه تا يه فرد نماز خون با دين و ايمون رو شيفته ي مسيحيت كنه و كاري كنه كه از اسلام متنفر بشه !
چرا ؟ چون ميدونه چي بگه

اما انسان بايد پايبند باشه به عقايد خودش ، چون اون عقايد رو كشكي كشكي به دست نياورده كه با خطبه سرايي يه نفر زود از بين بره .
اون که درسته . . .!
منتها اینی که من دیدم یه چی دیگست . . .! هر سوالی بپرسی بت جواب میده . . !:surprised:
جواباشم به ظاهر منطقی میاد!

حسین-تی

عضو جدید
شما بابل درس میخونی؟؟
کیو میگی؟؟
اون حلیمی که از اون..های روزگاره..(حلیمی استاد معارف و این چرت و پرتا تو بابله-یعنی زمان ما بود)
بین بچه هایی که دورش جمع شده بودن گفت تو بیجا میکنی فکر کنی فلان روش برای زندگیت مناسبه..تو مگه میفهمی؟
باز استادهای شما خیلی مودب و نجیبن که چیز اونجوری نمیگن..این بشر بود میکشوندتون دادگاه انقلاب
نه بابا
من صنعتی نوشیروانی درس میخونم تا بحال اسمشو نشنیدم . . !
استاتیدی که من قبولشون دارم و میدونم مخشون واقعا کار میکنه : یکی مرزبنده و یکی آقابابایی(آخوند)

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا
من صنعتی نوشیروانی درس میخونم تا بحال اسمشو نشنیدم . . !
استاتیدی که من قبولشون دارم و میدونم مخشون واقعا کار میکنه : یکی مرزبنده و یکی آقابابایی(آخوند)
بله منم همون صنعتی رو گفتم..خوب مثل اینکه یه پست بالا تو حراستی جایی بهش دادن تشریفشو برده...

zx1

عضو جدید
ببینم مگه تو دانشگاههای شما استاد هم هست!
ماکه همه استادامون الان تو اوین و گوهردشت و کهریزکند! یه سری هم اونور آبند!
اونایی هم که دارن درس میدن استاد نیستندکه اونا .... هستند!
پس خودتونو خسته نکنید ازشون سوال بپرسید!

MaFia

عضو جدید
ببینم مگه تو دانشگاههای شما استاد هم هست!
ماکه همه استادامون الان تو اوین و گوهردشت و کهریزکند! یه سری هم اونور آبند!
اونایی هم که دارن درس میدن استاد نیستندکه اونا .... هستند!
پس خودتونو خسته نکنید ازشون سوال بپرسید!

اي بابا...
روزگاري شده رفيق :w07:

• Like
واکنش ها: zx1

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون که اسمشو گذاشته استاد یعنی کلی کتاب خونده.
لازم نیست همه آدما همه ی علم ها رو بلد باشن
یه سر ی میرن میخونن ،برای بقیه توضیح میدن هر جا لازم شد.
نه لازم نیست همه همه چیز را بدانند اما مساله اعتقادات فیزیک و شیمی نیست که تو زندگی ادم تاثیر چندانی نداشته باشه .به خصوص تو مملکت ما خواه ناخواه همه درگیرشن پس حداقل برای اینکه کلاه سرمون نره بهتره که ته و توه قضیه رو خودمون در بیاریم.

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا ؟ چون ميدونه چي بگه

آدم عادی نمیتونه با آخوندها بحث کنه چون با دروسی که خوندن دقیقا در این زمینه آموزش دیدن مثل درس منطق و کلام و از این حرفا. غیر از اینکه آنها مطالعات حوزوی دارند و احتمالا کاملا به این مباحث مسلط هستند و بعضی از اونها هم روی شبهات و سوالات اینچنینی کار کردن

حسین-تی

عضو جدید
آدم عادی نمیتونه با آخوندها بحث کنه چون با دروسی که خوندن دقیقا در این زمینه آموزش دیدن مثل درس منطق و کلام و از این حرفا. غیر از اینکه آنها مطالعات حوزوی دارند و احتمالا کاملا به این مباحث مسلط هستند و بعضی از اونها هم روی شبهات و سوالات اینچنینی کار کردن
به هر حال اینی که من دیدم مخش خیلی کار میکنه و از بحثاییم که باش میکردیم فهمیدم چشم دیدن این نظامم نداره . . .!:)

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال هیچکس تجربه من و در این زمینه نداره...من 3 سال تمام تو مدرسه ای درس خوندم که شرط چادر داشت..ما هر هفته کلاس مباحثه داشتیم برا رفع شبهات دینی....
من هر بار سر کلاس میرفتم دعوا میشد...
از ریزترین موضوعات مثه رقصیدن گرفته تا....
زنان پیامبر که سوژه بود..هروخ استاد میومد حال کنه یه جواب چرتی داده یکی از بچه ها میگفت..ببخشید میشه در مورد همسرای حضرت محمد بگید!!!ما هم میخندیدیم!!!
خلاصه اینکه پیر شدم انقد بحث کردم..سال سوم هم به دلیل ترویج عقاید ضد دین از مدرسه اخراج شدم و پیش دانشگاهیم و یه جا دیگه خوندم!!!!
فقط روز آخر به معاون مون گفتم خانم "میر..اح " براتون متأسفم که که 1000 سال پیش امام حسینی بود که برای نجات بشر از ظاهر گرایی در حالیکه میدونست کشته میشه رفت و جنگ کرد...درحالیکه الان کسانی که سنگ اسلام و میراث داری خاندان نبوت و یدک میکشن کماکان درگیر ظاهر پرستی اند . کافیه یه بی حجاب ببینن تا 100 تا انگ بهش بزنن!!!خلاصه اینکه با افتخار و البته مقدار قابل توجهی فحش از طرف مامان اینا از اون خراب شده اومدم بیرون...!!!

حسین-تی

عضو جدید
به هر حال هیچکس تجربه من و در این زمینه نداره...من 3 سال تمام تو مدرسه ای درس خوندم که شرط چادر داشت..ما هر هفته کلاس مباحثه داشتیم برا رفع شبهات دینی....
من هر بار سر کلاس میرفتم دعوا میشد...
از ریزترین موضوعات مثه رقصیدن گرفته تا....
زنان پیامبر که سوژه بود..هروخ استاد میومد حال کنه یه جواب چرتی داده یکی از بچه ها میگفت..ببخشید میشه در مورد همسرای حضرت محمد بگید!!!ما هم میخندیدیم!!!
خلاصه اینکه پیر شدم انقد بحث کردم..سال سوم هم به دلیل ترویج عقاید ضد دین از مدرسه اخراج شدم و پیش دانشگاهیم و یه جا دیگه خوندم!!!!
فقط روز آخر به معاون مون گفتم خانم "میر..اح " براتون متأسفم که که 1000 سال پیش امام حسینی بود که برای نجات بشر از ظاهر گرایی در حالیکه میدونست کشته میشه رفت و جنگ کرد...درحالیکه الان کسانی که سنگ اسلام و میراث داری خاندان نبوت و یدک میکشن کماکان درگیر ظاهر پرستی اند . کافیه یه بی حجاب ببینن تا 100 تا انگ بهش بزنن!!!خلاصه اینکه با افتخار و البته مقدار قابل توجهی فحش از طرف مامان اینا از اون خراب شده اومدم بیرون...!!!
چه چریکی بودی تو . . .!!!:surprised:

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه چریکی بودی تو . . .!!!:surprised:

البت الان پشیمونما...یعنی لزومی نداشت من اونهمه انرژِی بزارم برای تبیین مسائلی که هیچوخ تو مخشون نمیرفت!!!!
یه بار یه خانومی و آوردن که باهامون مباحثه کنه..اتفاقا سنش حدود 45 بود و مجرد بود خیلی هم از خود راضی و از خود متشکر بود..کلی از فواید حجاب و این داستانها برامون ردیف کرد که آره بی حجاب هیچی نمیشه آخرش و اینا...
یکی از بچه ها بهش گفت ببخشید ..من از شما موفق ترم!!!استاده یه چند مین مکث کرد گفت چطور؟گفت چون من ازدواج میکنم پس نصفه دینم و حفظ کردم روی نصفه ی دیگه اش سرمایه گذاری میکنم شما باید برا همش تلاش کنی!!!:w18:

آخرین ویرایش:

حسین-تی

عضو جدید
البت الان پشیمونما...یعنی لزومی نداشت من اونهمه انرژِی بزارم برای تبیین مسائلی که هیچوخ تو مخشون نمیرفت!!!!
یه بار یه خانومی و آوردن که باهامون مباحثه کنه..اتفاقا سنش حدود 45 بود و مجرد بود خیلی هم از خود راضی و از خود متشکر بود..کلی از فواید حجاب و این داستانها برامون ردیف کرد که آره بی حجاب هیچی نمیشه آخرش و اینا...
یکی از بچه ها بهش گفت ببخشید ..من از شما موفق ترم!!!استاده یه چند مین مکث کرد گفت چطور؟گفت چون من ازدواج میکنم پس نصفه دینم و حفظ کردم روی نصفه ی دیگه اش سرمایه گذاری میکنم شما باید برا همش تلاش کنی!!!:w18:
تو حوزه درس میخوندی تو!؟؟؟؟:surprised:

پ.ن : چرا نمیای یاهو . . . .! دلم تنگ شد برات . . .!:razz:

لوتی مشروطی

عضو جدید
خوب حالا که همه انقدر استاداتون رو ضایه کردید چرا اینجا که همه شاگردن استدلالتون رو بیان نمی کنید؟!
عذر می خوام ولی با تعریف چنان کردم و فلان کردم چیزی ثابت نمی شه!
اینجا این سوالای بی جوابتون رو مطرح کنید و استدلال بفرمائید.
من نه آخوندم و نه کارشناس دینی و خیلی بیشتر از شما سوال و شبهه داشتم ولی به پاسخ منطقی همشون رسیدم تو اینترنت. مخصوصا" سایت askquran.ir که کارشناسای آگاه و با حوصله ای داره.

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حالا که همه انقدر استاداتون رو ضایه کردید چرا اینجا که همه شاگردن استدلالتون رو بیان نمی کنید؟!
عذر می خوام ولی با تعریف چنان کردم و فلان کردم چیزی ثابت نمی شه!
اینجا این سوالای بی جوابتون رو مطرح کنید و استدلال بفرمائید.
من نه آخوندم و نه کارشناس دینی و خیلی بیشتر از شما سوال و شبهه داشتم ولی به پاسخ منطقی همشون رسیدم تو اینترنت. مخصوصا" سایت askquran.ir که کارشناسای آگاه و با حوصله ای داره.
چشم..ببخشید داداش منتظر بودیم بیاین اجازه بدید..
من اینجا با کسی بحث نمیکنم چون نتیجه ای در بر نداره..مطمئن باش برای رفع شبهات یه اقدامی میکنم!
مرسی بابت سایت!

لوتی مشروطی

عضو جدید
چشم..ببخشید داداش منتظر بودیم بیاین اجازه بدید..
من اینجا با کسی بحث نمیکنم چون نتیجه ای در بر نداره..مطمئن باش برای رفع شبهات یه اقدامی میکنم!
مرسی بابت سایت!

قصد جسارت نداشتم.
فقط نمی دونم چرا این گفتگوی آزاد هر گوشش که میریم شده فحش و توهین به ارزش ها و اعتقادات این ملت.
شاید بهتر باشه نیام اینجا تا نه قلب خودم بشکنه و نه قلب دیگرانو بشکنم.
شب به خیر

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد اندیشه ۲ ما که دیوانست رسما!
منو مرتد اعلام کرده، همین روزاست برای بار دوم منو برا بار دوم تو ترم جدید ببرن کمیته!
نقل مشروب و این حرفا که نقل تمام جلساتمونه به کنار، ولی یه بار بحث حقوق زن بود اول جلسه من هیچ حرفی نزدم (استاد داشت فک میکرد این خره چرا حرف نمیزنه) بعد نمیدونم چی شد استاد گفت یه دانشمند مسیحی از نهج البلاغه به عنوان معجزه علی نام برده و منم بهش اعتقاد دارم!
منم درجا پروندم پس استاد یا اون دانشمند و شما یا علی کتابش یا حکومت ایران مشکل داره!
گفت آقا حرف دهنتو مزه مزه کن بعد شعر بگو!!!
گفتم استاد تو نهج البلاغه گفته زنها ناقص العقلند (خودتون میدونین کدوم رو میگم رجوع شود به میلاد) و آدم ناقص العقل نباید حق رأی داشته باشه چون شعور نداره پس این حکومت رو هواست یا علی مشکل داشته که این حرف رو زده یا اون دانشمند خل وضع بوده که معجزه میدوندش!

دوستان ندیدین حلال کنید!